Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

len
3. pro 2008

Marcelo, taky by mě zajímalo, proč ho dr. nedoporučila? Určitě nějaký indikace jsou (třeba já teď), ale obecně mám pocit, že ho většina dr. nedoporučuje pro nedostatek informací...

Vanusak, letitý zkušenosti, ač velice nechtěný 😀 A děkuju! 🙂

johanda
3. pro 2008

Marcelo, moje gyndařka mi to taky nedoporučovala, prý je to nehygienické a tak....prostě evidentně nevěděla o co jde. Pokud nemáš nejakou diagnózu,která vylučuje jeho používání (logicky včetně používání tampónů) nemyslím, že by byl kalíšek nevhodný.
Po 2 letech laktační amenorhey jsem minulý týden mršku dostala a teď se poprvé za svůj život těším na další cyklus, abych vyzkoušela trychtejřek

marcela.m
3. pro 2008

Ona zastava nazor,ze krv ma ist z tela von.A okrem toho ja som mala problemy s plesnami atd.

sisstin
3. pro 2008

marcela.m: kolik tý doktorce je? 80? 😕 😅

marcela.m
3. pro 2008

Okolo 50 tipujem.

sisstin
3. pro 2008

marcela.m: noo..to jsou prostě názory starý školy 😠 MS krev není infekční...narozdíl od očistků(i když některé tvrdí, že ani ty nejsou- tomu moc nevěřim), takže žádnou paseku by nadělat neměla...otázka tamponu je, že pokud někdo trpí na záněty a mykozy...tak mu to nemusí dělat dobře..ale kalich by měl být v tomhle bezproblémový 😉 tak to nejdřív vyzkoušej..a uvidíš, jak ti bude vyhovovat 😀

johanda
3. pro 2008

marcela 😨 Krev se "kazí" až mimo tělo, zdravá pochva není prostředí, kde by se ti množily nějaké cizorodé nebo i patogenní mikroorganismy. Chápu, kdyby nebyla nadšena tanpóny, ty jsou skutečně prvotřídní kultivační médium, ale kalich je jen silikon nebo latex, tam se brebery nemájí kde množit. BTW čerstvá menstruační krev nepáchne, ale po chvíli na vložce je to síla. Proč asi?

kili
3. pro 2008

marcela, neblázni, ser na ňu, však to je evidentná volovina.
nekáže ti podrezať si žili, že krv má ísť z tela von 😅 😀

johanda
3. pro 2008

kili 😀 😀 😀 však pouštění žilou bylo docela dlouho uznávanou metodou na skoro všechny nemoci 😀

kili
3. pro 2008

presne, na vložke krv strašne páchne, lebo sa rozkladá. Aj tampón páchne. Bála som sa, že keď budem vylievať krv z kališku, že mi bude zle, ale tá krv je vážne bez pachu, to len dokazuje, že sa nerozkladá 😉

kili
3. pro 2008

no jo, vidíš 😀 , pani gynekologička to asi stále praktizuje 😀

maykita
3. pro 2008

marcela, podla mna sa davas moc ovplyvnovat ak si precitas celu diskusiu tak zistiz ze ani jedna z nas nema problome alebo ba dokonca mensie alebo vobec pri pouzivani kalisku , a tu krv z toho kalisku vylejes nezostane v tebe a ani ta co je v kalisku sa nedotyka stien vaginy tak ja v tom nevidim najmensi problem a ak by si velmo chcela mozes si ho po kazdom vybrati cistit nejakym gelikom pre lepsi pocit ale co ja viem tak sa ani prilisna hygiena nedoporucuje a toboz uz nie narusanim prostredia v posve, tak si rozmysli ci sa zbavis moznosti prezit svoje dni v takejto pohode aku zaziva hadam vecsina z nas ktore kalisok pouzivame

lotosek
3. pro 2008

S kalíškem jsem přeskákala i jednu mykozu v době MS, kdy největší blaho bylo chodit bez spodního prádla, což by s vložkou nebylo možné a na tampon bych si teda netroufla. 😝

josefa
3. pro 2008

uz jsem stihla svuj kalisek pokrtit, jak jsem se bala ty jizvy po nastrihu, tak uz jsem asi prisla na to jak ho vyndat stranou abych nemusela u toho koulet ocima, jsem taaaaaaaaak nadsenaaaaaaaaaaa ;)

elitera
3. pro 2008

Marcelo, mně taky můj gyndař kalíšek vřele nedoporučuje. Na mykózy jsem trpěla neskutečně, prakticky každej měsíc něco. A s používáním kalíšku jsem se jich zbavila. Když už teď jdu na gyndu, vždycky si do toho rejpnu (naštěstí mam gyndaře pohodáře) 🙂 Fakt se na to vykašli a aspoň to zkus, stojí to za to, věř mi 😵

marcela.m
3. pro 2008

Dakujem za odpovede.Tak ja to skusim.Aj manzel ma s tym kaliskom podporuje 🙂 A ked mi nebude vyhovovat,tak ho vratim.

