Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

bambusko
1. dub 2009

nnikka, ja to vyberam len tym stlacenim naspodu a ide to lahucko 🙂

nnikka
1. dub 2009

hej ja som tiez prisla na to ze mi to takto vyhovuje

bora8
1. dub 2009

aj mne ale používaním sa dosť posunie hore a takto by som si ho viacej mohla stiahnuť špičkou a potom stlačiť, ale inak chválim a som hlúpa že som si ho nezohnala skorej

saska.t
1. dub 2009

tak mne staci poriadne zatlacit (ako na WC 😀 ) a sam sa mi posunie dole a viem ho v poho vytiahnut, ale dost dlho mi trvalo kym som na to dosla, ale svaly ho pekne vytlacia von 😉

bora8
1. dub 2009

saska no to skúsim nabudúce...... teraz som bola zvedavá či to zvládnem takto.... po prvý krát 🙂

bubba
1. dub 2009

mne to moc nevyhovuje po tej stranke ze ked ho vyberiem a kym ho umyjem tak ja sa mozem rovno ist osprchovat 😅 😅 mam to troska silnejsie..vie niekto rady s tymto??

simply.vero
1. dub 2009

bubbo, použij na tu chvilku kousek toaletního papíru

bambusko
2. dub 2009

fuha, tak mne dnes kalisok pretiekol 😕 prve 2 dni som ho vyberala kazde 2-3 hodiny a bolo vzdy len trosku na dne, vcera v sprche som uz pozerala, ze po 7 hodinach je tam toho akosi vela. a dnes kalich plny asi po 8 hodinach - lebo som celkom na to zabudla, ze mam ms 😀 tak cvrklo aj vonku. ale vzdy lepsie ako behat kazdu hodinu menit vlozky

dankujenka
7. dub 2009

Ahojte dievcata. Ja mam moon cup uz skoro rok....ale mne preteka. A nie je to tym, ze by som mala tak silny menses...niekedy mi pretecie, aj ked je v nom len trosku krvi. Predpokladam, ze niekde robim chybu pri vkladani....skuste mi poradit. Mam stiahnut posvove svalstvo pri vkladani ? Resp. "potlacit" alebo byt uvolnena ? Uz som skusala setko...pekne ho prelozim, aby sa mohol vytvorit podtlak a aj tak mi pretecie. Cez noc ho nemozem mat vobec. To mi stale pretecie. Raz mi takto pretiekol priamo v praci na obede a ja som musela ist okamzite domov do sprchy a prezliect sa...a teraz, stale, ked ho mam, tak sa trasiem od strachu, ze kedy mi zase pretecie. A tak sa stalo aj dnes. Hned som ho nahradila tamponom. Mrzi ma to, lebo jednak sa mi to paci zo stranky hygieny, jednak je to ekologicke a lacne v porovnani s tamponmi (sice ja si kupujem tampony v dm drogerie, kde su neporovnatelne lacnejsie ako o.b. a rovnako dobre ;) ) Tak...ak mozete, napiste mi "techniku" zavadzania. Pripomeniem, ze nie som po porode, mam 27, takze som si kupila tu mensiu velkost. Vopred vam velmi pekne dakujem za radu 🙂

elana
7. dub 2009

Danku, zkusit můžeš jiný typ skládání, tady je pár možností (kopíruju odkaz, co sem před pár dny dávala Bihan: http://community.livejournal.com/menstrual_cups...).

Anebo bude problém v poševním svalstvu, že je nezpevněné. Řešení jsou asi dvě...a) cvičit cvičit cvičit🙂 (zatínat a pouštět🙂, jen bacha, není to tak nenápadné, jak se nám v časopisech snaží vnutit, tuhle jsem pozorovala v tramvaji cvičící ženu a je to dost legrace😀) b) pořídit větší kalíšek (a nádavkem cvičit, cvičit, cvičit 😉 ).

