Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

helisek84
5. črc 2011

@caramilla taky jsem o tom přemýšlela, ale já ten svůj mám "teprve" rok 😀

caramilla
5. črc 2011

@helisek84 Já teprve 14 dní 😀 Ale jsem tak nadšená, že bych skoupila všechny značky a porovnávala. Já uvažovala mezi MeLunou a Yukki, tak bych mohla mít oba - no za ty peníze 😀

helisek84
5. črc 2011

😀 no co už teď🙂))) já bych to nutila každé ženské, že jsem o takové vychytávce nevěděla už dávno 😅

aemmi
6. črc 2011

Holky, chci se zeptat, je po porodu třeba ta větší velikost? Jestli máte někdo zkušenost...

ikke
6. črc 2011

@aemmi nie je nutna vacsia velkost, ved to sama uvidis - ak ti bude pretekat, kupis vacsi. alebo ak este kalich nemas, tak potom sa odporuca vacsi ak rodis klasicky, nie cisarskym.

aemmi
6. črc 2011

@ikke Právě, že ho ještě nemám, tak přemýšlím, jakou velikost. Tak uvidím po porodu. Děkuju.

simsalabim
7. črc 2011

@aemmi ja som po 2 vaginalnych porodoch a v pohode nosim Melunu S, co je najmensi poharik na trhu...takze podla mna nie je vobec pravidlom, ze po porode treba vacsi.

aemmi
7. črc 2011

@simsalabim No tak sice mám ještě čas, ale jsem zvědavá, jak to pořeším 😖

apollo11
7. črc 2011

Jakou mate zkusenost s jednorazovymi kalisky Softcup?

caramilla
9. črc 2011

@helisek84 Jo jo, já hned při prvním cyklu všem kamarádkám dávala odkazy a nadšeně povídala, jak je to geniální věc, se kterou neví člověk o menzes a že to musí hned mít a že lituju, že jsem to neměla dřív🙂))

@aemmi Sice není pravidlem, že po porodu větší, ale ve většině to podle mě tak bývá, co jsem slyšela. Třeba u mě je problém v tom, že jsem tam dole už širší, takže tampony mi protékají a malý kalíšek si myslím, že by mi taky neseděl co do šířky. Ale nezkoušela, já si koupila rovnou L. Mám hodně silnou menstruaci, takže s S to by byl hrozný opruz🙂 Zkus radu @simsalabim a zkus MeLunu z německého E-shopu, zdarma přidávají i jeden kalíšek jiné velikosti jako dárek, tak pak budeš moci vyzkoušet🙂

caramilla
9. črc 2011

@apollo11 To my mě taky zajímalo, jak se to vyndavá?🙂

molka
9. črc 2011

@caramilla dosť zložito, ja ho mám doma, ale bojím sa ho použiť, pretože by som ho nevytiahla:

https://www.youtube.com/watch?v=amPXaswKxyk
apollo11
9. črc 2011

@caramilla @molka chm, tak to si neumím představit 😒 přemýšlela jsem o něm jako o variantě pro začátek, než bych eventuálně šla do klasického kalíšku, ale asi by to nebyla výhra. Pořád se ke kalíšku nemůžu odhodlat. Já jsem na tyhle věci kopyto a bojím se, že to nebudu umět používat 😅

molka
9. črc 2011

@apollo11 ja používam kalíšok pár mesiacov, ale na soft cup by som sa neodvážila. Tiež som na podobné veci "ľavá" a na začiatku som mala s kalíškom veľké problémy, aj pri zavádzaní aj pri vyberaní. Nakoniec som to nejako prekonala a teraz kalíšok milujem! Tento rok som cez dovolenku pri mori "kalíškovala" a bolo to super, menštruácia ma vôbec neobmedzovala.

aemmi
9. črc 2011

@caramilla Hm, jeden zdarma, to zní dobře 😉 tak až to bude aktuální, ted mám ještě čas....

caramilla
9. črc 2011

@molka Hustý, já jsem vůbec nějak nepochopila - to se tam dává naležato? Vždyť to musí protékat, ne? Já to vůbec nepobírám...

