Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

standu
27. bře 2014

@dana_l dakujem. posledne 2dni ms to bolo ok, uvidim ako nabuduce. hlavne som zistila, ze ho musim dat uplne nizko. papier uz nemam, skusim pohladat na nete tie 2sposoby.

slucky
8. dub 2014

Ahoj, vybírám první kalíšek...z toho důvodu, že mi po porodu tampony už nesedí...mám pocit, že nevím kam je tam aplikovat a že jsou ve výsledku horizontálně....čerpala jsem info z kalisek.cz a je to teda těžké vybrat, z tolika možností...
máte některá zkušenost s Yukki a třeba porovnání s ostatními?

lucinkafr
18. dub 2014

@slucky už jsem někde dávala i odkaz, ale podívej se na www.kalisek.cz, je tam takové hrubé schéma, jaký kalíšek by ti mohl vyhovovat, já si ho koupila podle výsledku a jsem spokojená víc než maximálně, nechápu, jak jsem bez kalíšku mohla žít 😅 Mně vyhovuje třeba i to, že neměl stopku, kterou bych musela stříhat, ale kuličku, na kterou se kalíšek bezvadně vytahuje

zica1
26. dub 2014

Kocky kde sa da najlacnejsie kupit lady cup? dakujem

hhenike
9. kvě 2014

Mate niektora kalisok Lola? ake mate s nim skusenosti?

jul11
12. kvě 2014

@maricca55 ahoj.chcem sa spytat ci si tu lolu nakoniec kupila a ako si spokojna.vdaka

jul11
15. kvě 2014

@hhenike tiez ma to zaujima

sjuzocka
25. kvě 2014

Ahojte, mam trochu problem s aplikaciou kaliska... vzdy ked ho uchopim taky zlozeny a lozim dnu a cakam, ze sa teda roztiahne a najde svoje miesto, tak sa mi neraz pricucne taky zlozeny, nie zagulateny. je pre mna dost problem potom pracovat s tym podtlakom... viete co myslim? ako to riesite? alebo robim nieco zle?

muffinka8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cifuk
16. čer 2014

Ahojky holky me dosel kalisek v patek a jaksi se snim nemuzu domluvit..dam ho dle navodu a on se nerozvine, poradite jak ho spravne zavest aby se rozvinul a prilnul ,jinak jsem snej nadsena 🙂 dekuji za odpoved 😉

sarkaa
22. čer 2014

Holky, co kalíšek a plavání? Moře, bazén..... opravdu se nic nedostane ven ani dovnitř? Máte zkušenost?

salomee
29. črc 2014

@sarkaa Ahoj, já jsem se byla koupat po víc jak dvou letech a rovnou s kalíškem, krvácení celkem silné, ale nějak jsem to neřešila.. a nevím, jak bych vlastně poznala, kdyby se něco dostalo dovnitř..? Ale fakt se mi nezdá, ani minimálně... vše zůstalo, kde mělo, žádnej problém ani v minimálním náznaku.

salomee
29. črc 2014

@cifuk No o si musíš fakt vyzkoušet sama, zkoušela jsi to dávat složené podle obrázků? Prostě si to poskládáš stylem, kterejTi bude vyhovovat (je jich víc) a vevnitř se to rozvine samo, když si pohlídáš, aby čípek směřoval dovnitř a nebyl nikde mimo.. pak se dá ještě objet kolem dokola prstem..jestli je rozvinutý a všude sedí. Jak se to nepodaří, tak vytáhnout a znova.. ze začátku to taky občas neklaplo, i když jsem vše chápala a dávala si pozor, na vše možné..ale teď už bych neměnila za nic.

salomee
29. črc 2014

jo a ještě doporučuju dávat dovnitř co nejvíc zmáčknuté, prostě z toho jakoby dostat ven všechen vzduch a zavádět v co nejkompaktnějším tvaru .. to se pak vevnitř samo rozvine a přicucne, jen to pustíš z prstů

sarkaa
29. črc 2014

@salomee Děkuji. Bohužel mi vyjde dovča + ms dohromady , ale s kalíškem už se nebojím, vím, že to bude v pohodě.

kotatko44
30. črc 2014

ahoj,jen bych se chtěla optat....včera jsem si objednala kalíšek ale mám docela dlouhé gelové nehty tak jestli nebudou vadit při zavádění a vytahování...děkuju za odpověd 🙂

mikracek
15. srp 2014

Ahoj holky, já už rok používám kalíšek zn.Luno, koupila jsem jej na nějakém slevovém portálu a do vložek už bych nešla.....je to maximální pocit pohodlí.....sice se jistím intimkou, protože při vyměňování můžete lehoulince zašpinit tím, že nezachytíte tu krev, když kalíšek vytahujete......jinak jsem maximálně spokojena, je to neskutečný komfort 🙂 jen stopku jsem si zkrátila na minimum, vadila mi tam.......... no, myslím, že všechny značky kalíšků budou plus minus stejně dobré 🙂 a člověk aspoň ušetří za vložky a tampony 🙂

janula18
3. zář 2014

kališok zn. LUNO má niekto, lebo na stránke tam nemajú napísané rozmery, že akú majú šírku to S a M. lebo neviem ktorý kúpiť. mám aj iné značky, ale ani jeden mi nesedí, tak skúšam. Lebo napr. mám mooncup ale ten je dosť tvrdý a dosť ma to bolí ked ho vyberám, mám tu väčšiu veľkosť. Dik

