Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

claire
25. únor 2008

Koberusko, viz můj "chorý" příspěvek z drogerie - aspoň je to furt ten jeden samý kalich ;))) Každé tělo funguje jinak a někdo prostě má sliznice na rozdávání 😅

koberuska
25. únor 2008

No je pravda, že ho budu mít de facto "zaplacený dřív" než vy 🙂

emjee
25. únor 2008

koberuska mne to vychadza tiez tak nejako 😝 😅 😉

a preto nosim okrem kalisku aj vlozku prve dni - lebo niekedy mi netreba cely den vyliat (sice vylievam pravidelne kazde 4-6 hodin, ale vypadnu dve kvapky) a niekedy po 3 hodinach tecieeeem 😝 😝 😝

koberuska
25. únor 2008

Taky musím kombinovat s vložkou, protože si nejsem jistá, jestli je dobře zavedený a jak moc to bude téct. Bohužel se mi stává, že kališek proteče, i když není plný - ještě jsem ovšem nenašla důvod proč - přitom pokaždé kontroluju obkroužením prstu kolem, jestli je rozvinutý a čípek uvnitř. Ale i tak je to pohoda, proti vložkám. Chvála kalíšku! 🙂

jmisa
25. únor 2008

Mně zpočátku protekl, když jsem ho zavedla moc hluboko, ale většinou jsem tohned cítila, měla jsem pocit, že mi kolem unikaj bublinky 😀
Jinak intimku nosím taky, ale já ji nosím celý cyklus.

koberuska
25. únor 2008

No nevím, myslím, že hloub by u mě narvat nešel a zase naopak níž asi taky ne, protože ho mám hned na kraji, nikam daleko pro něj šahat nemusím(šťopku jsem ušmikla hned po prvním nandání, protože čouhala a bylo to nepříjemné). A stejně mi nějak nejde furt do hlavy, jak je možné, že když se dá hlouběji, že může protýkat 😠 🙂

claire
25. únor 2008

Hádám, že čím níž, tím je hrdlo užší a teoreticky bude líp "těsnit"?

cazadora
28. únor 2008

Ahoj holky tak už taky používám kalíšek a mám trochu problém když jdu čůrat, moc mi to prostě nejde ikdyž už se mi chce moc, takže výsledek je že chodim každou chvilku s troškou :-/ myslíte že to může být špatným zavedením(že by jako nějak utlačoval močový měchýř) anebo je to spíš psychycké a je potřeba si zvyknout? děkuji jestli už tu někdo takový dotaz psal tak se omlouvám ale nemám moc času dočítat 😉

lenka3p
28. únor 2008

cazadora: mam stejny problem, psychicke to na 90% neni, ja si to uvedomim vzdycky tak druhy den po zavedeni, ze chodim curat casteji a malo a mam porad pocit, ze potrebuju... myslim, ze je to zavedenim, kdyz ho zavedu hloubs a jakoby vic dozadu, tak je to vyrazne lepsi, vydrz 🙂

cazadora
28. únor 2008

leni tak já budu teda se snažit dát ho dál já právě hned od začátku o tom hodně přemýšlela tak sem myslela že by to psych mohlo být ale asi teda ne zkusim ho narvat dál🙂

emjee
28. únor 2008

cazadora - z dvojrocnych skusenosti s kaliskom ti mozem povedat - je to zlym zavedenim, aj mne obcas nesadne a potom ma nuti chodit furt na malu, a vtedy pomoze len vybrat a znovu vlozit 😉

cazadora
28. únor 2008

emjee tak děkuju za info a já to teda zkusim nějak jinak holt nemám ještě ten správnej grif tak doufam že se to pořádně naučim 😎 protože jinak je kalíšek fakt super a už po tý chvilce na něj nedám dopustit

dahlia23
28. únor 2008

Ahojte,

tak ja už mám tiež dôvod mooncup používať. 🙂 Všetkov pohode, stopku som odstrihla celú, ale asi trošku zle, lebo potom ma to škriabalo. Tak som ju obstrihala kolom dokola guľatými nožničkami. 😀 Teraz pohoda, len sa mi prvé 2-3 dni stalo, že mi pretiekol, hoci nebol plný. Asi zle zavedený, že? Snažím sa si ho napchať až neviem kde, ale nedarí sa, ostáva mi úplne dolu. Ale tak je to vraj správne... Mám spolu s ním teda aj intimku / bavlnenú vložku. Pre istotu... Inak, noci pohodaaaa velikááááá. Fakt je to úžasná vec a potencionálnym váhajúcim vrele odporúčam. 😉

dahlia23
28. únor 2008

Ozik, chodíte s kalíškom aj plávať? A ako? V pohode? Mňa to čaká dnes, tak mám trochu trému, ale snáď to bude ok. 😅

vanusak
2. bře 2008

Čau kalíšnice, jak to vidíte?
Jedem za dva měsíce na 12denní dovču (Egypt) a termín MS mám asi 4 dny po odjezdu. Nemám problém, že pár dní tam pak budu fungovat s K, za rok používání jsme se už dobře sžily, ale... Nechce se mi tam vzit K nevyvařený v kufru a jelikož v hotelovým pokoji ho těžko vyvařím, tak by mi zbývalo použít sterilizační tablety. Ale to se mi právě nechce, jsem na tu chemii trochu háklivá a většinou mě to prostě pak pálí a nerada bych zbytek dovolené protrpěla... Tak jsem si říkala, že ho vyvařený odvezu už v sobě a těch pár dní ho budu nosit prostě nanečisto, budu ho jen omývat. Není to blbej nápad, hlavně zdravotně? Chápu, že občas třeba do bazénu ho holky i bez MS nosí, ale několik dní?

