Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

fireblade
4. črc 2013

Ahojte holky jsem 6měsícu po porodu měsíčky jsem první po porodu dostala 18.6 a ted zase nic 😲 byla jsem aj u doktora na prohlídce a jsem v pořadku.Tak ted nevím kdy je mám čekat nebo co .Tak mi poradte díky 🙂

ikke
4. črc 2013

@fireblade kedy??? ved od 18.6. este nie su ani 3 tyzdne... 😅
a ako to suvisi s kaliskom? 😨

salomee
4. črc 2013

@fireblade Možná jsi se spletla v datu.. ale jinak ....ono to trvá, než se to ustálí, já měla první cyklus po porodu 52 dní, od té doby z pěti cyklů jen dva stejné, teď mi začal zase jinak...ale zatím to neřeším.
Teď to budu mít poprvé celé s kalíškem, tak jsem zvědavá...zatím dobré😉.

sarkaa
4. črc 2013

Dotázek - když zavádím kalíšek , tak cítím jak se mi tam vytvoří podtlak a přicucne se - trošku to bolí, nebo né jako úplně bolí spíš jak se to přicucne tak je to lehce nepříjemné, ale to jen vteřinku a pak zase úplně v pohodě. Je to tak ok nebo je něco špatně? Nemám jinak žádné problémy. Jen se chci ujistit, že to není špatně ( při tom zavedení a vytvoření podtlaku a vlastně i při vyndavaní kdy ten podtlak uvolním , cítím to....takové lehké škubnutí vždycky.)

martinka1981
4. črc 2013

Baby ja mam kalich tiež doma . už asi viac ako rok. ale žial asi ho neviem zaviesť tak aby to bolo ok. stale ho citim a normalne mi pride z toho zle 😝 viem asi som divna 😀 mam meluna Mkovy.

fireblade
4. črc 2013

ne ne nespletla jsem se v datumu 🙂 mam to v kalendaři poznačené. 🙂 tak děkuji za rady budu čekat 🙂 jako mezi náma mě to až tak nechybí ty měsíčky 🙂

salomee
4. črc 2013

@fireblade Tak to asi úplně nechápu, proč ŕešíš zpoždění..jestli to dobře chápu, uběhlo od začátku cyklu jen 16 dní...? Vždyť je teprv 4. 7.

salomee
4. črc 2013

@sarkaa To bych řekla, že je OK.....že se to prostě kvalitně přicuclo.
Jinak teda jak to děláte při vyndávání..mě to jednak dost bolí, když jde ven ten pevný kraj..a nějak naklonit mi to moc nejde...a za druhé pak stejně musím mít intimku, bo pak teče to, co se asi dostalo ven, když tam kalíšek nebyl..to mě teda trochu štve..vložený je dobře, plný nebyl.. tak co s tím...

ikke
4. črc 2013

@salomee toto "pretekanie" trva zvycajne tak prve dva dni a podla mojej skusenosti to moze suvisiet aj s pevnostou panvoveho dna, ktore treba posilovat cvikmi

salomee
4. črc 2013

@ikke Neeee, posilovat nee, to jsem slyšet nechtěla. Na tohle jsem hroznej lempl.
Ale díky.🙂

salomee
5. črc 2013

Tak do rána teda zrada, spíš teda zradil v okamžiku, kdy jsem vstala...a to dost Do těch dvou třetin ale myslím nebyl. Tak mám asi vážně ujetý svalstvo..a to jsem ani nerodila přirozeně. To mě teda docela štve, musím dnes na nákup.doma jsou hlavně tampony.

fireblade
5. črc 2013

njn jde viádět že jsem na mateřske a ani nevim co je za den a za datum jsem myslela že už jsme to měla dostat 🙂 stresuju zase dopředu 🙂

katerina333
8. črc 2013

Ahoj, na této stránce, když se sroluje/sjede dolu, tak je porovnání tamponu a vlozek. Katka
http://www.mujmenstruacnikalisek.cz/index.php/home

katerina333
10. črc 2013

ja mam muj kalisek LUNA skoro rok mujmenstruacnikalisek.cz/ a je super. Koupani a sport totalne pohoda 😎