Výsledky by se měly určitě dostavit.

tictac
7. dub 2009

souhlasiim s eli, mne taky obcas mine protekl a tim cvicenim se to spravilo, ted jsem uplne bez starosti 😉

elitera
7. dub 2009

"není to tak nenápadné, jak se nám v časopisech snaží vnutit, tuhle jsem pozorovala v tramvaji cvičící ženu a je to dost legrace"

chcem popis!!!!! 😀

elana
7. dub 2009

Sorry, nepopsatelný zážitek😀

Chvíli jsem myslela, že si dáma nestihla ráno odskočit na velkou stranu...ale když to bylo moc pravidelné a cílené, došlo mi to. Navíc měla ukázkově podsazenou pánev, přesně jak se to má 😝

simply.vero
7. dub 2009

elano 😕 já to teda nějak nechápu, jak se to "cvičení" dá navenek poznat, mně přijde, že to vidět není 😅

tictac
7. dub 2009

😀 a provazelo to taky vyrazne soustredeni v obliceji? 😀 😀

elana
8. dub 2009

Simply, je🙂...asi když se to dělá pořádně. Ale prostě se to stahuje celý, malá pánev, hýždě, předek, zadek...a nemusíš se u toho ani šklebit, jak navrhuje Tic😀

Nebo já nevím...ale přednesla jsem to dneska v práci a kolegyně mi taky potvrdila, že si myslí, že už nějakou cvičenku viděla 😉

jmakovka
8. dub 2009

cauky lidi, tak jsem objednala toho "yuukiho" - dodavka trosku delsi. Jinak vypada docela dobre - nemam s cim porovnavat. Tak vam to tu trosku popisu, protoze na netu toho moc neni. Tak ta zazracna krabicka - nic moc, jen papundeklova trubka s plastovymi zatkami s polepkou ne zrovna nejkvalitnejsiho tisku navnejsku, mozna bude lepsi vlozit ten latkovy sacek - jak maji jini vyrobci, preci jen krabicku nejde 2x moc cistit (ale o krabicku nam az tak uplne nejde). Jinak kalisek ma v horni casti 4 dirky (prumer cca pul mm) v 90 stupnovych mezerach cca 6mm od zhora zevnitr smeruji sikmo dolu do vnejsku (tam je dirka cca 1cm od vrsku). Asi 13mm od shora je uvnitr "krouzek"- nebo spis vycnelek (ryska) tak cca pul mm vystoupla a nad ni uvnitr vyrobce a velikost na protejsi strane. Mnozstvi ml je take uvnitr. Zvenku dole pak drazky pro lepsi chyceni. Velikost 2 ma stopku cca 19mm dlouhou, dutou, dost mekkou. Tloustku samotneho kalisku jen odhaduju neco mez 1-2mm, celkove mi prijde docela mekky o neco tuzsi nez dudlik na kojeneckou lahev co mame doma 😀 . Horni krouzek (vrsek) ma prumer okraje cca 5mm. Az budu mit dalsi poznatky dam vedet.

fidorka07
9. dub 2009

Ahoj holky!! Teprve nedávno jsem se o kalíšku dozvěděla a přijde mi to jako suprová věc.
Můžete mi poradit kde to koupit,když nechci kupovat přes net? třeba v lékárně to budou mít?
A když mi občas vadí tampon, myslíte si že kalíšek mi nemusí vadit?
A opravdu s nim můžu mít "hygienický" sex? 🙂

johanda
9. dub 2009

fidorko, v některých lékarnách to mají, případně objednají. Tampón mi vadil neskutečně - nepoužívala jsem ho i z jiných důvodů, kalich necítím a ani nevím, že mám ms. Hygienický sex 😀 😀 , to nevím, co je, ale jestli ti jde o sex během ms s kalichem, tak to jde, ovšem pouze orálně ;).

elana
9. dub 2009

Chci se zeptat, zdá se Vám, že máte s kalíškem třeba trochu delší MS?

