Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

len
28. bře 2007

No, není, ale nevím, co by to ve mně udělalo... Kdyby to bylo úplně jedno, tak nebudou vyrábět dvě velikosti 😉

mobina
28. bře 2007

Já nad tím nějak nepřemýšlela. Vzala jsem menší, protože jsem ještě nerodila a nebylo mi 30 a bylo to. Cena není zase tak šílená, abych litovala, že třeba za rok budu kupovat o číslo větší 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sonana
28. bře 2007

tak si pročítám vaši diskuzi,za kterou jsem ráda, protože mě princip tohoto vynálezu zajímal už když se o něm kdysi zmínila gedren...
Podle vašich zkušeností to musí být moc pohodlný, takže do toho asi půjdu, zvlášť mě to láká kvůli tomu koupání - jsem do vody blázen, ale nesnáším, když je z toho tampon tak nasáklý☹

Jen tak ze zajímavosti jsem si četla ten článek z idnes, jak zmiňovala tuším len - i s tou diskuzí a je to fak t sranda, vřele doporučuju číst chlapsý názory, že ženy, které to používají jsou jen "šílený ekoteroristky s chlupatýma nohama" 🙂 Že se jim vůbec chce, vrtat i do věcí o kterých opravdu nic nemůžou vědět...jestli oni nám nezávidí ! 😎 😀

len
28. bře 2007

Gedren, tak to jasně 🙂 Mně ještě do třicítky pár let zbývá a tuším, že Kačce ještě víc, tak proto tu rozdávám taková moudra 😀

Jo, ekoteroristka 😀 Třídím odpad, nevlastním auto a jezdím MHD, tak to holt asi budu vážně ekoteroristka 😀 Ovšem nohy si holím 😉

sonana
28. bře 2007

😀 tak jsem to dočetla definitivně a řežu se smíchy jak blázen...PNějaká paní (ještě se vracím k tomu čl.na idnes) přišla s tím, že je blbý, že si to přece musíš vyndat, když jdeš čůrat nebo kadit (!!!! 😵 ) a že ona stejně nesnáší pohled na krev, tak radši zůstane u používání vložek...
holky, fakt jsem ráda, že na MK diskutují normální chytrý lidi...No nic, padám něco dělat. Ahoj a díky za informace.

mobina
28. bře 2007

Sonana tomu jsem se taky řezala hned po hrnci. Ještě, že paní používá vložky. Při zavádění tamponu by se pak asi mohla divit 😀 😀 😀

len
28. bře 2007

Malinko znalosti anatomie vlastního těla a bylo by po veselé diskuzi 😀 Upřímně je mi jedno, co ostatní používají při MS, ale děsím se toho, v jakých jiných oblastech ještě dovedou takhle deformovaně uvažovat 😒

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
len
28. bře 2007

No a proč ne? 🙂 Vždyť je to věc každého z nás, asi bych se na to taky vykašlala, ale stále mám v paměti slova mého dědečka, když mi bylo asi dvanáct - teda, ty máš nohy chlupatější než většina chlapů 😀 Hluboce mě to tehdy ranilo 😀 Jo a po chlapovi chci, aby se holil obden (jsem potvora mnaželka 🤐 ), protože nemám ráda, když škrábe jak struhadlo, tak holt jednou za tři týdny taky trpím "pro krásu" 😉
Jinak bych zase naopak řekla, že se určitě najdou i ekoteroristky, co si nohy holí 😀 , takže spojitost mooncup - oholené nohy - ekoterorismus bych viděla jako zcela náhodnou 😀 Jenomže to tady asi nemusím vysvětlovat, to by měl asi někdo vtlouct do hlavy (protože po dobrým to s nima asi nejde) těm chlapům 😝 Musím říct, že bych nechtěla být jejich ženou, nevyžaduju, aby se mnou partner bezvýhradně souhlasil, ale tolerance a respekt k rozhodnutím, která se týkají mě samotné (čili např. jestli do sebe budu cpát HA nebo jak budu řešit svou menstruaci), považuju ve vztahu za jednu z nejdůležitějších věcí 🙂

majenka
28. bře 2007

Sonana,Mobina: je dobře, že dotyčná paní tampony nepoužívá...bůhví, kam by si je cpala a tvrdila by, že nefungují 😀 😀 😀 ...kdyby to řekl chlap, tak neřeknu...ale že paní neví, kudy z těla vychází 🤐 (nechci to tu rozebírat 😀 )...to tedy žasnu!!!

