Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lyongirl
18. čer 2008

Ahojte baby, dúfam, že to nevyznie ako reklama, nerobím to s tým úmyslom 😉 , ale toto mi prišlo mailom, tak si myslím, že sú to užitočné informácie.............lebo raz sa tu niekto bavil o tom, ako zobrať kalíšok na dovolenku...

Milé naše terajšie aj budúce zákazníčky,

prichádza čas prázdnin, krásneho počasia, dovoleniek a tak som Vám ešte pred odchodom za odpočinkom pripravila pár informácii, ktoré Vám pomôžu užiť si leto príjemne a bez starostí, ktoré nám sem-tam počas dovolenky spôsobuje práve prebiehajúca menštruácia.

Mnohé z nás zažívajú stresy už pri plánovaní dovolenky, počítajú a snažia sa trafiť do bezstarostej časti cyklu. Nie vždy sa to však podarí...
Jedným z elegantných riešení tejto situácie je používanie menštruačného pohárika Mooncup, ako alternatívy tampónov a vložiek. Ako teda s Mooncup-om cestovať? Zopár rád uvádzame v prvom príspevku.

V druhom príspevu Vás oboznámime s novým typom menštruačného pohárika (Instead) s ktorým je cestovanie i v prípade prebiehajúcej menštruácie hračkou.

Leto s Mooncupom - zopár rád na cesty

Ak už menštruáciu máte pri odchode na dovolenku, tak si Mooncup vyvaríte ešte doma a použijete ho už počas cesty.

Ak viete, že budete mať menštruáciu až počas pobytu, pohárik si pripravte už doma. Vyvarte ho podľa návodu ako vždy, vrecúško vyperte a vyžehlite a pohárik do neho vložte. Takto pripravený pohárik si môžete zbaliť do kufra.

Ak nechcete používať pri cestách Váš vyvárací pohárik Mooncup, máme pre Vás a Vaše výnimočné situácie pripravený nový jednorázový menštruačný pohárik Instead (viac v ďalšom článku).

Ak cestujete do krajín, v ktorých sa odporúča piť vodu len z fľaše (aj umývať zuby) používajte na vyplachovanie menštruačného pohárika Mooncup čistú balenú vodou, alebo zvoľte Instead.

Zákazníčkam, ktoré sa rozhodnú si pohárik zobrať práve na dovolenku a nemajú ešte s Mooncupom skúsenosti, doporučujem objednať pohárik včas pred odchodom na dovolenku, aby mali čas si aspoň pohárik vyvariť, vyskúšať ( je možné aj mimo menštruácie), skrátiť stopku a pod. A treba si pre istotu so sebou vziať aj vložky a návod na použitie.

Novinka v našej ponuke - jednorazový menštruačný pohárik Instead

Našu ponuku menštruačných pohárikov sme doplnili o nový zaujímavý výrobok. Instead, na rozdiel od Mooncup-u je jednorazová menštruačná pomôcka. Má však niektoré výnimočné vlastnosti, pre ktoré sme sa ho rozhodli ponúknuť našim zákazníkom ako vynikajúci doplnok k Mooncupu. V čom je Instead výnimočný ? Ide o 2 dôležité vlastnosti :

1. Tým, že je jednorazový (použitý sa zahadzuje), predstavuje to najlepšie riešenie v situáciách kedy musíte byť dlhšie na verejných miestach s neistou kvalitou sociálnych zariadení (mesto, dovolenka, pláž, atď.)
2. Tým, že sa zavádza inak ako Mooncup (hlbšie až na krčok maternice), umožňuje mať čistý a hygienický sex počas menštruácie.

Všetkým ženám doporučujeme zvoliť Mooncup ako základné riešenie a doplniť ho Instead-om pre výnimočné situácie a cestovanie. Táto kombinácia rieši všetky úskalia a dáva žene novú úroveň komfortu počas menštruácie.

