Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

mihapiha
3. kvě 2007

Mooncup ještě nedošel 😢

bednaroi
3. kvě 2007

tak mam za sebou par hodin kaliskovani,a celkem ok,dovnitr sel jednoduseji nez nanecisto 😅 tak doufam ze tak lehce pujde i ven,ale asi jo,protoze si myslim,ze ho dostanu ven i jen posouvanim posevnimi svaly 😀 malem se mi to podarilo na vc 😀
Jenom mam problem ze mam porad pocit ze potrebuji na malou ☹ a to jsem mela i pri pouzivani tamponu,tak snad to prejde.Ale jinak jsem spokojena,ani o nem nevim,a to mam stopku skoro v puvodni delce 😉 Tak ten pocit na malou je asi psychyckeho razu,kdyz o tom tak uvazuji 😀

bednaroi
4. kvě 2007

tak prvni noc s kaliskem je za mnou,a jsem nadsena,nedam na nej dopustit,uz ho nedam z ruky 😀

mobina
4. kvě 2007

Bednaroi já taky chodím při zavedeném kalíšku častěji na malou a při tamponech jsme to měla taky. Asi tam nepatrný tlak na močák bude 😉

bednaroi
4. kvě 2007

mobina jojo,asi jo,ale u me je to celkem jedno,ja totiz litam na malou i bez kalisku minimalne stokrat denne 😀 a padesatkrat za noc 😀

ale kalisek je super,uz si ani nepamatuju kdy naposledy jsem si menzes takhle uzivala,pred dvema a pul lety mi totiz doktor zakazal tampny ☹ ,a vlozky teda nejsou zadna slast 😠 at jsou sebelepsi,neni nad pohodli

kacabacka
4. kvě 2007

koukala jsem na ty stránky menstr.kalíšek.cz, ale nechápu....
Ten dárek to jsou ty tablety Milton? A ještě, když se vypotřebují, dají se pak koupit extra? Pak taky nechápu, jestli jen ty tablety stojí 700 nebo jestli je to cena i s tím kalíškem....chápete to někdo?

kacabacka
4. kvě 2007

a taky tam píšou, že ani to vyvaření není stoprocentní, že tam stejně zůstávají bakterie...tak nevim, jestli to není jen trik, abysme si koupily ty tablety

majenka
4. kvě 2007

Kacabacka: na ty stránky jsem tedy nekoukala,ale můj názor je, že vyvaření musí stačit!!! Copak se miminkovské věcičky nevyvařují nebo nedávají do sterilizátoru??? Pokud na bakterie nestačí desetiminutové vyvaření, pak na ně nemůže stačit teplá voda a mýdlo...a raději bychom se vůbec neměli dotýkat na intimních mýdlech a naše partnery bychom měli každý večer ponořit do tabletkového roztoku 😀 😀 😀 . Já věřím vyvaření! 😉

majenka
4. kvě 2007

tam mělo být samozřejmě "intimních místech" 😀

listicka77
4. kvě 2007

Tak to bych je fakt poslala ... víte kam 😀 . Předpokládám, že ty kecy o tom, že tablety sterilizují bez rizika poškození kalíšku a že zničí (na rozdíl od vaření) všechny mikroby, opsali od výrobce. Ale přijde mi to fakt nehorázně neseriózní, když v návodu píšou, že vyvaření stačí (a tablety jsou např. na cesty a podobně). Fakt mě to znechutilo.
Jinak s tou cenou je to jasné. Kalíšek je za 625,- a teď je krom toho v akci kalíšek s tabletami za 740,-.
Nemám ráda chemické nesmysly a budu vyvařovat!!!

brundik
4. kvě 2007

Tak jsem na to taky jukla. Pri vyvarovani pri teplote 100 °C muzou opravdu prezivat odolne bakterie, ale 99% baterii se znici, takze vyvarovani opravdu staci. Vzdyt zena v pochve taky neni sterilni. 😀 Na cesty tabletky muzou byt fajn, ale nemam s tim zkusenost.
Majenko, jsi me pobavila s ponorovanim partneru do roztoku. 😀

mihapiha
4. kvě 2007

Taky věřím v převaření, plíny se taky vyvařuje a perou na 90. Musí to stačit, tablety je jen zbytečný reklamní trh, na co ho podporovat???

mokrinka
7. kvě 2007

Ahoj holky jak čtu ty vaše přízpěvky tak uvažuju o koupi kalíšku. do ted jsem používala jen tampony vložka mi vadí, ale začíná mě to lákat zkusit kalíšek. jen bych se chtěla zeptat možná už jste o tom mluvili, ale já jsem to nenašla jak mám kalíšek musím ho pokaždé vyjmout když jdu na záchod?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mihapiha
7. kvě 2007

Tak jsem zjistila, že kde jsem objednala kalíšek prvně, tak mi nepřišel email o potvrzení, tak jsem si v pátek objednala někde jinde a je jeste o 40Kč levnější. Tak čekám, že ve stř příjde... Mohl by, alespon ho vyzkouším hned!!!

