Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

pelmisek
11. pro 2015

Mě když náhodou proteče, tak slipovka to jistí (mám látkové) a hlavně to cítím, že to proteklo, takže hned fofruju na záchod či do koupelny. Mám MeLunu Classic L a pak na takové ty slabší dny MeLunu soft. Měla jsem Yukki a ten mi začal trochu vadit, takže jsem změnila značku. Já měla dva porody císařem, takže s výběrem moc neporadím. Taky je pro mě důležité zakončení kalíšku - preferuji kuličku🙂

alaris
25. led 2016

@pelmisek Ahoj. Jak si spokojená s Lunou soft? Používala jsem Ladycup, ale po porodu je na mě moc tvrdý a nepoddajný při zavádění.

anandoham
6. únor 2016

Ahoj,

já mám kalíšek yuuki, na velikost bych řekla že sedne dobře, ale pokažné mi proteče, tak už jsem ho v podstatě přestala používat. Nemáte někdo ponětí v čem je chyba? Napadlo mě zkusit jinou značku, ale nevím jestli by v tom byl nějaký rozdíl. Možná potřebuju větší? Nevím...

lady742
6. únor 2016

holky, taky o něm uvažuji a doporučíte nějaký konkretní, jsem po 2 porodech, takže velikost je jasná, ale ted nevím zda je lepší měkší či tvrdší?popř.značku, nevím jaké jsou v tom rozdíly, koukala jsem že cenově tak od 200 až 600, tak nevím jaký?

andelka
6. únor 2016

@lady742 celkem je to jedno,záleží na štěstí jak ti sedne. Lepší je s více dírkami po obvodu.
Já mám Ladycup obě velikosti a obě používám, taky jsem po dvou porodech.

pelmisek
8. únor 2016

@alaris Luna soft je opravdu hodně měkká a používám ji spíš na slabší dny krvácení. Teď jsem si koupila MeLuna classic a ta je pro ty dny kdy je menses silnější u mě ok. MeLunou soft chodím taky plavat, pže trpím (teda trpěla🙂 jsem na záněty.

lenkawavr
9. únor 2016

Já ho používám už déle, nazačátku to sice byla trošku věda, ale dost mi pomohl tenhle článek: http://lovesex.cz/clanek/co-je-to-menstruacni-k...
Doporučuji.

mona01
3. bře 2016

Jee jsem rada, že jsem našla tuto diskuzi, snad mi poradite. Mám kalíšek Lunacup, mám po třech porodech, tak jsem vzala tu větší velikost. Hned napoprvé se povedl zavést, vůbec nepřetekl, nic, super. Pak jsem začala cítit hrozny podtlak uvnitř dělohy, začalo to být nepříjemné. Pak už to tak bolelo (podbřišku), že jsem ho musela vytáhnout. Co myslíte, čím to mohlo být? Pomohla by třeba menší velikost? Diky za rady

lu88cie
13. kvě 2016

Ahoj holky.objevila jsem tuto diskusi a rada bych se na neco zeptala.koupila jsem si kalisek ,zavedeny je spravne,neproteka,nevileza ale vzdy kdyz ho mam tak se mi strasne toci hlava a mam mzitky pred ocima.kdyz ho vyndam a vezmu si vlozku za chvili to prejde.myslite ze to s nim muze mit nejakou souvislost??je to prece silikon takze by to nemelo vadit,nebo ja nevim.co myslite??dekuju

amabilis
16. kvě 2016

Tak přeci jen tam vzniká podtlak a to může mít obrovský vliv, takže klidně to souvislost mít může. Používala jsi někdy tampony?

lu88cie
16. kvě 2016

@amabilis asi budes mit pravdu.tampony jsem pouzivala a bylo to bez problemu.tak nevim asi mi nezbyde nic jineho nez se k nim vratit

amabilis
16. kvě 2016

@lu88cie U tamponu nedochazi k tomu podtlaku, takže je skutečně možné, že ti to vadí. Škoda, co. Ale tak můžeš na chvilku vynechat a pak to třeba znova zkusit a tím to ověřit, víc mě nenapadá.

mona01
16. kvě 2016

@amabilis a nepomohl by třeba menší kalíšek? já už nad tím taky přemýšlela.

lu88cie
16. kvě 2016

@amabilis
@mona01 zkusim ho vynechat a uvidim.docela me to stve.ja jsem si prave objednala mensi i vetsi protoze jsem si nebyla jista a delaj mi to oba.😞stve me to no ale co nadelam..

mona01
17. kvě 2016

@lu88cie aha takže by mi menší nepomohl. Mně nebolela hlava, ale z toho podtlaku mě bolel celý podbřišek. Bylo mi to hodně nepříjemné. No nic no, včera jsem byla na gynde a domluvila se s dr na telisku a dr říkal, že nebudu mít ms vůbec, tak ho už třeba nebudu ani potřebovat. Jen ty vyhozený peníze. Koupila jsem snad ten nejdražší :-\

lu88cie
17. kvě 2016

@mona01 no to me taky stve no..ja jsem mela stesti na akci ale i tak stal jeden skoro600no.taky jsem uz nad teliskem premyslela.ja jdu za mesic tak uvidim co mi rekne.a dekuju za odpovedi😊

marketst
4. čer 2016

@mona01 myslíte normálně na nitroděložní tělísko? protože to mi nepřipadá, že by byla jistota, že už mít ms nebudete. Já také funguju jen na tampónech a je to za ten rok nějaká investice, takže pro ty, kteří sou na tom stejně, mám alespoň tip, že s Ria tampóny je teď do 19.6. velká soutěž. Koukněte na netu.

