Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

amabilis
24. čer 2015

Jojo a nejlíp v podřepu. Jakmile zavádím jen ve stoje pouze přikrčená, nedosedne, jak má. Já mívám hodně silnou menstruaci, takže mám problém na začátku, kdy to mám hodně, že mi jakoby doodteče ten zbytek krve, co tam zbyde po vylívání a s tím si nevím rady. Takže si právě myslím, že to může být ten problém s "protýkáním", že neprotéká kalíšek, ale právě odteče ten zbytek, co se tam nahrne ve chvíli, kdy vylévám ten kalíšek. Jakmile to mám totiž míň, tak problém ustane...

ohi
27. čer 2015

@nunacek Ted je to u ledu,brzy se asi začneme snažit o druhé dítě,tak jsem si řekla,že to budu řešit po druhém porodu.

@amabilis Kališek svinu a zavedu,také ho mám nizko,on ani hluboko moc zavést nejde

emma_932
23. črc 2015

dievcata, zvazujem kupu kaliska, no mam velmi casto zapal mocovych ciest a bojim sa ci to kalisek nezhorsi. Nemate s tym nahodou skusenosti?

nunacek
23. črc 2015

@ohi Aha 😉 Tak ať se druhé dítě brzy povede 😉 Já už snad našla ten správný kalíšek, zatím jsem ho měla jednu MS, tak uvidím, jak to bude příští MS.

nunacek
23. črc 2015

@emma_932 Kopíruju článek o kalíšku / pohárku a zánětu močových cest:

Některé ženy mají močovou trubici a vagínu velmi blízko u sebe, a proto pokud není pohárek zaveden správně, může docházet k částečnému zablokování močové trubice. Horní okraj pohárku může totiž při špatném umístění močovou trubici skrze poševní stěnu jakoby přiskřípnout. Tento stav brání správnému vymočování a může způsobit infekci močových cest. Obvykle této infekci předchází „varování“ – máte-li špatně zavedený pohárek, pociťujete problémy při močení (jde to hůře než obvykle, protože je močová trubice zúžená). Pokud to ignorujete a nezměníte umístění pohárku, pak může dojít k vypuknutí zánětu.

Možná řešení:

zkoušejte různá umístění menstruačního pohárku (níže nebo naopak hlouběji) – takto zjistíte, které umístění je Vám nejpříjemnější a nezabraňuje Vám v močení nebo
můžete vždy těsně před močením pohárek dočasně zatlačit trochu hlouběji nebo
pohárek před močením nakloňte tak, že zatáhnete tyčinkou směrem dopředu k vaší stydké kosti. Pohárek se tak odkloní od močové trubice. Po vykonání potřeby ho vraťte na původní místo nebo
si pohárek před každým močením zcela vyndejte
možná jste také zvolila špatnou velikost a více by vám vyhovoval menší pohárek

emma_932
23. črc 2015

@nunacek Fuha, no toto ma nepotesilo. Ako vas tu citam, pouzivanie kaliska je aj tak hotova veda, a ked mi to ma skomplikovat aj ten zapal....
Kazdopadne dakujem za info, este zvazim kupu kaliska.

nunacek
23. črc 2015

@emma_932 Je potřeba to vyzkoušet no. Třeba to bude úplně v pohodě.

reckless17
24. črc 2015

Ahoj mohla by mi některá z vás prosím poradit? ☹ Mám 18 let a chtěla bych si taky pořídit menštruačný kalíšek, ale vůbec nevím kterou značku, měkkost a velikost. Ještě jsem nerodila, ale mám pravidelný pohlavní styk (jelikož mám stejného přítele už 4 roky) a bojím se že ta menší velikost mi bude malá, ale zase když jsem ještě nerodila .. Budu vám velice vděčná, pokud mi poradíte 🙂

addis
25. črc 2015

@reckless17 http://www.kalisek.cz/velikost-barva.php řeším něco podobného, rozhoduju se mezi LadyCup a Luno, s velikostí zatím tápu, rodila jsem císařem a je mi 27..

addis
25. črc 2015

@reckless17 jinak pro tebe určitě ten menší..

amabilis
26. črc 2015

HOlky, těžko říct. Já rodila třikrát, je mi skoro 40 a mám lil cup2 a o trošku větší by se mi hodil 😅 Uvažuju nad Gayou.

