Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

foriska
17. bře 2013

Dobré odpoledne,

s nadšením jsem objednala ladycup a čekala na menstruaci. Dneska jsem chtěla kalíšek zkusit, ale prostě jsem ho TAM nedokázala nacpat ☹ Ale neházím flintu do žita a určitě to zkusím znovu. Začátky s tampony taky byly všelijaké a zadařilo se 🙂

emjee
17. bře 2013

@betati no ved ked si to mam niekde instalovat - akoze rozopnut gate, nasadit atd. tak to nepotrebujem, lebo ved nebudem si to instalovat na ulici 😀 ale hladat wecko

@lauraa ekomarket

dana_l
17. bře 2013

@dadika1114 @fanka33 vyskusajte doma na wc ze ked pri vyberani budete "tlacit" akoby ste museli ist na velku tak tie svaly ten kalisok posunu dole a mozete ho dokonca vidiet i vonku. takze pozor ak by ste ozaj boli "velkej" tak aby ste ho "nestratili"

ale i ja mam este stale problem, ze niekedy - teda dost casto i tak pretekam. keby som mohla "vidiet" kde robim vnutri chybu 😅

dana_l
17. bře 2013

pozerala som na stranku meluna. no som z nej poriadne jelen. problem pri pretekani moze byt ze je maly a netesni alebo je velky a potom tiez netesni. takze co je pricina u mna je "zahada".
tiez ta tabulka velkosti je velmi zavadzajuca.
ci som mala alebo velka, kolko porodov som mala, ci sportujem, aka som stara. no keby mi tak niekto vedel poradit ze co je tam "prvorade" pri vybere velkosti

ja som mala na vyber len z dvoch velkosti - ci som uz rodila alebo nie. lenze kvoli tomu pretekaniu neviem ci mam dobru velkost. keby sa to dalo niekde pekne vykonzultovat bolo by super

ejcsi
19. bře 2013

ahoj.. chcela by som sa spýtať.. keď zavediem svôj kalíšek, tak mám pocit, že sa neotvorí, ale je spučený.. je to normálne?

emjee
20. bře 2013

no, meluna L dorazila, podla mna nie je vacsia ako mooncup B, ale viac sa do nej zmesti

emjee
20. bře 2013

@ejcsi nesmie byt spuceny, inak ti pretecie - treba ho dookola obist prstom aby sa uplne rozvinul

ejcsi
21. bře 2013

ďakujem, už som na to došla.. 🙂

adri266
23. bře 2013

@emjee no ja som to pochopila tak, ze si to len prilozis, ked ides na WC, aby si nemusela sadnut na misu a chytit nejake mikroby...takze preto je tam napisane, na stojaka...

ladysvk
25. bře 2013

@foriska Mne dosť pomohlo to "tam" namazať troškou lubrikačného gélu. Ale hlavne ide o tom správne uvoľnenie 🙂

zanet2009
28. bře 2013

Ahojky!
Včera večer jsem si poprvé zavedla kalíšek, ale při chůzi a dýchání jsem ho cítila. Kde jsem udělala chybu? Zavedla jsem ho málo? Cancourek jsem si taky zkrátila, ale bez efektu. Takže na noc proběhla opět klasicky vložka. Dneska ráno druhý pokus a stejný výsledek.
Jak hluboko kalíšek tedy zavést, abych ho necítila, cítila se pohodlně a zároveň abych ho potom vytáhla…Díky za odpověď.

lucie777
28. bře 2013

@zanet2009 Já bych řekla, žes ho měla málo hluboko, zkus ho dát hloubš, aby prostě dobře sednul, přicucnul se a tys ho necítila. Nebála bych se toho, že bys ho pak nevytáhla, když ho tam zandáš, půjde i ven, kdyžtak trochu zatlačíš a pak už ho chytíš rukou. Já ho mám vždy tak, že abych cítila cancourek, nechala sem ho asi 3mm, musím strčit prst tak 1cm dovnitř, ale když zatlačím, tak se trochu vysune. Mám lady cup.

zanet2009
28. bře 2013

@lucie777 já mám taky ladycup. Tak já to večer opět zkusím. Ale právě mám pocit, že jsem ho tam měla zastrčený až moc a už te´d mám obavy z toho,že ho mám zasrčit ještě hlouběji....no uvidíme.

