Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

mikalove
18. led 2009

ale ja som kiptavá 😀

emjee
18. led 2009

mikalove naucis sa 😉
ja mam ten svoj mooncup od aprila 2006 a to som sa o nom dozvedela az na konikovi - v lekarnach ho dostat skor vynimocne, mozno v cudzine, u nas si ho baby vacsinou objednavaju cez net - je viac druhov, ktore sa lisia velkostou, tvarom, farbou, ... niekde je tu link na stranky, ktore uvadzaju vyhody a nevyhody jednotlivych druhov (drazky, makkost, ...)

mikalove
18. led 2009

dakujem,emjee ,pohladam si to

betelgeuzz
18. led 2009

Mariko, neboj, ten cvik časem získáš. Já se řadím k těm, kterým to opravdu trvá asi jako výměna tamponu. A hlavně výhodou je, že kalíšek vylívám v práci jen asi první 2 - 3 dny, a to stejně pro svůj pocit, protože kalíšek je plný tak do půlky.
Mikalove, kdysi psali, že kalíšek ladycup se od dubna prodává v lékárnách, ale nezkoušela jsem a nevím, jestli to platí i pro Slovensko. Já jsem objednala z netu a doma jsem ho měla během asi 5 dnů.

mikalove
18. led 2009

objednam asi aj ja z netu,počitam si vas poriadne,ake mate skusenosti.je tu aj niektorá čo si objednala a nieje spokojná?

langkofel
18. led 2009

kocky mam otazku, ste ma nablaznili tym kaliskom, ale, mam asi mesiac mirenu (spiralu) a dostala som normalne menzes, aj ked tvrdia ze vacsinou pri mirene menzes ustupi, alebo celkom zmizne...

Je tu niekto kto ma mirenu, alebo daku inu vnutroaternicovu antikoncepciu a pouziva kalisok? Nemozu tie vlakna, ktore trcia s maternice (zdaju sa mi dost ostre) znehodnotit kalisok? Myslim prepichunt alebo tak?

Nechcem hned panikarit, mozno sa mi menzes casom upravi, ale do buducna ak by nie pouvazujem nad kaliskom.

lotosek
18. led 2009

Jak dlouhé jsou ty vlákna? Kalíšek se nasazuje co nejníž, tak akorát, aby nevyčuhoval ven.

josefa
18. led 2009

myslim, ze pokud ty vlakna neposkodej penis, tak ani kalisek ;)

valka
19. led 2009

ahojte, tak konecne mozem kalisok aj ja vyskusat 😅 uz som sa bala, ze som ho kupila zbytocne, ze kym ho budem moct pouzit, tak budem druhykrat tehotna 😀
kocky, pouzivate ho aj v noci? ako to riesite na konci MS? ja som tampony pouzivala cely cas a v poho... da sa pouzit alebo radsej vlozky?

kili
19. led 2009

valka, kalich môžeš použiť aj na sucho, t.j. bez ms, keď ju napr. čakáš, takže koniec ms nie je problém
v noci tiež nie je problém, niekto sa istí intimkou, ale ja som úplne bez spodného prádla

valka
19. led 2009

kili, dik 😉 prave testujem a zatial sa mi paci, ze nic necitim 😅 tak dufam, ze ho potom aj v pohode vyberiem... 😀

langkofel
19. led 2009

no kocky, ved mna by to ani nenapadlo s tym poskodenim, keby moj partner nepovedal, len tak mimochodom, ze on tie vlakna citi a ze ho pichaju 😲

a su asi podla mojho odhadu dlhe nejake 2-3 milimetre, ale zdaju sa mi dost ostre. Takze ten kalistek sa nezavadza dako hlboko? Ak som to dobre pochopila? Ja som si to predstavovala tak, ze co najhlbsie. 😕

elana
19. led 2009

Nene, kalíšek jen na krajíček🙂 když si sedneš na bobek a zatlačíš, tak bys měla cítit jeho spodek. A tyčinka může klidně vykukovat ven (to záleží na tom, jak moc Ti bude vadit, mně u toho LadyCupu nevadí, je měkká a poddajná). Podstatné je, abys ho necítila při chůzi a při pohybu obecně, tehdy je dobře zaveden.

josefa
19. led 2009

langkofel, tak to je sila, jesli ho ty vlakna pichaji 😕

langkofel
19. led 2009

a mozno je len daky precitliveny 😀

josefa
19. led 2009

no snad, ja s tim zkusenost nemam, ale cetla jsem tady nekde, ze nejaky dr. radil chlapum o tech vlaknech nerikat, a bude to v poho 😉

langkofel
19. led 2009

hehe no s mojho to vyliezlo tiez len tak mimochodom, a vraj nechcel som ta s tym znepokojovat 😕 , ale spytala som sa kociek v teme mirena, tak som zvedava 😉

emjee
19. led 2009

valka vyhodou kaliska je aj to, ze ho mozes pouzit nasucho - napriklad, ked vies, ze ms pride, ale nevies presne kedy a nemas cas odbiehat furt na wc a zaroven sa ti nechce kafrat s vlozkou - das kalich a vecer len zistis, ci uz ms dorazila alebo nie

bora8
19. led 2009

no to sa mi ešte nestalo aby som nevedela kedy dorazila 😀 ja to cítim okamžite!!!!! ale kalíšok si idem kúpiť, len tu u nás na mňa pozerali ako keby som spadla z mesiaca keˇˇd som sa pýtala v lekárni, že či ho majú....

valka
19. led 2009

kocky, teraz ste ma znepokojili, ze ta tycinka ma trcat...ja ju mam uplne vo vnutri 😨 ale aspon nic necitim a nic nevadi...
a este otazocka, ohladne vyberania...nejak extra ho stlacate alebo nieco, lebo von ide dost tazko, kedze je dost siroky... 😕

olinka6226
19. led 2009

valka nema trcat. ak ti trci a vadu tu mas z nej ustrihnut.

emjee
19. led 2009

bora8 ked dorazi citim aj ja, ale blbe je, ked vtedy nemam nic tam dole 😀 a pretoze nemam ms ako hodinky, tak sa mi kalich osvedcil aj v tomto smere
valka nema trcat a ak ho mas spravne nasadeny je tam taky podtlak, cize ked ho chces vybrat, treba ten podtlak zrusit tym, ze kalisok najprv stlacis a kvazi pustis dnu trochu vzduchu, potom ho jednoduchsie vytiahnes alebo vykyvas

valka
19. led 2009

emjee, oli dik...tak nejak sa trapim 😀 ale musim povedat, ze super vynalez... 😅

olinka6226
19. led 2009

teraz sa citam ze som i vymenila za u 😀 snad ste pochopili ze to malo byt vadi ti a nie vadu tu 😀

olinka6226
19. led 2009

inak ja som stonku dala prec uplne a vobec mi nechyba.

bora8
20. led 2009

kočky a objednávali ste to len cez net? alebo kúpili v lekárni?

kili
20. led 2009

bora, všetcia cez net, v lekárni to nezoženieš. Aj keď niekto tu písal, že niekde v lekárniach to majú, ale v čr

valka
20. led 2009

kcoky este otazocka,
nestava sa vam pri urcitych pohyboch ze sa vam akoby kalisok uvolnil a nasal sa do vnutra vzduch? 😕 je to ok? alebo robim nieco zle?

olinka6226
20. led 2009

ak sa ti to stalo mas ho zle nasadeny trosku s nim vnutri pootoc a potiahni smerom von a on pekne zasadne.