listicka77
8. kvě 2007

Tak jsem si odbyla svou premiéru vyjímání kalíšku na WC v restauraci. Byl tam čistě náhodou záchod s umyvadlem přímo v kabince. Vše proběhlo OK. Příště už si snad troufnu i na vyplachování vodou z petky! To si teprve budu připadat s kalíškem nezávislá! 😀

novako
8. kvě 2007

gedren: Mám kamarádku, která na gynekologické prohlídce dostala kázání od paní doktorky, jak se musí po styku řádně umýt, udělat si výplach ... S tou sterilizací jsi tedy nebyla tak daleko od pravdy. 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bednaroi
8. kvě 2007

haha,to by me teda bavilo delat si nejaky vyplach,ja jsem rada ze po om zvladnu sprchu 😀

jinak kalisek je skvelej,prvni menzes za mnou,a jsem fakt nadsena,uz jsem do nej ukecavala dve kamosky,a jdou do toho.Dokonce i moje mati ho chtela hned jak jsem ji o nem rekla do telefonu 😀 tak to vidim tak ze letim do cr s kufrem kalisku 😀 (budou to prakticke darky)

mokrinka
8. kvě 2007

ahoj holky tak jste mě přesvědčili taky si ho koupím. V září mě čeká dovča a jak je zvykem vždycky to tam dostanu a koupat s tamponem to mi vadí musím ho jít vždycky hned vyměnit a to na pláži kde není wc je dost blbé. Dá se koupit i v lékárně nebo jen přes net? Když tak mi prosím dejte typ nebo adresu kam si o něj napsat. děkuji 🙂

evaje
9. kvě 2007

Ahojte holky, tak si tu sedím a konečně si klidně menstruuju do kalíšku. musím uznat, že jsem se taky nemohla zvědavostí dočkat.A je to super. Tedy jak již psala benaroi, taky chodím častěji na malou, ale já jsem taková učuraná stále. Jedna sklenice vody vypitá a 3 vyčurané. Vše je jinak ůplně v poho.
Dík za rady při koupání. Až ho vyzkouším v bazénu,dám vědět, jak jsem dopadla.
Taky jsem byla na stránkách mooncupu a zjistila jsem, že nabízejí i jednorázové softcup, prý se dají použít i při sexu. Máte někdo nějakou zkušenast? Myslím s tím softcupem 😉 Levné nejsou, ale možná že na dovču by se hodily, abychom nemusely vyvařovat atd. Nebo ty se taky musí vyvařit? nevím, zkuste poradit.
Tak se mějte

zuzan
9. kvě 2007

Ahoj Evaje, se softcupem žádné zkušenosti nemám, ale taky by mě lákal-už kvůli milování, které jak mě, tak manželovi v tom týdnu vždycky chybí. Taky jsem koukala na cenu, která je dost vysoká, ale když jsem to pak spočítala, tak použití jednorázového kalíšku vyjde na 20,-Kč (při zakoupení 24ks), což není tak hrozný...Co se vyvařování týče, myslím, že když je koupíš, budou nějak sterilně zabalený a po použití je vyhodíš rovnou do koše, takže bych vyváření zas až tolik neřešila 🙂

koberuska
9. kvě 2007

Ahoj děvčata, velmi vážně uvažuji o koupi kalíšku. Zjistila jsem, že se dá koupit na netu na různých intern.adresách - můžete mi napsat se kterým int. obchodem jste byly nejvíce spokojené co se týče ceny, dodání, ochoty apod.? Děkuji za odpovědi, příp. za IP.

kacabacka
9. kvě 2007

tak jóóó, přesvědčily jste mě! Už jsem ho objednala, tak jsem zvědavá, jak s tim budu za měsíc bojovat.... 😉

mihapiha
9. kvě 2007

Dneska mi kališek přisel, objednavala jsem ho na kalisek cz a myslim. Jinak jsem si myslela, ze ho hned vyzkousim, ale mrcha nejak zlobi, zatim slabe spineni, tak cekam kdy propukne a pak to testnu. docela se na to těším. 😉

mobina
9. kvě 2007

koberuska já ho objednala na bavlnce a super. Kalíšek přivezli domu se vším všudy. Jen ta cena byla před rokem trochu jiná, takže s tímneporadím 😉
Miho já kalíšek používám i u špinění. Tak zkus trénovat 😉

mmmk
9. kvě 2007

Koberuska, objednala jsem ho pres menstruacnikalisek, stoji tam 625,- jen tedka v kvetnu.
Ale pry to posilali 3.5. a jeste ho nemam doma. Mozna jsou trosku mimo, ze jsem to poslala na jmeno svoji sestry a platila prevodem z meho uctu s mym jmenem. Ale psala jsem jim to. Tak nevim, kde je problem. Nemate nekdo zkusenost?

mihapiha
9. kvě 2007

mmmk já ho prvně objednala přes menstruačníkališek a nedošel mi, ani email o potvrzeni objednavky, tak jsem si ho objednala jinde a už je doma.

mobina - já bych ho i zkusila, ale má ms je tentokrát jiná než normálně, tak uvidíme co se z toho vyvrbí, jinak jak se to trošku rozběhne, tak hned vyzkouším a a samozřejmě poreferuji. 😀

mmmk
9. kvě 2007

Mne mail prisel, dokonce jsem tam i psala a pani mi prave odepsala, ze uz ho poslala a i cislo zasilky 😠

listicka77
9. kvě 2007

Já ho mám taky z menstruacnikalisek a spokojenost. Platila jsem předem příkazem a přišel doporučeně tuším do týdne.

evaje: Na jak dlouho na tu dovolenou jezdíš? Vždyť kalíšek se během MS jen vyplachuje a vyvaří se až po skončení (ale samozřejmě ho nemusíš vyvařit hned, stačí, aby byl vyvařený před další MS).