haluskacz
28. bře 2007

😀 hehehe
tak ja jsem teda taky zcela jiste ekoteroristka, nohy si neholim (manzel by me asi prizabil, kdybych to udelala), peru ve slizu, kosmetiku pouzivam v minimalni mire a jsem desne natesena na mooncup.

mracik
28. bře 2007

ešte si zabudla na bezplienkovanie 😉

kristulatko
28. bře 2007

pridavam se hrde k ekoteroristkam! i kdyz jeste nemam mooncup, vse ostatni zapada....... 😵 (teda az na ty nohy, ty holim, pac pod tlakem mody zkratka musim! ale kdyby kolem me nebyly same krasavice hladkonohe, asi bych se na to vyprdla, protoze me to teda zas az tak moc nebavi....)

dizkuse na idnes me srazila ze zidle, dostala jsem se k ni az dnes, no to by clovek neveril, co vsechno lidi napadne, aniz by sami vyzkouseli.......

bednaroi
28. bře 2007

hele ja tu diskusi jeste necetla,nemam na to cas,ale co je to ekoterorista? 😅

bednaroi
28. bře 2007

hele holky a myslite si ze si ten kalisek v pohode zavedu i vyndam,kdyz mam problem i pri sexu aby se do me partner dostal?Bez lubrikantu nema sanci ☹

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
macik
28. bře 2007

No, já jsem s kalíškem maximálně spokojená, ale musím se přiznat, že mi v noci ta myšlenka na hromadící se krev vleže vadí, takže používám eko-vložky, je mi to příjemnější...a taky při konci menzes mi kalíšek už docela vadí a cítím ho-stejně jsem to mívala i s tampony-první tři dny ok, ale pak už nepříjemný, čím menší množství krve, tím nepříjemnější....obecně ale můžu říct, že to je doposud nejlepší řešení, jsem zvědavá, jaký bude další stupeň ve vývoji, když už se za sto let poskočilo od kusu hadry ke kalíšku 🙂

bora.b
28. bře 2007

bednaroi,
lubrikant pouzit lze, ale ne nejaky na bazi ropy - to stoji v pribalovem letaku - prej by to mohlo narusit struktuuru (cesky to mam na mokosha.info/content/view/62/88/)

a ekoterorista sice podle definice jsem, ale spis se klonim k nazvu ekoanarchista 😉
(i kdyz tu nohu jednou za leto oholit stihnu)
halusko mavam ti do dali - nezaskocime priste z acka do cukrarny?

haluskacz
28. bře 2007

boro,
jestli se do acka dostanu (uz konecne), tak bych docela i rada... i na ten rozhovor porad (obcas) myslim, ale z redakce se mi zatim neozvali, takze to zkusim jinde... poslu maila

sonana
28. bře 2007

hlásím přečteno několik stránek, diskuzí apod. o mooncupu a nedočetla jsem se, jestli je to nějak limitovaný věkem. Nevíte někdo? Když jsem o tom totiž řekla mamce, tak se jí to hned zalíbilo a ať to objednám i jí, ale má strach, aby jí to sedělo, když jí není zrovna těsně po třicítce🙂
A ještě bych chtěla vědět, proč se vyrábí i menší velikost, když jak tu někdo psal, dřív se dělal jen ten větší, univerzálně pro všechny?(Teda jestli bych si neměla rovnou objednat ten větší, když už se možná začneme snažit o mimčo).
Díky za odpověď.

