Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

ivuseta
3. srp 2009

Ahoj kališnice 😉 , jen chci napsat porovnání Yukki s Mooncup.
Svůj Mooncup jsem si totiž roztavila (když jsem kojila Maju) ☹ . Takže jsem si nechtěla kupovat znova stejně drahý. Yukki mají i na aukru a vyjde to myslím o 100 kč levněji...
Takže rozdíl nevidím žádný. Z kalíšku jsem nadšená, stává se mi, že na něj skoro zapomenu. A taky se mi zdá, že je ten Yukki ve vel. 2 největší. Takže mě stačí vylévat max. 4 krát za den.
Je super, že něco takovýho existuje, škoda jen, že ženy mají vůči tomu předsudky...nechutné, nehygienické apod...

akvi
3. srp 2009

Ahojte,

tak ja som uz tiez stastnou majitelkou LC. A som rada, ze som sa nechala ukecat - aj tato diskusia k tomu prispela. Mala som trochu problem z vyberanim, ale je to len zvyk a po par trapeniach som prisla na system 🙂 . A jedina nevyhoda - niekedy neviem, ci som si ho uz vybrala 😀 , vobec neviem, ze ho mam.
Vrelo odporucam vsetkym!

jmakovka
5. srp 2009

Kdyz kalisek skladate, dela se vam v tom skladu takovy jakoby "krakery" (tak to vypada zvenku)? Zkousela jsem stejne slozit dudik a prijde mi, ze se to tam dela min...

janapok
8. srp 2009

Ahoj holky. Z navodu mi neni jasne, zda muzu pouzivat,kdyz jsem jeste panna (tampony pouzivam i ty nejsilnejsi, ale jen Tampax se zavadecem, jen prstem mi tam nejdou vsunout).

simply.vero
8. srp 2009

jmakovka, co to jsou krakery? Jestli myslíš takové jakoby "čárečky" v tom skladu, tak to se mi dělá. Dělalo se to u Mooncupu, teď jsem si pořídila nový Lady Cup a dělá se to taky. To bude asi normální, ten rozdíl by možná mohl být tím, že ta vrstva silikonu je u kalíšku silnější než u dudlíku 😅

simply.vero
8. srp 2009

janapok, pokud ti vyloženě na fyzickém panenství záleží, tak bych ti to asi moc nedoporučila. Ale pokud je ti to víceméně jedno, jestli se ti hymen třeba i trošku poruší, tak jdi do toho, výhody jsou podle mě převažující. Vždyť je to jedno, panenská blána se může natrhnout u různých aktivit, klidně třeba i u cyklistiky. Stejně pannou nezůstaneš nadosmrti a při prvním sexu jsou důležité úplně jiné věci, než jestli máš "tam dole" neporušenou nějakou blánu.

Pokud si tampon aplikátorem zavedeš bez problémů, ale nejde ti vsunout prstem, řekla bych, že máš asi špatnou techniku zavádění (špatný směr nebo tak něco), protože tloušťka těch tampónů je zhruba nastejno. Takže pokud otvor v bláně nechá projít tampon s aplikátorem, není důvod, aby neprošel i bez. Kalíšek je trošku jiný případ, hlavně při vytahování, protože horní obvod (lem) při něm zůstává rozložený a tím pádem je širší než při zavádění. Ale s trochou cviku to zvládneš.

jmakovka
9. srp 2009

simply.vero jo to jsem myslela - jen me zajimalo jestli je to normalni 🙂

jmakovka
9. srp 2009

janapok pouzivat se pry muze, akorat teda fakt nevim...(ja bych ho asi jako panna nepouzivala) jsem po porodu a taky to neni zadna slast pri vytahovani...tak si to moc neumim prestavit, kdyz je nekdo panna. Ale kazdy je jiny...koukni na str. 32 tam nejaka holka psala. No kazdopadne i kdyby sis ho koupila a nevyhovoval hned..casem se hodit bude 🙂. Dost casto je potreba ustrihnou "stopku" (ja ji mam teda pryc uplne) a vytahovat je potreba 2 prstama - kdyz to pak poposunes, tak to chytit trema prstama a trosku to slozit, aby to kolem toho vrsku zmensilo prumer. Kazdopadne je to vzdycky pri vyndavani vetsi nez pri vsunovani. Tak si to zkus nejak predstavit 🙂 snad jsem trochu poradila 🙂

