Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

haluskacz
24. bře 2007

jeste me napada - jaky kalisek kdo pouzivate? Jaky je mezi nimi rozdil? Chystam se koupit nejspis mooncup, ale je jich vic, tak by me zajimalo, v cem se pripadne lisi.

pet1
autor
24. bře 2007

Haluskacz, já mám mooncup, protože byl levnější než divacup. Jakej je mezi nima rozdíl ale nevím. Na obrázku mi připadaly stejný.

gedren
24. bře 2007

Ja pouzivala keeper, protoze to byl jedinej, co se mi podarilo v roce 2005 sehnat bez embossovany karty (posilali mi ho z USA po platbe pres moneybookers 🙂). Ted jsem si koupila (a zatim nepouzila) mooncup v poporodni velikosti, ale mam dojem, ze to byly vyhozeny prachy, protoze kdyz jsem to porovnavala, tak jsou skoro stejny 🙂

No kazdopadne myslim, ze je uplne jedno, kterej si poridis. Keeper se myslim neda vyvarovat, ale to me nejak ani nenapadlo, ze bych mela delat ;)

mobina
24. bře 2007

Pap já mám kalíšek i při nejsilnější MS na noc v pohodě i bez vložky. Kalíšek podle mě vyloženě přetéct nemůže. Je přicucnutý ke stěnám pochvy. Spíš jde o slabší únik těmi vzduchovými dirkami. Co se týče noci, je možné, že lehneš do špatné polohy a kalíšek se může odcucnout, proto proteče 😉
Janickabez pokud nemůžeš kalíšek omýt, stačí ho vylít do WC a vysušit toaletním papírem. Samozřejmě je pak dobré při nejbližsí příležitosti kalíšek omýt teplou vodou. Jinak nemusíte mít obavu. Kalíšek z venku od krve není. Ta je jen uvnitř 😉

janesm
24. bře 2007

Ahoj holky,
o kalíšku slyším poprve v životě a nechápu způsob používání a vůbec si nedovedu představit jak vypadá. 😲
Můžete mě prosím poučit??? Moc díky!!! 😉

mobina
24. bře 2007

Pro představu, jak se zavádí 😉
http://www.menstruacnikalisek.cz/Jakhopoužívat/...

mobina
24. bře 2007

Já používám mooncup. Když jsem si ho pořizovala, byl v ČR jediný dostupný a stál mě 1000 Kč. Dá se vyvařovat.

kiara2
24. bře 2007

no tak to teda koukám co to je zavynález tak si to asi taky objdenám ale někdy mám problém i s tamponem že to dost bolí když ho mám zavedený to mám křeče do noh a nemluvě o vyndávání to u toho trpím ale není to vždy

ladunka
24. bře 2007

Ahoj,
já používala poslední roky výhradně tampóny, byla jsem s nimi spokojená, ale napříště rozhodně vyzkouším kalíšek a snad se kvůli tomu i těším na návrat MS 🙂

haluskacz
24. bře 2007

ladunko,
tak to jsme dve 😀, to se mi vazne jeste nestalo...

ladunka
24. bře 2007

Halusko 🙂 Já se taky nestačím divit, mateřství mi otevírá úplně jiný (a o dost hezčí) svět...

bora.b
24. bře 2007

ja mam na mokosha.info prelozeny text z originalniho pribaloveho letaku (puvodniho, ted maji takovou peknou knizecku a cestinu mi zatim nechteli zabudovat 🙄 ) , pokud by vas zajimalo.

jinak keeper je gumovy, mooncup silikonovy - nekdo totiz na gumu reaguje alergicky.

k vymyvani: i na tech hnusnych toaletach neni problem vzit si s sebou flasku s pitnou vodou na zachod a vyplachnout v soukromi 😉

ad objem: A ma 15ml, B 12ml, nejnovejsi modely tam maji normalne i rysku 😨 pry to nekdy muze byt dulezite vedet, to mnozstvi

kristulatko
24. bře 2007

a hele, co se nam tu mezitim bezplenkovanim rozbhelo za diskuzi..... 🙂

moc diky, i za zkusenosti, jen jste me vice utvrdily, ze je to dobry napad, az ho poridim, napisu........

gedren
25. bře 2007

ladunko, ja tady mam ten jeden nepouzitej mooncup, tak Ti ho, az bude treba, muzu pujcit, a kdyz Ti nebude vyhovovat, tak ho vyvaris a vratis mi ho...stejne totiz mozna zustanu u toho puvodniho keeperu, protoze jsem na nej byla zvykla a fakt mi ten rozdil ve velikosti mezi A a B prijde zanedbatelnej 🙂

kacabacka
26. bře 2007

hmm, tak to teda taky koukám.... 😕 Na těch odkazech jsem četla, že se zavádí níž než normální tampon. Netlačí a nepřekáží? Myslim, jestli o něm vůbec nevíte... Píšou tam, že se má na 2x přeložit a takhle zvést, ale neumim si představit, jak tohodle obra, ještě spolu s palcem a ukazovákem zavedu tak, aby mi tam nepřekážel.... ☹

mobina
26. bře 2007

Kacabacko já ho tedy narozdíl od tamponu necítím vůbec. Tampon mě tlačil a prostě jsme o něm věděla. O kalíšku vůbec. Jinak s tím zaváděním. Kalíšek se splácne a přehne. Není pak větší než dva prsty vedle sebe. Palcem a ukazovákem ho jen přistrčíš do pochvy, pak už stačí jen jeden prst na doúpravy 😉

