Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

elana
22. led 2009

Cecil, já mám malý Lunette a větší LadyCup, takže srovnání můžu podat-mně přijde ten LC lepší. Jednak má jakoby míň klouzavý povrch (Lunette je takový sametový, ale při vybírání tudíž strašně kluzký) a druhak má lepší ten šlaufek na uchycení, Lunette ho má sice plochý, ale vroubkovaný a mně to dřelo, zatímco LadyCup má takovou dutou trubičku, je měkoučká a vůbec jsem ji nemusela střihat, mám stále původní délku a v pohodě.

josefa
22. led 2009

ten yuuki mi prijde jako nejaka bouda......

martina46
25. led 2009

ahojte, nechce sa mi to tu cele citat 😝 a je toho hodne vela 😉 tak by som vas prosila o zodpovedanie par otazok, zaujimaju ma osobne skusenosti, nie info od predajcov kalichu.
1. ako zistim, aku velkost potrebujem?
2. uz vam niekedy pretiekol? ak ano, po akom dlhom case?
3. nie je mozne dostat nejaku infekciu pri pouzivani?
4. ako je to so sterilozovanim na cestach? napr cely den mimo domu, moznost pouzit iba verejne wc atd.
5. to je asi vsetko 🙂
dakujem velmi pekne 🙂 😵

kili
25. led 2009

marti, neviem či budem vedieť odpovedať všetko
1. ak si rodila vaginálne, tak ten väčší
2. pretiekol mi, keď som mala silnejšiu MS ale to je vtedy len také špinenie, ktoré zistí človek na wcku skôr, ako sa to dostane k nohavičkám (teda aspoň u mňa)
3. to netuším, či je nejaká šanca, že kôli tomu sa infekcia dostane, to asi nezodpovie nikto, ale čo sa týka mikóz, tak tu baby písali, že skôr problémy zmyzli
4 . sterilizuješ len pred začatím MS, potom už len vyberieš, umyješ a zas zastrčíš. na verejných záchodoch asi z flašou vody. je to trošku problematickejšie, ale radšej sa budem 2 min. trápiť na wcku ako 12h z vložkou 😉 . Ale ak nemáš moc silnú MS, tak ti stačí vyliať len ráno a večer a ak máš silnejšiu, tak prvé dni 3x za 24h obvikle stačí a ďalšie dni zas len ráno a večer, takže celodenný výlet je rozhodne príjemnejší s kalichom ako s vožkami 😝
5. je to všetko? 😀

martina46
25. led 2009

Kili, ďakujem 🙂
Nie je to všetko 😀, ešte som si spomenula, je tuším aj viacero značiek či druhov? Nemyslím tie jednorazové. Ktorý je naj?
Ja som vždy mala slabé krvácanie celý čas, takže to by malo byť v pohode.
Na tých verejných wc by som asi fľašou musela oplachovať vždy ešte v kabínke (teda ak by som ho musela vybrať aj počas dňa), to si neviem predstaviť, ale asi je to o zvyku.

kili
25. led 2009

marti, ani ja si to neviem predstaviť, ale na vložku by som si už asi spätne nezvykla, takže ak by som išla do roboty a musela vylievať aj cez deň, tak by som sa to radšej naučila 😀
neviem, ktorý druh, ale čo mi príde cena/kvalita, tak si tu asi najviac vychvalujú Ladycup, asi by som do neho tiež išla, keby už bol čas na väčší, zatiaľ mám menší. Ale do vtedy, než príde môj čas, tak bude omnoho viac druhov.

martina46
25. led 2009

Ďakujem kili, idem teda asi tiež na to 😉

betelgeuzz
25. led 2009

Martino, co si neumíš představit na oplachování v kabince? Je to velmi jednoduché. Otevřeš flašku, jednou rukou vyndáš kalíšek (vyndávám v sedě, kdyby mi při vyndávání ukáplo, tak to jde do mísy), v sedě mezi nohama poleju kalíšek vodou a vypláchnu a znovu zavedu. Nic složitýho 😉 Když si vezmu, že tampon se musel vyndat, nějak zabalit, rozbalit nový a zavést, tak to není o nic víc těžší, nebo delší.

emjee
25. led 2009

ad 4/ namiesto flase s vodou mozes pouzit intimne vreckovky, ktorymi to vytries (ono ked ten kalich vylejes, tak toho na umyvanie tam naozaj nezostane vela, par kvapiek len), pripadne to vytries toaletakom (vtedy nie zvonka, len zvnutra, aby kalisok nezostal prilis suchy)

ivana98
25. led 2009

jeeej, ten farebny ladycup je uzasny! ak by som uz nemala moj mooncup, tak ho hned kupujem 😀

martina46
25. led 2009

No, ja som si len predstavila, že som v hrozne špinavom wc, tak preto ten strach s umývaním. Tam, keď sa nedá sadnúť na misu... (to sa vlastne nedá nikde len tak 🙂 )
No a este otázočka 🙂 dostanem ho aj bežne v lekárni alebo zdravotníckych potrebách?
Uf, už sa normálne teším, po dvoch rokoch slobody si zas zvykať na vložky 😝

elitera
25. led 2009

marti, spíš na netu 🙂

betelgeuzz
25. led 2009

Marti, já vyměňuju v práci, tam máme čisto. Na veřejných nee, myslím, že to se nestává až tak často, vždyť kalíšek vydrží i 12 hodin, tak se to dá naplánovat.
Marti, na slovensku nevím, v ČR by měl být ladycup v lékárnách, ale jestli opravdu je, nevím. Zkusila bych ty lékárný a pak obchůdky se zdravou výživou, ekodrogérií, nebo látkovýma plenama. Ale nejjednodušší je objednat na netu.