salomee
19. zář 2014

...to se mi zdá divné, že z více značek by žádná neseděla..? Já vím, že tak dotaz nezněl, s LUNO zkušenost nemám.. právě proto, že mě seděl hned ten první, ale taky to nebylo při prvních použitích..to vytahování bylo bolestivé, občas protékal...ale časem jsem se naučila ten grif a o tom to, řekla bych, je.. možná je investice do zkoušení nových typů zbytečná a chce to zapracovat na technice, což se daří až po pár cyklech...a to, že "nesedí" může být způsobeno povolením svalů pánevního dna a chce to malinko posílit... Kalíšek má být pevný, to je v pořádku.. měkký by se asi ani dobře "nepřicucnul"

bohuli
26. zář 2014

Tak po roce a čtvrt konečně testuji Lady cup ( použití oddálila 2. dcera ) a zatím super, zavedení na 1. šup, necítím ho, nevadí mi, neprosakuje, ale první kontrola teda spíše vyjímání celkem výzva! Nemohla jsem vyrušit ten podtlak, takže jsem ho zčásti tahala jen za tu stopku, doufám, že jsem si nic neudělala 🙂 , pak se mi ho konečně podařilo zmáčknout a vyndat. Nevím jestli to jde tak blbě vždy nebo to šlo o to hůř, že byl téměř prázdný a ten podtlak tam byl tudíž velký !?? Jak mám postupovat, zmáčknou ho nebo se snažit prstem oddálit vněkterém místě od stěny a narušit podtlak? Díky.

macik07
1. říj 2014

@gedren Gerden, píšeš, že stačí vylít doma po příchodu. A jak se to dělá když jdeš na malou? To čůráš i s tím? Nestalo se někdy že se ve vás kalíšek "obrátil" nebo otočil ?

obyvatelka
2. lis 2014

ahoj holky, dneska jsem poprvé testovala kalíšek a měla jsem pocit, že se mi v pochvě tak docela nerozvinul, prostě tak, jak jsem ho tam strčila, tak tam zůstal ☹ můžete někdo poradit nějaké triky? zkoušela jsem ho obkroužit prstem, ale šlo to dost ztěžka a to mám tu menší velikost, a stejně to nepomohlo. Podle návodu jsem s ním zkoušela točit, ale prostě jsem si tam dvěma prsty nedosáhla, nevlezly se mi tam spolu s tím kalíškem ☹ ještě mě napadlo, jestli jsem ho nestrčila až moc dozadu, přece jenom jsem 11 let používala tampóny, tak jestli to není síla zvyku 😀 díky za rady ;)

obyvatelka
2. lis 2014

@olga20 Ahojky, už se ti zlepšíilo to zavádění? já ho dneska zkoušela poprvé a měla jsem ten samý problém, nerozvinul se mi ☹ nějaké rady, jak tomu pomoct? děkuju ;)

olga20
4. lis 2014

@obyvatelka já se od té doby neodvážila 😒 ..ale furt si říkám, že to ještě musím prozkoušet...přece mi nebude ležet doma jen tak

lennus
7. lis 2014

Ahoj holky, prosím o radu, který kalíšek byste mi doporučily? Mám po porodu, menstruace je silnější než byla. Kalíšek jsem dříve používala a byla jsem moc spokojená, asi rok před těhotenstvím pak už ne, protože jsem trpěla na hodně bolestivou menstruaci a vadilo mi mít něco uvnitř. Teď už mi bolesti úplně zmizely, tak si ho chci zase pořídit a už nemám přehled, co by se hodilo. Děkuji moc. 🙂

suzete
4. pro 2014

Zdravím, jsem také spokojenou uživatelkou menstruačního kalíšku, mám Mooncup. Sehnala jsem navíc kalíšky ze zrušeného obchodu se zdravou výživou a doplňkama za cca poloviční cenu, mohu nabídnou (mooncup, lunnete, yukii) - vše originální balení, nové, nepoužité.

suzete
4. pro 2014

@obyvatelka mně se nedařilo umístit tak ,aby to neprosakovalo, vyřešila jsem tak, že "obkroužím" prstem uvnitř a nasadím na čípek 🙂 tím se aj rozvine, tak do něj trochu zašťouráš. Od té doby, co je na správném místě, mám spíš problém si na něj vzpomenout 😀

alkuska
6. pro 2014

@suzete Ahojky, docela bych měla zájem, můžeš nabídnout do pošty?

polaks
12. pro 2014

Ahoj,tak pridám tiež svoju skúsenosť,pozitívnu. Kalíšek Luna používam už viac než rok a som neskutočne spokojná.Hlavne v lete som to ocenila najviac.
@janula18 Už asi pozde,ale S*menší je pre ženy čo ešte nerodili a M-standard je pre ženy čo už rodili,je o pár mm väčší.

zebruska
18. pro 2014

Kdy po porodu jste začly zase používat kalíšek? Já teď třetí den nemám intimku, ale normální vložku a dost nepříjemné to je... a to mě čeká šestinedělí a ty "superpříjemné" vložky... vynálezce kalíšku by si zasloužil nobelovku!!!