Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

bianca
29. led 2014

@jarhal nemas zaco.Ja pouzivam tampony najvatsie ake su a vlozky jedine alwajs night a to naraz.Ked to buchne tak idem i ja do kolien.Dufam len ze sa naucim manipulovat s kaliskom

bambulka24
29. led 2014

@jarhal ahoj, no mne sa zdal kvalitou naj Lunette. pred pôrodom som mala mooncup (tvrdý, mini dierky ktoré sa ťažko čistili a zbytočný nápisy) potom som mala ladycup (mäkký, ale zas dierky veľký a tuším že ich tam bolo najviac 😀 , ten bol dosť klzký)...po prvom pôrode som si objednala Lunette väčší, ale zdal sa mi veľký, tlačil ma, po druhom som si objednala Meluna (materiál mi prišiel nekvalitný a nedržal tvar) potom som dala ešte jeden pokus s kalichom a posledný, kúpila som Lunette menší, ale ten mi pretekal a doslova zo mňa na hajzli vypadol 😒 ale kvalitou sa mi zdal fakt naj, čo som mala...takže moje pokusy s touto pomôckou skončili, budem fičať na bio tampónoch, lebo obyčajné dioxínové používať nemienim, síce sú drahé, ale pre zdravie mi to stojí...asi píšem neskoro, možno do budúcna pomôže 😉

andelok
1. únor 2014

Zienky, viete mi poradit, aku velkost kaliska objednat, ked mam za sebou jeden porod, ale nie prirodzeny? Rodila som sekciou, neviem, ci to ma nejaky vplyv na vyber velkosti. Mam 29 rokov. Dakujem! 🙂

@bambulka24

bambulka24
1. únor 2014

@andelok ja sa v tých veľkostiach nevyznám asi keďže moje kalichy skončili v koši 😒 ja si myslím, že najlepšie je vyskúšať obe, niektoré značky majú aj dvojbalenie, kde sú aj väčší aj menší, je to drahšie ako jeden ale v konečnom dôsledku ak si to kúpiš na dvakrát tak zaplatíš viac 😉 Všade píšu že po 30-ke treba väčší, ale každá žena je iná, čítala som napr, že žene po dvoch pôrodoch vyhovoval viacej menší kalíšok, inej zase treba dlhší, inej kratší, veľa faktorov zaváži...máš už značku ktorú preferuješ?

gabits
6. únor 2014

ahojte, nemáte niektorá aj značku luno? lebo som videla na zľavách... a neviem sa rozhodnúť pre akú značku, som z toho zmätená, predsa len to je dosť peňazí, aj keď sa to časom vráti 🙂
a neviete mi poradiť keď mám veľmi silnú MS, čo mením prvé dni každé 2 hodiny a aj tak pravidelne pretečiem, či sa to vôbec oplatí? alebo ma aj napadlo že keď tam je ten podtlak, tak by to nemalo pretiecť aj keby už je plný nie? som v koncoch s celou MS :/ vadí mi to a chcela by som konečne mať trocha úľavu :(

alka221
6. únor 2014

@gabits ja mam luno. minuly mesiac som ho pouzivala prvykrat, ale zda sa byt v pohode. 😉 len sa musim naucit spravnu techniku, aby som nepretekala 🙂

gabits
7. únor 2014

ďakujem, no som zvedavá, objednala som ten luno za 12 €.. pôvodne som chcela z ekomarketu lunette asi.. len by to vyšlo 26 + poštovné.. tak na tú skúšku stačí aj tento zatiaľ, uvidím 🙂 a za ako dlho ti prišiel keď ti napísali mail že je expedovaný? lebo je to z čiech...
a na to že keby bol plný či teda začne pretekať aj keď je tam podtlak by mi nevedel niekto odpovedať?

alka221
8. únor 2014

@gabits a nie je lepsie si ho vcas vytiahnut ako dojst k takejto situacii? 😀

alka221
8. únor 2014

@gabits zda sa mi, ze mi siel tyzden 🙂

gabits
9. únor 2014

@alka221 no je to určite lepšie, len som rozmýšlala že či sa to vôbec môže stať, či preteká len keď je zle zavedený alebo aj keď je už plný ... lebo vieš nie vždy si v takej situácii že môžeš hneď okamžite bežať na wc 🙂 takže tak 🙂 ešte raz vďaka som zvedavá teda na ten zázrak až príde 🙂

dana_l
9. únor 2014

@gabits ak je zle zavedeny tak to ti bude "tiect" hned. takze ak budes mat par hodin klud a potom pretecies je to skor ze je plny ako ze je zle zavedeny

dana_l
9. únor 2014

@alka221 aj ja ho uz mam nejaku dobu a este stale "trenujem" so zavedenim 😀

alka221
9. únor 2014

@dana_l kolko to uz pouzivas? este stale sa ti stane ze hned pretekas? ja mam niekedy pocit, ze sa mi akoby nerozvinie, a musim znova vytiahnut, lebo mi nevznikne ten podtlak. teraz cakam druhykrat ms, tak som zvedava, ako mi to pojde.. 😀 😀

0silvia0
9. únor 2014

@alka221 ono si to treba po zavedení prstom skontrolovať, či je na správnom mieste. Nemusíš ho hneď vyťahovať a dávať znova, ono sa dá pri nerozvinutí prstom ho akoby uvoľniť a podtlak tam vznikne. Treba si na to zvyknúť a vtedy je to super. Ja ho používam asi rok a ms pre mňa už nie je žiadny problém.

alka221
9. únor 2014

@0silvia0 ja skusam vzdy zo spodu po obvode ci sa rozvinul, ked nepocujem podtlak, ale aj tak sa nerozvinie. trosku sa pootvori, ale nie uplne.. neviem, ked je dobre zavedeny, tak je to super. ale kym trafim spravne.. no moje nervy.. dufam ze casom sa to zlepsi..

