Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

mumumu
10. čer 2008

Holky, poraďte mi, kterej kalich si mám koupit 🙂...Ladycup, Divacup, Mooncup, Lunette...je to jedno? Díky, mohla bych prolistovat diskuzi, ale nestíhám, tak jestli mi to někdo rychle shrnete, budu moooc ráda 🙂))

lenki33
10. čer 2008

http://www.scoutdoor.cz/menstruacni-kalisky/
dole su popisane rozdiely
Ja mam LC ale uz som ho nestihla vyskusat 😀

listicka77
10. čer 2008

Mum, já si myslím, že to je skoro jedno. Mám mooncup, je nejlevnější (ještě pořád?).

mumumu
10. čer 2008

Tak jsem si objednala Ladycup, byl mi nejsympatičtější.

eliade
10. čer 2008

mumu,z hlediska údržby je ladycup lepší nemá tam ty rysky,je i v průměru o něco menší.
Předností mooncupu je zase,že firma garantuje, že je výroba jeich menstruačního kalíšku maximálně šetrná k životnímu prostředí. Tována běží na elektřinu z obn. zdrojů, balvněný pytlík, do kterého je kalíšek balený je ze 100% biobavlny,atd atd...

vanusak
10. čer 2008

Z hlediska údržby je možná Ladycup lepší, ale mně teda z hlediska praktičnosti - právě kvůli těm drážkám kolem dokola - Mooncup vyhovuje plně, protože těch drážek využívám při vyndávání... 😉

ikke
10. čer 2008

zaujimave je, ze tu viaceri pisete, ze ten bez drazok je lepsi, lebvo sa lepsie cisti atd... ja teda neviem, som uziovatel-novacik, ale zatial sa mi este nepodarilo kalisok NEocistit 😅 teda - zatial sa mi nepodarilo ani len upchat tie dierky v nom tak, ze by som musela pouzit nieco ine nez prud vody. ma teda zaujima, ci to pride s vekom (kalisku alebo mna 😀 ) alebo mam len stastie 😕 😅

kamiska
10. čer 2008

ikke - ja teda mam obcas problem ty dourky vycistit (mam Lunette). Protoze jsou prorazeny tak, ze nejsou hladky, kdyby byly prorazeny peclive - nevim ale, jak to jde a jestli vubec - tak by problem nebyl. Ale je to dost natahovaci, takze dystak vycistit kouskem vaty nebo papirovyho kapesnicku. Prave me zajimalo, jak hezky jsou prorazeny u LadyCupu. No, ale je to malinky negativum na takovym vynalezu 😉 .

halienka
10. čer 2008

Ahojte babky 🙂 , prečítala som trochu o tých kalíškoch a vyzerá to zaujímavo, začínam aj ja o tom uvažovať. Len mám problém, že ja mávam niekedy takú menštruáciu, že sem tam zo mňa vypadne taký kusisko akoby zrazenej krvi. Myslíte, že aj tak by som to mohla používať? Možno, že ste to tu už niekde rozoberali, ale ja to nemám šancu celé prečítať. Ďakujem za info 😉 🙂

kili
10. čer 2008

ja tiež nemám problém s čistením, mám MC

eliade
10. čer 2008

halienka,kalich snese i cucky...neboj 😉

halienka
10. čer 2008

Ďakujem Eliade 🙂 To by bolo super, keby som nemusela tie vložtiská 😅 tampóny mi nerobili dobre 😝

fifla
10. čer 2008

halienka, ja som presne takyto pripad a presne pre to som si objednala MC a som maximalne spokojna, znesie aj velke kusky sliznice

halienka
10. čer 2008

Mne trvá mrcha aj so špinením 7 dní a mávam ju teda dosť silnú 😖 A môže byť aj počas špinenia alebo len krvácania?

vanusak
10. čer 2008

I já kalíšek spíše vyklepávám než vylévám 😉

kili
10. čer 2008

halienka, môžeš ju mať, ak keď ms nemáš, ale pre istotu, keď nechceš mať nehodu 😉

halienka
10. čer 2008

No vyzerá to čím ďalej tým lepšie 🙂 Už len prekonať tú obavu z toho vkladania. Ale všetky píšete že je to len zvyk, tak asi to tak bude. 🙂

scai
10. čer 2008

vkládání není vůbec problém, horší je vyndávání, ale to se dá taky v pohodě naučit 😉

dendisa
11. čer 2008

Ahoj holky, tak mám po roce a půl zase naděleno a nemůžu se rozhodnout, jestli LC nebo MC. rodila jsem císařem, je mi 26 a jsem asi tak normálně vytahaná 😉. Co a jakou velikost mám pořídit? Nemám čas vyhledávat a porovnávat, díky moc.

kili
11. čer 2008

dendisa, ja mám tiež 26, po císarskom a mám ten menší a je v pohode, nepreteká 😉

emjee
11. čer 2008

kedze si rodila cisarskym a mas 26 - urcite mensiu velkost
a ktory kalich si vybrat - ja mam mooncup, som spokojna, ale kuk porovnania na http://www.scoutdoor.cz/menstruacni-kalisky/

scai
11. čer 2008

já mám 27, nerodila jsem, sportuji a mám lady cup a větší.Podařilo se mi pak ještě získat zadarmo menší a musím říct, že je o dost menší a lepší je ten větší. Mě teda lépe přiléhá a taky se tam toho více vleze. U toho lady cupu doporučují od 26 let větší, moon cup až od 30 větší

dendisa
11. čer 2008

fajn, tak to vypadá, že MC menší - má o tři cenťáky větší průměr než menší LC, takže zlatá střední cesta. Díky, baby. teď jenom nějakou dobu vydržet menstruovat, ať se to stihnu naučit, než zase zapadnu.

jmisa
12. čer 2008

Holky, stává se vám někdy, že kalíšek vycestuje výš nebo spíš hloubš? Já vypozorovala, že ho sice dobře nasadím, ale občas se stane, že mi hlavně v noci a v nejsilnějších dnech putuje trochu hloubš a pak začne protýkat, sice je to pořád pohoda a moc to neřeším, protože slipovku nosím celej cyklus, ale přijde mi to divný. Mám MC ten větší, podle věku mám na něj nárok, ikdyž jsem nerodila. 😀

haluskacz
12. čer 2008

holky, co mate silnou ms, jaky kalisek vam nejvice vyhovuje? Mam MC vetsi velikost a MS hodne silnou, prvni dny, kldyz nevylivam po pul hodine, tak zacne pretekat. Mate to nekdo taky tak?

kili
12. čer 2008

halus, ty brďo, že ešte žiješ 😀
je nejaký vtip, už neviem presne ako je, ale pointa je o tom, že žene sa nedá veriť, lebo 5 dní krváca a neumrie 😀

katarina82
12. čer 2008

Holky, i přes kojení už dorazila mrcha, takže jsem se zase rozhoupala k úvaze o kalíšku. Jen nevím, který je teda nejlepší a který koupit. Určo tu větší velikost po porodu, ale jakou značku? Spíš tu chválíte Lady cup, ale nejsem si jistá a nechce se mi číst celou diskuzi 😅

jmisa
12. čer 2008

Katarina, myslím, že s Lady Cup neuděláš chybu, já mám sice Moon cup, ale LC se bude líp čistit, ikdyž i MC se dá vyčistit v pohodě, jen si člověk dá v nápisech a dážkách pozor.

katarina82
12. čer 2008

jmisa, dík 😉

A neví někdo, co je ten LadyCup Lux? http://www.lekarna.cz/ladycup-l-arge-lux-menstr...

katarina82
12. čer 2008

Aha, tak ten je ještě hladší...