Na tom videu je to vtipný, že v místě, jak se kalíšek má vyndavat, to tam najedou skočí šipka a šup už je venku🙂

@apollo11 Pro začátek spíš doporučuju klasický kalíšek. Ta MeLuna se skvěle vyndavá, já to dávala na první dobrou, ten s kuličkou je úplně geniální, skvěle se to chytá. A zandavání trochu cviku chtělo, ale trénovala jsem jen při prvním zavádění, pak jsem přišla na sklad, který mi fungoval a super, od té doby už mi to šlo bez problémů na první dobrou.
JInak já jsem taky strašně dlouho váhala, takže chápu. Bála jsem se, že to nandavání a vyndavání bude nechutné a bolestivé, ale je to úplně v pohodě a už chápu ty nadšené komentáře všude po internetu, že s kalíškem se o menstruaci neví, první mi to přišlo uhozený, ale teď to už chápu. První den mě trošku bolí břicho a další dny si musím na dveře sprcháče psát, abych večer kalíšek vyndala a vymyla🙂)))
Určitě doporučuju! Do toho jednorázového bych nešla, přijde mi to pofidérní🙂 A rozhodně těžší na používání.

molka
9. črc 2011

@caramilla presne to s tou šípkou napadlo aj mňa, že hop a zraz je vonku, ale v reále to tak jednoduché určite nebude. 🙂

matima100
9. črc 2011

kde sa da objednat kalistek MeLuna?? 😕

simsalabim
9. črc 2011

www.meluna.eu 😉 Tu je najlacnejsi a s darcekom.

Inak toto su super videa na porovnanie poharikov, da sa vidiet, ake su rlozne velkosti a druhy...

https://www.youtube.com/watch?v=uRQdVFqNd84


https://www.youtube.com/watch?v=9XXM_Zkk4tw

Inak celkove videa od tej istej autorky su velmi informativne, ak viete po anglicky.

caramilla
9. črc 2011

@matima100 V CR napr. http://www.pejashop.cz/damska-hygiena/
Ale je to bez darecku🙂

apollo11
10. črc 2011

@caramilla Děkuju, půjdu tedy rovnou do normálního 😉 ale sama jsem zvědavá, jak se s tím popasuju, určitě to ze začátku nebude příjemný, ale ta představa, že o tom pak skoro nevím, je hrozně lákavá 😵

matima100
10. črc 2011

www.meluna.eu posielaju aj na Slovensko?? 😕 ako sa to plati,ako dobierka?? 😕

caramilla
10. črc 2011

@apollo11 Já to čekla hrozný a nepříjemný - zaskočilo mě, jak je to velký věc, ale už při prvním používání jsem byla hodně překvapená, jak je to v pohodě, nebolestivý, jen jsem musela přijít na správnou techniku zavádění - resp. skladu pro ten měkkoučký kelímek a pak už to byla pohoda. Takže já po prvním zavedení a vyndání jsem už zamilovaná 😀

simsalabim
10. črc 2011

@matima100 na dobierku neposielaju. Ja platim vzdy cez paypal, ale viem, ze sa urcite da platit prevodom z uctu. Niekedy sa dalo platit aj kreditkou ci debitnou kartou, ale myslim, ze s tym mali nejake problemy a zrusili to... Ked si to skusis na stranke (hodis vec do kosika a ides kaoze platit, tak ta to urcite bude navigovat).

katuska.
25. črc 2011

@apollo11 ja som tiez nie velmi stavana na takeko veci, ale kalisok ma prekvapil... mam ho dnes treti den a super, naucila som sa to dost rychlo.. cice po tych prvych pokusoch som bola z toho znechutena a hotova, chce to trpezlivost. mm som hovorila, ze si neviem predstavit ako si to zeny menia na wecku, ja som potrebovala vanu a kopec vody a neviem co.. po troch dnoch si hovorim, v pohode aj wecko a mini flaska vody 😉 fakt sa netreba nicoho bat, da sa na to velmi rychlo prist. ja som sa aj na tampony odhodlavala velmi dlho a za cely zivot som ich pouzila mozno 5, takze fakt nie som ten typ, co je v takych veciach zrucny.. a pohoda 🙂

