Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

blumka
7. čer 2010

ahojte..potrebujem radu...
neviete cim to moze byt ze mi to pretecie? ked ho vyberiem je plny len do polovice alebo mozno trosku nad polovicu ale mne uz preteka...keby som ho mala zle tak by pretekal hned od zaciatku, ci?
a ako ho vyberate? hlavne teda ten koniec procesu vyberania by ma zaujimal, lebo na konci toho kaliska je taka olba hrana a ked tu vyberam ma to dost boli, no neviem ci mi rozumiete.... 😅

emjee
7. čer 2010

@blumka nainstalovany kalisek nie je zvislo, ale nakloneny, takze moze byt, ze aj ked je plny len nad polovicu, tak preteka - si myslim

a vyberanie - viem co myslis, ja som mala rovnaky problem pri prvych ms po porode - musis vybrat najprv jednu stranu a potom druhu (jeden polkruh a potom druhy)

blumka
8. čer 2010

emjee..vidis, to mi nenapadlo z tou jeho polohou...no asi to bude tym, lebo ked ho vlozim, prejdem prstom dookola a myslim teda ze je rozvinuty...dakujem
a teda budem trenovat 😉

molka
8. čer 2010

blumka, kvôli tej hlúpej oblej hrane som ho po prvom použití schovala a bojím sa ho znova zaviesť. Mňa to teda parádne bolelo, lebo som ho nemohla vytiahnuť a ťahala som potom už nasilu. Emjee dala celkom dobrý návod na vyberanie, žeby som to ešte raz skúsila?

frisbee
8. čer 2010

molka,nestrácaj odvahu,musíš ho najprv uchopiť,stisnúť,aby povolil pretlak,trochu povytiahnuť,zase posunúť prsty až k tomu oblému kraju,držať ho trochu zmačknutý a vyberieš ho pomaly a bez problémov,mne sa to tiež na začiatku stalo,teraz už som frajerka 😉

madlina
8. čer 2010

Ahoj holky,
cuvažuju o tom že si ho taky pořídím.Chtěla jsem se zeptat,jestli ho seženu normálně v lékárně.

dasulag
8. čer 2010

Ahoj. Nevím jestli se dá sehnat v lékarně. Možná se zeptat.

Já byc se chtěla zeptat, zda se můžu s kalíškem koupat v bazenu tak jak s tampony nebo je lepší zavést si na koupání tampon?

minonka24
8. čer 2010

Ahoj ženy,
potřebovala bych od vás radu. Kalíšek zkouším poprvé, takže instalace i vyjmutí je zatím docela nadlouho. Chci se zeptat, jestli má někdo nějakou fintu na vyjmutí. Já jsem si stopku hned odstřihla, protože mi vadila, ale teď se mi zase kalíšek špatně vyndává, páč mám buďto krátký prsty, nebo kalíšek moc hluboko 😅 Nahmatat a stisknout konec je docela těžký, kalíšek klouže a špatně se uchopuje do prstů. Možná to chce jenom cvik..??? 😝 Poradí někdo?
Dík.

madlina
8. čer 2010

Vy jste ho všechny kupovali přez net?

lalus
8. čer 2010

pravdepodobne väčšina cez net, ale som si istá, že aj v lekárňach ho dostaneš - určite nie vo všetkých, ale skús sa opýtať vo väčších, modernejších a dobre vybavených 😉 Keď si predstavím, že takmer všetky kalíšky máme poobjednávané z čiech a aj tak sú aj v Bratislave lekárne kde ho dostať (síce drahšie, ale predsa), tak určite musia byť aj v čechách 😉

jonki
8. čer 2010

@madlina na Slovensku je to najjednoduchsie cez net...ja som sa pytala v lekarnach som z Kosic a netusili o com hovorim... 😕 ale baby tu na fore spominali ze v Cechach je dostupnejsi

@minonka24 emjee to tu popisovala dobre, ze ako ho najlepsie vybrat-robila som to rovnako a pohoda..da sa to...a to som este nerodila a mam Lko. Stopku som tiez odstrihla, lebo mi vadila...ak je hlboko, cupnem si vo vani do podrepu a zatlacim ako na stolicu...a hned je dole 😉

jonki
8. čer 2010

@dasulag v bazene som sa s nim kupala tiez ale v druhej polke ms...neviem ako by reagoval prvy/druhy den...to som neriskovala 😀 ..bolo to uplne v poho 😉 ale niekto tu pisal nedavno ze to skusal a nebolo to dobre...neviem od coho to zavisi...

blumka
8. čer 2010

tak som to dnes skusala kadejakeo a fakt je to asi o cviku...aj zavadzanie mi ide lahsie aj vyberanie 😉

dasulag
8. čer 2010

No já bych měla mít už konec. dostala jsem ms dnes tak doufám že v sobotu už to bude o špinění. popř. přibalím zbytky tamponu co mám doma

herminka
8. čer 2010

Dasulag, s kalichem jsem plavala několikrát (chodím na bazén pravidelně) a pokud ho umíš dobře zavést, není problém. Kalíšek je naopak do vody vhodnější než tampon, protože nic nepropustí dovnitř (narozdíl od tamponu, který nasaje i bazénovou vodu).

