Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lll.mmm.
7. únor 2008

Tak jdu taky přispět svou troškou do mlýna 🙂 Tahle diskuse mě přesvědčila a kalíšek jsem si objednala. Dneska ho mám podruhé a zatím jsem s ním celkem spokojená, zavádět i vyndavat jde celkem snadno jenom mám problém s tím vymýváním. Zatím jsem ho teda umývala doma pod tekoucí vodou v soukromí ale nevím jak to budu dělat na veřejných záchodech ve škole 😒 Doma jsem si to zkoušela s půllitrovou lahví vody ale otvory pod vrchním okrajem zůstaly ucpané ☹ tak nevím asi se s tím budu muset provizorně spokojit..

schnek
7. únor 2008

kiry,já četla na menstruačnímkalíšku.cz, že Lunette a LadyCup vychází téměř na stejno. Já jdu do ladyCupu, už jsem k němu přesvědčila i Lus 😀 a na Velikonoce si ho v Brně vyzvednu 😉

kvikvicek
7. únor 2008

Holky,tak jsem ted po druhe zavedla kalisek, zavadeni je pohoda,ale vyndat ho je horsi, poradte mi jak Efektivne zrusit ten podtlak,mam tam strceny pomalu obe ruce! a ten hajzlik je pricuclej jako svina 😀 zkousela jsem mackat spodek - nic , zkousela jsem dosahnout az na samy okraj kalisku,ale nemam extra dlouhy prst, tlacim az mi lezou oci z dulku a nic moc 🙄 myslela jsem ze prvne ,ze jsem ho spatne zavedla, byla jsem na velky vyslo ze me trochu krve,ale kalisek neslo vydolovat,takze byl pricuclej spravne,asi jeste neco zustalo na posevni stene pod kaliskem si myslim. 😖

schnek
7. únor 2008

jo a hlavně mě k tomu LC vede to, že je český, 100% hladký z obou stran=nejsnažší vymývání a je z lékařského silikonu s biologickým certifikátem 😉

kili
7. únor 2008

kvik, ja tiež nezruším podtlak stračením spotku, ale ho tak chytím a potom ho povyťahuvávam postupne zjednej a druhej strany až raz sa ten podtlak zruší

kvikvicek
7. únor 2008

hold musim zkouset 😒

jmisa
7. únor 2008

Já ruším podtlak taky tak, že pracuju svalama 🙂 a vždy si říkám - díky pane Pilates 😀
no a když dosáhnu už bez problémů na větší část spodní části, tak to jde snadno zmačknout a vyviklat.
Pro mě je nejlepší poloha na vyndávání s nohou na vaně (doma) nebo na míse (v práci) a zavádění pro změnu v podřepu.
V práci vymývám normálně pod tekoucí vodou, umyvadlo máme hned v místnůstce před wc, tak i kdyby nějaká ženská přišla, tak ho dám do dlaně. Ale během dne mi stačí jedno vyndání a od 3. dne už není potřeba, vytáhnu až po příchodu domů.

herminka
7. únor 2008

Kvikvičku, Jmisa použila zásadní slovo - VYVIKLAT. Taky jsem zpočátku s kalíškem bojovala děsně, 15-20 minut byla normální doba (naštěstí jsem tehdy měla zrovna dovolenou 😀 ), pak jsem si ale znovu přečetla návod, kde se právě píše o tom viklání a bylo vyhráno 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kvikvicek
7. únor 2008

holky kalisek drzi neproteka,ted se pripravuji na vyndani cislo 2, a budu vyklat co to da 😎

kyri
7. únor 2008

schnek: jo ták, tak to je zhruba stejný, jako lunette, taky lék. silik. a hladký, tak to asi pudu do LC 😉

schnek
7. únor 2008

kyri, mrkni na menstruacnikalisek.cz na kategorii jak vybrat správnou velikost a úplně dole máš porovnání a mě se prostě líbí nejvíc 😉

ivanka223
8. únor 2008

odkial ste si kalisok objednali?link.

carolka16
10. únor 2008

ivanko, kalisek muzes objednat treba tady:
www.menstruacnikalisek.cz (tam maji vsechny 4 znacky)
www.scoutdoor.cz (3 znacky)
www.kalisek.cz (moooncup)
nebo je maji treba na ebay.com za slusne ceny, pokud muzes platit kartou na internetu (coz ja neumim ☹).

