Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

listicka77
23. lis 2007

Jančo, tak to teda vážně dobrá cena není (709,-). Na menstruačním kalíšku ho mají za 625,-!

janca01
23. lis 2007

Ale zase mají levnější Lunette o 60 Kč 🙂

ro.le
23. lis 2007

A jaký je mezi nimi rozdíl? 😕

listicka77
23. lis 2007

Aha, na ten jsem nekoukala. Když jsem kupovala já, tak byl jen mooncup a divacup a vzala jsem samo ten levnější (teď když už VÍM, že mi kalíšek vyhovuje, tak bych třeba i pátrala po tom, v čem je který lepší, ale když člověk předem neví, tak ta cena docela rozhoduje...)

eva333
25. lis 2007

kalíšky se dají koupit i na http://www.scoutdoor.cz/menstruacni-kalisky/ , mají tam hodně informací a kalíšky skladem. já mám lunette a jsem moc spokojená, je pružný a dobře se čistí

beniakovam
26. lis 2007

taky jsem si ho už koupila paráda to je vynález století bez jediné vložky a to mám fakt silnou menstruaci 😵

ivana98
26. lis 2007

ja som si kupila mooncup, trvalo to trochu dlhsie kym mi ho poslali, vraj je dopyt taky velky ze nestihaju vyrabat 😝 este som nemala prilezitost ho vyskusat, potom dam vediet 😉 ale som rada ze ho mam 😎
a kupila som ho za 21 euro, co je podla aktualneho kurzu asi 560 Kc 😎

haluskacz
27. lis 2007

tak tentokrat mam problemy v noci, musim chodit vylejvat, a kdyz se k tomu nedokopu, tak je pak rano vlozka nacucana a mooncup k prasknuti... 😝 Nevim, jestli mam ted opravdu extra silnou ms vzhledem k cyklu cca 60 dni a jestli se to zmirni, az se zase dostanu na svych normalnich 32, nebo to tak uz bude naporad... chodim vylevat co 2 hodiny a je plny... des...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
27. lis 2007

jo gedren,
to by bylo jak po porodu...

ivana98
1. pro 2007

tak sa hlasim s cerstvou skusenostou - dnes ho pouzivam prvy krat a - super 😵 zo zvedavosti ho vyberam kazde 3 hodiny 😀 😀
a mam jednu otazku.. vidim ze vsetky pisete, ze by sa to malo vylievat do zachoda, neexistuje nejake lepsie riesenie ? resp. je to pre kanalizaciu ok, ked krv, ktora sa normalne dostavala do odpadu, skonci vo wc? ja viem, je to divna otazka, ale to chcem robit co najspravnejsie 😎

listicka77
1. pro 2007

Já ho teda vylejvala do umyvadla, kde jsem ho pak i umyla. Proč by měla krev v kanalizaci vadit? Stejně se tam dostane ta, která z tebe odejde na záchodě.

kamiska
2. pro 2007

ja teda vylivam zasadne ve vane. kalisek super, ale to, ze pisou, ze podtlakem se dostane ven to, co by vyteklo v nasledujicich chvilich teda potvrdit nemuzu. takze vymena jen doma, hezky v klidku, s moznosti se umyt.

kili
2. pro 2007

ja mám zas problém, že keď si ho vytiahnem (teraz budem trošku nechutná, takže pokiaľ ste slabšej povahy alebo mladší ako 12 rokov, tak nečítajte ďaľej 😉 ) tak sa mi ťahá ešte krv a neviem to rozdeliť, takže neviem, ako mám vstať od záchoda k umývadlu, keď zo mňa furt niečo visí 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
chaarleene
2. pro 2007

kili, jsem na tom stejně... ale vzhledem k tomu, že mám MS hodně slabou, tak vylívám vždycky ráno a večer ve vaně při sprchování a je to ok 🙂

kili
2. pro 2007

no ja som si na to presne napamätám a to som mala MS nedávno 😅 . Na čo budem hlavu zaťažovať takými somarinami 😀
To čistenie je fakt ťažké, ale za to pohodlí to stojí. 2-3x denne to nie je až tak hrozné.

ladunka
2. pro 2007

Hm... já to zatím přerušuju papírem 😀 😀 a pak odcházím do koupelny kalich vymýt..

Jinak mám za sebou druhý cyklus s kalíškem a jsem trochu zmatená, protože už podruhé trvala MS jen dva dny.. možná je to i tím, že pořád dost kojím, ale stejně se mi to nějak nezdá 🙂

kili
2. pro 2007

ja som si nevšimla žiadnu zmenu v dĺžke cyklu, ono je to možno "optický" klam, keďže nám ta MS tak nevadí, tak si ani neuvedomujeme ako dlho trvá a už je preč. Ale pri vložke sa človeku zdá, že už trvá večnosť.

haluskacz
3. pro 2007

kili,
to je fakt - ja mam sice MS dlouhou a extra silnou, ale taky mi to nejak lip utece. Najednou je tejden pryc... k tomu vylivani, taky ted vylivam v koupelne, hlavne ty prvni ctyri dny, kdy to ze me tece proudem, to by jinak neslo. Ale do sprchy pokazdy nelezu, mam v koupelne vzdycky pripravenou zinku a myju se tou. Obcas to dost resim na navsteve, jak to nenapadne udelat, protoze fakt musim ze zacatku vylejvat co 2 hodiny. Ale ono to nastesti vzdycky nejak jde. Ovsem predstava, ze prave v cizi koupelne vylejvate kalich do umyvadla, nemuzete se tam zamknout a nekdo tam vleze... 😀

kili
3. pro 2007

to radšej ani nerozprávať domácim 😀

herminka
3. pro 2007

Mně tedy kalíšek taky nezkrátil MS.
S tím vyléváním do WC bych to vůbec neřešila, když si ČOV poradí s jiným odpadem, poradí si jistě i s krví 😉
Mně nezbývá nic jiného, než vylévat kalíšek i v práci (raději ho zpočátku kontroluji po 4 hodinách), takže dle mé zkušenosti lze všechno elegantně vyřešit toaletním papírem 😉
Jinak půlstránkový článek o kalíšku teď vyšel v Pulsu - za chvilku snad bude kalich úplně stejně běžná věc jako vložky či tampóny 😀

lanka
4. pro 2007

Ahoj
Taky jsme hledali nejlevnější - v současné chvíli to vypadá na 525Kč za jeden 1000Kč za dva (mooncup)
To jen pro ty kdo budou shánět po nás webovka je klasika menstruace-kalisek a pak už jen tečka a země česká.
Mimochodem - sleduju to tady už cca 3-4 měsíce a až teď jsem se rozhoupala že zkusím když si to tak pochvalujete. Ač návratnost investice v mém případě je o hodně delší než propagovaný rok. 🙂

kamiska
4. pro 2007

kili: mam naprosto stejny problem s tim "tahnutim" 😅. prave proto jsem vzdycky ve vane, nastesti staci vymenovat jen 3-4 a to i v prvnich dnech. porad teda prvni 2 dny protika, ale koupila jsem dve slipovky HD, takze mam vyreseno.

evaje
9. pro 2007

Ahojte kališnice! Tak jsem tu s novým poznatkem, jak jsem před časem slíbila. Jeli jsme začátkem listopadu na dovču do Egypta a jak už to tak chodí MS přišla dva dny před odletem. Jelikož jsem ráda vždy připravená, koupila jsem si balík jednorázových kalíšků, abych je měla v případě opožděné MS vždy k dispozici. Vyzkoušela jsem je tedy. Kalíšek taky používám už 1/2 roku a byla jsem zvědavá na ty jednorázové. A tu jsou mé postřehy 🙂 Fungují na jiném principu, nevytváří podtlak, ale rozvinou se jaksi přes celou pochvu a tak zamezí úniku krve. Po pravdě řečeno, cítím se jistější s mooncupem. Ale teď už alespoň vím, o co jde. Do vody jsem si s ními také troufla a bylo to taky v poho. Budu ty jednorázovky nosit v kabelce a alespoň nemusím řešit nečekaný příchod MS.Doma pak vYměním za svůj oblíbený vyvařený silikonek 😉Jo a ještě k té vodě. S mooncupem chodím klidně i na aquaaerobic a je to opravdu v poho. Dřív jsem tu psala o tom, že mi protíká, ale už je to minulost. Už je vše úplně bezva. Jen když vylívám, tak se občas stane, že ulpí někde po cestě na sliznici takový ten cucek( jak jste psaly) 😝 , co pak trochu špiní. Ale s tím si poradí obyčejná slipovka. A že dělají carfrie (nevím jak se ta značka píše, ale určitě víte, takové ty růžové)docela teňounké vložky pro denní použití, tak se stále cítím, jako bych už půl roku menzes ani neměla. Je to perfektní, když mě nic neomezuje 😀
Závěr: jednorázovky jsou fajn, ale mooncup je mooncup = No.1!!!Alespoň pro mě.

vanusak
15. pro 2007

Čaves, kalíšnice.
Delší dobu jsem se neozývala, s kalíškem jsem max. spokojená, používám od ho jara a i když budu pokračovat nemile, na K nedám stále dopustit, to předesílám.
Asi tady budu první, která uvede, že se mi cca po 8 letech vrátila mykóza, kvasinky... Nastalo to přesně při končení MS a poslední den byl utrpením. Musela jsem na G, dostala čípky, mastičku, za pár dní OK, ale za měsíc to samé. Ihned při končení MS opět nepříjemné pocity a jela jsem na G znovu... Tak fakt nevím, jestli to není tím, že vždy ke konci MS už mám pochvu jakoby víc "odřenou" od vyndavání K, takže je víc náchylná k infekcím? Nevím, jak lépe se naučit K vyndávat, vždycky se mi stejně rozevře do max. polohy a to teda někdy pálí dost 😒 Od počátku používání K jsem mívala taky při jeho vyndávání po pár dnech malinko pocity pálení, ale to se do dvou dnů zase zacelilo. Teď to bohužel přecházelo 2 poslední cykly v infekci...

kamiska
16. pro 2007

ahoj vanusak. co zkusit vzdycky preventivne pred koncem pouzit Rosalgin? doporucuje se i treba jako prevence po sexu nebo navsteve koupaliste. pomoci neho a brusinek jsem uz rozehnala par zacinajicich zanetu a mykoz.

vanusak
16. pro 2007

Kamiska, dík. Prozkoumám, prostuduju... Za ta léta klidu jsem neměla potřebu hledat nějaké přípravky 😒

jmisa
17. pro 2007

Jsem četla, že někdy se to stává i při "přílišné hygieně" toho kalíšku - používání těch mýdel a tablet.

vanusak
17. pro 2007

Jmisa - To asi není tento důvod. Klasicky K vyvářím, cca 10 min. na zač. a na konci MS, mezitím oplachuju vodou. Mýdlo ani tablety spešl na K jsem zatím nepoužívala, chci si je pořídit až na dovču na jaře, tam bohužel na hotelu vyvářet nepůjde... Tak jsem na to zvědavá.
Jo a kamiska, pročetla jsem ten Rosalgin, možná zkusím, i když výplachy pochvy jsem nikdy v oblibě neměla a ani vlastně neprovozovala, nevím, nějak mě vždycky trochu odpuzovaly... Ale za zkoušku nic nedám. Dík.