Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

budlii
25. črc 2012

Ahoj holky 🙂 ,
pročítala jsem si diskuzi a dočetla se, že bych měla zohlednit velikost kalíšku vzhledem k uložení čípku během MS. Tak mě napadlo si taky "hrábnout" jak že vysoko ho teda mám a úplně v pohodě jsem na něj dosáhla, nebyla potřeba ani celá délka prstu.
Tak se vás chci zeptat, stalo se vám některé, že je vám kalíšek "L" (resp. poporodní velikost) dlouhý? Obávám se, aby mi nečouhal ven, protože to tak bude o milimetry ☹ A zase "M" má průměr jen 41 mm, což mají u jiných značek kalíšky pro nerodící, tak by mohl protékat. Nebo je mezi váma některá, co i po porodu nosí malou velikost kalíšku??
Prosím poraďte ... Mám vybranou MeLunu Soft.
@simsalabim vím, že to bude znít asi blbě, ale nevím jak se oklikou zeptat, kde že máš čípek během MS, abych mohla porovnat, jestli jsem na tom podobně nebo si můžu dovolit i eLko??

dana3262
18. zář 2012

Chtěla bych přidat dalsi zkušenost. Po druhém porodu si nemůžu s kaliskem dojít na velkou, tak Ho na noc vyndavam. Není u me neco v nepořádku nebo to máte taky některá?

4zelka4
15. říj 2012

Ahojte baby, v prvom rade chcem spomenut, ze mam velmi silnu menstruaciu, a preto som hladala menst. poharik s najvacsim objemom. Najprv som si kupila jediny vtedy dostupny Mooncup UK velkost A (max. kapacita: 28 ml) - je z pevneho silikonu a aj ten horny lem je silnejsi, lahko sa rozvinie, ale pre mna bol objemovo maly (ten teraz pouzivam v slabsie dni a ked mam vytok pred ovulaciou). Potom som si kupila Fleurcup velkost L (max. kapacita: 35 ml) - uz to bol viditelny rozdiel, kolko krvi sa tam vojde, lenze bol vyrobeny z takeho krehsieho silikonu, aj horny lem bol krehsi, mal trosku problem sa rozvinut. A nakoniec som si kupila Melunu XL classic (max. kapacita: 42 ml) - a nevidim velky rozdiel vo velkosti medzi Fleurcup L a Meluna XL (i ked by to malo byt 7 ml, ale ked som prelievala vodicku z jedneho do druheho, tak velky rozdiel to nebol) - lenze Meluna je oproti Fleurcupu z omnoho pevnejsieho materialu (TPE)-co si myslim, ze je super a aj horny okraj je pevnejsi, mam pocit, ze mi lepsie drzi a hlavne sa vie super rozvinut. Takze ja odporucam Melunu.
Porovnavacia tabulka: http://menstrualcups.files.wordpress.com/2010/0...

lauraa
15. říj 2012

@4zelka4 odkial si kupovala Melunu?

4zelka4
16. říj 2012

@lauraa www.meluna.eu, poslali mi s nim zadarmo mensi kalisok vel. M. Mozno cez sk a cz stranky kupis lacnejsie, neviem, ja som ho uz davnejsie kupila.

nasticka
1. lis 2012

Tak jsem se konečně dokopala si pořídit kalíšek. Koupila jsem si me lunu vel. M. A totálně mě rozesmálo, jak je to malinké. nevím, teda, či jsem čekala půllitrový hrnek .. 😀 Tak jsem ho "tam" hned šoupla a paráda. Nikde nic netlačí, nevadí, ani to necítím. Na konci nemá tyčinku, ale kuličku, takže ani nic nečouhá. 😅 No uvidíme, jak se osvědčí, ale první dojmy jsou super. 😵

shira_
2. lis 2012

@budlii popisuješ rovnaké problémy, ako mám ja. vložky neviem zniesť a od pôrodu mi preteká a vypadáva každý tampón, aj velkosť super plus. na krčok maternice si hravo dočiahnem prstom, dr. mi potvrdil, že ho mám poklesnutý, ale že to nie je ešte tak zlé, že by to vyžadovalo korekciu. kúpila som si kalíšok mooncup veľkosť A. ked ho zavediem, po chvíli začne vyliezať. ked sa snažím dať ho vyššie, mám pocit, že už nie je kam... stopku som musela okamžite celú odstrihnúť, to je samozrejmé. menší si neviem predstaviť, mám pocit, že mám toľko priestoru, že keby som mala rodiť, tak dieťa zo mňa vyskočí... zatiaľ som s pohárikom viac menej iba sedela alebo vykonávala bežné činnosti. neviem si predstaviť dlhšiu chôdzu alebo snáď športové aktivity..mám pocit, že by zo mňa vyletel 😝