jmakovka
9. srp 2009

janapok tady mas skladani: http://www.solnajeskyneletnany.cz/novinky/menst...
ja bych rekla ze prumer toho slozeni zustane i tak min. 2cm

iii
10. srp 2009

dievcata, je mozne pouzivat kalistek po porode na ocistky? mate s tym niektora skusenost?
ospravedlnujem sa, ked sa to tu uz vyskytlo, neprecitala som diskusiu celu....
dikes, ingrid

bambusko
10. srp 2009

iii, pouzivanie po porode sa neodporuca, ani si nemyslim, ze by niekto mal chut si tam nieco pchat po porode 😉

dokupila som si druhy kalisok a hned som ho vyuzila na vymenu v prirode, takze este raz vdaka za napad mracik 🙂 a dnes ako na potvoru mi spadol rano kalich do wc 😖 takze som zas vyuzila nahradny

iii
10. srp 2009

tak na vsetkych strankach, co som nasla nakoniec, sa to nedoporucuje kvoli riziku infekcie.......
bambusko diky!
aj ked si osobne nemyslim, ze by to 2-3 tyzden po porode malo byt nejak zvlast neprijemne

petka80
10. srp 2009

iii, obecně se to fakt nedoporučuje, ale řekla bych, že záleží na konkrétní situaci, třeba jestlis měla nebo neměla nástřih, v jakém stavu jsou svaly pánevního dna atd. Pokud by bylo vše o.k., tak bych do toho možná i šla, přesně jak píšeš, třeba 2-3. týden po porodu, musí to být bezva místo těch děsných vložek..... 😖

jmakovka
10. srp 2009

pouzivat se nema kvuli infekci - takze ja bych to toho nesla. Myslim ze se to da parkrat v zivote prezit 🙂 na 20 deti se nechystate ne? 😀

jula81
10. srp 2009

Ahoj holky, mám otázku na vás, co už jste zkušené uživatelky kalíšků - už jsem se rozhodla že si ho taky pořídím, ale - jakou velikost? je mi 28, nerodila jsem, ale zdá se mi že nejsem nijak "volná", jde mi o to, jestlisi mám koupit větší a vleze se stejně jako by se vlezl menší, nepřijde mi že by v tom byl až takový rozdíl v těch velikostech, ale zas bych se nerada spletla, aby menší neprotékal ... zatím si myslím že aději ten větší a něajk se vleze, al eza každý názor a tip předem moc děkuju 🙂

simply.vero
10. srp 2009

Julo, pokud máš udržované, vypracované svaly pánevního dna, ber klidně menší. S jednou výjimkou - pokud máš hodně silnou menstruaci, z vlastní zkušenosti radím jít hned do většího, při menstruaci je ta vnitřní poševní sliznice taková poddajnější, takže se i většímu kalíšku líp přizpůsobí.

vanusak
10. srp 2009

Jula - to záleží taky, jak jsi rostlá 😉 Já už ve 20, 25 bych klidně brala ten větší, prostorově jsem holt uvnitř širší, přestože vypracované poševní svaly mám 😎 To fakt záleží na individuálním tvaru a velikosti vnitřního prostoru 😉

iii
11. srp 2009

baby este raz dikes za rady....asi to nebudem pokusat v sestinedeli, vlozky raz za cas prezijem.
za posledne tri roky som menstruovala raz, tak mam len taky blby pocit nevyuzitelnosti kaliska...

jula81
11. srp 2009

simply, vanusak, oběma vám děkuju za tipy, nakonec jsem se teda rozhodla pro větší Lady Cup, tak jsem zvědavá, jaký to bude, taky doufám, že přijde příští týden, jedem totiž na dovolenou a hrozí, že mě tam ms potká, bylo by fakt vynikající, kdyby už nedorazila, chceme mimiko a už pár měsíců se činíme ale zatím nic, tak myslím že i zákon schválnosti by mohl jednou zafungovat 🙂

sue
11. srp 2009

Ahojte, tak už ho mám doma aj ja, mám väčší, nakoľko spĺňam obe podmienky 😝 😀 stará matka korytnačka 😀 😀 😀 ...ale keď som to otvorila, tak sa mi zdal strašne veľký 😔 dosť veľké mám obavy...

