Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kacabacka
20. čer 2007

no a nemáte spíš některá nějakej typ na mejdlo, kterym se to dá mejt? LEN? 🙂

majenka
20. čer 2007

Já jsem ho myla normálním mýdlem na intimní partie Lactacyd a ráno vyvařovala (manžel prý poznal MS podle kastrůlku na sporáku 😀 )

listicka77
20. čer 2007

kacabacka: to tam asi nebude, ale třeba parafín je vyrobený z ropy a v kosmetice se běžně používá.

novako
21. čer 2007

Teď jsem se koukala na složení Lactacydu a ten by snad měl být OK. Aspoň jsem tam žádne parafinum liquidum nenašla. 🙂

kacabacka
10. črc 2007

Teď používám kalíšek podruhý - teda druhej cyklus a je to fakt boží věc. Je to fakt super! neproteče ani kapka (ani přes den ani v noci) a zavádění a vyndavání už je v pohodě, chce to fakt jen cvik. Fakt ho můžu doporučit. Ze začátku jsem tomu moc nevěřila, ale po přečtení diskuze jsem si řekla, že těch 600 neni zas tak moc na to, abych to aspoň zkusila. První cyklus to byl teda celkem děs, to jsem ho dolovala ven třeba i 10 min. bála jsem se toho podtlaku, ale teď už je to v poho. Kdo ještě váháte, tak fakt můžu doporučit 😀 usnadní vám to tohle nepříjemný období 😀

kacabacka
11. črc 2007

nekoukali jste teď náhodou na stránky menstr.kalisek.cz? Je tam i nějaký nový - Lunette, jaký je rozdíl mězi tímhle a klasickým mooncupem? Je ta výhoda jen v tom, že je vhodný i pro mladší holky? Nebo v čem je rozdíl? A proč nejde objednat?

drago
11. črc 2007

Ahoj holky. O ničem takovém jsem neměla tušení a hned mě to nadchlo.Akorád bych se chtěla zeptat( nestíhám číst) jestli se může kalíšek používat od začátku až do konce ms.

len
11. črc 2007

Jasně, dokonce i mimo MS 🙂

drago
11. črc 2007

Dá se koupit i norm. v lékárně nebo jen z netu?

len
11. črc 2007

No, jestli projdeš celou diskuzi, někdo tu dával odkaz na lékárnu, ale obávám se, že jenom z Prahy 😒 Ale když to projdeš, tak jsou tu odkazy a reference na několik netových obchodů a snad všem dorazil bez problémů 🙂

drago
11. črc 2007

🙂 díky moc. Mrknu a asi si to obědnám. Když spočítám co dám za tampony a vložky tak se to vyplatí.

kacabacka
12. črc 2007

len: čauky, nevíš, jaký je rozdíl mezi mooncupem a tím lunette?

len
12. črc 2007

Kacko, asi jiný výrobce, jiank to bude to samý 🙂

claire
12. črc 2007

Tak ještě jeden poznatek (z praxe). Jak se furt omýlá, jak je toho obsahu za jednu MS málo, tak mě to vám tak za ty roky přesvědčilo, že málo (ono to i z těch tamponu vypadalo)... a teď zírám jako blázen - se mi to zdá jak litry 🙂 Člověk si uvědomí, že vylejvá takovej cennej produkt vlastního těla. Uáááá, to je síla.

makinka.1
12. črc 2007

Precetla jsem celou vasi diskusi a jsem docela dost nalomena si kalisek koupit.Taky me nebavi porad premyslet,jestli mam dost tamponu a tak podobne.Sice planuju mimi,ale 9 mesicu utece jako voda...

herminka
13. črc 2007

Claire, vidíš, většinou jsem v diskusích četla pravý opak - že si holky myslely, kdovíjak nekrvácí, a přitom v kalíšku pak měly pořád na dně 😉

claire
13. črc 2007

No jak říkám - asi jsem byla moc zblblá z toho, jak se to opakuje - že je toho strašně málo. A to já mám taky furt jenom na dně (i po mnoooha hodinách), jen to člověk najednou vidí... no, tekutý ;)

claire
13. črc 2007

Ještě se teda zeptám - nemáte někdo trik, jak by se dal kalíšek uvést do "barevně přijatelnějšího" stavu? Na návodu psali, že časem zežloutne a to, že se dá odstranit steril. tabletama. No mně už žlutý přišel a není boha, jak ho přimět, aby nevypadal jak z 1. republiky.

