Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kacabacka
18. zář 2007

podle mě je to taky jedno, je to akorát ve výrobci...jenom se podívej, jestli se dá vyvařovat...teda pokud nechceš pořád kupovat dezinfekční tablety...

len
18. zář 2007

To jsem vám tu vlastně ještě nepopisovala, jak jsem dezinfikovala pod stanem na Islandu, co? 😀 Tak si představte dvoulitrovou lahev od cideru, kterou jsem si schovala hned po příjezdu a pak ji všude vozila s sebou... Uřízla jsem jí vršek, nalila do ní vodu (pěkně smrděla sírou), hodila tam půl tablety Milton (pak to smrdělo savem 😉 ), do toho hodila kalíšek, stopovala 15 minut a snažila se vypadat maximálně nenápadně 😀

kacabacka
18. zář 2007

len: 😀 a kam si pod stanem tu flašku schovávala?

len
18. zář 2007

V předsíňce 😀 Nakonec mi dovča pěkně protáhla cyklus, takže jsem měla MS jenom jednou 😎 Jo a kalíšek obstál při plavání, koupání v termálním bazénu i horkém potoce 🙂

kacabacka
18. zář 2007

jo, ještě jsem se chtěla zeptat...dávali jste někdo kalíšek kamarádce nebo někomu v rodině, kdo neměl ani tucha, co to je za věc?
Přemýšlela jsem, že bych ho dala švagrový k vánocům, ale je mi to blbý aby před všema rozbalila takovou intimní věc...a navíc ani nevěděla, co drží v ruce.... 😅

len
18. zář 2007

No, přiznám se, že asi ne... Ono to každýmu zrovna nesedne a pak by to byly vyhozený peníze a navíc docela trapas... Leda bych věděla, že to té dotyčné přijde jako fajn věc a sama uvažuje o koupi, tak to bych se nebála 🙂 Jinak by mi to přišlo trochu jako dávat někomu balík vložek 😀

kacabacka
18. zář 2007

to jo, ale ještě jsem neslyšela, že by kalíšek někomu nevyhovoval....

claire
18. zář 2007

Já bych to taky nikomu nenutila... Kalíšek vyhovuje nám tady všem, ale sami jsme k tomu dospěli (vlastně dospěly, že).

len
18. zář 2007

No to sice jo, ale každá, které vyhovuje, si ho koupila sama a dobrovolně po pečlivém zvážení 🙂 Potom je taky dost holek, co jim prostě představa, že v sobě mají kus plastu, přijde přinejmenším divná, a tak si ho samy nikdy nepořídí... Já si neumím představit, že by na mě někdo bafnul - na, tady to máš, je to super - moc dobře si pamatuju, že mi to pár dní (týdnů) trvalo, než jsem tu představu trochu vstřebala a odhodlala se to vyzkoušet 😉

kacabacka
18. zář 2007

len: no vidiš, a jsi spokojená 😀 toho bych se zase tak nebála, protože švagrová je pro každou "kravinku, novinku, vymoženost,..." spíš nevim, jak jí říct, že ta možnost tady je, že když to zkusí, tak si myslim, že jí to bude vyhovovat, že to je fakt super věc...že nikdy víc probdělé noci, nikdy víc zapařená pr... 😀

eva333
18. zář 2007

claire a kacabacka: dík, vyvařovat se dají všechny. Většina má asi zkušenost s tím mooncup.

kacabacka
18. zář 2007

eva: jo jo mooncup, protože byl první, který tady byl...

claire
18. zář 2007

Kacabacko: Já jsem probdělé noci, zapařenou pr... neznala nikdy předtím, takže to by mě nepřesvědčilo. Odkaz na kalíšek mi poslala kámoška, co myslela, že bych to snesla - a nesnesla. Vrátila jsem se k tomu až za dost dlouhou dobu, než se mi to rozleželo. Ale záleží, jaká ty jsi agitátorka. Jestli mermomocí jí chceš nějak v tomto směru osvítit, tak možná radši poslat odkazy na diskuse, ať vidí, jak to je v praxi. A s nákupem pár měsíců počkat.

len
18. zář 2007

Kacko, já jsem taky pro každou kravinku a novinku 😀 Jsem velký experimentátor a vyzkouším všecko možné, přesto jsou věci, které jsou mi proti srsti (a nemusí k tomu být žádný důvod) nebo mi už přijdou úúúplně zbytečné... Když to vezmu z témat na Koníkovi, tak jsem třeba nadšenec do BT, ale vím, že to spoustě holek (které by jinak pro mimi udělaly cokoliv) nesedne, tak to nabídnu, ale nenutím... A naopak tu "letí" různé "zázračné" tablety, bylinky, preparáty, astrologické výpočty... a u toho jsem zase moc ráda, že je někdo nenutí mně 😉 Nebo ovulační testy - ve svém jádru fajn a vědecky podložená věc, ale mně osobně prostě přijdou úplně zbytečné. Takže přestože jsem pro každou blbost, ne každá mě patřičně nadchne a v prvé řadě si ji musím dobrovolně zvolit sama 😉
Tudíž jestli máš pocit, že by to švagrovou mohlo zaujmout, normálně bych jí o tom řekla, popřípadě se jí zeptala, jestli by se jí to zamlouvalo. Možná jsem trochu divná, ale mám hrůzu z nevhodných dárků (ať už daných mně nebo mnou) a takhle osobní věc bych snesla leda od manžela 😉

novako
18. zář 2007

haluško: 😀 😀 😀 Všimli jste si, jak chlapi rádi řeší ty technické detaily? 😀

novako
18. zář 2007

kacabacko: Myslím, že taky hodně záleží na vztahu, který mezi Tebou a Tvou švagrovou panuje. Sestřence bych klidně kalíšek darovala, sestře mého manžela nee (je to moc fajn ženská, ale tak blízko si prostě nejsme. Je hodně uzavřená a jsem si 100% jistá, že by jí takový dárek hodně vadil).

kacabacka
19. zář 2007

tak já jí rakši pošlu odkaz 😀

miksa
19. zář 2007

ahoj holky tk už mám kalíšek doma, vyvařila jsem ho a hned vyzkoušela musela jsem vědět jak to půjde dát dovnitř a ven tak jsem to pár krát vyskoušela ze začátku se mi to špatně rozvinulo, ale pak už to bylo dobré a jde snadno tam i ven, tak už se těším na menstruaci abych poznala celou jeho funkci

keny
25. zář 2007

Holky, mate nektera zkusenosti s kaliskem a hodne silnou menstruaci (krevni srazeniny)? Ulevil vam aspon trochu? Diky, ptam se kvuli kamaradce, jestli si ma kalisek poridit.

vanusak
25. zář 2007

Já sice nemám extra silnou MS, tak normálně, ale teprve používáním kalíšku jsem zjistila, že prakticky veškerý obsah je jedna velká sraženina a kalíšek vlastně jednorázově vyklepávám 😉

keny
25. zář 2007

Vanusak, a neprotéká ti?

vanusak
25. zář 2007

Neprotéká, jen první den steče to, co je ještě na sliznici, slipovka to jistí. Ale to už jsme tu někde zpátky, myslím, taky probíraly, tak jukni.

novako
25. zář 2007

Já mám ještě jeden poznatek. Trochu jsem zanedbávala svaly pánevního dna a kalíšek mi náhle začal protékat. Takže cvičit, cvičit, cvičit (ale to už tady někdo taky psal. 😀 )

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kamiska
30. zář 2007

zdravim vas, koukam casto, ale prispivam malo 🙂. jinak ja o kalisku uvazovala asi pul rok a pred mesicem jsem se rozhodla a objednala. vyzkousela jsem bez menstruace a divila se, co s tim vsechny delate - dyt to jde krasne tam, aji ven 🙂. no jo, ale pak nastalo uzivani na ostro a ja zjistila, ze to jde dobre, protoze ho mam blbe - protikal teda hodne. byla jsem zblbla z toho, jak furt nestrkat hluboko a tak sem to mela opravdu hodne na kraji. no, ale stacily dva dny a uz je to v pohode. neprotika a je to super, 3x vylit a hotovka. navic mi prijde, ze jsem mela kratsi menstruaci - zadny spineni na konci. nemela jste z toho nektera ten pocit? 🙂.

docela jsem precetla dost diskuzi na netu a prijdou mi zvlastni nektery nazory. zbytecne resi vylivani na verejnych zachodcich? proc? to nejsou rano, jednou za den a vecer doma? myslim, ze jo.

ale co jsem zjistila, tak mi vyhovuje vymena ve vane, jinak jsem to zatim nezkousela a mam pocit, ze bych byla trochu "zasfinena". ale jinak - diky bohu za znovuobjeveni tohoto vynalezu 😀

evaje
2. říj 2007

Jo, vynález je to opravdu super. Já ho už půl roku používám a na veřejných jsem ho měnila, jen když jsem měla umyvadlo přímo na toaletě. A to bylo navíc jen pro jistotu. Nebylo to nutné. Ale zítra mě čeká celodenní výlet a právě jsem dostala menzes. Čili kdo ví jak dopadnu. Možná mě někdo načapáte na veřejných s petkou 😅 . Jinak já taky měním většinou při sprchování.
Jo, před časem jsem se ptala, jestli někdo nemáte zkušenosti s těma jednorázovýma. Moc se tu k nim nikdo nehlásil. A co dnes? Už jste to zkusily?

elitera
2. říj 2007

evaje, mrkni na tuhle diskuzi na beremese, jedna dívčina si je tam vychvaluje

kacabacka
3. říj 2007

kamiska: vanu nemáme, takže musim dycky nad záchodem....kolikrát se bojim, aby mi tam nespadl 😀 ale v poho...

keny
3. říj 2007

Mně tam pravě už jednou spadnul 😀
Jinak mám taky pocit, že mám s kalíškem MS kratší...

eva333
5. říj 2007

tak mám za sebou první MS s kalíškem. Koupila jsem si Lunette. Jako první mě překvapilo, jak je malý a měkký. Pak mě překvapilo, jak se snadno zavádí a vyndává (z toho jsem měla strach). Jen první dva dny trochu protékal, než jsem našla správnou polohu. Chtěla bych se holky zeptat, zda odstraňujete tu tyčinku.? Občas ji trochu cítím a pak kvůli tomu kalíšek zavádím asi zbytečně hluboko. Jinak jsem spokojená a budu dále doporučovat 🙂