Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kili
26. únor 2009

ja tiež nemám blok, už tam bolo kadečo 😅

mne to nejde spustiť, ako to robíte?

roasha
26. únor 2009

kili,klik tam ako dala link bihan,a na lavej strane mas damsky magazin,klik vcerajsi datum....ides.. 😉

kili
26. únor 2009

roasha, aha, tak na toto by som došla aj ja, no mne to tak nejde, asi nemáme prehliadač 😒

roasha
26. únor 2009

jaj,tak neviem,mne ide 😅

kili
26. únor 2009

no nič, však ja som to videla, nepotrebujem to vidieť zas 😝
len som bola zvedavá, čo mi to nejde.

zejm
26. únor 2009

Holčičko.motýlku, nevím, jak dlouhé máš měsíčky, ale mně přišel kalíšek hrozně rychle (do tří dnů). Tak to třeba ještě stihneš i tento měsíc. A kdyby ne, ono to zas za měsíc přijde 😀

Taky jsem měla teď potíž s kalichem. Už když mi přišel (LadyCup), všimla jsem si malilinkých pididírek, jakéhosi narušení kousek nad těmi správnými dírkami. Říkala jsem si, jak to tam asi budu vymývat. No a fakt to nešlo. Tak jsem jim psala a obratem mi odpověděli, ať jim kalíšek pošlu a vyberu si nový, že mi ho hned pošlou! No, udělali mi radost. Tak teď budu mít oranžový, už vyhlížím pošťačku 😉

quika
27. únor 2009

baby mal u vas MC nejaky vplyv na dlzku menzesu? casto citam ze menzes je s MC kratsi, ale u mna je to presne naopak a riadne mi to lezie na nervy 😠 predtym 4-5dni a teraz 7-8 🙄

johanda
27. únor 2009

quika - já mám menzes stále stejně douhý, kalich podle mě na krvácení nemůže mít vliv, to je věc hormonální.

pikkumyy
27. únor 2009

uz treti den pouzivam fialovy lady cup a spokojenost, nakonec jsem ustrihla tycku, co to slo, obcas trochu zazmatkuju, ze je moc hluboko, ale ty svaly ho opravdu umej vytlacit 😎 jen bych opravdu ocenila umyvadlo na zachode 😉

petka80
27. únor 2009

holky, zdravím! Taky jsem podlehla, mám objednaný mooncup, přijde mi v pondělí, tak jsem zvědavá 😅 Snad mi to půjde, když tak budu volat o pomoc! 😉
Umyvadlo na záchodě máme, tak hurá, aspoň něco.

katy69
27. únor 2009

ahojky holky 🙂
konečne som sa prekusala celou diskusiou o kalíšku 🙂 v podstate som nahlodana ako jablcko cervikom 😀 ale keby nebolo ale 😒 samozrejme sa neviem rozhodnuť, že ktorý kalíšok Lady cup alebo Lunette, mám 40 rokov a rodila som prirodzenou cestou v 21-tke jeden krát. V podstate na cene mi nezáleží je to predsa dlhodobá investícia 😉 ale ide mi hlavne o funkcnosť- aby nepretekal, nešpinil, bol pohodlný na nosenie a aby sa dal lahko a bezbolestne vybrať nakoľko som tam dole dosť citlivá ☹ už, už som bola rozhodnutá pre Lady cup ale som si prečítala tento osobný test http://menstrualcups.wordpress.com/2008/06/11/m... a dosť ma zmiatol a ak dobre chápem tak tam pre dizajn a funkcnosť "vítazí" Lunette /síce je na druhom mieste/ i ked viac bodov zíslak Lady cup /ale nieviem či nie len pre tie farebné prevedenia/ je na prvom mieste. Som teraz z toho dosť zmetená neviem, či som tomu článku-testu dobre pochopila nakoľko až tak dobre po anglicky nerozumiem ☹ viete mi niektorá prosím poradiť s tým prekladom alebo kto napr. má skusenosti s oboma kalíškami? velmi pekne dakujééém 🙂

zejm
27. únor 2009

Katy, myslím, že obliba LadyCupu není jen v těch barvičkách... V diskusi ho holky preferovaly už dávno před tím, než se různobarevné kalíšky objevily. LadyCup je údajně jeden z nejměkčích a hlavně hladký, takže se dobře udržuje. A výhodná cena taky není k zahození.
Moc se tu o něm nepíše, ale objevil se další nový český kalíšek Yuuki. Ten ale vroubky má, údajně se díky tomu nevylívá při manipulaci. Jak je to s pružností, netuším. Teď mají akci za 399,-
http://www.yuuki.cz/cz/uvod/
Já mám už víc než rok LadyCup a vyhovuje mi po všech stránkách.
A Katy, určitě potřebuješ ten větší (je od 30, někde už od 25 let)

elitera
27. únor 2009

to je super srovnání, katy 😵

elana
27. únor 2009

Katy, já mám zkušenost s Lunette (malým) i LadyCupem (větším) a mnohem lepší se mi zdá LC (snad to je důkazem, že jsem si objednala i LC malý a Lunette jsem odložila hluboko do skříňky 😉 )

Důvody mám v podstatě dva, jeden je plytký (LC je prostě hezčí, ty barvičky, jasně🙂), druhý pro mě dost podstatný: bojuju s vyndaváním a LC jde ven mnohem snáž, je na omak takový drsnější (ne ve smyslu hrubý s výstupky, ale takový povrchem jak balónek nebo jak to říct), takže se dá snáž chytit, zatímco Lunette je takový sametový a strašlivě kluzký (kor v době MS). A v neposlední řadě pak stopka, u Lunette je sice plochá, ale vadila mi hrozně moc, musela jsem ji ufiknout, ale to zas (v kombinaci s předchozím) bylo fakt na čtvrhodinu poctivého nadávání a funění v koupelně při dolování ven; zatímco u LC je stále kompletní a necítím ji vůbec.

jmakovka
27. únor 2009

ahojky, jen jsem se chtela zaptat jestli nekdo zkousel uz ten yuuki? cena je ted opravdu velmi lakava 🙂 nemate s nim nekdo zkusenosti?

jmakovka
27. únor 2009

cecil prosimte kdes vydela ty lady cup za 400 to me prijde super cena

roasha
27. únor 2009

katy,Lc je uplne mekucky,pruzny,Lunette neviem

katy69
27. únor 2009

díky moc za postrehy 🙂

elena - ahá, takže Lunette klze a nepomáhaju ani tie drážky naspodku? inak sranda lebo na obrázku vyzerá LC taký klzkejší.
Prosím ta este by ma zaujímalo porovnanie tých vrchov vieš tej obruče u LC a Lunette či je niektorý tvrdší a ešte co ma trocha odrádza u LC tak tie vzduchové dieročky sú v dvoch radoch a príde mi to že dosť nízko oproti Lunette aby odtial napr.nepretekalo 😒 a s tou velkostou to uz mám zrovnane 😉 dakujem

🙂

roasha
27. únor 2009

LC ten vrch je uplne pruzny,a dierky sa mi vobec nezdaju nizko. 😉

katy69
27. únor 2009

labzujem po nete a nasla som toto a teraz si mám ako vybrať? 😅

-poharik pouzivam bez problemov ALE mooncup som zaviedla bez problemov ale vyberanie bola sialene bolestive hroza, takze mooncup neodporucam, presiel kompletnou sterilizaciou a ma ho sestra..mala som moznost skusit lady cup, reklamovany ako najlepsi, vyberanie lepsie ale, prstienok ma prilis pevny a naopak poharik je prilis makky, takze sa tazsie a aj trochu bolestivo vybera, ja ABSOLUTNE ODPORUCAM LUNETTE, trosku tazsie sa zhana ale da sa, je makkucky a hlavne ma jemnny ten prstienok, cize ma super podtlak ale sa s nim hlavne lahucko manipuluje, ked sa taha von akoby sa sam roloval do vekosti akou ho vkladate, cca ak si viete napr. vybrat tampon dvomi prstami tak sa to da urcite bez najmensich problemov a inak sa to da tiez, je to asi velkost nasiaknuteho tamponu.