janeyzelvicka
8. čer 2010

@dasulag já chodím každý týden na bazén s malou, už asi rok s kalichem, a je to v pohodě, když ho dobře zavedeš, není problém.

emmka3
9. čer 2010

ahojte baby, chcela by som radu, mam prvy den MS a prvy den s kalichom, ako dlho je bezpecne si ho tam nechat aby nepretiekol? pisu, ze ho mozem mat az 12hod, ale v prvy den asi nie, ze? Dakujem za nazory 🙂

ukana
9. čer 2010

ja som si ho dnes objednala, našla som aj zľavu, maju žltý LC s 20% zľavou 🙂
http://www.primisima.sk/

potom dám vedieť, dlhšie som študovala všetky vaše skúsenosti, tak som zvedavá, ako dopadnem 😨 😅 Hlavne v lete sa naň teším, ked chceme stále chodiť k vode.... 😉

blumka
9. čer 2010

no ja musi podakova @emjee...ten jej postup vyberania kalicha zabral a uz je to uplna pohoda lahoda...tuto noc som sa odvazilo si ho nechat a tiez pohoda...

mneme
9. čer 2010

@emmka3 to zavisi od intenzity krvacia - napr. ja by som si ho tam prvy den mohla v poho nechat aj 12 h. najlepsie je priebezne vyberat a sledovat, inak to nezistis 😉

emjee
9. čer 2010

@blumka 😉

@emmka3 zavisi od sily krvacania, ja druhy den (prvy nie, to mam slabe) vylievam tak za 3-4 hodiny - ale ja som fakt extrem 😀

jonki
10. čer 2010

@emmka3 ja som musela druhy den okrem rano a vecer...vyliat este aj naobed...inak ostatne dni ked som mala normalnu ms tak iba rano a vecer

emmka3
10. čer 2010

@emjee tak ja som asi podobny "extrem" 😉 vcera som vyberala po cca3hod a nieco som aj poserinkala, bolelo to, tak som si dala pauzu 😅 musim este chatit cvik, najma na to vyberanie, ako si ty vyssie pisala si budem musiet nacvicit ...

bettyna84
10. čer 2010

@madlina Já jsem se ptala v lékárně, když jsem ho kupovala, vůbec nechápali...ale myslím, že by ho měli mít v těch prodejnách se zdravou výživou (Country Life a tak), já ho nakonec koupila v obchodě s biokosmetikou (Biowave). Paní byla strašně ochotná, ukázala mi dva druhy kalíšků, takže jsem mohla porovnat.
A jinak - minule jsem druhý den vybírala snad každou hodinu, tak takový jsem extrém já. Je fakt, že další dny už to stačilo jen ráno a večer. Celkem bezpečně poznám, že už je plný, protože pak cítím takový tlak v podbřišku. Jakmile vyliju, tlak povolí.

madlina
10. čer 2010

Díky někde to zkusím a jinak příští týden objednám po netu.jsem se rozhodla a jdu do toho.jen se zeptám jaký by byl pro mě lepší.Ms mám spíš střední nebo slabou.Nebo podle čeho se mám řídit při výběru?

bettyna84
10. čer 2010

@madlina Vybírají se podle věku a podle toho, jestli si už normálně rodila (vaginálně). Síla ms je jedno. Já mám ladycup a jsem spokojená, ale jiný jsem nezkoušela.

vanusak
10. čer 2010

Já svoje vyndávání už popisovala párkrát nějak takhle 🙂
vanusak • 2d • 11. srpen 2009 v 17:05
Při vyndavání se mi osvědčilo z boku podél K prostě strčit prst až pod okraj K a odchlípnout od stěny, tím pádem to to pšoukne a zruší se podtlak a pak už jen za tu odchlíplou část jakoby nakrčením prstu a zaháknutím K táhnu ven. Mně vyviklat nejde.

blumka
10. čer 2010

no ja som tiez asi extrem, lebo prve 3-4 dni som vyberala po 2 hodinach, az vcera to bolo dlhsie a dnes este dlhsie...ale ja som mala vzdy silnu ms a po tehu tie prve dni mam este silnejsiu ako kedysi

dasulag
11. čer 2010

Já mám taky dost silnou MS a tento měsíc jedu první cyklus s kalíškem. Ještě jsem neprotekla, měním po cca 4 hodinách. Nechápu jak jsem to tak dlouho mohla bez kalíšku vydržet. 🙂 za tampony a vložky už bych neměnila. Děkuji této diskuzi, která mě přesvědčila si kalíšek koupit.

lalus
11. čer 2010

ahojte, mne dnes kalich prišiel 😉 sa teším ako malá 😀 😀 😀 idem skúšať "na sucho" a ak vloženie i vybratie prebehne bez ujmy na zdraví, tak budúci utorok (ak sa neomešká potvora jedna 😅 ) idem na to.