lidusa
2. bře 2008

Vanusak, ja bych to řešila asi takhe: kalíšek bych vyvařila před odjezdem, možna i pitlíček a ten pak vyžehlila. Vyvařený kalíšek bych dala do takto vydezinfikováného pitlíčku a celé to uzavřela do nového igelitového sáčku.

lidusa
2. bře 2008

Pardon, pytlíček, ach ten pravopis.

vanusak
2. bře 2008

Mě taky napadlo vyvařit ho, nechat oschnout a zabalit do potravinový folie, ale bude potom ještě fakt "skorosterilní"? Nerada bych zrovna tam něco chytla...

herminka
2. bře 2008

Vanu, udělala bych to jak radí Lidusa (i jsem tu někde četla, že ho někdo vyvaří po MS a pak před následující už ne), až na to následné vložení do igeliťáku - výrobce to nedoporučuje.

vanusak
2. bře 2008

Fakt vyvařit i pytlík a nechat vyvařený kalíšek v něm? Myslíte, že to stačí? Já K vyvařuju před i po MS.

herminka
2. bře 2008

Na to mi napadá odpověď, že manžela taky nevyvařuješ 😉 Ale fakt bych se toho nebála, pokud budeš mít obojí vyvařené, pytlík vyžehlený a nebudeš mezi vyvařením a vložením do pytlíčku moc otálet... Pak bych ho ještě před MS umyla intimním mýdlem, ale to určitě děláš taky, tím se snad nějaké bakterie zničí.
Řekla bych, že to my, uživatelky kalíšku, skoro až moc řešíme, když jsme používaly běžné pomůcky, asi málokterá z nás uvažovala nad sterilností 😉

vanusak
2. bře 2008

Asi je to fakt, přece jenom jsem si ale říkala, že v tom arabským prostředí je to trošku vošajslich...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
dominica
2. bře 2008

Baby a z akého dôvodu ste sa rozhodli pre kalíšok?

Ja som sa rozhodla preto, že som používala tampóny, vložky len málo - neznášala som ich a kalíšok mi ušetrí peniaze. A keďže som vedela, že to používajú aj ekomaminky, tak som si povedala, že aspoň niečím prispejem k živ. prostrediu, ale švagor ma vyviedol z omylu. On robí v recyklačnom fonde a povedal, že používanie vložiek a tampónov sa neničí prostredie, no možno som to blbo napísala, ale napísala som to v skratke, lebo to všetko čo on vysvetloval sa mi do hlavy nezmestilo 😀
Baby, nepúšťajte sa tu do mňa prosím, ja sa tomu nerozumiem, len som napísala, čo mi povedal chlap, ktorý sa zaoberá a študuje enviromentalistiku/alebo ako sa to píše/. Vie, že veľa ekomaminiek kalíšok používa, tak by ma zaujímalo prečo...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
dominica
2. bře 2008

díky gedren, som rada, že si napísala, samozrejme, aj mne je to pohodlnejšie, pretože som používala tampóny a toto fakt šetrí peniaze, starosti s balením vložiek do kabelky a tak podobné veci a vlastne fakt je ťažko sa o tom baviť, mne to referovala vlastne sestra a išlo o to, že vložky a tampóny sa dávajú do skládok ako komunálny odpad a tie skládky sú už na takej úrovni, že nezaťažujú životné prostredie, napr. tým, že nepresakujú do pôdy a pod. Ale vlastne asi ničí prostredie ten objem spotrebovaných vložiek, ale o tom sme sa nebavili, to ma nenapadlo povedať.

dominica
2. bře 2008

no a vôbec sme sa nebavili z toho pohľadu, ako píšeš, že sa spotrebovávajú prírodné zdroje, bavili sme sa len čo sa týka odpadu...

zejm
2. bře 2008

Tak mám dnes za sebou první kalichový den. Teda povím Vám, to je paráda!!! Musela jsem tedy pořádně dohladit ten pahýlek po šťopce manikůrními nůžtičkami. Jsem asi citlivka, ale škrábalo mě to. Ale jinak, co se týká používání, je to nádhera. Jsem pořád čisťoučká a voňavá, a kdyby nebylo pobolívání břicha (to mám vždycky), vůbec bych nevěděla, že to mám. Tak moc dík všem tady v diskusi, že jste mě přesvědčili (vlastně přesvědčily), abych si ho koupila... Budu teď chodící reklamou na kalichy 😉 .
Dominico, mě přesvědčily všechny argumenty dohromady: pohodlí, finance i ekologie. Ze všech tří hledisek mám dobrý pocit.

dominica
2. bře 2008

aj ja mám dobrý pocit a som rada, že som sa na to dala... 😉
že som o tom nevedala skôr...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz