Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

amabilis
10. črc 2016

@diamanta Ja bych mela strach, ze to po case prestane tesnit nebo ze to vicko ztratim a kdyz tak nad tim premyslim - fakt to jde vypustit? Ten podtlak by tu krev mel vlastne udrzet v kalisku i po otevreni zespoda. Je to, jako kdyz doma stacime vino a kdyz prendavame hadicku, staci podrzet horni konec. Na stejnem principu prece funguje i kapatko a pipeta.

alemari
10. črc 2016

@amabilis výborně, moc děkuji! Pohledám kde ho objednat nebo koupit🙂.

lucam67
4. srp 2016

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda lze kalíšek používat i při pouhém špinění. Mám delší špinění ještě před tím, než to úplně dostanu, tak jestli s tím má někdo zkušenosti 😀 Děkuji.

amabilis
4. srp 2016

@lucam67 To pouzivani pri spineni je primo luxusni. Kalisek lze mit zavedeny az dvanact hodin, takze kdyz si to dobre nacasujes, tak si ho proste vylijes a vymyjes rano a pak vecer a mezitim nic dalsiho nemusis resit. Muzes se jit klidne koupat a proste vsechno. Ja mam spis problem s tim, ze na nej obcas zapomenu, ze ho vlastne mam 😅 Takhle jsem si jednou vzpomnela az druhy den, ze jsem si vlastne vecer zapomnela "vycistit" kalisek. Ale nestalo se nic, bylo to v pohode.

nunacek
4. srp 2016

@lucam67 Ahoj. Já kalíšek používám i při špinění a vše v pohodě 🙂

andelka
4. srp 2016

Taky,proste ráno dám a večer vyčistím.

magdalenax
4. srp 2016

@diamanta Kalíšek, který jde vypusti si neumím představit. Jednou jsem si ho nechala dýl, protože jsem už v podstatě nemenstruovala a po vyjmutí to bylo jak kafilérka....

bohuli
9. srp 2016

Máte prosím někdo i nagtivní zkušenost? Používala jsem teď 6 dní vkuse Ladycup, vše v pořádku, ale od ukončení menstruace mám takový nepříjemný pocit, jak to popsat, jako bych měla v sobě stále tampón. Přijde mi, jako by mi ten stálý podtlak vytahoval děložní krček. Nevím jestli to je jen pocit nebo jsem si mohla skutečně něco "udělat". Obvykle všichni pějí jen chválu, tak by mne zajímalo, jestli je tu někdo, kdo má i jinou zkušenost.

bohuli
9. srp 2016

Tak teď koukám, že jsem jej asi zaváděla moc vysoko, tak snad jsem si nic nezpůsobila 😢

adamson26
9. srp 2016

Ahoj, ja zatim zadne zkusenosti s kaliskama necham a prijde mi docela sympaticky a prakticky femmycycle s tim vickem. Ikdyz je trochu drazsi nez ostatni. Mate prosim nekdo zkusenost s timto typem??!

nunacek
9. srp 2016

@bohuli No pro svůj klid bych šla na prohlídku k doktorce, pokud bych měla tyto pocity, co popisuješ, nějak delší dobu.

nunacek
9. srp 2016

@adamson26 Já ho doma mám. Používala jsem ho asi půl roku, ale na mě je moc měkký. Takže už ho nepoužívám.

amabilis
10. srp 2016

@bohuli Mne se to stalo ted posledne, ze jsem ho zavedla moc vysoko, takze po jeho vyndani me to chvili i bolelo. Ale behem par hodin to preslo.

lucam67
10. srp 2016

@amabilis
@nunacek

Děkuji moc, určitě to zkusím. Včera jsem si kalíšek poprvé zavedla na noc. Šel tam jako po másle, ale ráno jsem ho nemohla vyndat a trvalo mi to půl hodiny, než jsem ho vyndala :D Tak nevím, mám docela strach z další aplikace. Jinak jsem spokojená, cítila jsem se, jako bych to ani neměla, ani podbříško mě nebolelo a ráno úplně čistá vložka ;) Takže fakt skvělé! 😎

Škoda, že mám strach z toho vyndavání, že mi to nejde ☹ Jinak bych byla maximálně spokojená....Nemáte nějaký grif? 😅

amabilis
10. srp 2016

@lucam67 Macknu a vyndam. Tim zmacknutim spodku se prerusi podtlak (ja si ustrihla stopku, takze mam pouze samotny kalisek)

bohuli
10. srp 2016

@amabilis jenže já mám ten pocit už asi 6 dní, nevím jestli si to jen nesugeruji.... pokud to nepřejde, skočím asi na gyndu

bohuli
10. srp 2016

Ještě prosím uživatelky o zkušenost, píše se, že se nemá zavádět moc vysoko ( jako tampon), ale jak to ovlivníte, že vám nezajede až ke krčku? Když je nízko, tak ho cítím a je to nepříjemné při chůzi.