bridekengee
10. črc 2013

Cau holky, tak jsem si ho po přečtení nějaké diskuze taky koupila - mám LadyCup 🙂 Pořídila jsem ho hlavně z důvodu léta a koupání a dovolených (nacuclej tampon je hnus).. tak to musim vyzkoušet s tímhle zázrakem, jsem na to zvědavá.. Dnes jsem ho prvně vyzkoušela.. zavádění v pohodě (potřela jsem ho trochu lubrikantem) až moc - jak byl natřený tak klouzal a zahučel tam sám, možná až moc hluboko.. Během zavedení v pohodě (i když je to jako tam mít penis 😲 prostě je to širší než tampon, ale asi je to o zvyku, nebylo to tak že bych o něm pořád věděla).. Jen teda vyndavání HOROR - dosáhla jsem tak na tu stopku, ale za ni tahat nešlo (klouzala), celou ruku si tam jako nenarvu a jednim prstem to uvolnit nešlo, ukazovák s palcem se nevešel, tak jsem zkoušela obouruč ukazovákama, jako podrapala jsem se a zapotila jsem se u toho pěkně.. už jsem byla zoufalá, vystřídala různé polohy a říkala si, že ho teda večer snad nějak vydoluje manžel nebo nevim.. nakonec se mi ho po hodině a půl podařilo dostat ven, že jsem tam teda narvala ukazovák a palec a smáčkla a vytáhla (ale přišel mi celou dobu přicuclej).. a už jsem byla hrozně vysušená a podrážděná, poškrabaná, hodně nepříjemné, doufam, že mi to nějak nenateče (mam problémy i při sexu, že se mi odře sliznice, i když nejsem suchá).. Úplně se teda bojim si ho vzít znova.. Diskuze jsem pročetla prvních deset stránek.. nejde to číst celé, je toho tu hrozně moc, tak se omlouvam.. Máte na to nějaký fígl? S tou pánví mi moc pracovat nejde - spíš mi přišlo, že se posunuje směrem nahoru než dolu - asi jsem zatínala svaly, ale jiný pohyb pánví neumim než zatínat.. Uvolněná jsem byla, tak nevim.. myslela jsem si, že to bude třeba o trošku těžší než tampon, ale tampon je o proti tomuhle fakt úplná brnkačka..

bridekengee
11. črc 2013

Uf, tak dnes druhý pokus. Zandavání tentokrát na déle, nechtěl se rozvinout, vyzkoušela jsem proto jiný druh skládání a dobrý, i když stoprocentně jistá jsem si nebyla, že se rozvinul. Vy to přicucnutí slyšíte? Zas moc kontrolovat to nejde, aby se to zas neodcuclo ne? A neničí vůbec ten přícuc sliznici? Ještě jsem se chtěla zeptat, je ten MeLuna tvrdší než LadyCup (jestli by se snáž rozvíjel)? Jsem si zas koupila skoro nejdražší a zjišťuju, že jiný by byl možná lepší.. ach jo.. No, každopádně jsem se ho snažila dát níž než včera, abych pak na něj dosáhla (bylo to v pohodě). Jenže pak jsem teda normál fungovala, cvičila jogu a tak a on zas prostě zajel. Když je ale přicuclej, tak by se neměl nějak extra posouvat ne? Já fakt nevim, co dělam blbě. Aspoň jsem ho rovnou vyzkoušela v napuštěný vaně, jaký bude na plavání, protože to byl hlavní důvod, proč jsem ho pořídila, a to teda musim říct, že dobrý, z tohohle vidim rozhodně přínos oproti tamponu. Jen tedy já mam trošku pocit, že při nošení trošku tlačí, že se mi chce častěji čůrat nebo mam aspoň ten pocit (mam to i při sexu), takže to nevim, jestli jsem nějaká vyjimka.. No a vyndavání tentokráte 15 minut, ale opotila jsem se zas. Byl tam zalezlej, dolu moc sjet nechtěl. Došáhla jsem jen na stopku, jenže ta klouže, tudíž chytit pořádně nejde. Vy co máte ten s kuličkou nebo s ouškem je to lepší? Tentokráte už jsem teda byla bez iluzí, že to půjde nějak snadno, čili jsem ho dostala ven rychleji, ale násilim. Když ho zmáčknu jen dole, tak se prostě nahoře neodcucne. Musim tam narvat ukazovák a palec, pořádně chytit stopku a táhnout a ještě ukazovák druhý ruky na uvolnění podtlaku. A zlomila jsem si nehet na palci. No zážitek. Ale nevim, jak to udělat jinak..

ifkael
12. črc 2013

@bridekengee asi si ho davas moc vysoko...

bridekengee
12. črc 2013

@ifkael Když on tam zajede sám.. na začátku je nízko.. ale postupně prostě zajede.. 😒

ikke
13. črc 2013

@bridekengee pri vyberani zatlacit ako pri velkej potrebe - to ti nepomohlo?
podla mna je idealne skor chytat kalich za dno, zaroven tak trochu narusis ten podtlak... samozrejme ak nan dociahnes. ak nedociahnes na dno, mozno by ti skor vyhovoval typ, ktory je dlhsi a uzsi (ak ti drazdi mechur).
a skus este pogooglit o kalichu v suvislosti s jogou, parkrat som narazila na cosi ohladne toho, ale moc som sa o to nezaujimala.

