Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

majenka
9. kvě 2007

Holky, já jsem objednávala kalíšek na latkovky.cz a dodávka byla do týdne a bez problémů...

Musím říci, že jsem docela překvapená, že se tady mooncup tak ujal.Super 😉

mihapiha
9. kvě 2007

Tak už jsem to otestovala, zkusila jsem ho dvakrát zavést a vytáhnout. Poprvé mi to šlo ztuha, nemohla jsem najít směr, vytáhnout šel lehce, vůbec jsem s ním nemusela bojovat. A podruhé to šlo ještě lépe, myslím, že s tím problémy nebudou, jen jsem trošku cítila tu stopičku, takže ji asi zkrátím nebo ustřihnu celou. Tak jsem zvědavá jak se osvědčí při pravé ms. Uvidíme. Ale věřím, že to bude v poho.A taky koukám jak se zájem o kališek rozrostl. Já mám po vyzkoušení podat report dvěma kamarádkám, tak snad nás kalíškových přibude. 😀

bednaroi
9. kvě 2007

no ja ho vyvaruji i po menstruaci,rikam si,ze aby se poradne vycistil po tom zavedeni,a pak ho zase vyvarim pred ms.

kacabacka
10. kvě 2007

já ho objednala včera na menstruacnikalisek.cz a přišlo mi i potvrzení objednávky, dneska pošlu prachy na účet...

evaje
10. kvě 2007

listicka77: dovča je vždy různě dlouhá. Mě jen přišlo fajn, že by člověk na WC nemusel tahat tu petku. No a taky je třeba někdy problém s vodou atd. Chápej, táhneš na hřbetě bágl , těžkej jak... 😝 a máš s sebou jen nejpotřebnější věci. Vody tak na pití, abys nebyla dehydratovaná a tak si říkám, že by ten jednorázovej kalíšek nemusel být špatný.

Jo a taky mě teď napadlo, víte že se podle těch pet láhví můžeme na WC poznat? 🙂

evaje
10. kvě 2007

No a taky jsem se chtěla přidat ke svým prvním poznatkům. Kalíšek zvládám zavést i vytáhnout. Máme za sebou první společnou noc a taky první cvičení. Po pravdě: musím použít i slipovky, bo jsem asi babrák a nemám vypracovanou techniku. Ale věřím, že až dostanu cvik, tak to bude úža. Včera se mě chtělo furt čůrat, ale dnes je to lepší. Noc jsem prospala a vše bylo OK a čisté. Tak uvidím. Se mějte a až zkusím to plavání, tak dám vědět. Zatím nemám odvahu, když mě to protíká.

len
10. kvě 2007

😀 Tak až uvidím holku, co jde na záchod s PETkou, tak na ni mrknu a zeptám se, jestli používá mooncup 😀

Jinak mě ty jednorázové opravdu hodně zaujaly, jak už jsem psala, v létě jedeme skoro na měsíc na Island a vypadá to, že tam budu mít MS 2x, vůbec netuším, jak se bude v divočině pod stanem dodržovat hygiena a jak by na mě koukali, kdybych v ešusu vařila mooncup 😀 Takže jsem uvažovala o těch Milton tabletách, ale ty jednorázové kalíšky mi taky za tímto účelem přijdou fajn 🙂

evaje
10. kvě 2007

len:No jasně a to je přesně ten případ, kdy si myslím, že jsou ty jednorázovky bezva. Tak jestli do toho jdeš, tak pak dej vědět, jak fungovaly. A ještě k tomu sex neonezeně celý měsíc 😉 Uau! teď už se nás ti chlapi nezbyví!! Hi hi 😀

len
10. kvě 2007

To radši doma ani nebudu říkat, to bych je musela koupit hned 😉 A jak to vlastně funguje? Já měla pocit, že jsou podobné jako klasický mooncup, a s tím bych si teda sex představit neuměla 😕 Navíc menstruuju co tři týdny, takže by se ty jednorázovky fakt prodražily, ale na ten Island to zkusím a v září poreferuju 🙂

evaje
10. kvě 2007

No já nevím, jak to funguje. Já to viděla jen na tom obrázku a taky by mě zajímalo z jakého je to matrošu, a jak se vytahuje. Podle toho obrázku to vypadalo jako prezervtiv s pevným okrajem. Takovej krátej jak mooncup. Ale jak ho vytáhnout a jak udělat ten podtlak. No nevím. Fakt by ně to zajímalo a taky mě dost láká.
Tak už se tu některá přiznejte, že jste ho vyzkoušely... 🙂

bustik
10. kvě 2007

Tak už jste mě taky nakazily a kalíšek si míním před další MS objednat. Jen se chci zeptat, jestli nemáte některá zkušenost - na stránkách jsem si přečetla, že by díky kalíšky měly být i menší MS bolesti. Funguje to?

evaje
10. kvě 2007

já mám kalíšek pouze první den , vlastně teď už druhý, ale bolesti mám stejné jako vždy ☹ Tak nevím

koberuska
10. kvě 2007

Jsem zvědavá jak opička 🙂 Nevíte co že se to skrývá pod tím dárkem v té květnové akci na moon cup na menstruacnikalisek.cz? 😉

mobina
10. kvě 2007

Busti těžko říct. Asi jak kdy. Rozhodně bych od toho nečekala žádné zázraky. MS ty první dny bolet prostě bude 😉

evaje
10. kvě 2007

Je to jasné, Mk nemá žádné analgetické účinky, protože je to prostě jen pomůcka. Není ničím napuštěná a netlačí ani na žádné zázračné body, které by působily proti bolesti. Takž si to holky musíme holt přetrpět.

kristulatko
10. kvě 2007

bustik, asi je to individualni a zalezi na mire bolesti. ja jsem pred porodem trpela jak pes, pak se to zmirnilo, krvacet jsem zase zacala az bylo male 9 mesicu 🙂 to bylo fajn. ale pak se to zase nejak "rozjelo" a obcas jsem prvni den malem "lozila po ctyrech". Pak jsem si koupila kalisek a funguje to moc dobre. Zrovna dnes rano ve ctyri prisla MS necekane, tak jsem lovila "zapadle" vlozky, a jak jsem pak vstala, bylo mi zase dost blbe. vyvarila jsem kalisek a premyslela, jestli vubec vylezu z domu...
pred chvili jsem se vratila ze zahradky, a na MS a na kalisek jsem si vzpomnela z ted. me od bolesti pomaha urcite, takze na strankach zas az tak nekecaji 😵

mobina
10. kvě 2007

Tak mám za sebou premiéru. Trochu jsem podcenila sílu krvácení a kalíšek málem přetekl. Podchytila jsme to naštěstí za včasu, ale už vím, že to opravdu možné je 😀 Takže zítra v práci raději jednou vyliju 😉

listicka77
10. kvě 2007

Já na tu úlevu od bolesti nějak nemůžu uvěřit. Neumím si nějak představit, jak by to ten kalíšek měl udělat.

Evaje promiň, netušila jsem, že máš takové prima dovolené. Jinak já jistím slipovkou taky. Nemyslím, že by mi protékal. Ale jak se tvrdí, že prý ten podtlak způsobí, že to při vytahování vcucne tu krev, která je na stěnách pochvy, tak to u mě nějak nefunguje. A pak holt trošička časem vyteče. Ale to jen v dnech, kdy mám MS silnou.

Ty jednorázové mě moc nelákají. A s tím sexem si to nějak nedokážu představit (vždyť tam musí překážet, ne?). Tak až to některá zkusíte, tak dejte vědět...