Poradíte niekto nejaké triky na prvé použitie?

simply.vero
11. srp 2009

Vanusak, jo, souhlas, akorát ono se to tam vevnitř blbě měří 😎 Navíc když nemáme srovnání 😅 Já jsem si třeba udělala představu až teprve po tom, co jsem si kalich pořídila. Takže to asi, Julo, musíš holt risknout (přinejhorším, když ti ten velký bude fakt velký, schováš si ho a použiješ za pár let, mezitím si dokoupíš malý - zas tak obrovská investice to není)

simply.vero
11. srp 2009

Julo, teď jsem si všimla, že jsi snž - tak přeju hodně štěstí a brzké zadaření, abys tu velikost kalichu co nejdříve nemusela řešit 😉

Sue, nejlíp si každá na to přijde sama, každé vyhovuje něco trošku jiného, ale hlavní je udělat si na zkoušení klid, vlézt si klidně do sprchy (hlavně na vyndávání) a nepanikařit, když to napoprvé nepůjde "hladce". Velký až tak není, neboj - při vkládání ho složíš, vevnitř se tkáň umí přizůsobit a při vyndávání to chce jen trošku šikovnosti a vytvořit si na to svůj "grif". Určitě na to přijdeš. Přeju úspěšné zkoušení! 😎

herminka
11. srp 2009

Sue, poskládat ho na co nejmenší, opláchnout vodou, uvolnit se 🙂 Zavedení je bez problémů (to šlo krásně i mně, která jsem nepoužívala tampóny), při vyndávání se opět uvolnit a nesnažit se kalich vytáhnout násilím proti podtlaku, to se stejně nepovede (od mého prvního použití kalíšku uplynuly dva roky, ale mám ho stále ve velmi živé paměti 😀), ale zkusit ho poševními svaly povytlačit ven, a když na něj dosáhneš dvěma prsty, kývavým pohybem vyndat.

vanusak
11. srp 2009

Jula - ono to tady bylo docela jednu dobu aktuální, že holky, co si kalich pořídily, tak na jednu stranu posmutněly, že ho ani nevyzkouší, protože otěhotněly... 😀 Na druhou stranu je jasný, že mimís předčil radost z kalichu 😉

vanusak
11. srp 2009

Sue - určitě namokro, suchej tam neleze 😉 😀
Při vyndavání se mi osvědčilo z boku podél K prostě strčit prst až pod okraj K a odchlípnout od stěny, tím pádem to to pšoukne a zruší se podtlak a pak už jen za tu odchlíplou část jakoby nakrčením prstu a zaháknutím K táhnu ven. Mně vyviklat nejde 😝

simply.vero
11. srp 2009

Vanusaku, potvrzuju, taky jsem přešla na tvoji techniku. Mooncup měl dole na dně takovou jakoby silnější vrstvu silikonu, takže se krásně vyndaval za spodek. Ale koupila jsem si nový Ladycup, ten je tenounký a dole mi prostě nejde za co chytit (tyčku jsem šmikla hned, ale za ni mi to stejně nikdy nešlo), tak musím tahat shora... Je to docela nezvyk.

akvi
12. srp 2009

sue - chce to len klud a cvik..ja som to skusala 1x, ked som nemala menzes.. Pomohol aj lubrikacny gel - aspon prvykrat...zaviest nebol problem, ale dosatat ho von, to bola ina sranda... 😀 Hlavne treba zachovat klud..a pouzit svaly, zrusit podtlak a uz to ide... Asi kazda si budeme pamatat ten 1x 😀 . Neboj, potom sa to naucis a bude to rutina.. aj ked teda ja zatial vyberam pre istotu len vo vani... Na nejakych verejnych WC zatial nehrozi...

sue
12. srp 2009

Uff, dúfam, že nebudem prvá, ktorá hystericky bude bežať ku gyndošovi, že kalich nejde von 😝 😀 ďakujem za rady, nebudem teda čakať do MS a odskúšam 🙂

sue
12. srp 2009

...jo a ešte pred prvým použitím stačí vyvariť vo vode? Ako dlho? A potom po použití čo s ním? Treba kupovať tie tablety či stačí vyvárať? Ak áno, ako dlho?

petrunka01
12. srp 2009

Ahoj...tak jsem nakonec neodolala a kalich objednala.Měl by přijít každým dnem a já jsem děsně zvědavá a treochu se bojím,abych nebyla ta výjimka,co potvrzuje pravidlo.Ale říkám si,že přinejhorším jsem přišla o pár stovek....Pak dám vědět,jak to dopadlo🙂