lucie777
28. bře 2013

@zanet2009 už sem ho teda pár měsíců neměla,ale když sem ho zavedla a kroužila prstem kolem,aby se rozevřel,tak sem tam musela strčit celej prst a do docela na fest,ale každá to asi máme jinak,každopádně to zkus,asi sem moc neporadila,ale byla by škoda to s kalíškem vzdát! 🙂

zanet2009
28. bře 2013

@lucie777 aha, tak teď jsi mi poradila, musím tedy víc zastrčit, doteď jsem to měla málo,proto mi asi vadil. takže večer zkouška 😅 Děkuji.

lucie777
28. bře 2013

@zanet2009 Nemáš zač! Dej pak vědět,jak to dopadlo! 🙂

jaroe
3. dub 2013

mate niekto skusenost aj s prirodnou morskou spongiou? Ak ano, date link, kde sa da kupit? Nasla som ju vo viacerych eshopoch, ale nikdy tam nebol spominany prave tento ucel, tak neviem, ktora presne je vhodna. dakujem

emjee
3. dub 2013

mate niekto meluna? pouzivam ho druhy den a hneva ma - zle sa rozvinie, treba mu vzdy dopomoct, niekedy aj 2-3x vybrat a znovu vlozit, kym je to spravne - s mooncupom som taky problem nikdy nemala

leg
3. dub 2013

Tak dnes jsem prvně vyzkoušela Ladycup a myslím, že mám novýho kamaráda. 🙂 Sbohem nepříjemné, lepivé, umělé vložky. Určitě na léto vás potřebovat nebudu 🙂)))

zelva
4. dub 2013

Ahoj, já teď druhý den také zkouším. zavádím ho určitě dobře, nikde mě nic netlačí, ale trochu protéká. Mám teď tedy menzes hodně a píší tam, že když je to hodně, tak spousta žen ještě radši nosí vložku. Máte to také tak? Nebo nepotřebujete vložku vůbec??

leg
4. dub 2013

@zelva Mám to také tak. Menstruuju silně a pro jistotu mám i slipovku, ale i tak jsem spokojená. Hodně jsem trpěla na podrážděnou kůži a s kalíškem s tím asi problém mít nebudu. Na stránkách Ladycupu píší, že doporučují vyměňovat 2-5x za den. Ten údaj až 12 hodin je asi např. na sportu nebo jako prevence při koupání v rybníku mimo menzes.

saruli
5. dub 2013

Tak jsme nevydržela a po měsících čtení tady bez registrace jsem se kvůli odpovědi zaregistrovala:

Ten údaj platí. Ale člověk si musí najít kalíšek, který mu sedí. A nebát se třeba kalíšku tužšího.

Mám druhý ani, ten první jsem si vybrala měkký, protože jsem se bála, své přecitlivělosti na močové cesty a protože jsem starší dáma po dvou porodech, tak jsem si myslela že když ji mám vytahanou... ehm... - a musela jsem v nejsilnějších dnech vylívat třikrát až čtyřikrát denně. Jinak se pouštěl a protékal, sotva se naplnil do dvou třetin. Stačilo, abych se začla víc hýbat.
Jenže já se hýbu i v práci hodně.

Tak jsem si pořídila tužší, o maličko menší, a vylívám jen ráno, po noci, než jdu do práce, a večer, po večerní sprše či s kalíškem i při menses po koupeli. Bývá tak plný, že se to do něj ani nevejde, ale drží.

Ale nemám Ladycup. Ten patří k těm hodně měkkým kalíškům a ke kalíškům, u kterých si uživatelky na různých fórech na mírné protékání stěžují nejčastěji.
A pokud někomu protýká jakýkoli kalíšek, měkký i tuhý, tak posilovat poševní svaly. I to může být důvod.

Vydržte holky, a zkoušejte, fakt je to paráda nemuset ke kalíšku už nosit vůbec nic. 🙂

lucie777
5. dub 2013

@leg Já ho i při MS vylívala jednou za 12h, první den až dva sem vylila ještě kolem poledne, ale pak už jen ráno a večer. 🙂

@saruli A který kalíšek máš? Já právě s Lacycupem měla problém v prvních 2 dnech, že nedržel, protekla sem, teď ho nepotřebuju, ale počítám, že tam za rok bude zase potřeba a asi zkusím i jinej, tak který bys doporučila z těch tužších?