@reckless17 Tobě bude určitě stačit ten menší. JInak tady je přehled, není tam uvedeno vše, ale je jich tu hodně i s rozměry. V závorce je uvedený skutečný objem kalíšku. Kalíšek má v sobě totiž dírky, které objem ubírají a takový Ladycup je má poměrně nízko. Lilcup je má vysoko, takže ač jsou rozměrově podobné, objemově se docela liší. Tím jsem chtěla říct, že si máš všímat nejen rozměrů, ale i objemu v závorce. Co se týče stopky, tak tu stejně budeš nakonec zastřihávat a časem ustřihneš úplně.

http://www.kalisek.cz/velikosti-kalisku.php

@addis U tebe si díky císaři nejsem jistá. Spíš bych tipla ten menší, ale ono ke změnách mohlo v těhotenství dojít. Musíš se zeptat manžela (přítele), jestli mu přijdeš stejná 😀 🙂 Ale spíš bych si tipla nějakou menší velikost, ale u značky, která je velikostní kompromis podle rozměrů?

salomee
27. črc 2015

@addis s kaliskem jsem zacla v 28- po jednom porodu- ciasarem. A kvuli silnejs mens. jsme vybrala vetsi. Uz pouzivam pres dva roky a nemuzu si to vynachvalit.. Pri rozhodovani jsem sice cetla rozmery, ale to mi moc nereklo, proste s ohledem na vek a intenzitu mens...a ze uz prece jen po porodu jsem🙂- jsem zvolila vetsi. (konkretne yukki, ale vyber je cimdal vetsi).

addis
27. črc 2015

@salomee a když máš ten větší, necítíš ho?

salomee
27. črc 2015

@addis Vubec..jenom kdyz byl nekdy spatne zavedeny, fakt bych neverila,ze je to mozny, tampony mi nevyhovovaly a porad jsem je citila, navic protikaly..tohle je perfektni a uz to.tu bylo vickrat: nekdy uplne zapomwnu, ze ho mam, hlavne ke konci se mi stalo, ze jsem na nej zapomnela.

amabilis
28. črc 2015

@addis Ono tam jde hlavně o průměr. Pokud by byl příliš veliký, může ti protékat, protože nepřilne. Opačně je to stejný problém. Proto jsem psala, že se můžeš dívat i na to, protože každá firma to má trošičku jinak. Respektive jsou firmy, které dělají kalíšky trošku větší, než jiné. Nebo se můžeš řídit barvou. Spousta lidí si pořizuje Ladycup jen proto, že má spoustu barev a tudíž je z čeho vybírat 😀

taktedanevim
30. črc 2015

používám ho pravidelně a jsem spokojená, nestane se, že bych protekla a v bázénu je neocenitelný, nemusím ho stále měnit jako tampon 😎 😉

loafeer
8. srp 2015

holky pomoc...používám kalíšek první měsíc...první dva dny vše super, teď, když mám ms nejsilnější, nejsem schopna tam při zavedení udělat podtlak. Už nevím, co dělám špatně, kalíšek zavádím svinutý, předtím to bylo v poho a ted, když ho nejvíc potřebuju, tak je to k nepoužití:o(

amabilis
10. srp 2015

@loafeer Já to dělám tak, že jemně popotahávám za tu stopku a on se vytvoří. Nicméně taky jsem dospěla k názoru, že na ty silnější dny budu potřebovat větší kalíšek. Ale zatím to úplně nevzdávám.

jesie28
10. srp 2015

Ahoj holky. Můžete mi poradit. Jak hluboko mám ten kalíšek zavest? Spíš mi jde tu stopku. už jsem ji ustřihla, že mi zůstal jen ten poslední dílek, ale strašně to škrábe. ☹ Tak nevím, jestli to ustřihnout úplně. Mám Luno.