juliam
11. lis 2012

@ikke ahoj. rozhodla som sa pre Melunu a kúpim aj kelímok na sterilizáciu. chcem sa opýtať, že v tom prípade potom už nepotrebujem tablety na sterilizáciu? dík

ikke
11. lis 2012

@juliam tablety na sterilizaciu nepotrebujes vobec, kalisok staci vyvarit v obycajnom kastroliku 😅

an3tka
21. lis 2012

Ahoj, třeba mi poradíte.. koupila jsem si kalíšek Lady Cup L, ale mám problém, absolutně se mi nerozevře. Zkoušela jsem víc způsobů složení, ale když ho zavedu, tak prostě zůstane složený a nejsem schopná ho přinutit se rozvinout. Nemáte některá nějaký fígl, nebo nevíte, čím by to mohlo být způsobeno? Díky 🙂

si
21. lis 2012

@an3tka o kalíšku uvažuju, tak mám zatím jen načteno 😅 , ale někde bylo, že je lepší ho dát na začátek nechat rozvinout a pak dozasunout. Prakticky nevím.

an3tka
21. lis 2012

@si to jsem zkoušela, aspoň bych řekla, jenže ať byl sebevíc na začátku, tak se mi prostě nerozvinul 🙂 Uvažuju, jestli jsem nekoupila moc velkej, jestli by to s menším nešlo líp.. no uvidím, budu zkoušet a kdyžtak objednám menší a asi tvrdší, někde jsem četla, že tvrdší se rozvine snáz.

sannynka
25. lis 2012

Ahojte, tak jsem po přečtění o menstruačním kalíšku hodně přemýšlela, až jsem si ho také zakoupila.. právě mi skončily mé dny a musím kalíšek doporučit i ostatním!! Je to super věcička, děti zatím nemám a po dlouhém rozmýšlení jsem si koupila MeLunu velikost M. Kalíšek ráno zavedu, po celý den o něm nevím, vůbec ho necítím a kdyby mě neprovázely křeče v podbrišku, tak o svých dnech ani nevím. Pro jistotu jsem si dala i slip.vložku, ale nebyla třeba. Kalíšek jsem se naučila zavést a hned se krásně rozvinul.. No prostě nemám slov, je to parádní věcička, škoda, že jsem na ní nenarazila dřív!! 🙂

caramilla
11. pro 2012

@an3tka tvrdší kalíšek se snáze rozvine. Já měla problém s měkkou melunou soft, sice superměkká, ale pro začátečníka na nervy se učit to rozvinout, tak jsem koupila jiný tvrdší a tam to jde samo. Musíš si pomoci sama vevnitř prsty, otářet kalíšek dokola a snažit se mu pomoci. Ale je to fakt nadlidský úkol. Taky mám zkušenost, že měkčí kalíšky hůře drží podtlak než ty tužší. Takža já jsem za tuhoše. Cítit při nošení absolutně nejsou, není se čeho bát 😉

lucie777
11. pro 2012

Tak jsem dneska asi po roce a půl musela použít tampony, no je to hnus, ale kalich mi nefunguje 😠 vůbec netuším, v čem je chyba, ale nepřicucne se a protéká, vše dělám stejně jako dřív, ale poslední měsíce vůbec netěsní, mám lady cup, stalo se vám to některé nebo nevíte, co s tím? Mám zkusit jiný, jaký? Díky!

ukana
12. pro 2012
si
15. pro 2012

Ahoj holky, tak jsem se také rozhoupala a kalíšek zakoupila. Jen dělám něco špatně. Sice jsem ho měla jen "zkušebně". Ale ať ho dám jak chci, tak mi vždy zajede dovnitř tak, že je konec stopky na začátku pochvy. Prostě nevytvoří se asi podtlak a kalíšek klouže dál. A navíc trochu špiním a ikdyž v kalíšku skoro nic, tak slipovka je trochu zašpiněná, tj. "protéká.
Zkoušela jsem asi tři druhy skládání, vkládání "dozadu" ne kolmo. Už se mi párkrát zdálo, že jsem slyšela jak se přicucl a nic... Jo, mám Lunette tu větší velikost. Díky za každou radu.

dana3262
15. pro 2012

@si mela jsem s ním ze začátku problém. Pak uz to bylo 100% v pořádku. Ted po porodochech mi zase totálně protyka. Myslim, se problém je svalstvo.. ☹ musim vytrvat. Tím, ze ho používám svalstvo i trénují. Pokud ma někdo nejakou zkušenost, budu rada kdyz dáte odpovědět i me.

filipatereza
15. pro 2012

Ahoj, používám kalíšek už půl roku. Jsem po jednom porodu a mám Lady Cup L. Podtlak tam je, cítít také není, ale mám problém, že proteče. Vždycky chvilku po zavedení a pak už ne. Zkoušela jsem zavádět jinak, níž, hloubš, ale nepomáhá.
Někdy to proteče jen první dva dny, jindy i pátý. Je to jen trochu, ale vložka nutná:( Nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuju moc!!!

si
18. pro 2012

Ahoj holky, tak už mi to "na ostro" neprotéká, ale zase mám problém ho vylovit. Je stále dál. Včera už jsem měla strach, jestli na něj dostanu. Svaly pánevního dna nepomůžou, ty ho "chytnou" a ne posunou. ☹ Dík za rady.

domin85
18. pro 2012

@filipatereza Ahoj, ja som kalistek pouzivala kedysi asi dva tri roky. S tym tecenim som mala problem, ale skor mam dojem, ze to len prejde kv ktora je za kaliskom. Teda to, co zacne stekat kym ho menis a tym ze to nie je tampon, ktory nasaje vsetko aj cestou zavadzania tak to co ostalo naspodku posvy proste vyjde. Nic s tym nespravis...

@si mala si si nechat asi troska dlhsiu stopku.. Ja som s tym nemala nikdy problem, proste som ho jednym prstom vzdy podobrala aby sa uvolnil podtlak a potom som ho jednoducho uz vytiahla...

filipatereza
18. pro 2012

@si Mně se to stalo poprvé, že nešel vyndat. Vždycky si čapnu ve vaně na bobek a zatlačím a rukou zruším podtlak a jde ven hned..🙂 Stopku mám ustřiženou úplně...

filipatereza
18. pro 2012

@domin85 Děkuju, zkusím, jestli s tím nejde ještě něco dělat...

si
18. pro 2012

@domin85 já ji pro jistotu nestříhala vůbec...

domin85
19. pro 2012

@si Fu tak to si neviem celkom predstavit ako sa ti "straca" lebo ta stopka je dost dlha. Mna od zaciatku iritovala a hend som ju celu cvakla. Skus to tak jak pise @filipatereza vo vani rukou zrusit podtlak a casom chytis isto taku prax ze ti to zabere pat sekund na zachode ;)

si
19. pro 2012

@domin85 Včera dobré, to se "neztrácela". Ještě je blbé, že já mám hodně krátké a měkké nehty, tak i to je důvod, proč se špatně zachycuje. Dnes mi to opět proteklo, ale zkouším. Jen plavat si s tím zatím netroufnu..

ianitka
19. pro 2012

tak objednany luno "na skusku" - @ukana dik za link 🙂

lilitela
20. pro 2012

@lucie777 Ahoj, a ako dlho ho mas? Ci uz netreba novy? Ja sa prave pokusam spomenut, kolko rokov ma ten moj a ako vlastne zistim, ze ho treba vymenit za novy. Skusim pozriet na zahranicnych strankach, tam ma kalisok dlhsiu tradiciu.

Uz sa niekomu stalo, ze sa mu zacal rozpadavat alebo praskat lebo bol uz stary?

fabant
21. pro 2012

@ianitka ja taky tak 😉

verkavb
23. pro 2012

ahojte kúpila som si kalíšok Melunu M s guličkou nakonci. Skúšala som si ho zaviesť, ale nerozvinie sa, snažím sa ho dať hlboko aby sa rozvinul, ale potom ho ledvaj dočiahnem, neviem teraz či som si nemala radšej kúpiť s tou tyčkou... poradíte mi?