Ja jsem si objednala Lunette na scoutdoor.cz a vse v pohode, prisel do 3 dnu, emailem me informovali o stavu objednavky.

Ad LadyCup - take jsem o nem uvazovala, ale nenasla jsem zadne realne foto ani recenze (je novy na trhu), tak by me zajimaly vase zkusenosti.

delphina
10. únor 2008

Jeeej babule, tak mozme v diskusii o pohariku pokracovat a vymienat si cesko-slovenske skusenosti 😀

ikke
10. únor 2008

anoano...takze ja mam este otazocku, co som nestihla natukat do zamknutej slovenskej temy 😅
ako je to s kaliskom a syndromom toxickeho soku??? na nete su o tom dost spore informacie ☹
vopred vdaka... 😅

kili
10. únor 2008

ikke, tak ja ti síce vedecky odpovedať neviem, ale logicky mi to vychádza tak, že syndróm TOXICKÉHO šoku súvisí s tým, že je telo náchylné na látky, ktorými sú napustené tampóny, a keďže kalíšok je zdravotne nezávadný, iba čistý silikon, tak by ten šok byť nemal.

ikke
10. únor 2008

no ja som nikdy nemohla pouzivat tampony prve dva dni MS, lebo mi bolo na odpadnutie - pocit, ako keby sa mi ta stara krv vracala spat do obehu (asi fakt len pocit, ale bolo mi fakt blbje 😝 alebo pocit upchateho...umyvadla). neviem, ci je to celkom TSS, ale tiez neviem, ci si s tymto trufnut na kalisok...

kili
10. únor 2008

ja by som asi každému poradila, že nech to skúsi. Nie je to až tak veľa peňazí ak by to nevyšlo, ale ak by to bolo OK, tak je to na nezaplatenie.

kyri
11. únor 2008

schnek: jj, lc vypadá dobře 😉
hlavně mě je sympatický, to snadnější vyjmutí 😀
(abych neskončila s děložním hrdlem v kalíšku 😉)

novako
11. únor 2008

Ikke: Tohle určitě TSS nebylo. TSS je v podstatě otrava toxiny, které vylučují stafylokoky. Léčí se pomocí antibiotik, protišokovou terapií a v nejhorším případě i chirurgicky...

Pocit ucpaného umyvadla znám, měla jsem ho taky, když jsem poprvé vyzkoušela tampóny. Pak jsem si zvykla. Je to fakt asi jen pocit. Možná, že se Ti to s kalíškem bude stávat také. Tohle nedokážu posoudit. Každopádně jsem se nebála používat kalíšek i na noc a na konci MS. Tampóny jsem v tyto dny vůbec neriskovala.

schnek
11. únor 2008

kyri 😀

lulufon
11. únor 2008

babeny, a ako to je, ked si chcem kalisok obednat z ceskej stranky, ako ho mam zaplatit?cez kreditku?aky kurz a tak?

lulufon
11. únor 2008

chcem si ho objednat z menstruacnikalisek.cz, ten mooncup

luci
11. únor 2008

preco si ho neobjednas cez slovensku stranku?????
http://www.menstruacnypoharik.sk/

lulufon
11. únor 2008

a nie je luci drahy?sice, ked prepocitam kurz a tak, tak asi to vyjde na to isto, ze?

eva333
11. únor 2008

LadyCup už koupíte i na www.scoutdoor.cz 🙂

carolka16
11. únor 2008

Koukam na ten LadyCup, ty diry jsou nejak nizko. Nemuze to protekat? Mate s nim nektera zkusenosti?

schnek
11. únor 2008

já ho budu mít, ale až na Velikonoce 😅 tak pak poreferuju 😉

kamiska
11. únor 2008

Tak koukam, ze se objevila ceska novinka - taky bych nad ni premyslela, kdybych nemela Lunette. Jinak porad vidim jen jedinou chybicku - ty dirky se strasne spatne cisti. Myslim, ze by to chtelo, aby byly peclivej prorazeny, aby tam nebyly takovy silikovovy kousicky, pak by to asi bylo lepsi. Prostouchla jsem je jehlou, ale stejne to porad neni ono. Az budete mit nekdo LadyCup, zkuste dat vedet, jak jsou tam dourky vyreseny. Teda ne, ze bych si kupovala novy, ale za tech 10 let treba 😀 .