Já byla včera 5.DC a měla jsem tam po příchodu z práce tak dobrou 1/3 plnou (sliznice i krev), tak si říkám, taková dlouhá MS, to je divný, to si teda ohlídám, tak dneska jsem si kalich nevzala-a světe div se, MS skončila tím včerejškem, dnes žádná krev, ani špinění, prostě nic, konec, šlůs...jak kdyby ten kalíšek vytahoval co se dá🙂

Já vím, že to neni logický a ani možný...ale divný jo😀

martina46
9. dub 2009

elana, mne sa vidi, ze tu uz o tom niekto pisal....

roasha
9. dub 2009

elana,je to aj logicke,aj mozne.....podtlak z kalicha vytiahne odlupenu sliznicu,a finito-je po MS 😉 🙂
ja to mavam kratko,a pri kalichu este kratsie 😉

bambusko
9. dub 2009

elana, ja som krvacala teraz s kalichom 10 dni! 😕 to sa mi est edoteraz nestalo 🙄 ale 8. den uz sa nedalo, vecer ma uz vsetko bolelo, tak som si dala vlozku. rozmyslala som nad tym, ci nemoze byt problem, ked ta cast posvy pod kalichom nie je vlastne zvlhcovana niekolko dni, stale mam taky divny pocit, dufam, ze som sa nedopracovala k nejakej infekcii ☹

bettyna84
11. dub 2009

Mně příjde, že s kalíškem mám MS kratší (- ne o tolik)- určitě ne delší. Možná je to tím, jak mě to poslední dny s tampóny už strašně otravovalo a s kalichem pohoda. Prostě o něm nevím.
Ale je fakt (-a už se to tu asi probíralo)- první dny mě po zavedení tak divně bolí břicho, jako by kalíšek napínal stěnu pochvu...ale furt lepší než tampóny.

kili
11. dub 2009

ja som kalich minulú MS používala 3t a pohoda, nič ma nebolelo. ale teda už ma to riadne otravovalo 🙄

bambusko
11. dub 2009

som si uz nasadila cipky gyntima a je to lepsie, akurat musim zase nosit vlozku 😒

nenica
11. dub 2009

Fidorka07, hygienicky sex s normalnym kaliskom sa praktikovat neda!!! 😲 Jedine s jednorazovymi kalistekmi, pretoze tie sa vkladaju az uuplne "dozadu". Klikni na tento link, dozvies sa viac.

http://www.merien.sk/index.php?option=com_conte...

Dankujenka, som presvedcena, ze by ti pomohla vacsia velkost kalisteka. Kalistek by sa mal prisat na steny, ale ked je mensi ako potrebujes, tak je tam takmer volny a preteka.

Inak, aj ja mam s kalistekom len dobre skusenosti. Je to super vecicka. A predtym ako som ho zacala pouzivat, mala som MS 8-10 dni, s poharikom mam 6 - 7 😅

mamlas06
15. dub 2009

Nazdar ženy, nechce se mi pročítat všechny vaše příspěvky, ale jaký kalíšek používáte? Respektive kde a cca za kolik jste si jej pořídily? 🙂

janeyzelvicka
15. dub 2009

Mamlas ahoj 🙂 já mám ladycup (resp. pinkcup 😀 ) a momentálně jsem na vrcholu blaha, protože přišla chuťová ms a s vložkama bych se asi rovnou zabydlela na záchodě, takhle tam chodím v přijatelných intervalech.
Koupila jsem ho v Bráně cca za 650,-... v akci s tabletama milton 🙂

krpatucka
15. dub 2009

Caute baby, rozmyslam nad kupou kalisteka ale furt neviem aku velkost si mam objednat. Este som nerodila, ale skor sa priklanam k vacsiemu kalisku a tu mi vznika dilema ci nebude vadit ak bude vacsi, ci vdaka tomu nebude pretekat, alebo dobre prilne. Viete mi niektora poradit? Pliiiiiiiiz