ďalšie informácie nájdete na www.merien.sk/merien_instead2.html

georgine
18. čer 2008

ahoj holky.. prominte ze se ptám, ale nejak jsem to nekde navycetla.. v tom kališku je trubicka na valevání, kdyz se tam sbírá menstruacni krev tak to z toho samovolne neodtéká?? Je tam snad nejaký uzáver?? Prominte, možná budu za blbce ale vrtá mi to hlavou.. děkuji 😉

brundik
18. čer 2008

Georgine, krev steka do kalisku a nemuze z kalisku nijak odtect, protoze kalisek je pricucnuty na stenu pochvy. Neni tam zadny uzaver. Muzes si to predstavit jak obyc kelimek. Po vyjmuti vylejes, umyjes a vratis. Ta trubicka je na dne kalisku pro snadnejsi vyjmuti z pochvy, ale muze se ustrihnout, protoze neni s vnitrkem kalisku propojena. Nevim, jak lip to popsat 😉

lentilka
18. čer 2008

scai,
mám 27 a nakoniec som si objednala väčší LadyCup... tiež som si povedala, že ak bude väčší, odložím na popôrodné obdobie 😉
vyberala som si medzi LadyCupom a Lunette... i keď Lunette mi bol nejako sympatickejší, nakoniec som dala prednosť praktickosti (LC je bez nápisov) a ešte som LC našla za veľmi dobrú cenu na slovenské pomery 🙂

georgine,
to je taký kalíšok, do ktorého sa zbiera tekutina a niekoľkokrát denne sa potom vylieva

browsovaním som našla ešte pár zaujímavých stránok, ak by to niekomu pomohlo:
po anglicky, stránka o menštruačných pohárikoch, ženy navzájom zdieľajú skúsenosti a radia si: http://community.livejournal.com/menstrual_cups...

po anglicky, o pohárikoch, veľmi detailné fotografie
http://afriska-engl.de.tl/Different-brands-and-...

kili
18. čer 2008

elise, naprosto spokojná, nechápem, ako som bez neho mohla žiť 😀

elise
18. čer 2008

kili a ty máš akú značku?

kili
18. čer 2008

ja mám mooncup ten menší a vylievam ráno a večer a stalo sa mi, že som raz večer zabudla a v pohode vydržal. Ale ja mám asi slabú ms

simply.vero
18. čer 2008

scai, mně je čtyřiadvacet a mám už asi rok a půl (nebo čtvrt? já už nevím...) ten menší. Ale teď si asi ten větší objednávat nebudu. Zdá se mi totiž (i podle toho, co píšeš ty), že to protékání toho menšího fakt bude souviset s tím silným krvácením, při slabším je to ok a sedí dobře. Takže teď, když se chystám nasadit HA, čekám, že se to klasicky celkově zeslabí a ten menší bude počítám stačit. No a až vysadím prášky a bude aktuální miminko, menstruace se zas vrátí do "normálu" a bude zas silná, tak si na to snažení objednám (a potom po dítěti) ten větší. Jinak díky za možnost porovnat zkušenosti 🙂

lauri
18. čer 2008

ja mam mooncup, tu mensiu velkost. hak neberiem, ms mam relativne silnu a nic nepreteka ani sa neposuva 🙂

ci uz vacsi alebo mensi, rozhodne ho odporucam vsetkym zenam 😉

simply.vero
18. čer 2008

No jo, lauri, právě že ona ta síla menstruace je asi hodně relativní 🙂 Ještě mě napadlo, že by to mohlo být tvarem pochvy. Podle toho, co vím z biologie, má tvar takového jakoby obráceného kužele, směrem nahoru se rozšiřuje, takže ta, která má ten kužel jakoby "širší", tam asi má malý "stabilní" prostor, kde by se ten kalíšek pevně udržel, a tak se to při silnějším krvácení posunuje holt víc (při slabším to tolik neklouže, tak se to udrží). Podle poševního vchodu se to nepozná, protože tam právě může být pochva hodně úzká a pak se rozšiřuje výš. No nevím, možná je to blbost, ale fakt mi to vrtá hlavou, protože svaly pánevního dna posiluju pravidelně už několik let (nás poučili už na gymplu) a pohyb obecně mi taky nechybí, takže nechci věřit tomu, že to jsou povolené svaly.

milhauz
19. čer 2008

Ahoj holky, mám takovou trošku blbou otázku. Píše se, že by se kalíšek měl vylívat nejpozději po 12 hodinách. Měla jste ho některá víc než těch 12 h bez vylití? Myslím o hodně dýl, třeba tak 18h a víc? Mívám slabou MS a nemám strach že by přetekl, ale nemůže se něco stát když tam ta krev bude tak dlouho?

