Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

dasulag
20. říj 2011

ahoj, já mám yuuki, jsem spokojená, přes noc nevylévám, při vylívání omyju horkou vodou (ppokud ení tak studenou).

lauri
21. říj 2011

@kaara1980 pri vylievani nedezinfikujem, len pred a po MS. Vacsinou teda oplachujem cistou vodou, ale uz sa mi aj stalo, ze som niekde na wc bez umyvadla len trochu otrela toaletakom a bolo 😅

caramilla
24. říj 2011

@kaara1980 To jsem ráda! 😉
MeLunu jsem musela 1x v noci vylévat první 2 dny, Yuuki vydrží spolehlivě celou noc, geniální 😀
Kalíšek je důležité vyvařit před menstruací, po menzes stačí umýt třeba mýdlem, ale já taky ještě sterilizuju, ale potřeba to prý není. Jinak umývat vodou, stačí bohatě studená.
@permonik7 Já bych intimním gelem během menzes tedy neumývala. Někde jsem četla, že právě na kalíšek během menzes vůbec nic, jen vodu, mýdlem umýt až po cyklu a pak vyvařit před cyklem.

permonik7
24. říj 2011

@caramilla já to co jsem psala, vyčetla v návodu k mému kalichu, tak to dělám, jak píšou.

janasev
3. lis 2011

AHoj,před porodem jsem používala kalisek a byla jsem max.spokojena,určitě budu chtít pokračovat,jaké máte zkušenosti po porodu le nutné opravdu změnit velikost? A ještě pokud bych si nechala zavést nitroděložní tělísko lze i tak kalisek používat?nikde jsem odpověď nenašla,tak jestli nemáte nějaká zkušenosti?dr.říká ,že při IUD lze používat jak kalisek tak tampony,ale protože vlastně zůstávají v pohve taková ta vlákna takmám obavu abych při kaliskování nějak ta vlákna nevytahla,no asi je to blbost,ale docela mě to zajímá.

hancas
3. lis 2011

ahojky holky,taky uvažuji nad kelímkem ale bojím se dávání a vyndávání.a taky s ebojím nějaké infekce poradte díky

pifina
3. lis 2011

@hancas netreba sa bat, bude to chciet trochu cviku, kym ziskas prax, ale potom uz nebudes chciet nic ine miesto poharika 😵 a co sa tyka infekcie - take tampony mi pridu ovela viac infekcne, ja som za cely rok pouzivania poharika nemala jediny problem 🙂

caramilla
12. lis 2011

@hancas Určitě do toho jdi, já se toho bála a bránila se tomu, pak jsem si řekla. vyzkouším to, abych všem řekla - zkusila jsem to a nevyhovuje mi to a bez kalíška si už dnes život neumám představit. Je to určitě hygieničtější než tampony a vložky! Infekce se vůbec neboj 😉

@janasev Onehdy jsem hledala info na netu k tomu tělísku a na stránkách o kalíšcích jsem našla, že se dá používat bez problému i s tělískem 😉 Já používám kalíšek až po porodu, tak nevím s tou velikostí, je to individuální. Ale třeba tampony mi ty, co jsem používala dřív běžně, protékají, jsou asi moc úzké a netěsní, takže v mém případě bych asi velikost měnila🙂

hancas
13. lis 2011

bojím se té hygieny,nedovedu s představit vylívat krev někde na veřejných uáchodcich☹

lauri
13. lis 2011

@janasev ja som mala pred porodom mensi mooncup a po porode som si ho nechala...v pohode staci. Takze vyskusaj a mozno nebudes musiet menit ani ty. S telieskom neviem...
@hancas a ako casto chodis na verejne zachodky, a zvlaste v dobe ms? 😝 ja teda vobec, takze toho by som sa nebala 😀

lucie777
14. lis 2011

@hancas Já na veřejných záchodcích taky ještě nevylívala, kalíšek používám asi půl roku, je pravda, že jsem většinou doma, ale kromě prvního dne, kdy kalíšek vyliju kolem poledne, vylívám už jen ráno a večer a úplně v pohodě, kdybych musela vylívat častěji, v pohodě se to dá zvládnout s mokrýma ubrouskama, takže hygiena by byla taky v pohodě a doma to dělám vždy ve sprše.. 🙂

caramilla
16. lis 2011

@hancas Většina žen vyměňuje ráno a večer (tedy doma), určitě to za vyzkoušení stojí, protože nadšených uživatelek je 99% a i ty, co měly obavy a chtěly to jen zkusit, aby řekly "zkusila jsem a nevyhovuje mi to" a měly klid🙂 TO jsem třeba já, myslela jsem si, že na 90% kalíšek stejně používat nebudu, nevěřila jsem mu, ale teď nechápu, jak jsem bez něj mohla žít. Zní to jako reklama, ale až budeš mít, tak pochopíš 😀

zelka4
30. pro 2011

Ahojte, no ja som teraz na Vianoce dostala YUUKI cup velky, no ale ja uz mam 2 kalisky, tak kto by mal zaujem o kupu, tak nech ma kontaktuje pomocou sukromnej spravy.

yennifera
9. led 2012

Ahoj holky, před dvěma lety jsem o kalíšku slyšela poprvé a dost mě zaujal. Bylo to ale v době, kdy jsme se snažili o miminko a byli jsme rychlejší než mé rozhodnutí ho někde sehnat. Během kojení jsem měla od mých dní klid a jen jsem se děsila, kdy jo zase začne. Můžu říct, že dva roky bez menstruace byla procházka růžovou zahradou. Před Vánoci jsem si na kalíšek zase tak nějak vzpomněla a rovnou ho dopředu i objednala. Došel mi větší Yuuki. Trošku jsem se lekla velikosti, ale zrovna ho zkusila vyzkoušet. Bylo to naprosto v pohodě, tak jsem se naopak na mé dny začala těšit. Asi jsem to přivolala, protože klasickou bolest podbříšku jsem ucítila ráno na Silvestra. Hned jsem kalíšek zavedla a po pár dnech používání jsem zjistila, že má jedinou nevýhodu. Člověk na něj úplně zapomene 😀 První den mi jednou protekl, ale to bylo špatným zavedením. Je fakt, že z toho jsem trošku maturovala. Nenechejte se tím ale odradit, kališek jde skládat více způsoby a stačí dojít na to, co nejvíc vyhovuje vám. Ač jsem s Yuuki spokojená, tak jsem si ještě objednala jeden jiný, barevný. Zvolila jsem značku Fleurcup. Je to úplně jiná kategorie. Fakt nebe a dudy. Řekla bych, že je totožný s kalíšky Lunette, který je velmi vychvalován. Fleurcup je ale o něco levnější. Objednávala jsem barevný i pro kamarádku, ale ta si to rozmyslela. Takže kdyby jste některá chtěla, mám ho tu v originál zavřeném balení. Je to ta větší velikost. Když tak napište SZ. Jestli si tuto zprávu bude číst někdo, kdo váhá zda kalíšek vyzkoušet nebo ne, tak fakt to vřele doporučuji. Pokud nemáte problém s používáním tamponů, tak zvládnete i kalíšek 😉

lin123
11. led 2012

ahojte...rozmyslam nad velkostou kaliska. Este som nerodila ale menzes mam dost silny. Co by ste mi poradili?

ikke
11. led 2012

@lin123 ja by som poradila vacsi. samozrejme ak nemas nejake dovody na ten mensi, napr. ze by si mala problem so zavadzanim klasickych tamponov...

jaminama
11. led 2012

..a ešte sa spýtam ja, keďže tiež o kalíšku veľmi uvažujem a chcem si ho objednať 🙂 Prešla som len prvých asi 6 strán, ale je tu už toho strašne veľa a tak sa chcem spýtať, ak niekto sleduje diskusiu od začiatku, ktorá značka je najviac doporučovaná, alebo je to jedno? 😉

lin123
11. led 2012

@ikke nikdy som nemala problem so zavadzanim tamponu, takze to M by mohlo byt...