vanusak
10. kvě 2007

Nějak jsem nad bolestmi při MS ani nepřemýšlela, jestli je to jinačí, protože já je mám většinou 1-2 dny předem, když už pak MS přijde, je to pak už OK.
Zítra odvezu kalíšek v sobě až na Djerbu 😉 Pojde na výlet 😀 Je to paráda, pěkně jsem si to vypočítala a vymodlila, že MS přijde ještě před dovolenou, aby mě tam pak už netrápila, hlavně jak bych tam k. na hotelu vyvářela... Takže tetka přišla o pár dní dřív a doufám, že po dobrém vypláchnutí nebude vadit, že kalíšek na vyvaření počká až domů. Mějte se tady zatím hezky a kalíškujte, jen ať nás přibývá 😉

bustik
11. kvě 2007

Kristulatko, tak to si mě potěšila. Bylo by to super. Tohle snášet každých 25 dní je síla 😖

evaje
11. kvě 2007

S tou bolestí je to asi o hlavě. Dělala jsem u zubařů a jednou k nám přišel na ošetření keden homeopat a on si nechal vytrhnout zub jen tak.Bez injekce. A ani nepípl. Prý se dopředu psychicky připravil. A fungovalo to. Takže věřím, že se to dá vsugerovat. Však i naše děti, když sebou někde říznou a hned k nim letíme, tak řvou bolestí, ale pokud si nevšímáš, tak je jejich bolest mnohem menší. Tak tak.

mobina
11. kvě 2007

Evaje no možná na tom něco bude. Já jsme tentokrát počítala z tou nejhorší MS a pořád čekala, kdy přijdou křeče a ono nic 😀

majenka
11. kvě 2007

Vanusak: 😀 😀 😀 Tak můj mooncup byl na výletě zatím jen v Praze a letedlem zatím ještě neletěl... 😀

kristulatko
11. kvě 2007

evaje, urcite to tak funguje, ale ja mela z kalisku "prijemny pocit bez kreci" driv, nez jsem si procetla cely navod, i tady ty kometnare, ze to muze pozitivne ovlivnit bolesti...
uplne prvni zavedeni bylo takove, ze kdyz se uvnitr kalisek rozvinul, myslela jsem, ze padnu bolesti, sileny tlak zevnitr, ale pak uz nic a i ty pocatecni bolesti (zavadela jsem ho az druhy den MS a to je mivam nejsilnejsi) nejak ustoupily...
tezko rict jak to funguje nebo jestli je to v mem pripade jen shoda nahod, jakoze ty bolesti nejak samy odezni, kdyz jsem si zrovna zavedla kalisek...
zatim ho mam ted jen druhou MS, takze to muze byt nahoda, ale tak nejak se s nim citim lip nebo co 😀

monja
12. kvě 2007

ahoj holky,
teda ja cubrnim!jsem asi 100let za opicema,protoze to tady ctu poprve!
urcite zauvazuju o vyzkouseni,jestli teda nase "snazeni" hned nevyjde!
M.

nimmo
12. kvě 2007

ahoj holky, tak ten květnový dárek na menstruačnim kalíšku je několik těch sterilizačních tablet 😉

mmmk
12. kvě 2007

Presne 4 ks tablet Milton ke kazdemu kalisku 😵

bednaroi
12. kvě 2007

monja
nejsi 100 let za opicema,ja o tom taky cetla poprve tady tak pred mesicem a pul,ale uz mam prvni cyklus za sebou a doporucuju vsema deseti

mihapiha
12. kvě 2007

tak já mám kalíšek sice doma, objednala jsem si ho s potěšením jak si ho u ms užiju, ale ona jaksi nedorazila v plné své kráse, takže budu muset nějakou dobu počkat. Ale určitě je to supr věc, o tom žádná. 😉

sheherazada
14. kvě 2007

tak já sem ho taky pořádně vyzkoušela a dobrý, dokonce už i ve vaně na podruhý dobrý, chce to ho zavést hlouběji. Když sem to zkoušela prvně, byl plný vody. Takže ted si klidně MS může přijít i až budu u moře🙂)) Jediný co zatím nemám vychytaný je ze začátku MS, jak to mám hodně, zavedu kalíšek a pak i když se osprchuju, tak prostě potřebuju mimivložku, protože trochu toho jde ven. Což zatím nechápu proč, je to spíš to co je okolo, z kalíšku to nejde🙂 Takže prvnáí den bych do vody asi nešla, ale pak už v poho🙂 Ale že by mi to zmírnilo bolesti, to nee🙂