mmmk
29. bře 2007

Holky, mam dotaz, odkud si ho objednavate? Kde stoji nejmin? Jeste jsem na nejakych strankach cetla o nejakych spongies - neco jako menstruacni houbicka. Je to vyrobene z morske houby. Ale to uz je trochu sila 😀

mobina
29. bře 2007

Sonana myslím, že pokud si mamka koupí tu větší verzi, tak by snad problém být neměl.
mmmk já si ho objednávala z bavlnky. Jak už jsem psala, v té době to byl snad jediný dodavatel v ČR. Stál mě 1000 Kč. Teď jsem koukala, že je za 650 Kč 😒 O houbě jsem nic neslyšela 😉

len
29. bře 2007

A teď se zase budu ptát já 🙂
Holky, které už kalíšek používáte - máte zkušenosti s dezinfekčním roztokem z lékárny? Já zatím mooncup jenom vyvařovala, ale na Velikonoce jedeme do Budapešti a bydlet budeme v hotelu - co čert nechtěl, MS má přijít zrovna uprostřed pobytu, dost dobře si neumm představit, jak naklušu s mooncupem do hotelové kuchyně, jestli by mi ho nevyvařili 😀 A v srpnu jedeme na Island a při mých pravidelných cyklech jsem si spočítala, že MS poprvé dorazí, až budeme někde v divočině pod stanem a podruhé, až budeme na třídenní plavbě lodí domů (dlouhý pobyt a krátké cykly - která z vás se může pochlubit, že na třítýdenní dovče menstruovala 2x? 😀 ). V obou případech hygiena nic moc a do toho si neumím představit, jak vařím mooncup v ešusu nad skládacím plynovým vařičem 😀 Tak uvažuju o tom roztoku, ale zkušenosti nemám zatím žádné - jak se to jmenuje, co to stojí a kolik toho mám koupit? 🙂

len
29. bře 2007

Jinak Sonana - myslím, že větší velikost by byla fajn i pro maminku 🙂
Mmmk, zkus prolítnout tuhle diskuzi, průběžně jsem sem házela asi tři odkazy a finančně to vyjde +- stejně, taky koukni na poštovné 🙂

mobina
29. bře 2007

Len já kalíšek vyvářím po skončení cyklu ale před dalším ho už nevyvářím. Uzavřu ho do toho váčku a pak hned použiju. Pytlík občas operu intimním mýdlem. Takýe v Budapešti bych problém neviděla, ale s tou druhou dovolenou teda netuším. Roztok jsem nepoužila ani jednou, ale snad ´by to mělo být běžně dostupné. Asi bych se pídila po sterilizačním roztoku. Magistry určitě něco vybalí a poradí 😉

len
29. bře 2007

Mobi, tak to já ho po skončení pečlivě vydrhnu mýdlem a vyvářím ho těsně před dalším použitím, přijde mi to takové logičtější 🙂 Takže asi v Budapešti ten roztok otestuju (a poreferuju) a Island už bude načisto 😉

mobina
29. bře 2007

Len logičtější to je, ale já tak nějak netuším, kdy se MS uráčí, takže raději vždy ve střehu 😉

sonana
29. bře 2007

Aktuální info o ceně:
na kalisek.cz je to za 650,- + 80,- postovné,tedy 730,- (ale když objednáš víc než 1 ks, tak poštovné neplatíš)

na menstruacnikalisek.cz je to ze 635,- + 65 postovné, tedy 699,- (o odečítání poštovného se nic nepíše)

na vbavlnce.cz je to za 650,- a k poštovnýmu jsem se nedostala.

Já včera objednala 2ks, tak mi to nejlevněji vyšlo na kalisku.cz, ale je to min.rozdíl, už to stejně sladili... A stejně i kdyby tam ta částka byla o trošku větší, vzala bych to od nich, protože jsem na ně četla dobré reference (strašně ochotné holky, můžeš se s nimi domluvit a předat si to osobně v Praze -což se ale tebe asi netýká🙂 ), no a hlavně jsou to právě ty holky, co to v Čechách prosazují, takže já osobně budu radši, když z toho něcou budou mít ony než nějaká firma, co to dováží...

PS: už se na něj těším, je to normální??? 😎 😉

len
29. bře 2007

No, pravda je, že já tuším až moc dobře 😀 Den předtím začínám špinit, to zvládám s intimkou, no a druhý den ráno povařím mooncup a použiju ho - někdo si vaří k snídani vajíčka, já holt mooncup, manžel to bere v pohodě 🙂