raci
11. srp 2011

můžete mi některá prosím vysvětlit jaký je rozdíl mezi MeLuna K, MeLuna Soft K a Me Luna Basic ??? A jestli by jste daly přednost MeLuně, nebo Lenette a nebo LadyCup??????? Já vůbec nevím... 😖

raci
11. srp 2011

můžete mi některá prosím vysvětlit jaký je rozdíl mezi MeLuna K, MeLuna Soft K a Me Luna Basic ??? A jestli by jste daly přednost MeLuně, nebo Lunette a nebo LadyCup??????? Já vůbec nevím... 😖

raci
12. srp 2011

@katuska.
@simsalabim
@caramilla
@apollo11
@helisek84
prosím poradíte mi některá na předchozí otázku??? 😨 Jsem rozhodnutá si kalíšek pořídit, ale zase jsem jelen z těch velikostí... 😕

ikke
12. srp 2011

@raci ja osobne mam starsi mooncup a novy ladycup a keby som si teraz kupovala prvy kalisok bez predchadzajucich skusenosti, urcite by som si nekupila ladycup. velmi tazko sa totiz vybera, pretoze je velmi makky, na rozdiel od mooncupu nema hrubsie dno, takze ak odstrihnes stopku, vlastne ho nemas za co chytit a este aj akoze protismykove bodky v miestach, kde ho nas chytit su velmi male a ja mam naozaj problem s jeho vyberanim... 😝 a to pouzivam kalich uz viac ako 3 roky 😖

simsalabim
12. srp 2011

@raci Meluna Klasik je vyrobena z tvrdsieho materialu ako Meluna Soft. Toto moze byt vyhodou aj nevyhodou. Vyhoda je taka, ze poharik sa po zlozeni velmi rychlo rozlozi, "vyskoci" na rozlozenu velkost v posve. Nevyhoda je, ze pre niekoho mozno moze byt nepohodlna, "ominat". Meluna Soft je o poznanie maksia, niekto moze mat po prve razy problem s otvorenim poharika. Ja mam skusenost s obomi a obe su OK. Momentalne pouzivam Melunu Soft velkost M a Melunu Klasik velkosti S (podla intenzity menstruacie, ale menit velkost poharikov rozhodne nie je potrebne, vystacis si s jednym). Mala som kedysi aj Melunu Klasik M a ked ju mam porovnat s Melunou Soft rovnakej velkosti, tak nejako mi je prijemnejsia ta Soft. Neviem to vobec vysvetlit, proste ju mam radsej. Meluna ma tu vyhodu, ze sa vyraba s roznymi uchytmi - pozri si na stranke meluna.eu. MEluna BAsic, ktoru spominas, je vlastne typ uplne bez uchytu (taky pouzivam ja, ale odporucaju ho iba pre zeny, co maju s poharikmi uz skusenost) a vyraba sa v oboch prevedeniach - aj ako soft, aj ako klasik a vo vsetkych troch velkostiach - S,M,L. Inak uchyt si pri kazdom pohariku mozes odstrihnut, ak by ti prekazal.
Ja osobne som Melunu volila preto, ze velkost M aj S su najmensie pohariky na trhu a mne klesne pri menstruacii krcok velmi velmi nizko a ine typy podarikov som nemala sancu pohodlne strcit dnu, vytrcali mi von, vsetky su vacsie. Iny dovod som pre tuto volbu nemala. Skus si pohmatom overit, co robi tvoj krcok pri menstruacii. Ak ej relativne vysoko, vojdu sa ti tam aj vacsie pohariky. Meluna M ma vysku iba 45mm (bez uchytov), ostatne pohariky su vacsie. Tie ostatne typy poharikov, co spominas, sa od Meluny lisia aj pouzitym materialom - su zo silikonu, Meluna z termoplastu.
Ak mas este otazky, kludne sa pytaj 🙂