Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

simply.vero
23. črc 2008

Whizzy 😀 Už jsi ty tablety použila? Co na to říkáš? Já jsem si koupila v drogerii Milton roztok, aby se to líp ředilo bez lámání tabletek (myslela jsem, že "instant" desinfekce bude praktičtější řešení, protože jsem pořád někde na cestách, běhám z místa na místo a dost se v rámci práce i školy "stěhuju", tak se mi nechce vyvařovat kalich ve společných kuchyňkách v hromadných ubytovacích zařízeních a urážet tím cizí jemnocity 😀) a přijde mi to jako dost pěkný sajrajt, parádně to smrdí chlorem, fuj, no hnus. Vždycky kalich po vymáchání ještě nejmíň pět minut omývám vodou a mýdlem, abych si "tam" nestrkala takový humus (to bych si tam pomalu mohla rovnou nalít savo 😀), pak si vždycky říkám, že jsem ho nakonec ani do té desinfekce nemusela strkat, když ho takhle zuřivě oplachuju pod kohoutkem. 😅

Zkrátka a dobře, nikdy víc, už na to kašlu, příležitostné vyvaření zvládnu i v "mezizastávkách" doma a nebudu to s tou hygienou tak hrotit, tím beztak člověk nadělá víc škody než užitku. Zbytek roztoku asi příležitostně využiju při generálním úklidu domácnosti (beztak je to pomalu to samé co savo).

simply.vero
23. črc 2008

Mati, vidíš, ono to nakonec půjde. 🙂 Ještě pár cyklů a jsi profík! 😀

Claire, jo, přesně. Každopádně. 😀 Ani by mě nenapadlo takové jejich "zlepšováky" kupovat. Sice chápu, že nějak ta firma musí uživit zaměstnance a jejich rodiny, ale zase nic se nesmí přehánět. Navíc výrobní hodnota takového nahrubo sestehovaného kousíčku bavlny musí být mizivá. Sice mám ještě origoš pytlík, ale nějak mě to tady inspirovalo, že si asi ten nový fakt spíchnu. 😀 Asi přešiju starší sukni, mám tam takovou pěknou lehoučkou letní, která má nevypratelný flek od kdoví čeho, z bavlny to je... Z té by bylo pytlíků! Nakonec bych si ještě mohla taky otevřít e-shop a prodávat tam třeba i ty velikonoční kalichové edice se zajíčkama. 😀

whizzy
23. črc 2008

Este som tabletku nepouzila, zatial som ho pouzivala len doma, A vyvaranie a umyvanie intim mydlom mi prislo jednoduchsie ako zarabat tabletku. Pisu tam, ze sa ma zarobit v 5l vody 😀 to si mam kybel napustit??? 😀
Ale pre istotu, ked nebudem mat nmoznost vyvarit, vyskusam. Ale ked vravis, ze to smrdi jak Savo, tak neviem, neviem... 😅

simply.vero
23. črc 2008

No právě. 😀 To množství vody by se dalo právě zredukovat, kdybys tu tabletku rozčtvrtila, ale stejně i tak mi přijde zbytečné dezinfikovat kalíšek v litru a čtvrt vody. Já jsem vždycky nalila vodu do kelímku od jogurtu, přikápla pár kapek roztoku (celkem od oka, fakt maličko) a stejně to strašlivě smrdělo. Podívej se do složení, já to originál balení nemám u sebe, ale beztak tam bude nějaký chlorin nebo co... Navíc v návodu se píše, že se to po vytáhnutí z roztoku má nechat jen tak uschnout na vzduchu a neoplachovat. No to si neumím představit, takhle si ho zavést bez opláchnutí. 😝 (Chybí blinkací smajlík 😉)

whizzy
23. črc 2008

skusim pozriet, ci tam zlozenie dali, lebo 2 tablety vybrali z original balenia a ten navod je len na kusku papierika opisany. Jasne, ze sa da rozlomit tableta, ale prislo mi to smiesne vykupat kalisok vo velkom kybli 😀 Kym sa bvude dat ostanem pri vyvarani a vonavom mydielku 🙂

simply.vero
23. črc 2008

Stejně myslím, že my kalíškářky tu snahu o udržování kalichu v hygieně někdy až moc přeháníme. Jsou holky, co nevyvařovaly nikdy, jenom myjou intim mýdlem, a taky žijou (a taky bez mykóz). No a když si představím, co jsem tam strkala předtím, když jsem používala průmyslově vyráběné nesterilní tampóny, a v čem jsem se pařila, když jsem měla vložky, tak s tím se kalíšek naprosto nedá srovnat a nemá cenu lpět na nějakých přehnaných dezinfekčních opatřeních. 😎

simply.vero
23. črc 2008

To mě taky 😀 Kalich v bazénu 😀

whizzy
23. črc 2008

vyvarila som ho len na zaciatku a pocas pouzivania len voda a intim mydlo. A tiez si myslim, ze toto je ovela cistejsie ako tampon, ktoreho plocha je nevycislitelne vacsia ako plocha kalisku.

haluskacz
23. črc 2008

simply.vero - presne tak. Ja ze zacatku taky furt vyvarovala, a pak prisla cas od casu situace, ze to neslo, tak jsem to holt zkusila, a ono se vubec nic nestalo. Takze uz to tak neprehanim a nemam uzkost, co se stane, kdyz ho nevyvarim.

simply.vero
23. črc 2008

Tak jsem se s tím bazénem až tak nemýlila 😀 - trošku jsem si zagooglila a zjistila jsem, že desinfekce Milton obsahuje jako účinnou látku tohle: http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_dichloroiso... (v jedné tabletce 800 mg). Nejsem sice kovaná v chemii, takže nevím, jak se zrovna tohle přesně řekne česky, ale podle toho článku na wiki je to látka, ze které rozkladem (při reakci s vodou) vzniká oxid chlorný, což je přesně ten sajrajt, kterým se desinfikuje voda v bazénech, v menším množství i pitná z kohoutku (tudíž je to i totéž, co obsahuje savo... 😅)

adikasb
23. črc 2008

Ja mam tiez Lux balenie, hlavne kvoli tym Milton tabletam - chcem ich vyskusat, no ked pisete ze to tak strasne smrdi 😕 No vyskusam a uvidim, ale odchadzame na dlhsie do zahranicia a tiez to nechcem tam niekde vyvarat 😅 A bolo to fakt len o nejakych 25 Sk drahsie.
Whizzy hned som pozrela na stranku Ladycup, ked si pisala, ze su teraz drahsie a waaaw 😨 Za tyzden stoji o stovku viac, esteze som ho stihla za povodnu cenu objednat 😀
Mimakro, ono je to asi fakt jedno ktory kalisok - teda ktoru znacku, ja som dlllho pozerala a rozmyslala, nakoniec som vyberala medzi Lunette a Ladycup - a vybrala som si Ladycup - bol za dobru cenu a ma uplne hladky povrch - ako jediny, takze by sa mal najlahsie cistit a je vyrabany z nejakeho specialneho nemeckeho silikonu vraj... Lunette je tiez zvnutra uplne hladky, len na vonkajsom povrchu ma napis Lunette. Objemovo su skoro rovnake, napr. Mooncup ma mensi objem. Par stranok dozadu tu su aj linky, kde su kalisky porovnane 😉

adikasb
23. črc 2008

Mimakro, tu je ten link na porovnanie kaliskov, ale ono to je v zasade vsetko to iste - len zvolit spravnu velkost 😉 Uz som tu raz ten link davala
http://afriska-engl.de.tl/Different-brands-and-...

whizzy
23. črc 2008

A videli ste Miacup? Ten ma suprovu farbu 😅

adikasb
23. črc 2008

nie ten som este nevidela, mas link?

adikasb
23. črc 2008

No v takej farbe by som asi neobjednala... Vyzera zaujimavo, ale predsa priesvitny alebo svetly sa da urcite lepsie vycistit, na tmavom ani nebude vidiet, ci je cisty alebo nie 😝

whizzy
23. črc 2008

som aj rozmyslala, ci ta farba nie je na zavadu po chemickej stranke. ale to maju dufam premyslene 😕

simply.vero
23. črc 2008

Teda to jsou mi novinky. 🙂 Já bych asi neprůhledný taky nebrala, možná je to jen tím, že jsem na ten svůj Mooncup už zvyklá (koneckonců třeba Keeper taky není průhledný a taky to baby v pohodě používají). Ale když už barvičku, tak to už je mi sympatičtější ten růžový LadyCup. 🙂 Chemicky to snad mají nějak pořešené...

matima100
23. črc 2008

kocky a da s nim v pohode aj kupat?ci ako to funguje,ked s me v bazene? 😒

simply.vero
23. črc 2008

Mati, v tom bazéně právě nejlíp poznáš, jak dobře ti tam drží. 🙂 Když drží, jak má, neproteče nic (dovnitř ani ven), pohodička. Já si ho beru na koupání i mimo menstruaci. Nějaké extra divoké pohyby se s tím sice asi moc dělat nedají, takže pokud třeba ráda skáčeš z věže, asi bych si na to dala bacha 😀, ale jinak fakt pohoda. 😎

matima100
23. črc 2008

fiha,dobry napad 😉

ikke
23. črc 2008

mne by na tom miacupe vadilo, ze neviem, kolko je v nom natecene... 😕

grej
23. črc 2008

To nevíš ani když máš tampon ikke 😉

Já si ho ve vodě nemůžu vynachválit, fakt nevyteče nic ven ani dovnitř. Což se teda o tamponu říct nedá, co jsem vylezla z voda, tak byl nasáklej vodou jak houba 😠
Takhle si mooncup beru i jen do vany (trpím na mykozy, takže se jen tak "naostro" koupat nemůžu) 😉

simply.vero
23. črc 2008

Grej, to máš sice pravdu, ale já když už jsem zvyklá na průhledný kalíšek, taky mám ráda ten přehled. 😀

Tampóny ve vodě, to je samostatná kapitola, kterou už nikdy nechci číst. 😀 😝 Stačilo mi, když jsem jednou zapomněla kalíšek v "přechodném bydlišti" (jak už jsem kdesi psala, dost se při všech svých aktivitách nacestuju) a musela jsem jednu menstruaci přežít na "tradičních" metodách. Tenkrát jsem sice nikam k vodě nešla, ale i na suchu jsou vložky a tampóny pěkný opruz, když už si člověk na to pohodlíčko jednou zvykne. 😉

ikke
23. črc 2008

grej, no na tampone aspon vidis farbu (kedy uz spinis a kedy je to este normalna ms), tak v kalichu normalne vidim aspon, kolko tam toho je 😀 ale v tom tmavom by som uz nevidela uuuplne nic 😨

haluskacz
23. črc 2008

k tem sterilizacnim tabletam - z tech bych mela pocit, ze po pouziti budu taky sterilni 😀 (ovsem je fakt, ze v dane situaci by mi to uz tolik nevadilo 😀)

simply.vero
23. črc 2008

Halusko, 😀 😀 😀 😀 😀

mumumu
23. črc 2008

Haluš 😀 😀 😀

lauraa
23. črc 2008

Ahoj.Ako tak citam vsetky ste spokojne a tak by som to skusila mozno aj ja. Kde sa da objednat,kupit?Ake su ceny tych kaliskou?

emjee
23. črc 2008

lauraa precitaj si spatne 3-4-5 stran, urcite je tu uz x krat napisane kde a aky si objednat