Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

verkavb
22. led 2013

@simsalabim
ahojte po mesiaci sa ozývam, skúšala som to podla toho videa a už druhý deň som velmi spokojná. Naozaj ani neviem že mám menzes 🙂 😀

simsalabim
22. led 2013

@fem tak v tvojom pripade by som si ten sport asi objednala. Ja ich kupujem priamo z nemecka na meluna.eu. Velmi rychli, spolahlivi+ vzdy mi tam pribalia darcek. Maximalna spokojnost.

simsalabim
22. led 2013

@verkavb tesima, ja tiez, odkedy poharik pouzivam, tak menzes nie je vobec pritazou 😉

pajenka
22. led 2013

Všechny zdravím, máte některá zkušenost s menstruačním kalíškem Luno? http://www.kaliskyluno.cz/
Přemýšlím, jakou značku pořídit. S jakým jste spokojené vy?

m.e.l
23. led 2013

Ahoj zdravím,
hlásím se do "klubu". Druhou MS používám kalíšek Lady Cup, jako začátky děsný - chtělo se mi až brečet, když jsem měla pocit že ho prostě nevyndám, ale teď už docela lepší. Hlavně to chce rozvahu a klid. 😀

si
23. led 2013

Tak musím říct, že i přes nesnáze jsem použila asi 5 tamponů za celý menzes, takže snad se to srovná a nebude to ani protékat. Uvidíme za měsíc.

ianitka
23. led 2013

prvykrat ste ho ako dlho vyvarali?

ianitka
23. led 2013

@pajenka o par dni Ti podam report :-d

pajenka
23. led 2013

@ianitka Moc děkuju 🙂

simsalabim
25. led 2013

@ianitka cca 5 min, tak, ako aj teraz.

radddus
29. led 2013

ahojte, rozmyslam nad kaliskom - este som ho v zivote nemala... co vravite na tento? http://boomer.zoznam.sk/zlava_9101_menstruacny-... myslite, ze bude dobry? alebo co odporucate? vdaka za rady!

zdenka828
29. led 2013

Presne nad týmto kalíškom tiež uvažujem. Potešili by ma nejaké rady 🙂

zumeli
29. led 2013

ja som si LUNO objednala cez zlavovy portal za 12e a dnes som ho prvykrat skusala 🙂 tiez som mala obavy, ale zatial som uplne spokojna! po prvom zavedeni som musela 2x vybrat a skratit ten "dzindzik", za ktory sa to vytahuje, lebo som ho citila, ale teraz je to ok. A nielen ze to je ekologicke, ale hlavne ekonomicke :D a citim sa ovela cistejsia, ako s vlozkou alebo tamponom...

ianitka
29. led 2013

@pajenka tak ako som slubila - podavam report o kalisku Luno..
prva ms uspesne za mnou -
zavadzanie a vyberanie n apocudovanie jednoduche, dvakrat troska pretiekol (resp. skor to bolo len take spinenie - ale zda sa mi, ze to som mala zle zavedene...
je dost makky, takze trosku tazsie sa otvara - nemam, ale velmi s cim porovnat - okrem tohto som mala (len 🙂 ) v rukach Mooncup a ten bol oproti nemu fest tuhy resp. tvrdy...

ta stopka dole, je makkucka, mne teda zatial vobec nevadila, ale kalich sa da lahko vybrat aj bez nej

akurat ma len dve dierky hore (som pochopila, ze maju byt kvoli podtlaku ) ale teda i prisli k nicomu, lebo su dost vysoko, malinke a v kuse boli zanesene (som ich sparadlom cistila)

tiez som objdnavala cez zlavovy portal - s tym, ze za tu sumu ma to "boliet" nebude na vyskusanie, ale zatial teda fakt, ze spokojnost 🙂

pajenka
29. led 2013

@ianitka Paráda, děkuji za zkušenost, tak ho taky objednám 🙂

pajenka
31. led 2013

Super akce 🙂 objednám asi nakonec tenhle, holt česká výroba je pro mě plus 😉
http://www.slevomat.cz/sleva/80543-menstruacni-...

alexandrag1
31. led 2013

žienky poradte...chcela by som kalisok vyskusat,avsak neviem ktory je dobry...odporucte mi prosim nejaky...dakujem

alexandrag1
1. únor 2013

@ianitka
@zumeli
zienky pisete o kalisku MeLuno?odporucili by ste ho?myslite ze staci velkost M?

ianitka
2. únor 2013

@alexandrag1 pisala som o tomto http://www.kaliskyluno.cz/produkt/menstruacni-k...

tam su dve velkosti S a M
vacsina kalichov ma dve velkosti, ta vacsia je pre zeny po porode...

v podstate vsetky funguju na tom istom principe - niektore su tvrdsie, niektore makksie

teraz je dost vela akcii a zliav na kalisky, takze staci si nejaky vybrat a skusit 🙂

zumeli
2. únor 2013

@alexandrag1 ano, aj ja som myslela ten, co ianitka - ja som 10 mesiacov po porode a objednala som M - je to akurat podla mna...a urcite odporucam akykolvek kalisok, je to super vec 🙂

petri22
3. únor 2013

baby nejde mi ten kalíšok zaviesť, hrozne ma to bolí a potom sa vyšmykne a viac nič, mám lunett 2, je veľký? neviete?

fabant
5. únor 2013

@petri22 skus ho oplachnut vodou a nevysusovat...a velmi sa treba uvolnit....rozdiel medzi kaliskami je len niekolko milimetrov....nemyslim ze by to bolo tym ze je velky....tiez su dva sposoby vkladania ( ja vyuzivam tu co jednu stenu vtlacim dovnutra..🙂 )...skusit mozno inu polohu vkladania ( vpodrepe ? ) ...a hlavne pokoj 🙂..ja som zo zaciatku tiez mala kustik stresy...ale cim viac sa clovek stresuje tym to moze byt tazsie 🙂...

apollo11
6. únor 2013

@petri22 Mám stejný problém ☹ velikostí to asi nebude, já mám nejmenší.

v.luccy
6. únor 2013

Ahojte, ja som si kúpila kalíšok LUNO, včera som ho prvý krát vyskúšala a som zatiaľ spokojná. Avšak mám nejaké problémy, tak ak by ste mi vedeli poradiť budem veľmi rada. Pri zavádzaní nemám problém, ale keď kalíšok vyberám, tak ma to dosť bolí, kde robím chybu? Ďaľší problém mám, že mi kalíšok preteká :( Avšak keď ho vyberiem je plný len do polovice. Mám veľkosť S - mám 23 rokov a som bezdetná. Keď prstom skúsim, či je otvorený, tak sa mi zdá, že je to v poriadku, tak neviem kde robím chybu. A keď ho vyberám, tak som dosť zašpinená od krvi. Budem veľmi rada, keď mi poradíte. Ďakujem

petri22
6. únor 2013

@fabant ďakujem za radu, vyskúšam, len som bola trochu sklamaná, že ho neviem dostať dnu 😅 , myslela som, že tot bude v pohode

@apollo11 a aký máš druh kalíška?

fabant
6. únor 2013

@v.luccy s tou bolestou pri vyberani, to moze byt podtlakom co sa tam vytvori, treba sa velmi tiez uvolnit a hlavne napr prstom akoby odlepit jednu stenu kaliska az kym nebude pocut akoby "cuknutie"...🙂..a vytahovat ho akoby jednosmerne....mne pomaha sa na to velmi nesustredit, proste to robit uvolnene a rutinne, lebo potom tiez sa zastavim na tom, ze co ak to bude boliet...a to je pre mna koniec potom 😀 ...co sa tyka pretekania, po zavedeni treba mozno skusit akoby ho potiahnut vonku, nemal by sa lahko posunut, no mozu sa tak silne upravit steny...sa rozvinie lepsie...🙂..co sa tyka zaspinenia...to je asi cisto od praxe ;)...casom clovek pride na to ako ho ohnut...vybrat...co sa tyka toho ze je len do polky naplneny..aj mna to prekvapilo, lebo som mala pocit ze cyklus mam ovela silnejsi, ale to asi bol len klam na vlozke 😅 ....samo o sebe je vraj velmi mala pravdepodobnost aby sa kalistek naplnil cely.... 😉

veverka24
6. únor 2013

Zacinam aj ja uvazovat nad kaliskom, v podstate ako som citala nie su medzi nimi celke rozdiely.. Skoda ze som premeskala tu akciu na zlavovom portali:(
Akurat mam dilemu, lebo tampony som malo pouzivala, lebo mi " vadili" a ked tak som pouzivala mini aj pri silnejsom menzese. Potom som obcasne zacala skusat normal , ale skor mini. Tie kalisky sa mi preto zdaju OBROVSKE..:(
Ci ich tam aj narvem????
Budem mat zachvilku 30, nemam deti..mam si podla navodu ten vacsi kalisok? Dakujem za rady

veverka24
6. únor 2013

http://www.zamenej.sk/zlava/info/menstruacni-ka...

Jej tento som este nasla zase v akcii... Prosim poradte🙂

laura0
7. únor 2013

@veverka24 ja mam presne tento ,prisiel mi pred tyzdnom,akurat mam ,,svoje dni" a tak ho uz testujem.Mne sa zda dost velky ,ale 1 a 2 -hy den som ho veru mala plny krvi,na dalsie dni menstruacii rozmyslam ze si objednam mensi a aj ten pohar na sterilizovanie poharika si chcem kupit.Konkretne tento poharik je dost pevny ,tazsie sa zavadza ale sa dobre rozvinie dnu,chce to len cvik,prvy den som myslela ze ho dnu ani nedám uz v ruke sa mi roztvaral, ale par krat som skusila a uz mi to ide a poviem ti ze je to super vec ,uz konecne ziadne pretekanie ,spinenie veci,postelneho pradla.....Urcite vyuzi akciu a kup si ho za tuto cenu sa super oplati .Mohli by robit akciu na mensiu velkost poharika by som si objednala 🙂

laura0
7. únor 2013

@veverka24 a teraz pozeram ze sa da objednat aj mensia velkost a aj ten sterilizacny pohar ,pokukam etse stranky dnes a asi si objednam aj v tej S velkosti .TEraz som kukala na krabicku ja mam velkost M .Na prve dva dni menzesu urcite potrebujem tu vacsiu velkost ale na ostatne 3 dni mi staci ta velkost S. 😉