listicka77
13. črc 2007

Taky mi přišel ne úplně bílý. Ale žlutý, to je silné slovo, jen lehce nažloutlý. Nebuď taková estétka, vždyť ho nikomu neukazuješ. 😀

claire
13. črc 2007

Já na to musim koukat ;)

listicka77
13. črc 2007

Tak zkus ty sterilizační tablety, třeba to fakt pomůže. A pak se poděl o zkušenost. 😉

claire
13. črc 2007

Právě že nepomohlo ☹ Možná to chce hodněkrát - zatím tam pobyl jen 2x.

macula
21. črc 2007

Ahoj holky🙂Kalíšek mě nadchnul- taky bych neměla používat tampony a vložky jsou hrozný. Včera navečeru jsem si kalíšek zavedla poprvé a je to naprosto super!🙂Až na jeden problém..Okamžitě protekl..Nevím,co dělám špatně, možná je moc hluboko, taky mi přijde, že se mi nerozvinul, tak to zkouším pořád dál(možná mi pomůže ten druhý způsob zavádění), ale kdybyste měly nějakou radu, byla bych vděčná.. Mám menší velikost- je mi 20 let a ještě jsem nerodila.Tak zatím díky za případný ohlasy a mějte se pěkně🙂

macula
21. črc 2007

Tak teď jsem po čtvrt hodině snažení v koupelně zjistila, že prostě nejsem schopná ten kalíšek zavést tak, aby se vytvořil podtlak-jde okamžitě vytáhnout..Jsem úplně zoufalá, POMÓÓÓC!!!!!!!!!!!!!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
evaje
22. črc 2007

Tak to vypadá, že s kalíškem budeme i nucené se starat o svou postavičku, co?Ale je pravda, že s pevnějším pánevním dnem se lépe zavádí. Hlavně ho budeš schopná posunout jinak než rukou. Já ho vždy zavedu a pak ho tkovým tím stahovacím pohybem šoupnu dál. Používám ho teprve 4 měsíce a jsem vlastně začátečník, ale taky mě občasobtéká. Tak jeden den z těch pěti menstruačních je blbej, to se mi nedaří ho zavést, ale zbytek je prostě žůžo. Hlavně teď v těch vedrech. Jo a někdo tu radil, že kalíšek zavádí ve sprše. I já to tak dělám a to jsem většinou v pohodě.

vanusak
27. črc 2007

Tak spolukalíšnice, po již několika cyklech používání K se musím podělit s dalším pokusem. Ale předtím ještě musím podotknout, že dnes už bych K nevyměnila za nic na světě! Je to neskutečná paráda a takový osvobození nemuset tahat sebou prostě eclý den nic po taškách anebo po kapsách... Jen mi doteď strašně mi vadilo, když první den MS mi šel K špatně aplikovat, tedy spíše, že mi dělá problémy, aby se rozevřel a když už jo, tak že lehce protékal. Přišla jsem totiž na to, že možná na to má vliv, že když je na sliznici všude rozlezlá ta kluzká krvavá "hmota" a stěny nejsou čisté, kalíšek dost klouže, nedokonale se pak rozevře a následně lehce protéká anebo aspoň vždycky dovyteče ten zbytek "hmoty" a krve, co je na stěně ode dna K až dolů k otvoru. Tento cyklus jsem na první půlhodinu po obdržení MS použila tampon, mezitím si vyvařila K a teprve po vyndání jsem K aplikovala. Výsledek byl mnohem lepší než předchozí cykly, protože krev a slizké cucky ze stěny se nacucly do tamponu a já do čistějšího prostředí mohla vsunout K, který se krásně přicucnul a prakticky bylo od první hodiny všechno v pořádku a načisto. Toť můj další vylepšený postřeh 😉

macula
29. črc 2007

Já se se svým kalíškem taky(i přes počáteční problémy) sžila a můžu jen chválit , chválit a ještě jednou chválit!!🙂je to absolutně super a děkuju za rady🙂

keny
31. črc 2007

Tak jsem se nakonec taky rozhodla si ho poridit. Problem byl jen po prvni noci, kdy se mi poharek nejak zatoulal moc hluboko a ja ho nemohla vyndat 😀
Prijde mi, ze ho kritizujou hlavne ty holky, ktere ho nevyzkousely. Taky vas ted ta menstruace bavi? 🙂
Poharek mi vubec neproteka, ale kdyz ho zavedu, citim, ze ten podtlak ten poharek tak jakoby vycucne - je to normalni nebo ma byt ve stejnem tvaru jako nezavedeny?
A jeste dotaz - to zajima hlavne meho muze 😀 - nemuze nas ten poharek "vytahat"? I kdyz me vic nez porod urcite ne 😝
Kupovala jsem pres: www.poharek.cz, je to oficialni distributor (coz o nekterych jinych neplati, tak pozor), komunikace a rychlost vyborna, tak je aspon doporucim 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz