Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

emjee
31. srp 2013

extra tips and troubleshouting 😀

https://www.youtube.com/watch?v=qLPBZz3uJEg
chrochro
31. srp 2013

@emjee Dekuju za odpoved a za odkaz. Mam Luno Violet. Vyzkousim teda dalsi sklady, zkousela jsem jen ty prvni dva zakladni. Obkrouzit prstem mi nejde, na to neni prostor 😅 Tam kam se prstem dostanu, tam citim, ze je porad slozeny. Ven jde stejne slozeny jako sel dovnitr... 😒
I tak jsem ale z kalisku nadsena a budu ho zkouset dal ;)

emjee
31. srp 2013

@chrochro potom naozaj ine sklady vyskusat

lin123
1. zář 2013

@chrochro tiez som mala tento problem,prisla som na to, ze je potrebne ho ulozit nizsie a tak sa mi pekne rozvinie a nepreteka.

zabazelena
1. zář 2013

@bridekengee ahoj. Kupila si nakoniec iny kalich? Je to lepsie? Lebo ja mam presne ten isty kalich a presne tie iste problemy ako popisujes ☹

bridekengee
2. zář 2013

@zabazelena Ahoj, zatim nekoupila. Ale to vyndavání se zlepšilo, že to zvládneš za docela krátkou dobu. Akorát je to takový směšný, že si musim dřepnout na bobek, párkrát zatlačit, on trochu sjede, narveš tam prsty, vyndáš (ale trochu silou).. jako tampon mi prostě přijde snažší.. a po tomhle se mi teď naposled udělal hned gynek.problem, asi infekce.. takže pro lidi, co mají citlivější sliznici tohle šahání asi neni.. ale možná by to bylo s jinym typem lepší, nevim.. já měla ale teď problém naopak se zandavánim, nepoznám jestli se rozvine.. pak někam deš, najednou zjistíš, že to z tebe teče a nemáš k dispozici záchod, abys to překontrolovala, jestli je to zandaný správně atd. S tamponem prostě mam jistotu, že to zastrčim a je to tam, nic nepoteče..

zabazelena
2. zář 2013

@bridekengee tak ja idem do tej meluny soft a mensej. Som zvedava...dam vediet 🙂 Dufam nebudem musiet vyskusat vsetky typy, aby som nasla ten pravy

bananovaryba
5. zář 2013

Ahojte, neviete mi prosím poradiť ako zistiť správnu veľkosť kalíšku?

dagmik
5. zář 2013

tak jsem dneska poprvý zavedla kalíšek a teď ho teda nemůžu dostat ven....pomoc?!!

dagmik
5. zář 2013

Tak už konečně....ale byl to teda horor. Myslela jsem, že to už v životě nevyndám. Strašně mi to klouže a prý zatáhněte, zmáčkněte....no nebudu popisovat detailně svůj dopolední proces a ještě to musím rozdejchat...tak nevím, mám Ladycup L, ale už narvat to do sebe bylo něco🙂 Četla jsem jen samou chválu a až dneska jsem se rozhodla kalíšek vyzkoušet, přestože už ho mám doma přes rok. První počin byl teda dost hrozný....mám pocit, že už se to tam bojím strčit, že to zas pak nevytáhnu, máte někdo podobnou zkušenost? Nebo jsem jediné jelito.

dagmik
6. zář 2013

tak nevím, co dělám blbě při vyndavání...ujíždí mi to, nejde mi vůbec zmáčknout ten konec, nemůžu za boha uvolnit ten podtlak...už jsem si dlouho nepřipadala takhle neschopná....a tady žádný rádce na obzoru

dana_l
6. zář 2013

@dagmik ked ho chces dat von tak musis "tlacit" akoby si sedela na velkej potrebe. tie svaly ti posunu kalisok dole a budes ho moct lepsie vybrat

handm
8. zář 2013

Ahoj, mám dotaz - nějak se mi tam prostě nerozvine, aby se udělal podtlak a mohla do něj ta krev stékat 😲 Nevím, co dělám blbě... pokaždé mi jde uplně vpohodě vytáhnout, když zatáhnu za tu stopku ☹ Mám LUNa, větší velikost - jsem po dvou normálních porodech.. s tampony nebyl nikdy problém, max jsem si občas blbě dala, že mi vadil, ale jinak ok. Tohle prostě cítím a vím, že to tam není správně.. máte nějaký fígl? Takhle mi to tam prostě vadi ☹

bridekengee
11. zář 2013

@dagmik na předchozí stránce popisuju stejný problém.. je to asi v tom Ladycupu, že je tak jemný a nejde vytáhnout více lidem.. Chce to zadřepnout a tlačit, ale jednoduchý to teda neni..