salomee
11. srp 2015

ja to ustrihla, co to dalo..uplne...manikurkama jemne kolem dokola, at nejsou ostre hrany..(ale zaroven se neprostrihat dovnitr🙂) Jinak mi to tez furt vadilo. Co se tyka hloubky, to jsem nijak neresila, ono se to tam samo usadi, jinak mi to ani neslo. Proste at neni vubec citit a zaroven je dobre "pricucnuty".
@jesie28

taktedanevim
12. srp 2015

@jesie28 zavádím ho tak hluboko, že mi to ani nevadí 😉

melodygirl
13. srp 2015

@amabilis chtěla jsem se zeptat, dnes jsem si koupila Lady Cup vel S, když ho zavedu, aby se rozvinul, tak se mi sám posune dost hluboko a když ho chci vyndat, tak je to docela problém, protože na něj skoro nedosáhnu. Volila jsem tuto velikost, protože jsem dost úzká, rodila jsem císařem a gynekolog mi říkal že mám až příliš vypracované svaly pánevního dna. Neměla jsem raději pořídit nějaký větší, spíš delší typ? Menstruaci mám ale slabou, tak mi v tomto ohledu velikost vyhovuje

amabilis
17. srp 2015

@melodygirl Podle návodu by se neměl zavádět hluboko, ale jenom na kraj, takže ne až za ty svaly, kam se zavádí tampon. Já mám konec kalíšku (ne stopku, tu jsem už odstřihla) asi cm, maximálně dva od kraje.

http://www.kaliskyluno.cz/order/informace_1.html

melodygirl
17. srp 2015

@amabilis aha, díky za info, tak je mi asi malý, protože tak nízko mi nedrží

alicie87
19. srp 2015

Já používám kalíšek poprvé a jsem si s ním celkem nejistá... Nejdříve jsem ho zavedla celkem nízko, takže stopka vyčuhovala, ale tam se mi pohyboval a vůbec nedržel. Pak jsem ho posunula více dozadu a doleva, kde mi drží perfektně, ale je divně natočený - stopka nesměruje ven, ale někam doboku. Na druhou stranu jsem někde četla, že nakonec narazí na čípek (když ho zasunete moc) a bude to ok, tak nevím. Bojím se, aby to neproteklo. Velikost mám asi správnou, jinak nevím. Co myslíte?

kackaj
12. zář 2015

Ahoj holky, poradíte? Mám už asi 6let!!! ladycup a tak jsem se rozhodla pro koupi nového... Máte některá zkušenosti, že by byla jiná značka třeba v něčem lepší než ladycup? Já s ním byla spokojená, ale teď už mi párkrát protekl i když nebyl až tak plný, tak asi to chce prostě vyměnit...tak třeba bych šla do jiné značky... Díky😉

slucky
24. říj 2015

Ahoj, tak se chci podělit se svou zkušeností. Kalíšek jsem si pořídila asi rok po porodu. Zvolila jsem Yukki classic a nebyla spokojená. Kalíšek mi vyjížděl ven a i když byl dobře zaveden, tak mne tlačil a nebylo to vůbec pohodlné, protékal. Byla jsem z toho nešťastná, protože tampony mi po porodu přestaly vyhovovat úplně a vložky mi přijdou nehygienické.
Tak jsem se rozhodla vyzkoušet ještě jinou značku. Komunikovala jsem s paní z kalisek.cz a vybraly jsme Me Luna Soft short...protože mám asi nízko položený čípek.
Oproti Yukki je o hodně menší, špatně se nasazuje- tím, že je měkký...ale drží, kde má, a vůbec o něm nevím. Jsem hrozně spokojená a všem doporučuji, nevzdat to.

kofila77
3. lis 2015

Kolik ma prosim Luno kalisek ve vel.M prumer?dekuji

ladyhacek
27. lis 2015

prosím vy co už máte kalíšek dlouho - uvažuji o koupi a zajímalo by mě když proteče tak kolik? aby když bdu mít třeba slipovku nebyla pak nemile překvapena ☹ > uvažuji i o koupi látkových slipovek - tka jeslti stačí 🙂 děkuji

a ještě tedy ty rozměry no tápu a doufám, že mě to neodradí. Mám po porodu je mi 27 let asi bych vzal ladycup L, že? 🙂

amabilis
9. pro 2015

@ladyhacek No mně přijde, že to protíkání dost často způsobuje spíš i to, že odteče ten zbytek krve, co se uvolní při vyměňování, pokud má žena silnější menstruaci. Co se týče výběru, tak Lady cup dělá jedny z nejmenších kalíšků, mně by tedy objemově absolutně nestačil, nemám tedy o moc větší, ale aspoň něco, i když uvažuji nad koupí nějakého pro silnější dny. A zpátky k tomu protékání, pokud to mám opravdu hodně, tak se mi stane, že mi proteče, když se ráno zvednu z postele a to by mi slipovka fakt nezachránila. Ale jinak si myslím, že je to v pohodě a stačí.