amabilis
10. srp 2016

@bohuli Ja kvuli tomu prave odstrihla tu stopku, protoze by mi koukala ven. Mam kalisek tak cca dva centimetry od okraje, rekla bych. Tim mluvim o te spicce. Ja zezacatku nechala kousek te stopky a nakonec jsem ji odstrihla celou. Takze ty dva centimetry (mozna je to tri, ja opravdu nevim, jen odhaduji) je koce kalisku. Jinak me napada, jestli nemas moc uzky kalisek, kdyz ti zajizdi dovnitr. Nebo je treba spatne prisaty. Ja to delam tak, ze zavedu a pak za nej jemne taham, dokud se opravdu pevne nepricucne, pak uz se neposune ani o pis (zezacatku se mi to taky stavalo).

bohuli
10. srp 2016

@amabilis no já ho pořád cítila, nějak mi ušla informace, že se nemá zasouvat tak hluboko, tak jsem ho prostě zasunula až když jsem jej necítila. Ale to možná byla chyba. Jinak mám po 2 vaginálních porodech a mám Lady cup L, neprotékal, přes menstruaci bylo vše v pohodě. Akorát jsem jej teda vyndávala spíše za stopku a pak až zmáčka a zrušila podtlak. A prostě teď mám takové divné pocity, nebolí to, jen nevím jestli jsem si tím podtlakem na krček něco nepřivodila, třeba jej nevytáhla víc do pochvy, co já vím, prostě si teď při chůzi, všem nějak víc uvědonmuju "spodek", já fakt nevím jak ten pocit popsat....

alemari
10. srp 2016

Žany máte některá zkušenost či připomínku s Me Luna kalíškem? Dostala jsem ho, nevím jak si stojí v oblíbenosti či kvalitě. Děkuji za reakce!🙂

alemari
10. srp 2016

@amabilis dostala jsem MeLuna( kamarádka si ho koupila a když to uviděla, nechtěla ho sni vyzkoušet...) je to XL velikost, vypadá docela velký( nevím jsk má vypadat, nikdo kolem to nepoužívá) má dole takový kroužek, to je to, co tu hromadně stříháte pryč?

amabilis
10. srp 2016

@alemari On to ma kazdy kalisek jinak. Prodavaji se se stopkou, skulickou, bez stopky... Je jich hodne. Jinak mam pocit, ze ten MeLuna je jeden z tech vetsich. On i ten maly je vlastne docela velky. Kdyz jsem to poprve videla, taky jsem byla prekvapena. Ja mam LilCup. Je stejne velky jako lady cup, ale ma vys ty dirky, takze se do nej vejde vetsi objem krve (lady cup uvadi 16ml a ten muj ma 25ml). Takze zalezi na tom, jak ten krouzek vypada. Ta stopka byla dlouha snad dva nebo tri centimetry,t akze me to dole odiralo. Prvni cast stopky jsem odstrihla po prvnim pouziti. Zbytek asi po dvou mesicich. Ted tam nemam nic, ale pouzivam ho dele jak rok.

diamanta
10. srp 2016

@alemari mam 4 roky melunu m a nic moc, protekala. Je to ale podle popisu jiny a lepsi material nez silikon, a levnejsi. Ted jsem zjistila, ze uz delaji i male meluny pro nizky cipek-a zkusila jsem to rovnou v dalsi inovaci, totiz tvrde provedeni sport. A ejhle, ten se rozvine vzdy! Ten stary byl moc mekky a rozvit se nechtel. Podke me se meluna za dostupnejsi ceny snazi co nejvice pokryt rozdily u vsech zen. Do nedavna jsem na ni nadavala, ale ten novy kalich je dobry. Delaji tri tvrdosti a vice velikosti obvodu a asi dve delky. ...take mam femmycycle pro nizky cipek a tlaci v prvnich dnech, je porad proste celkove dlouhy. Meluna je lepsi, ale prvni den mi to nejde proste.

amabilis
10. srp 2016

http://www.kalisek.cz/velikosti-kalisku.php

Muj vypadal jako ten oranzovy a ted vypada jako ten fialovy. Ale ja ten zbytek stopky odstrihla proto, ze se mi ho nepodarilo zastrihnout tak, aby to bylo kulate, takze tam byla ostra cast, ktera mi vadila 🙂

amabilis
10. srp 2016

Mam tento:
http://e-kondomy.cz/products/1686-lilcup-menstr...

A jak vidis, ma opravdu obrovskou stopku 😀

alemari
10. srp 2016

@amabilis
@diamanta děkuju, ten co jsem dostala je vdlikost XL( mśm 3 děti) a právě ten Soft... Má dole né čudlík ale kroužek. Asi to musím opravdu vyzkoušet, dďkuju moc za reakce!
Ps: příjde mi obrovský, ale když koukám na net, asi i je😀 oproti jiným..

amabilis
10. srp 2016

@diamanta Presne , ta tvrdost je dulezita. Dostatecne mekky, aby zavadeni nebylo neprijemne, ale zaroven musi byt takovy, aby se vracel sam zpatky do puvodniho tvaru pres stlacenim.

amabilis
10. srp 2016

@alemari Ja mam taky tri deti a na silnejsi dny bych potrebovala vetsi. Zatim jsem doma, tak je to dobre, ale az nastoupim za rok do prace, tak asi vetsi poridim a budu to stridat.

alemari
10. srp 2016

@amabilis
@diamanta ten soft je asi to, co popisujete.... Zkoušely jste kslíšky nanečisto? Nebo přímo při ms?