zrejme nakoniec nakoniec vyhrá Lunette
😝

elana
27. únor 2009

katy, ty obroučky se mi zdají stejné u L. i LC. Určitě si vyber, který Ti je bližší, ono obecně vzato určitě neuděláš chybu a mně teda při vyndavání "bolí" oba dva, přece jen, když ten kalíšek vyjíždí, tak přes tu hranu to trochu zabolí, sliznice je citlivá, ale je to fakt chvilička, jednorázově "lup" au a je to venku🙂

saska.t
27. únor 2009

baby zaujimalo by ma kolko ste za kalisek zaplatili, tu v DE stoji najlacnejsi bezfarebny 14,99 eura a najdrahsi 27 eur a neviem ci ta cena je mala alebo sa to oplati ... 😉

simply.vero
27. únor 2009

katy, každá jsme jiná a každé sedí něco jiného, nakonec to stejně budeš muset vyzkoušet sama na sobě. sama vidíš, že zkušenosti různých uživatelek můžou být naprosto odlišné. ale pokud jsi, jak píšeš, přečetla celou diskuzi, tak sis toho jistě všimla. protékání a špinění dopředu neodhadneš, to záleží na tvém těle a ne na kalíšku. ohledně toho vytahování, to asi bude taky individuální, protože například ve tvém srovnání dostal lady cup za pružnost lemu lepší hodnocení než lunette. prostě zkus a uvidíš.

mimochodem, k tomu článku - lady cup byl na třetím místě v osobním žebříčku recenzentky kvůli "levnému" vzhledu (přečti si odkazy "my thoughts" nahoře u názvů značek). podle součtu bodů by to vyhrál lady cup s celkem slušným náskokem.

kili
27. únor 2009

katy, určite každému sedí niečo iné, takže ak tej babe nesedel LC, tak to neznamená, že Lunette je lepší 😉
a MC je síce najtvrdší, ale mala ho ako prvý a to by asi nadávala aj na ten Lunette 😀

simply.vero
27. únor 2009

saska, já platila před asi dvěma lety necelých 700 českých korun za mooncup, ale od té doby se ceny trošku změnily. zkus zabrouzdat na stránkách, kde kalíšky prodávají, tam si uděláš aktuální přehled

katy69
27. únor 2009

elana - "lup" au 😀

dobre a teraz vázne ku vyberaniu-dopredu sorry za podrobný opis 😉

-sadnem si na misu čo najviac dozadu aby ked kuknem dolu som videla do misy, oblecenie až pod kolená aby som mohla co najviac roztiahnuť nohy do strán a z predu sa budem rukou snazit vytiahnut kalistek, ak sa mi to podarí 😅 ihned obsah vylejem a este medzi nohami oplachnem vodou z flase kalistek priamo do misy, utriem obruskom a vlozim spät - uf 😝 takto si to nejako predstavujem niekde mimo domu kde je WC bez umyvadla v miestnosti 🙂 lebo neviem si dosť predstaviť, že by som ho vyberala zo zadu, vstávala a napol zrde s oblecenim sa otáčala s pohárikom nad misu a v stoji oplachovala pohárik alebo áno? 🙄

kili
27. únor 2009

katy, opis dobrý, to zo zadu som fakt nepochopila, to by ani nebolo fyzicky možné 😕

saska.t
27. únor 2009

simply - dakujem tak to si trufam povedat ze tu v DE je na to velmi dobra cena ked kuknem na kurz ceskej koruny 😉

verulka
28. únor 2009

baby, tak ja som si normalne op necelom tyzdni privolala dalsi cyklus, asi zvedavostou 😝 normlane ze rano bum mrcha...takze som si zaviedla LC a hned vytiahla a ustrihla stpku nadoraz a uplne super, sadol vymakane, ziadne problemy...vyberanie bolo mega v pohodicke, ani som sa nezaspinila 😵 idem testnut noc 😎

roasha
1. bře 2009

verulka 😀 .....no radost mat MS pri kalichu.... 😀