bridekengee
11. zář 2013

@dagmik je to teda ob stránku - na 163 straně

ivca_doubek
11. zář 2013

@bridekengee @dagmik Ahojky, taky mám LadyCup, taky jsem si na to vyndavání dlouho zvykala, něšlo mi to, kalíšek ujížděl... Pomohlo mi nechytat ho dvěma prsty, ale třemi... Chce to zkoušet a zkoušet, teď už mám kalíšek 5 měsíců a nedám na něj dopustit!! Hlavně to nevzdávat, ono se v tomhle těžko radí, každá si na to nakonec najde svůj "fígl".

dagmik
11. zář 2013

@bridekengee děkuji ti. já jsem nedočítala zpětně, bylo toho moc. ale mám to přesně, jak to popisuješ ty. taky jsem měla pocit, že se ani pořádně nerozvine. s vyndaváním je to strašný a to stejné jako ty. za stopku tahat nejde ani náhodou a když zmáčknu ten spodek, tak se stejně neuvolní podtlak, musím to strašně tahat dolů silou a jsou to teda nervy. já si taky myslím, že mám prostě blbej ten kalíšek. možná i moc velkej. taky mi připadá, že mi zajede daleko sám. přemýšlím o koupi menšího a jinou značku. ale nejradši bych si je poměřila, nevím, jestli je prodávají i v kamenných obchodech, já ho kupovala po netu a brala jsem to dle věku, jak je to rozděleno na velikosti. ale myslím, že menší by mi stačil.

dagmik
11. zář 2013

@ivca_doubek já mám pocit, že tři prsty už tam vůbec nenarvu🙂 jaké používáš? palec, ukazovák a prostředník? a pak se teda uvolní podtlak? cítíš, že se uvolní od stěny? protože to se mi prostě nepodařilo...

bridekengee
11. zář 2013

@dagmik jo, přesný, jde to třema prsty, ale ty tam narvat, to je fakt umění! Já to myslim dělala nakonec tak, že ukazovák a palec jedný ruky a pak ještě ukazovák druhý ruky.. Nebo prostě fakt hodně tlačit (ale u toho se zapotim 😝 ) a když je dole, tak chytnout za spodek a rvát dolu.. no praxí by se to snad mělo zlepšit.. já teda jedu dál v tamponech a taky uvažuju o koupi jinýho.. kamenný obchod je myslím na náměstí republiky v Praze..

ivca_doubek
12. zář 2013

@dagmik Jj, přesně ty tři. On mi pak kalíšek tak neklouže, udržím ho v prstech, zmáčku, aby povolil a vytáhnu 😀. Většinou to povolení nijak necítím, jen to, že jde kalíšek celkem snadno vytáhnout. Tím že ho zmáčkneš tak ten podtlak uvolníš. Nechytám ho za tu "stopku", ale až spodek kalíšku - abych zmáčkla přímo kalíšek. Pokud ani pak moc nejde, tak ho trošku povytáhnu - co to jde, chytnu výš a zmáčknu ještě trošku víc, dokud nejde 🙂
PS: po porodu dvou téměř čtyřkilových dětí nemám se třemi prsty problém 😀 😀 😀

dagmik
12. zář 2013

@bridekengee a jakou máš velikost? já mám tu větší, ale myslím, že je to moc velký prostě pro mne. sice věk mám na větší, ale měla jsem císaře a to myslím taky hraje roli. ty jsi asi ještě nerodila vid? no jesti je kamenný obchod na nám. republiky, tak se tam asi vydám na průzkum, protože tohle už znovu nedám. sice jako nějak víc to natrénovat jde, ale i se mi to blbě rozbaluje uvnitř a přicucnutý je to fakt strašně moc. myslím, že jako někde mimo domov bych to nevyndala. a to nemluvím o tom, že mám pak ruce jak řezník🙂)

bridekengee
12. zář 2013

@dagmik myslim, že mam M. Ale spíš je to tim, že je hodně měkký a "svině klouzavá" 😀 Já právě přemýšlela, že by byl možná lepší ten s kuličkou na konci, že by to šlo líp chytit.. ale těžko říct.. Taky si to neumim představit dělat mimo domov.. to by člověk musel chodit s flaškou vody.. Jednou jsem ho teda vyndavala v přírodě, ale zpátky už nedávala, byl to zážitek, ale naštěstí to netrvalo tak dlouho..

