Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kili
19. únor 2009

rasha, nemsusíš byť stresman, ale ono to tak zrovna je, aj keď na to zrovna moc nemyslíš.

dididi30
19. únor 2009

no a este ma napadlo,ved nase deti su v nas, ked sa rodia, brodia sa nasou krvou a mozno sa z nej aj napiju 😝 a su zdrave a nase 😵

roasha
19. únor 2009

kili,a to si zober,ze presne v den odchodu,potom saskovat po ceste,aj ked to mam slabe,a kratko,nastve to. 😝

janeyzelvicka
19. únor 2009

Mě to taky zdravým rozumem posouzeno nepřijde nijak vysokoinfekční, ale odkud to teda ta mudra má? Jejku, dyť ti lidi na to studujou x let... 😨

adris69
19. únor 2009

dmonikad- 😉 asi ladycup lux,kaučuk asi nee 😝

roasha
19. únor 2009

krv je biologicky odpad,tak sa automaticky berie ako vysokoinfekcny material,ale je to vplyvom aerobnych bakterii,tak to chce "vzduch,a urc.cas" 😉 🙂 😀

johanda
19. únor 2009

janey - jak se jako ta krev vylje zpátky? Do dělohy nemá šanci a pokud ležíš, zůstává jí většina v pochvě i při použití vložky, nemluvě o tampónu. Krev se stává infekční až po opuštění těla, v pochvě žádné patogenní mikroorganismy v množství, které je schopno spustit infekci zdravá žena nemá. U tampónu je to něco jiného, jeho materiál je velmi efektivní kultivační médium, kalich je ze sterillního silikonu, tam se mikrob nemá čeho nažrat a získat energii k rozmnožování.

kili
19. únor 2009

keď som mala 13r, vlastne tú jar som dostala prvé krámy, chodili mi 23-24d a v auguste sme išli do grécka autobusom, čiže riadne dlhá cesta a malo my to výsť akurát v tedy. bola som ešte blbá a vôbec ma nenapadlo si zobrať vložku "pre istotu", a stále som tŕpla, či mi v tom buse nezačne. našťastie nič, tak som tŕpla zas pri mori, nech mi začne, aby cesta späť už bola v pohode, ale zas nič. a ani po ceste späť. a od vtedy som mala krámy nepravidelné až hrúza (napr. som mala 3t krámy v kuse...) 😝

janeyzelvicka
19. únor 2009

Johando, souhlas... vysvětlí to teda někdo ještě té mudře? Hmm, tohle nás ošetřuje v těhotenství a tak...

johanda
19. únor 2009

jo a k těm dr. - oni to jsou taky jenom lidi a ženská se holt učila ne vejšce před n lety, že krev je bla bla bla a zapomněla zapojit vlastní rozum. Haha, pár dr, znám a oni kolikrát věří tolika bludům - většina jich není chytřejší než průměrný jedinec v populaci, čest výjimkám🙂

adris69
19. únor 2009

😉 Třeba to někomu pomůže při rozhodování 😉 !

kili
19. únor 2009

ale aj tak spravila krok dopredu, asi sa proste boja. nikto nechce zaručiť, že to nič nie je, doteraz to radšej všetci odmietali, tak ona asi jedna z prvých (alebo to proste niekde čítala v zahraničí) na SK povedala, že je to v pohode. ale zadné vrátka si nechala 😀

roasha
19. únor 2009

kili tak to mas na figu.ja ako som dostala v 12r,tak stale presne,fakt len obcas to zblbne/ale raz do roka to je to maximum. 😝

adris69
19. únor 2009

Koukám,že to už probíráte 😀 !

kili
19. únor 2009

hmm, nemám správny modul 😒

roasha
19. únor 2009

ale keby dr.skusila kalich,o tamponoch a vlozkach by uz nechcela pocut. 😀
ja si tie moje ale este miniem,lebo ked som si ho vyberala,som myslela,ze si aj creva vytiahnem... 😀

kili
19. únor 2009

roasha, no mne išli na figu až do brania HA, čo bolo v 16tich a skončila som niekedy 22r, potom som pre istotu už nemala krámy vôbec, len po vyvolávačke a teraz po pôrode to ako tak ide, ani neviem po koľkých dňoch, to nejak nerátam. je to nepravidelné, asi tých 40d +/- 10-20dní???

adris69
19. únor 2009

A mě se zdálo,že mluvila dobře 😝 !

janeyzelvicka
19. únor 2009

Johando, pravdu díš... někdy se zeptám sestřenice, co zrovna končila medinu, jak to vidí... No, i když, jak jsem viděla ty její skripta a slyšela, co všecko se učí (i staré metody, co se už vůbec nepoužívají), asi se toho tam moc nemění...

kili
19. únor 2009

ja mám gynekologičku, čo má asi 60-70r, tej sa už ani pýtať nebudem, či ho doporučuje 😀

roasha
19. únor 2009

kili,to je na prd,to ani nevies,kedy otehotnies 😒 ,ale mala som par takych kamosiek ako ty.

kili
19. únor 2009

roasha, musíš zrušiť podtlak, čiže ho mierne stlačíš, to budeš počuť/cítiť, ako tam prúdi vzduch a potom ho vyvykláš von 😉

janeyzelvicka
19. únor 2009

adris, jo, mě taky potěšila, jen mě zarazilo to o nočním používání kalichu, že mi to nesedělo. Taky jsem spíš čekala, že to šmahem odsoudí jako nějako divnou nehygienickou blbost...

kili
19. únor 2009

roasha, no ja viem, že neotehotniem. MS mi blbne, lebo nemám vôbec ovuláciu, čiže ja beriem tabletky, keď chcem otehotnieť, iný to majú naopak 😀

roasha
19. únor 2009

dnes to uz nebudem skusat,mam to tak ako po HSG po dnesnom pokuse. 😀

janeyzelvicka
19. únor 2009

kili, já mám zase extra mlaďocha, ale vypadá na pěknou konzervu, příležitostně se ho zeptám 😀

roasha
19. únor 2009

aj ja som mala pri malej clostilbegyt,ale aby som bola pod kontrolou od zaciatku 😝 .

kili
19. únor 2009

janey, tak to je sila, že žiaden pokrkok sa tam nekoná. to mi pripomýna, ako sme sa na škole učili robiť programom v dose, čo bolo jasné, že už ho asi nikdo nepoužíva a o niekoľko rokov už určite nikto. ako bolo by to v pohode, keby to nebol fakt len jeden program, ktorý má svoje špecifiká a inde mi to vedieť bude na prd a venovalo sa tomu jeden celý ročník 🙄

janeyzelvicka
19. únor 2009

Kili, já jednou psala článek do studentského časopisu a ptala jsem se i absolventů fakult, jak byli spokojení a tak. A sestřenice svou fakultu (lékařskou, celkem prestižní, aspoň v našich podmínkách) velmi odsoudila, říkala tomu středověk. A teta, co tam učí, zas říkala, že to je docela děs, kolik toho tam ti studenti mají, staré metody se pořád vyučují a stále příbývají nové... A sestřenice měla skripta ještě azbukou....