len
26. bře 2007

Rozdíl mezi tampónem a mooncupem? Z tampónu jsem měla pocit, že mě vysušuje, taky se musel často měnit - když se nevyměnil, byla pohroma. Když byla MS slabá a tampón málo nacucaný, docela to vyndavání bolelo 😒 Navíc s používáním tampónů bývá spojován výskyt syndromu toxického šoku (přeci jen se v něm ty bakterie můžou držet), s mooncupem nikoli. Mooncup je silikonový, měkký, takže se tělu prostě přizpůsobí, nemá ani čím tlačit 😉
Jinak přes den, když už ho musím měnit v práci - taky máme WC společná pro hodně lidí, ale opravdu stačí ho vylít a otřít toaletním papírem, vypláchnout ho zase až doma 🙂
Jo a zavádění - fakt je měkký, takže se přehne úplně snadno. Největší hrůzu z toho měl můj muž - kouknul na to a vyděšeně se zeptal - TOHLE se ti tam vejde? 😲 Ujistila jsem ho, že on tam pravidelně strká něco daleko většího a v životě se nad tím nepozastavil 🤐 Pardon za přirovnání, ale přesvědčilo ho to 😉

ladunka
26. bře 2007

len 🙂

kacabacka
26. bře 2007

len: 😀 😀 😀 dobrý přirovnání.... a ten silikonovej se dá taky vyvářet?

len
26. bře 2007

Já myslím, že snad jenom ten silikonovej se dá vyvářet... Ale nejsem si jistá. Takže - já mám silikonový = mooncup (ten je prý absolutně nealergenní) a vyvářím ho - vždycky před novým cyklem min. 5 minut. A když ho vidíte, jak si to bublá v té vroucí vodě, nabydete přesvědčení, že je to tisíckrát hygieničtější než tampón, který je chráněný jenom kusem igelitu a nijak sterilizovaný nebyl 😉

majenka
26. bře 2007

Ahoj holky...dneska už snad na mě čeká mooncup na poště a jsem hrozně zvědavá!!! Prvně jsem o něm slyšela, když si ho kupovala Len a hrozně mě to zaujalo...takže jsem ho minulý týden objednala. Každým okamžikem čekám MS, tak ho snad dnes vyzvednu, vyvařím a zítra už bych mohla "mooncupovat" 😀 😵

mobina
26. bře 2007

Len s těmi tampony mám stejnou zkušenost. Taky mě to při slabém krvácení při vyndavání bolelo a zůstávali ve mě zbytky buničiny ze špičky tamponu 😖
Majenko tak vítej do klubu 😉

majenka
26. bře 2007

Jo a zapomněla jsem dodat, že si ho se mnou objednala i kamarádka (také zastánkyně ochrany životního prostředí 🙂) a její sestra s maminkou o něm také vážně uvažují 😉 ...a to jsem o něm zas tak nebásnila... 😀

mobina
26. bře 2007

Majenko, tak to se divím. U nás doma se to nesetkalo s pochopením. Všem se to zdá nechutné 😝 Jak už jsem psala. Pokud se o tom nezmíní někdo sám, já sama se s tím nechlubím 🤐

len
26. bře 2007

Hm, tak doufám, že s tím budete všechny moc spokojené a nepřijde nás sem nikdo kamenovat 😀

majenka
26. bře 2007

Len, neměj strach 😀 . O tobě jsem věděla, že jsi s ním spokojená a s Grej jsem si psala minulý týden. Stačí mi, že vím, že to funguje tak, jak má, že s ním žádné problémy nemáte...a také chápu, že každá jsme jiná. Takže pokud by mi to háhodou tak skvělé nepřipadalo, tak rozhodně nebudu házet vinu na vás, že to tak vychvalujete 😀
Meje první reakce na mooncup byla "COŽE??? Co to je za blbost... 😒 "...pak jsem si o něm něco přečetla...takže se mi zalíbil...a pak už jsem ho jenom chtěla...a pak už jsem se jenom přesvědčovala, že ty penízky do něj už investuji...a teď už ho skoro mám 🙂

len
26. bře 2007

No, asi tak nějak 🙂 Člověk je strašně svázaný tím, jak se to dělá, jak by se to dělat mělo a co je běžné, takže když najednou někdo přijde s něčím úplně jiným, chvilku to člověku trvá, než si to v hlavě srovná a je ochotný si připustit, že na tom něco může být, a překonat všecky předsudky 😉 Někdo to holt nedokáže nikdy (čímž nemyslím, že by si všichni měli mooncup automaticky pořídit, protože je nej, ale občas se setkám s tak negativním názorem někoho, kdo to v životě ani neviděl, až mě mrazí 😕 ). Ale kdyby na to byla v televizi několikrát za den hodně barevná a uřvaná reklama, to by to najednou podezřelé a špatné nebylo 😝

mobina
26. bře 2007

Asi před 4 měsíci mi přišel nezávazně na sobě od dvou bývalých kolegyň odkaz z idnesu na mooncup. Tak jsem jim napsala, že je to bezva a že ho už půl roku užívám a jsem spokojená. Jedna už se neozvala a druhá mi odepsala : to si děláš srandu? Takže tak 😀

len
26. bře 2007

No, ta diskuze na iDnesu pod článkem byla fakt drsná 😝 A dokonce i chlapi měli fakt vyhraněný názor 😀

majenka
26. bře 2007

Tak to jsem bohužel nečetla...asi bych se "pobavila", co 😖