jmisa
19. čer 2008

Já ne, vždy ho aspoň ráno a večer vyprázdním.

simply.vero
19. čer 2008

Milhauz, já jo, to bylo ke konci už jenom spíš slabší špinění a stalo se mi, že jsem ho tam zapomněla, dala ho tam před spaním, ráno jsem měla fofr a vzpomněla si zase až skoro večer. Nestalo se nic, všechno v pohodě, ale je fakt, že já na žádné gynekologické potíže nijak netrpím.

kili
19. čer 2008

milhauz, ja som raz zabudla a tak som ho tam mala možno aj 24h. A stať sa asi nemôže nič, keďže je to uzavreté, ale toto fakt neviem posúdiť. Ale moc nevidím rozdiel v 12h a 24h, keby to bolo zlé, tak by to bolo zlé už pri 12h, nie?
ale aj tak vylievam ráno a večer, nerobí mi to žiaden problém.

milhauz
20. čer 2008

Já právě mám docela problémy s mykózou, tak mám strach aby mě to neudělalo nějakou nepechu 😒 . Abych to vysvětlila, zatím v tom vyndávání a nandávání kalíšku nemám takovou praxi, potřebuju na to čas a klid 😠 Mám jít na svatbu, kde budu víc než těch 12 hodin a nedovedu si představit že tam na záchodě budu bojovat s kalíškem. Tak řeším jestli ho tam nechat celou dobu bez vililtí nebo jít s vložkama 😖 .

milhauz
20. čer 2008

Omlouvám se za tu hrubku 😲 , vylití, samozřejmě.

grej
20. čer 2008

Milhauz - já měla taky dost problémy s mykozama /téměř každý měsíc/ a musím říct, že co jsem začala kalíšek používat, tak se mi to o dost zlepšilo. Nevím, jestli to bylo vyloženě kalíškem, nebo naopak tím, že jsem přestala používat tampony, ale každopádně to potěší 😉

Já ho teda vyndavám taky aspoň ráno a večer, ale myslím, že by to vadit nemělo. Když tam není přístup vzduchu, tak se to nerozkládá, takže by s tím problém být neměl. Kor když se nebojíš, že proteče...

Musím říct, že rozhodnutí koupit kalíšek bylo moje fakt snad nejlepší ze všech. Jsem hrozně spokojená. Navíc se s tím můžu v klidu koupat, což jsem s tamponem nemohla, protože se mi okamžitě nasákl a mykoza byla na světě. Protože se kvůli hrozbě mykozy nekoupu téměř ani doma ve vaně, tak když už tam náhodou s manžou vlezem, tak se "špuntuju" kalíškem a vždy super. To je totiž výhoda, že to tam můžete dávat i "na sucho". To s tamponem šlo taky hodně těžko...

simply.vero
20. čer 2008

Milhauz, pokud to máš takhle, tak v tom případě se určitě nic nestane, když si ho tam necháš dýl. Čím míň do sebe budeš sahat, tím líp, obzvlášť takhle někde na svatbě na neznámých záchodech. Programově každý cyklus bych to asi pro jistotu nedělala, pokud máš jinak možnost vylít aspoň ráno a večer doma, ale jednou za čas mimořádně, to klidně, čert to vem. 🙂

kili
20. čer 2008

milhauz, myslím, že pre jeden krát sa určite nič nestane a kludne choď s kalíškom, myslím, že na tie mikózi to bude lepšie ako vložky, aj keby si ho tam mala celú MS bez vylievania 😕

grej, no len je blbé, že už keď do tej vane s manželom vlezieš, tak si "zašpuntovaná" 😀

grej
20. čer 2008

Tak - Simply to napsala naprosto přesně 😉

Kili - no, blbý to sice je, ale ono tu u nás ani tak nevadí, páč manža na vodní hrátky moc není 😉 Navíc má dva metry, tak když už se do tý vany naskládáme, tak na nějaký větší akce tam ani není prostor 😀

annika
20. čer 2008

Ahojte! No, ja som Vás našla celkom náhodou a čítam a čítam, a sa čudujem, že takéto niečo existuje????
Prečo som o tom ešte nepočula??? Nečítala???
Ja mám teraz nasadenú Danu, vnútromaternicové teliesko, a ms je s tým strašne silná.... Myslite si, že by som mohla používať aj ja ten pohárik???