diamanta
11. čer 2016

Přidám se do diskuze s úplně čerstvým objevem. Kalíšek, který jde vypustit, aniž by se vyndal. Znáte? Máte? https://www.amazon.com/Extended-Wear-Menstrual-... 😅

ladyx
12. čer 2016

Já kalíšek s nadšením používám několik let, ale teď po porodu mě kalíšek tlačí, byla jsem maličko šitá uvnitř (malá šla ručkou napřed "na Supermana" a škrábla mě) a asi v tom místě mi kalíšek prostě vadí... doufám, že je to otázka času, kdy to bude ok... neměla jste to některá podobně? Díky

ladyx
12. čer 2016

@diamanta tak to si neumím představit 🙂

diamanta
12. čer 2016

@ladyx ta stopka jw proste dute, a muzes ji odblokovat a vypustit obsah. Me zarazi, ze tak jednoducha vec tu jeste neni a musi se pokazde vymdavat

lu88cie
12. čer 2016

Me mrzi ze jsem ho musela prestat pouzivat.vzdy kdyz ho mam tak mam hrozne zavrate a mzitky pred ocima.myslela jsem ze si na nej zvyknu a bohizel nic..

kackaj
12. čer 2016

@diamanta nápad dobrej, ale ne asi pro každého...pro mě by byla moc dlouhá ta stopka, tak já furt budu muset vyndávat🙂

alemari
12. čer 2016

Ahoj ženy, poraďte mi prosím vy, co jste po třech přirozených porodech... Chci si koupit kalíšek-vůbec nevím jaký, čím víc o tom ču, tím víc mám zmatek ve velikosti i materiálu. Cvičilm opravdu pravidelně-myslim, že pánev jsem si dala do kupy, ale jsem šitá 2x i vnitřně. Mśme zkušenost či radu jaký ?

veritanas
14. čer 2016

Ahoj holky a ženy, mám k vám otázečku...nikdy jsem ms kalíšku neuvažovala, přišlo mi to divné..jenomže...jsem zjistila silnou alergii na chlor, který mě dráždí...a všechno intimní potřeby jsou z něj, že...a věci z biobavlny jsou nekřesťansky drahé.....takže jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že to zkusím...má s tím někdo nějakou negativní zkušenost? a jaká jsou pozitiva a hlavně, jaký si mám koupit? je mi 25 a jsem po porodu císařem, ms nemám moc silnou..takovou normal..řekla bych..poraĎte zelenáči...🙂)

umnataly
7. črc 2016

@simsalabim Ahoj, můžete mi poradit. Dneska jsem poprvé vyzkoušela kalíšek. Vůbec jsem nevěděla, že je více značek, tak jsem si koupila v drogerii Mooncup a byla jsem v šoku, jak je obrovský. Šťopku jsem ustříhla, zavádění je v pohodě, ale mám potíže s vyndáváním. Je to dost bolestivé. Kalíšek je obrovský a široký. Jsem už dva roky po porodu s nástřihem, tak by neměl být problém. A teď vidím, že píšete o kalíšku velikosti náprstku. Mooncup je velký asi jako 5 náprstků dohromady🙂. Jaký máte prosím zkušenosti s vyndáváním jiných druhů a je velikost "náprstku" dostačující? Předem moc děkuju za odpověď.

diamanta
7. črc 2016

@umnataly ne, neznám opravdu žádný velikosti náprstku. 🙂 To se tu fakt psalo? Ani vel S neodpovídá náprstku...

dana3262
8. črc 2016

@umnataly kalisek velikosti naprstku by asi těžko fungoval. Pokud je problém vyndavani, je možné, že nezrusis podtlak, který tam vznikl. Prstem zmáčkni okraj kalisku, ať se tam dostane vzduch a až potom ho vyndej.

domibeyoutiful
8. črc 2016

Ja používam kalíšok 4 roky a za nič by som sa nevrátila ku klasickým hygienickým potrebám, téma bola založená už síce dávno, ale na margo toho, ako o tom gynekológ nepočul ale vie, že to nedoporučuje...nie je čo dodať :D Nemyslím si, že je na trhu niečo hygienickejšie pre telo, ani lepšie pre naše pohodlie, proste tomu, kto ho vynašiel by som dala medailu

amabilis
10. črc 2016

@alemari Ja jsem po trech prirozenych porodech a mam lilcup velikost dve. Je dostacujici. Porad jsem si myslela, ze ne, ale ono trva dost dlouho, nez se s tim clovek nauci pracovat. Ve chvili nejsilnejsi menstruace bych mozna potrebovala o neco vetsi, ale to je tim, ze ja mivam menstruaci nekdy opravdu silnou (kdyz mi praskne cysta), ale i tady si rikam zlaty kalisek, protoze ten jde jeste pojistit vlozkou. I v te chvili mi vydrzi kalisek dve az tri hodiny. Driv jsem mela tak maxi vlozku na hodinu a to jsem jeste protekla a nebo tampon na pul hodiny. Takze zalezi na okolnostech.