zitaje
13. črc 2013

@bridekengee vyberat odporucam v podrepe alebo v klaku v sprche / vani, predstav si, ze rodis 😀 Ja som stopku svojho casu davno odstrihla, lebo mi zavadzala, ja kalich rodim, aaz kym nie je tak nizko, ze ho viem v pohode chytit palcom a ukazovakom.
Teda rozpravam skusenost staru pol roka 😅 ale takto som fungovala roky 🙂

vejinka
14. črc 2013

Baby co robim zle ze mi ten kalisok preteka?? vacsina krvy je v nom ale kopu je aj mimo kontrolujem to mam dve velkosti a obe mi pretekaju...je mozne ze mam divnu vaginu?🙂))

bridekengee
14. črc 2013

@ikke
@zitaje
dekuji za rady, mozna zkusim jeste koupit jiny kalich, docetla jsem se tu, ze zrovna ladycup dela pri vyndavani potize vice lidem, tak mozna to bude tim.. vytlacit mi prave nesel 😠 (ale asi to chce cvik)..

ikke
14. črc 2013

@vejinka preteka ti cely cas menzesu alebo iba prve dva dni?
cviky na spevnenie panvoveho dna zvacsa dost pomozu, je to dost casty problem 😉 takze divna urcite nie si 😀

@bridekengee ano, ladycup sa aj podla mna dost zle vybera, ale ja konkretne ho mam od zaciatku bez stopky a taham ho za dno, ktore je ale makke a preto sa dost zle chyta.
pozri tu, su tam porovnania roznych druhov aj co do velkosti
http://sizecharts.livejournal.com/

vejinka
15. črc 2013

@ikke no mam mrchu druhy den a preteka..ale tusim som si to uz dala dozadu ako som sa tu docitala a preteka to ovela menej a skoro vsetko je tam kde ma byt...teraz mam mensi asi si dam na noc vacsi a dam ho tak dozadu jak mam tento a zistim cim to je

juliam
18. črc 2013

ahojte. tak sa idem podeliť o skúsenosť. mám Melunu M clasic - odporúča sa začiatočníčkam kvôli tomu, že nie je taká mäkká ako soft. už som s kalíškom prežila 2 mrchy a parááááda, som nadšená 🙂 hneď od začiatku som nemala problém so zavedením ani s vyberaním. Vôbec ho necítim, ako keby som ho ani nemala. Druhý a tretí deň musím síce kalíšok vyprázdniť každé 2 hoďky, lebo mám silné krámy, ale inak ho mám potom v pohode aj celý deň. Pre istotu mám aj intímku. Som doma, takže vymieňam v sprche, ale už som to zvládla aj na verejných WC s fľašou vody poruke 😉
Takže tým, ktoré sa ešte stále rozhodujú, vrelo odporúčam. Choďte do toho ženy, neoľutujete.

juliam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alushenka
23. črc 2013

Ahoj vsechny 🙂 Ja jsem si poridila svuj prvni kalisek letos v dubnu, ale nez jsem jej mela sanci vyzkouset, objevily se na testu //... ale aby mi doma jen tak nelezel, rikala jsem si, jestli by se dal vyuzit ted v lete na plavani - mel by splnovat stejnou funkci jako tampon, naopak by vodu nemel propustit, takze problem by to byt nemusel...jen nevim, jestli v tehotenstvi jeho pouziti jakkoliv nevadi... nemate nekdo zkusenost s vyuzitim kalisku v tehotenstvi pri plavani? predem diky za odpovedi 😉

salomee
23. črc 2013

@alushenka 😀 Tak jak jsem si pročítala tuto diskusi blíže k začátku, to tady byl celkem častej jev.. no mě se to naštěstí nestalo.B-)..a Tobě blahopřeju..
Holky si hodně chválily právě kalíšek mimo menses při koupání, že dobře nasazen vodu opravdu nepustí, ale konkrétně v těhot., to nevím, jestli vadí...ale nenapadá mě, proč by mělo.

rorinka11
27. črc 2013

http://www.zlavoteka.sk/bratislava/chytra-lola-... 50% akcia na menstruacny kalisok 🙂

jajik25
27. črc 2013

Ahoj holky asi to sem moc nepatří ale nechci zbytečně zakládat novou diskuzi.Mám jen jednu otázku.Je spolehlivý tampon na koupání?Nikdy jsem je na koupání nepoužívala ale teď pojedeme na dovolenou a počasí by mělo být pěkný tak si nechci jen kvůli tomu zkazit dovolenou 😉 Díky za odpovědi 🙂