endel
2. únor 2012

Ahojte,
nemáte někdo podobnou zkušenost? Používala jsem kalíšek (Lunette) po prvním porodu něco přes rok a neměla jsem problém. Teď po druhém porodě jsem ho znovu vytáhla a prostě my jakoby pořát vyjíždí ven a to dost, je to nepříjemné, tlačí to. Je možné, že jsem po tom druhém porodu ještě víc roztažená? A co bych si měla pořídit když teď mám tu větší velikost? Nebo mě ještě napadlo, že mám dole jen uvolněné svaly. Nevíte mi někdo poradit?
Díky:o)

ikke
3. únor 2012

@endel uvolnene svaly panvoveho dna su dost pravdepodobna odpoved, skus pogooglit cviky na posilnenie panvoveho dna a cvicit 😉 inak myslim, ze ak mas vacsiu velkost lunette, moc vacsich kalichov uz ani nie je...

vercicek.p
5. únor 2012

ahoj holky,
potřebovala bych poradit s tím Meluna. Rozhodla jsem se koupit ten. Koupila jsem si Lady cup a úplně hrozné. Ustřihla jsem stopku, tlačila mě. Samozřejmě jsme ho pak nemohla vytáhnout!!!..holky, byl to hrozný trapas, musela jsem na gyndu,a by mi ho vytáhli. Kalíšek se mi vůbec nerozvinul, ale přicucnul se na čípek !!!🙄 ...nechápu jak..byl strašně vysoko, nemohla jsem ho vůbec dosáhnout... Myslíte, že s Melunou by to s tou kuličkou šlo lépe? Bojím se už těch kalíšků. Ale nechci se vzdát. Jak už tu někdo psal, že má nízko dělohu...tak já mám asi vysoko, ale tím pádem nechápu, že se mi nerozvinul 😠 ..poraďte prosím

amexa
6. únor 2012

baby, nemate niekto problem s vyberanim? tazko sa mi chyta , asi ho mam prilis vysoko (meluna l, s gulickou) :(

ikke
7. únor 2012

@vercicek.p ja mam ladycup a starsi mooncup a ten ladycup je oproti tomu starsiemu strasne smyklavy a makky, preto sa velmi tazko vybera ☹ pricucnutie je normalne, treba stlacenim zrusit podtlak (snad niekto poradi ako presne, ja som s tym zasadny problem nikdy nemala).

@amexa ak ho mas naozaj velmi vysoko, skus si cupnut a potlacit ako na velkej, to vacsinou pomoze kalich posunut nadol

amexa
7. únor 2012

@ikke jasne, dakujem.. ja som ho mala zle dany tak sa mi tam ako keby pokrcil...kazdopadne stresov na prvy krat docela vela a vyskusam az o mesiac :D

vercicek.p
9. únor 2012

@amexa to mi ani neříkej, že ti meluna nešla vybrat??!! Já myslela, že to s tou kuličkou půjde samo...a ono ne??..chystám se jí objednat, ptž tomu Ladycupu už nevěřím..je opravdu kluzký a s tou ustřihnutou šťopkou je to fakt na nic 😖

amexa
9. únor 2012

@vercicek.p nienie...nechcem ist proti melune...to rozhodne nie...ja som to zle pouzila a musim sa to naucit...stale sa mi cela myslienka kaliskov paci...a ta meluna je naozaj sympaticka len to treba pouzivt inak ako tampony

stardust
9. únor 2012

o akom melone to tu tocite? Preco ste sa rozhodli pre menstruacny kalich? Len z ekologickych dovodov alebo v tom bolo aj nieco ine?

monr
9. únor 2012

@stardust ekologicky, ekonomicky, ale povedala by som, že hlavně prakticky dovod. To pohodlie za to stoji.

molka
10. únor 2012

@stardust jediná nevýhoda kalíška je tá, že si musím celý deň vravieť - "nezabudni, že máš ms!" 😀
Ak ho máš správne zavedený, úplne naň zabudneš, mne stačí meniť len ráno a večer, takže pohoda. 😎

stardust
10. únor 2012

@molka aj po porode? Lebo ja som do porodu pouzivala tampony, potom sa tam dole cosi tak zmenilo, ze mi teraz tampony vadia a neviem si ich spravne aplikovat...myslis, ze by som mala taky isty problem aj s tym kaliskom?