Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

danulka2
7. črc 2008

ahojte, ste ma tu navnadili, asi si ho kupim. Pred rokmi som pouzivala tampony, uz to bola ulava, ked ma nic ,,netlacilo,, medzi nohami 😀 .Ale mala som nejake problemy, tak som sa vratila k vlozkam a v tomto teple ma uz zacinaju riadne stvat 😝 ,vsetko spotene,prilepene 😖 , veru si ho kupim. Aku znacku mi odporucate a da sa to kupit aj v lekarni alebo len objednat cez net? vdaka

matima100
7. črc 2008

danulka2,ja som ho zhanala v lekarni,ale nezohnala som,skor na mna pozerali,co vlastne chcem 😀 😀 ,tak som si ho objednala cez net,Lady cup,uz mi konecne prisiel,ale este som ho nevyskusala 😀 😀 😀

kili
7. črc 2008

danu, ja by som sa pozerala najmä na cenu, lebo fakt je to to isté a ani pri jednom nebudeš ľutovať.

matima100
18. črc 2008

tak uz mi dosla M. a konecne som na ostro mihla vyskusat kalistek 😀 ,ale mam pocit,ze sa mi vysuva,stale ju vlozim nanovo dnu,stale trocha hlbsie,a po case mam znova pocit,ze je zase nizko,ze ju proste citim.....ma niekto take iste pocity?

whizzy
18. črc 2008

matima, odstrihla si tu stopku uplne? Ja ho tiez uz mam a na "ostru" cakam 😀
Par dobrych typov:
http://community.livejournal.com/menstrual_cups...

ilijanka
18. črc 2008

ahojte, tak som vyskúšala kalíšok celkom 2x, celkom spokojnosť- iba prvé dve noci som musela mať aj vložku, lebo mi pretiekol, ale inak pohoda- až na to, že ho už zrejme dlhšie nevyskúšam, lebo som zrejme tehotná... 😀 niekto to tu už písal, že dosť veľa báb otehotnelo po zakúpení kalíška, takže vrelo odporúčam snažilkám 😀

matima100
18. črc 2008

whizzy-odstrihla som z neho polovicku,asi ten zbytok tam citim,bojim sa odstrihnut vsetko,aby som ho potom vedela vybrat......ale tiez mam intimnku,lebo mi asi ide zbokov 😒

whizzy
18. črc 2008

matima - nemam ho zatial odskusany, ale to pretekanie moze byt tym, ze sa pohybuje. Ak rozumies anglicky, skus precitat rady na stranke co som dala, niektorym ten pohyb prestal po uplnom odstrihnuti.
zatial som tiez odstrihla poloovicu, za tyzden dufam napisem ze sadol 🙂

matima100
18. črc 2008

anglicky nerozumiem 😒 ,ale asi tycinku budem musiet odstrihnut celu,lebo normalne citim pri sedeni,ze ma picha....je toto mozne?

whizzy
18. črc 2008

je to mozne. tiez som dala prec polovicu a citim ked sedim. Este z nej kusok ocvaknem, ale pravdepodobne pojde prec cela.

matima100
18. črc 2008

😀 😀 😀 aj u mna to tak dopadne,len dufam,ze potom tam nebude pri vyberani chybat 😉

kili
18. črc 2008

martima, nacvič si teraz vyberanie bez stopky a potom ju z kľudom odstrihni. Nebudeš aspoň potom stresovať.

matima100
18. črc 2008

vyberanie mi ide v pohode,ta tycinka ma ulohu len pri vyberani? tak potom ju vlastne vobec nepotrebujem,vsak?

kili
18. črc 2008

matima, áno, len pri vyberaní, takže ak ju nepotrebuješ, tak ju daj preč. Asi keď ho máš tak nízko položený, tak sa ti dobre uchopuje aj bez toho. Ja ju síce tiež nepoužívam, ale musím ho trošku vytlačiť von, stopku mám asi len 0,5cm, ale to len preto, aby som ju cítila pri utieraní a nezabudla, že mám MS 😀

matima100
18. črc 2008

len neviem ako vysoko si mam kalistek vkladat,asi si ho davam dost nizko,ked do citim,vsak? pri utierani ho citim tiez....nemal by byt vkladany vyssie?vazne mam pocit,ze sa mi po case zosuva. 😒 😠 a tak ho byberam,vkladam stale vyssie,a on je po case zase nejak dole 😠

scai
18. črc 2008

matima to je zajímavé 🙂 Já to mám naopak, vložím ho na kraj a když ho vyndávám tak pak musím dolovat dost hluboko 😀

matima100
18. črc 2008

😀 😀 😀 😀 no je to mozne 😀 😀 😀 tak co s tym???

kili
18. črc 2008

matima, každá sme iná, správne má byť tak, aby dobre sadol. Zavádzaj ho len tak, že ho zložíš, strčíš dnu a keď sa roztiahne, tak ho len tak povrť, nech sadne. Myslím, že ak sa ti dáva nižšie, tak tak má byť. Ak nepreteká, tak je to OK.

adikasb
18. črc 2008

Tak aj mne dnes dosiel kalisok 😵 Na ostru este nejaky tyzden pockam, no tesim sa ako mala 😀 Dnes mi dosli dve objednane veci, na ktore som tak cakala 😵 😵 😵
S tym tehotenstvom nestraste 😅 My este neplanujeme, no ale keby prislo tak sa tesime 😵

scai
18. črc 2008

matima jak píše Kili každá jsme jiná. Možná máš jinak pevné pánevní dno, nebo ty svaly okolo...a přetéká ti nebo ne? Jestli ne tak bych to bý t nebou neřešila, ostřihni šťopku, ať ti nevadí a on si to svoje místo najde 😅
Já jsem zas myslela že ho mám špatně, protože ho mám zmáčklý, nemá prstě v pochvě ten tvar jak venku, ale asi mi to tam mačkají svaly, nebo podtlak, každopádně nepřetékám, tak to už neřeším

kili
18. črc 2008

adik, radím ho vyskúšať už teraz, nech potom nechaotíš.

matima100
18. črc 2008

ved prave ze musim mat intimku,v aklisku dokopy nic nie je a na intimke je stale nieco ☹ asi mi to tecie mimo neho???

whizzy
18. črc 2008

matima a mas ho roztvoreny? alebo nemas spravnu velkost? Mozno je to fakt len o cviku a buduci mesiac to uz pretekat nebude, ked poriadne nacvicis vkladanie.

matima100
18. črc 2008

velkost mam zu vacsiu,mam za sebou 2 porody,takze maly by mi asi nestacil 😀 😀 ,tak dufam,ze to bude neskor uz lepsie 🙂

adikasb
18. črc 2008

Kili, urcite ho vyskusam par dni pred, este ho musim vyvarit 😀 A dnes nemam moc cas, ani pri PC by som teraz byt nemala 🤐 😅

kili
18. črc 2008

matima, mne tiež tiekol a pritom mi prišlo všetko OK, ale keď som odstrihla stopku, teda veeeľkú časť, tak už netiekol. Tak skús ocvaknúť, možno pomôže.

matima100
18. črc 2008

kili vdaka,skusim 😉 dam ju uplne prec nech mi nezavadzia,rozvynuty je vcely,kontrolovala som...

simply.vero
18. črc 2008

Matima100, jestli máš teprve krátce po druhém porodu, tak je třeba možné, že svaly pánevního dna se ještě nestačily "aklimatizovat", tak je zkus postupně posilovat. Pokud ti kalíšek klouže dolů, třeba je to tenhle problém. Jinak mně taky kalíšek dřív prokluzoval, ale jen při hodně silné menstruaci a vždycky cestoval směrem nahoru.

Ta troška na intimce může být tím, že než vložíš kalíšek, zůstane něco málo krve jakoby na poševních stěnách. Po vložení pak ta troška, co je jakoby "pod ním", teprve steče dolů na intimku (to je moje hypotéza, prověřené to nemám). Nevím, jestli jsem to dostatečně vysvětlila, asi se blbě vyjadřuju, ale snad se dá pochopit, jak to myslím. 😅 🙂

matima100
18. črc 2008

🙂 vysvetlila si to dobre 😉 ,snad to tak je,logicke to urcite je 😉 teraz ked som to odstrihla celkom,zda sa mi,ze je to uz lepsie,a zatial vobec nic nie je na intimnke 😀 😀

simply.vero
18. črc 2008

matima, tak super, nakonec ta tyčka to třeba vyřešila celé 😉 tak úspěšné kalíškování 😀