dagmik
12. zář 2013

@bridekengee no mně zas tak měkký nepřijde, ale klouzavý strašně. právě mi připadá dost pevný a nerozbalí se mi. s tou kuličkou nebo něčím podobným jsem taky myslela, nebo jak nějaký, už právě ani nevím, který má na konci takové vroubky. tak to prý také tak neklouže. ale stejně chci menší a jiný, tohle už zkoušet nebudu, já na to fakt už nemám nervy. jsem pak měla úplně křeče v ruce, jak jsem to furt nemohla chytit🙂

bridekengee
12. zář 2013

@dagmik jo, křeče jsem měla taky 😀 Do ruky a do ramene 😠 Už jsem byla fakt zoufalá, ale asi na počtvrté už to šlo.. dál nevim, pak už jsme to nezkoušela..

gabrina46
19. zář 2013

Kde sa to prosím vás objednáva,či dá sa aj niekde u nás kúpiť?

andelka
20. zář 2013

@dagmik ahoj, mám taky Ladycup L, teď je to tuším pátá nebo šestá MS s ním a po třetí MS už je to paráda. Jen když spěchám tak jak na potvoru ho musím zavádět i třikrát než s emi to povede rozvinout, ale když mám klid, tak je to v pohodě. Vyndává se mi dobře, právě že je dole vroubkovaný, dokonce jsem si stopku o půlku ustřihla 😅 vynadávm tak, že tam dám dva prsty, palec a ukazováček a prostředníček mám jakoby opřený o hráz. Tím ukazováčkem zajedu podél kalíčku kam až to jde a zatlačím, zruším podtlak a vytáhnu. A současně použiju svaly abych ho dostala níže, při tom jak ho uchopuju.
Určitě jd ejen o cvik, já trénovala postupně tři MS, a teď úplně bomba, nedám na něj dopustit. Možná bych snesla i menší, ale L s emi taky celkem bez problémů rozvine, sedí a neprotéká, necítím ho a vylévám 3x denně

maricca55
17. říj 2013

Ahojte rada by som sa vas opytala,ci nemate skusenosti s kaliskom od chytra lola...v zlavach sa da momentalne kupit za 9,95E vratane postovneho...dakujem za odpovede 🙂

bambulka24
18. říj 2013

pridávam svoju skúsenosť...objednala som si Meluna veľkosť L , soft variant a po dvoch pokusoch som ho vyhodila 🙄 Materiál sa mi nezdal tak kvalitný ako silikonove kalíšky, mala som už aj mooncup (príliš tvrdý a malé dierky ktoré sa nedali poriadne vyčistiť) aj ladycup (bol hladký, ale je pravda, že sa dosť klzal) obidva som mala pred pôrodom ladycup mi vyhovoval viacej až na tú stopku,kt. som odstrihla a už mi to prišlo ako poškodené...po pôrode som si objednala lunette väčší, tiež sa mi zdal tvrdý a veľký, po druhom pôrode som objednala melunu L a nebola som spokojná, tie vrúbky mi tam vadili, celkovo mi prišiel tvrdý 😒 mne sa tak zdá, že tie kalichy nie sú pre ženy, ktoré sú tam dole citlivejšie...

ikke
18. říj 2013

@bambulka24 no, jedno zo vseobecnych odporucani ohladne velkosti kalisku je, ze zeny, ktore su tam dolu citlivejsie, by si nemali kupovat velke kalichy...
inak pozor pri odstrihavani stopky, treba najprv preverit, ake hrube je dno samotneho kalisku, lebo konkretne u ladycup je dno tensie nez vrchny okraj, ja som stopku tiez odstrihla a len tak-tak, ze som ju neodstrihla na prilis kratko 😝 😅

bambulka24
18. říj 2013

@ikke mne sa ani nedá dať vysoko, úplne dole ho mám, skoro trčí 😒 no k tej stopke, ja som ten kalich nepoškodila, ale neodstrihneš to tak akoby to bolo originál od výroby a to sa mi nepáči, neviem, prečo sa všetky kalíšky nevyrábajú aj vo variante bez stopky...