martina_81
6. dub 2013

holky, máte některá problém s vytahováním kalíšku? Pokaždé s tím děsně bojuju. Dneska jsem se po dlouhé době rozhodla to zase zkusit a samozřejmě horor. Zavedení je v pohodě, ale když ho chci vytáhnout, tak ho ani nenahmatám, chytré rady na netu, jako že mám tlačit apod., moc nepomáhají a když už se mi ho podaří nahmatat, tak mi stejně nejde natolik zmáčknout, abych uvolnila podtlak. 😖 Už jsem z toho zoufalá. A nejvíc mě fascinují ty obrázky, podle kterých mám kalíšek uchopit palcem a ukazováčkem. Buď jsem tak úzká nebo nemám tak dlouhý prsty, protože mi to prostě nejde. 😠

jajinka121
6. dub 2013

Můžu poprosit o radu jaký kalíšek doporučíte koupit? Je mi 29 let, nerodila jsem. Dle obrázků mi přijdou všechny oproti tamponům strašně velké, mám hrůzu jak ho zavedu.... 🙂

saruli
6. dub 2013

@lucie777
Neodvážím se doporučovat nějaký konkrétní ze všech ostatních, protože nemám iosobní zkušenost pro srovnání, mám oba kalíšky jen od jednoho výrobce. Přiznávám, že původně jsem se k němu uchýlila kvůli ceně, ale taky proto, že si na něj nejmíň naříkali s protýkáním - mám Melunu. Ale určitě nebrat tu Soft, radši Classic. (A který prodejce neuvádí typ měkkosti, tak se buď zeptat, nebo předpokládatm že je to pravděpodobně soft.)
Jinak klasiku Mooncup, je taky tužší, asi vůbec nejtužší, a málo si na něj stěžují. Stejně tak i na Yuuki - ale pozor, tam jsou taky dvě varianty měkkosti, ta soft je taky měkká až moc.
Ale fakt s enedovažuju říkat něco jednoznačně, musí si každá zkusit sama, co jí sedí a co jí nedělá dobře, která je opravdu hodně citlivá, že ji tlačí i tampony, tak Moon Cup pro ni dobrá volba nebude.

emjee
7. dub 2013

@saruli ako zistim, ked uz mam melunu kupenu, ci je soft alebo nie?

giuditta
9. dub 2013

baby,ja som z kalíška uplne sklamaná ☹ mám Ladycup (L) ale namiesto pohody samé piplačky so zavedením i vyberaním...až je to niekedy bolestivé 😔 nakoľko ten horný okraj je pre mňa moc tvrdý.
Nehovoriac o tom,že po 3.h preteká aj vtedy ked mám ms už 5.deň,čiže iba slabučke krvácanie ...sranda,že kalíšek je takmer prázdny ale hlavné že nohavičky špinavé 😠 .
Zavedený bol správne.
Kúpila som ho hlavne na dlhšie cesty,ked neni možnosť zastaviť sa každú chvílu,ale ako vidím môžem sa vrátiť k tampónom,nakoľko môj kalíšok je nepraktický a absolútne nespolahlivý 😖

Má niekto podobný problem?

simsalabim
9. dub 2013

@giuditta pokial ti kalisok preteka a je prazdny, to znamena iba to, ze je nespravne zavedeny. Podla coho si myslis, ze je spravne zavedeny? Neviem, ako dlho ho uz mas, ale pise sa, ze na vzitie sa s poharikom treba absolvovat 3 cykly.
Tvrdost poharika moze niekomu vadit, iny si to ani nevsimne. Ja osobne uz roky pouzivam Melunu - velkost S a M. Mala som Melunu klasik - ta je tvrdsia a aj Meluna Soft - maksiu a tu mam radsej. Mozno zmena znacky za nieco maksie by pomohla (ale s poharikom Ladycup skusenost nemam, neviem, aky je tvrdy). Niekedy aj prilis velky poharik moze sposobovat problemy (ja som ako prvy mala Mooncup velkost L - lebo ved zena po porode ma mat velkost L, nie? a ten bol pre mna zly zly zly). Pises o bolestivosti - pri zavedeni alebo pri vyberani? Podla mna robis nieco zle, zavedenie ani vyberanie nie je bolestive, ak to robis spravne. Myslim, ze niekde urcite robis chybu - poharik preteka, udavas bolestivost... ja by som na tvojom mieste patrala po pricine a nezvdavala to. Komfort pri noseni poharika sa s vlozkami ci tamponom neda vobec porovnat.