martina46
25. led 2009

Ja som sa pýtala kvôli tomu, že by som zajtra skočila do lekárne. Ak by ho mali, nemusela by som čakať na balík. Ale asi objednám predsa cez net 🙂

kili
25. led 2009

marti, objednaj z netu, však tam je všetko lacnejšie aj keby to bolo dostať v lekárňach, čo teda asi nie je.

lamia
25. led 2009

Ahoj,sice ještě ms po porodu nebyla,ale i tak sonduju předem - co byste doporučily pořídit za tip???Nebo je to jak se vším,každému vyhovuje jiný? 😀

betelgeuzz
25. led 2009

Lamai, srovnání je tady http://www.menstruacnikalisek.cz/Jakouvelikost/...
Já jsem si před rokem pořídila Mooncup, protože tehdy byl nejlevnější a měla jsem obavy koupit drahy, když nevím, jestli si na něj zvyknu. Dnes bych ale pořídila ladycup. Je teď nejlevnější a většina si ho chválí. No a ty barvičky 😀

emjee
25. led 2009

zaujimave, ze prva rekacia na kalich je vzdy - ako ho budem cistit na strasne spinavych verejnych weckach - ruku na srdce, ako casto na taketo wecka chodite? 😀 neviem ako vy, ale ja mam svoje vytipovane wecka po trasach, po ktorych chodim, a tie sa urcite nezaraduju do skupiny otrasne spinavych, lebo do takych by som nevkrocila ani ako muz, nieto zena s ms 😀

lamia presne ta, kazdemu vyhovuje iny, vyber je medzicasom dost velky, takze kuk par stranok dopredu, je tam link na recenzie vsetkych moznych typov 😉

martina46
25. led 2009

No toto som našla na webe, určite sa tu už o tom písalo hodne, ale každopádne ma to celkom zneistilo ☹
http://www.zdravazona.com/menstruační-kalíšek-s...

elitera
25. led 2009

Marti, to už tu někdo rozebíral: v nemocnicích se vyskytuje neuvěřitelný množství neuvěřitelných bakterií, se kterýma se ty standardně nesetkáš vůbec, a proto je tohle riziko prakticky nulový.

martina46
25. led 2009

ved toto, prave som sa zamyslala, ake je riziko v porovnani s vlozkami, kde je ta krv na vzduchu a hned sa to rozklada, urcite, ze vlozka nie je vo vnutri, ale je to aj tak velke svinstvo 😝
o tamponoch ani nehovorim.

martina46
25. led 2009

tak, uz som objednala. lady cup 😵

elitera
25. led 2009

gratuluju 😵

bublinocka
25. led 2009

Na Slovensku sa da objednat len ruzovy a modry? Da sa zohnat aj lacnejsie, ak za 879 Sk?

emjee
25. led 2009

a co sa tyka toho clanku - vela zien sa tvari, akoby vlozky a tampony boli sterilne a preto maju mat vyhodu oproti kalisku, co je samozrejme blud, lebo sterilne v ziadnom pripade nie su

martina46
25. led 2009

elitera, dakujem 😀
emjee, takze ono vlastne nic nie je bezpecne 😀 😉

betelgeuzz
25. led 2009

Já někde četla, že neexistují hygienické předpisy na výrobu tamponu a vložek. Akorát to teď nemůžu najít. Pokud je to pravda, tak se o žádné sterilitě jednorázových pomůcek hovořit nedá. Tady je taky jeden hezký článek
http://bloodymary.blog.cz/0512/spina-damske-hyg...

tictac
25. led 2009

prisla jsem poreferovat, mam uz druhou MS s ladycup a jsem maximalne spokojena, stopka je ustrihla a vubec nevim, ze ho v sobe mam. Nikdy bych neverila, ze neco takoveho reknu, ale je to tak, takze jestli mate nekdo nejake pochybnosti, tak opravdu muzu doporucit 😉

maykita
26. led 2009

podávam hlásenie 😀 3mrcha s LC
prechod prvy den na druhy a druhy den s vlozkou inac by som musela byt kazde tri hodiny na WC
ostatne dni super staci intimka, konecne ho uz asi viem dat spravne lebo predtym sa mi stalo ze vosiel okoby viac dnu a mala som co robit aby som ho zo seba vylovila a pritom ked som potiahla tak drzal....
odporucam taktiez super pomocka pre zeny
aj pre mlade baby ktore este nemali tu cest stat sa mamickami

lamia
26. led 2009

Díky za odkaz,pročetla jsem a asi zvolím Ladycup a uvidím jak budu spokojená 😉 Ani ta cena není špatná 😉