kili
20. čer 2008

annika, určite, len ho budeš musieť častejšie vylievať. Ťažko povedať, ako často, na to budeš musieť prísť sama. Ale určite nebudeš ľutovať, keď si ho kúpiš 😉

annika
20. čer 2008

No , ja by som aj to vyskúšala, len neviem, že po troch spontánnych pôrodoch akú velkosť mám kúpiť,??? Poradte, prosím!!!

kili
20. čer 2008

ann, no tú väčšiu

trdlo
20. čer 2008

no ja sice kalisok nepouzivam, ale len zberam infosky na nete, uvidim, ci sa dam argumentmi presvedcit alebo nie 😅
Annika, ja som na nete nasla, ze zeny co maju vnutromaternicove teliesko by nemali pouzivat kalisok..tu sa pise sice o tom jednorazovom, ale malo by to platit aj na ten "normalny"..vsak je to na tom istom principe

kuk: http://www.merien.sk/merien_instead2.html

Sú ženy, ktoré nemôžu používať Instead?

Ženy, ktoré majú zavedené IUD ( vnútromaternicové teliesko) nemôžu používať Instead, pretože je pri manipulácii riziko, že bude teliesko uvoľnené, prípadne vytiahnuté.

Menštruačný pohárik Instead nemôžu používať ženy, ktoré prekonali operačný zákrok, prípadne trpia závažným gynekologickým ochorením, ktorým lekár nedoporučil používať tampóny.

Ďalej pohárik Instead nemôžu používať ženy, ktoré v minulosti prekonali Syndróm toxického šoku.

simply.vero
20. čer 2008

Trdlo, sice s tebou souhlasím ohledně toho tělíska, ale stejný princip u těch dvou typů kalíšků to není. Jednorázový kalíšek vypadá úplně jinak, má jiné umístění a vůbec je to trošku jiná manipulace, klasický kalíšek se zavádí těsně za poševní vchod, zatímco ten jednorázový je mnohem hlouběji, jakoby obkružuje děložní hrdlo, detaily jsou tady: http://www.menstruacnikalisek.cz/Otázky/tabid/9... (ve sloupci vpravo, sekce detailní návody). A jinak, pokud ještě nejsi kalíškařka, můžu ti ho jedině doporučit. Je to nejgeniálnější vynález, co znám. 🙂

Annika, s nitroděložním tělískem bych se trošku bála používat kalíšek. Během samotného nošení se sice ten "podtlak" ani nepozná, ale při vytahování je to potom horší, obzvlášť pro začátečnici může být obtížné naučit se zrušit ten podtlak úplně, takže bych měla docela strach, že se to tam nějak posune nebo povytáhne. Co na to silné krvácení říká gynekolog? Zdá se mu to v pořádku nebo se to časem upraví? Možná by stálo za to pouvažovat, jestli by nebylo dobré zainvestovat do toho dražšího tělíska s hormony, se kterým prý menstruace téměř nebo úplně vymizí, než mít vyhlídky na několik let nadměrně silného krvácení kvůli daně.

zejm
21. čer 2008

Zabrousily jste na trošku citlivé téma - tedy "zašpuntování" ve vaně... Omlouvám se za otevřenost, ale mám takovou jednu novou velmi pozitivní zkušenost. Ke konci MS jsme se mazlili a nějak se nám to trošku vymklo z rukou... Zkrátka milovali jsme se s kalichem a šlo to 😉

ilijanka
21. čer 2008

zejm- a nepoodieral si ho 😀 😲

georgine
21. čer 2008

jé holky.. moc dekui za vysvetleni, me to prostě nedoslo.. uz mám jasno.. díky 🤐 😉

kili
21. čer 2008

zejm, ale asi nemáš stopku, že?
že by som porozmýšľala a stopku s "praktických" dôvodou úplne ocvakla? 😀
ale asi to závisí aj od stavby ženy a aj muža 😕