0silvia0
9. únor 2014

@alka221 určite to chce prax, je to iný štýl ako pri zavádzaní tampónov, takže si na to treba zvyknúť 🙂

alka221
9. únor 2014

@0silvia0 vsak teraz som mala iba prvykrat minuly mesiac, uvidime tentokrat.. nevzdavam to. chce to zvyk..

dana_l
9. únor 2014

@alka221 @0silvia0 no ja ho uz mam vyse roka a stale pri tom maturujem. dostala som radu, aby som to pri vkladani dala "opacne". teda to co je zvinute opacne ako som doteraz robila. a to sa mi zda ze funguje takmer na 100%

gabits
9. únor 2014

@dana_l opacne ako je zvinute? zalezi od toho ktoru techniku skladania vyuzivas... ale aj tak nechapem, ako opacne 😀 🙂

dana_l
9. únor 2014

@gabits ako priklad - ked to zlozis a vkladas ze ten zvin je smerom dopredu tak to zloz a potom otoc tak ze zvin bude "pozerat" dozadu. teda nemenis sposob ako to zvinas ale ho vlozis otoceny o 180 stupnov
dufam ze som to zrozumitelne opisala.

gabits
9. únor 2014

aha, už asi hej , uvidim v praxi , vďaka 🙂

alka221
10. únor 2014

@dana_l
@gabits no ja to skusam aj opacne kocky, ale nejak ho neviem dobre zaviest.. neviem co s tym..

0silvia0
10. únor 2014

no ja neviem, ja s tým nemám absolútne žiadny problém, asi som prirodzený talent 😀 😀 😀 😀 😀

andelok
10. únor 2014

@alka221
@dana_l Baby ja som si ho tiez objednala, dnes som dostala MS...tak som sa tesila, ze to vyskusam, ale stale mi preteka ☹ T.j. mam ho asi hodinu a o chvilu mam na slipovej vlozke krv. Da sa mi vlozit v pohode, lahko, tak neviem, co robim zle ☹

dana_l
10. únor 2014

@andelok no aj ja som tak - teraz 50/50. tiez tazko zistit kde sa robi chyba. skusam ho tiez otacat ako je vnutri ze ked nie je rozvinuty zeby pomohlo, potahujem hore dole. 😀 😀 😀
jedna vec je ze musi byt zavedeny do sikma. aj to moze byt problemom. uz len skusat a skusat. prax robi majstra 😉 aj ked ja mozno budem vecny ucen 😝

dana_l
10. únor 2014

@allka221 kuk hore, to bolo aj pre teba
najhorsie je ze nemas sa ist kam poradit, zeby nam niekto ukazal 😀 😀 😀

alka221
10. únor 2014

@0silvia0 😀 tak teraz som sa dobre zasmiala. daj aj mne toho talentu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@andelok ja som vcera tak hromzila, neslo mi to, dnes absolutna lahoda, mam ho cely den, doobeda ziadne pretecenie. teraz uvidime.. dufam, ze sa do toho dostanem, ale urcite to chce iba spravnu techniku zavedenia.

@dana_l teda kocky, ja vecny ucen byt nechcem 😀 😀 😀 a presne toto ma napadlo 😀 ze keby mi to mal kto aspon ukazat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

0silvia0
10. únor 2014

@andelok
@dana_l
@alka221
no baby, mne sa o tom dosť blbo píše, také skoro intímnosti sú to, ale preteká to z jedneho dôvodu - nesprávne nasadenie. Aj mne to zozačiatku pretekalo a zistila som prečo. Po úspešnom vložení nejakým spôsobom si to prekontrolujte najlepšie ukazovákom (je najdlhší 🙂 ) po okrajoch kalíška. Ten kalíšok by mal byť nasadený akoby na krčku maternice. Mne sa občas rozvinul úplne mimo až poza a preto to preteká. Takže zoznámiť sa so svojim krčkom, potom s okrajom kalicha a skontrolovať či to sedí tam kde má. Odkedy som toto zistila, už nepreteká. No je to trochu hrabanie sa v tých intímnych zónach, ale bez toho to akosi nejde. Ak máte ešte nejaké otázky, tak ich sem hoďte, ale domov vám to ukazovať nepôjdem, ja sa hanbím 😕

alka221
10. únor 2014

@0silvia0 😀 si robime srandu 😀 mne sa napr neosvedcilo davat ho hlboko lebo potom mi pretekal. teraz ho mam tak akurat, ta stopka mi este trci von..

andelok
10. únor 2014

@0silvia0
@alka221 Baby ja po dnesnom dni zufalstvo...Furt to preteka, nech robim co chcem. Ked to skusim vo vnutri ohmatat, ako to sedi (pardon za intimnosti, ale nejde to bez toho), tak sa mi zda, ako keby sa vo vnutri nerozvinul uplne a krv vlastne ide aj dnu, ale zaroven ho aj obteka. Ale preco a vnutri nerozvinie, ked vsetko robim, ako mam?
Uz som to konzultovala aj s muzom 😀 a povedal, ci nemoze byt kalisok prilis velky...cize kvazi nema miesto vo mne, aby sa rozvinul. Kupila som velkost M, pretoze jednak mam 29 rokov a jednak som po porode, aj ked po sekcii. Pravda vsak je, ze tampony puzivam stale tie male a aj pri sexe pocitujem, ze som tam dole dost "uzka". Ja uz neviem, cim to je.
@dana_l