bihan
3. pro 2008

Jasné, nepočúvaj gyndošku, ktorá ani len netuší, od čoho ťa odhovára.. skúsenosti kočiek, ktoré to skúsili, hovoria o niečom úplne inom ;)

quika
3. pro 2008

marcela, ja som sa dlhorocnych mykoz zbavila vtedy ked som zacala pouzivat tampony a nijaku vlozku za celu MS. pritom mi prave kvoli mykozam ziaden gyn. tampony neodporucal. teraz s kalichom nemam problem. gyn. sa chvalit nemienim, ziaden lekar ak o tom nema velke mnozstvo informacii ti to neodporuci, len tak pre istotu. ja celkovo lekarom ohladne takychto veci vobec neverim, maloktory sa tak vzdelava aby bol stale v obraze, a hlavne maloktory ti otvorene povie "v zivote som to nevidel, neviem sa k tomu odborne vyjadrit", aj keby to bola pravda - radsej povie NIE a keby daco, nebude to nanho ze si nieco pokaslala.
a ak by si ho nechcela pouzivat, mozes ho vratit, na merien stranke si pozri podmienky, vratia ti peniaze a mas to bez problemov.

lukin
3. pro 2008

marcela: To lze vrátit i použitý kalíšek?

bettyna84
4. pro 2008

Tak mám své první zážitky s kalíškem 😉 , je to sice trochu nezvyklý, ale pohoda...jen vyndávání mi ještě úplně dobře nejde, ale to nacvičím! Zatím jsem nejvíc v pohodě cítila při zavádění a vyndavání ve sprše. A včera mi při zavádění spadl do záchoda 😠 , no, zážitek. Říkala jsem večer o kalíšku manželovi a ten říkal: "ukaž", nedošlo mu, kde ho právě mám 😀 .

vanusak
4. pro 2008

Byttyna84 - tak supr, vítej do klubu 😀
Jo a s tou záchodovou mísou to mám taky za sebou,.. A myslím, že nás tu bude víc, to nic... 😎

novako
5. pro 2008

Johando: 2 roky bez MS? Jak jsi to propána udělala? Kojím jak šílená, nepřikrmuji a už mám za sebou dva cykly. 😝

Musím říct, že po porodu s kalichem dost bojuji. První dvě noci mi prostě proteče, protože jak se otáčím, tak se v něm zruší podtlak. Někdo se mne tady ptal, jak cítím to zrušení podtlaku. Je to takový divný pocit, že se kalíšek hýbe a někdy slyším i takový ten mlaskavý zvuk. Teď posiluji svaly pánevního dna a doufám, že to zabere. Kalichu se vzdávat nechci. 2,5 měsíční návrat k vložkám kvůli 6N my bohatě stačil. 😝 Koukám, že mám pořád něco extra 😀

petrusk
5. pro 2008

ahojte, rozhodla som sa k vam pridat a kupit si kalisok. Som rada, ze nemate s nim zdravotne problemy, tomu by som sa chcela vyhnut, doktorka mi neodporucila ani len tampony a ja idem niekedy z vloziek zosaliet. Mam ale dilemu aky si kupit. Mooncup alebo ladycup. Neviete mi poradit?

bettyna84
5. pro 2008

petrusk: já mám ladycup, ale myslím, že když zalistuješ diskuzí o pár stran zpátky, že tu holky rozebíraly, jaké výhody který z nich má.

petrusk
5. pro 2008

tiez rozmyslam nad nim, nasla som dalsiu stranku o nom z ciech a tam boli porovnania jednotlivych kalichov a mne sa najviac pozdava ten. A kupila si si hned nieco na udrzbu, ci to len vyvaris?

bettyna84
5. pro 2008

Jen vyvářím, a to ještě ne každý den, protože nemáme zatím kuchyň, ale jen takový hloupý vařič, tak to jde těžko, ale vždycky ho opláchnu vodou, popřípadě umyju mýdlem. Pořád mi to přijde hygieničtější než vložky a tampóny.
A vybrala jsem si Ladycup právě proto, že je hladký, tak jsem si říkala, že se bude dobře umývat.

kili
5. pro 2008

betty, ale kalich sa nemá vyvárať každý deň 😕 , stačí len pred MS

bettyna84
5. pro 2008

kili: tak to jsem ráda...no, já bych to stejně nestíhala, ale ta prodavačka mi doporučila, že je dobré vyvářet každý den 😕 . To je asi jedno, když to stejně nedělám...ale jsem vážně ráda, že ho mám 😵

kili
5. pro 2008

jaká predavačka? 😨 si ho niekde kupovala v obchode alebo cez net?
ja neviem, ale myslím, že pokiaľ ho máš nonstop strčený v ..., tak sa tam baktérie moc nerozmnožia, nie?

petrusk
5. pro 2008

mna tiez presvedcilo, ze je makky a hladky. len prave pozeram, ze na slovensku ho asi nezozeniem. ako ste si ho objednavali, resp. odkial?