Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

claire
3. bře 2008

Dominica, tak já si nemyslím, že vložka/tampon je vyloženě nějaký biologický hazard. Ale je to právě věc, co musí na skládku... a to teda nevím, co je i na skládce, která nevypouští žádný škodliviny, ekologického 🙄 To se mi zdá, že se ti švagr snažil naznačit - že skládka je zajištěná proti úniku svinstev, ale přehlížel její existenci.

Já bych se řadila k uživatelkám z pohodlnosti (žádný hlídání zásob, hned při ruce) a lepší zdravotní kompatibilitě s mojím prostředím... páč vložky bych teda nesnesla a tampóny vysávaly jak krev, tak tu ochrannou floru kolem a to zas podporovalo záněty. Což se mi (ŤUK, ŤUK, ŤUK) při kalíškování ještě nestalo! Juch ;)

claire
3. bře 2008

Gedren, podle hesla dvakrát měř a jednou řež. Radši si jí vy upicněte, než abysme my míň zručný ji tam vůbec neměli 😅

slunicko27
9. bře 2008

Holky co dělám špatně?? už třetí ms používám kalich a skoro pořád mi protéká, bez vložky nikam nemůžu, je to prostě všude. Zkouším to furt, ale asi to dávám špatně či co 😅 😒

kili
9. bře 2008

slunicko, možností je veľa: môžeš ho dávať moc hlboko, alebo ti zavadzá stopka, alebo musíš posilovať svaly, asi ich je aj viac, ale to už neviem aké

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cecil
9. bře 2008

vidim že kachna mluví o kravách..... 😀 😀 😀 , Kili, to je profik prudička...ignoruj 🙂

cecil
9. bře 2008

jé, oni to mezitím smázli, tak nic Kili 😀

slunicko27
9. bře 2008

kili hluboko asi né, protože mám pocit, že mi trošičku kouká..tedy aspoň těch pár mm stopky, co mi zbylo, takže asi ani to stopkou nebude, a jak posilovat svaly??

přemýšlím spíš, že je moc nízko, někdy se mi podaří ho dát hloubš, že na něj normálně moc nedošáhnu prsty, takže ho musím vytlačovat, a to pak neproteče, ale nevím jak to tam tak hluboko narvat 😅

claire
9. bře 2008

Sluníčko, nízko asi ne... Koneckonců tam dole se všechno slejvá. Pošoupnout by se měl dát i normálně ručmo, ne? Po rozvinutí ještě lehce potlačit dovnitř...

K posilování pánevního dna 2 užitečný cviky:
1) kleknout si na kolena, sednout si na paty a čelo na zem, udělat takový klubíčko. A v této poloze zatahovat svaly v pánvi, no jako bys "zastavovala čůrání" (když to tam musím říct).
2) lehnout si na záda, pokrčit nohy v kolenou a zvedat lehce pánev a přitom opět zatínat tyto svaly. Pánev by se měla zvedat jenom do polohy jakoby "podsazování", kdy se vůbec nezvedají bedra, opravdu jen zadek.

bora.b
9. bře 2008

slunicko, to zni jako klasicky prilis nizko umisteny - jak trosku vycuhuje ta stopka, tak pak pri pohybu hejba celym kaliskem a ten pak proteka bokem

hlubeji se dava pokud mozno jeste svinuty, pripadne ho pak "dotocit" nahoru

zejm
9. bře 2008

Chudáku, Sluníčko...To je blbý, snad se to brzo poddá. Já mám za sebou první ms s kalichem a bylo to skvělý (teda v porovnání s předchozími bez kalichu). Celou dobu úplně bez vložky!!! Hrozně pohodlné! Jen první dva tři dny jsem měla pocit, že mě kalíšek vevnitř bolí, ale pak to přestalo. Tak jsem se to buď naučila nebo jsem byla ze začátku nějak celkově rozbolavělá. Uvidíme za měsíc.
Sluníčko, nechceš tu stopku upicnout? Jestli vyčuhuje, tak s ní při sedání a chození všelijak pohybuješ a třeba to nedělá dobrotu. Já když jsem ji upicla, tak kalíšek celkově vklouznul trošku hloub a malinko dozadu - to se stopkou nešlo. No, dej pak vědět, jak se daří. Držím palečky!

kamiska
9. bře 2008

slunicko: taky protikal, pak jsem zjistila, ze ho mam mimo, i kdyz se to nezda, ze takova velikost se da dat vlastne mimo 😀. zkontroluj, jestli ti delozni hrdlo smeruje do kalisku a ne vedle. u me to byl duvod k protikani.

slunicko27
10. bře 2008

díky moc za rady, včera jsem 2x po zavedení stahovala svaly a asi se dostal tam kam měl a neprotýkal!! Bájo! Dnes ráno zase protekl..

Já mám tam ze stopky asi tak cca 2-3mm, takže fakt už jen zbyteček. Jinak výš se mi ho nedaří rukama dostat, ať točím nebo se snažím ho tam ještě nerozvynutý dát, tak mám smůlu. Buď jsem nemehlo nebo prostě nevím jak na to nebo mám krátké prsty 😀

kamiska - jejda a jak poznám děložní hrdlo?? 😅

kamiska
10. bře 2008

slunicko27: no, to je teda takovy.. to popisovat 😀 . kdyz sahnes dovnitr bez kalisko tak ucitis na konci pochvy delozni hrdlo. koukni treba na nejakej obrazek na netu. a ja jsem treba zjistila, ze ho mam trosku sklopenejsi obcas, takze kdyz zavedes kalisek, tak je sice v pochve, ale je vedle toho hrdla, misto aby byl pod nim nebo v mem pripade zasahovalo hrdlo do kalisku. (nechapu, jak bych to mela dat niz - to by lezla pulka kalichu ven - ale neresim, pac neprotika - teda obcas minimalne). a krev de samo z te delohy, takze to tam hraje velkou roli. cloveku se tezko radi, pac nevim, jestli jsem nejaka atypicka nebo ne 🙂

eridani
13. bře 2008

Tak som si trochu postudovala a tiez chcem kalistek. 😀 Z tych recenzii sa mi najviac pozdava Lunette, ale na Slovensku som videla predavat len Mooncup. 😒 Viem, ze sa Lunette da objednat z CR alebo priamo z Finska, ale to postovne ma trochu odradza. Neviete, ci sa neda zohnat aj niekde u nas? Viem, ze tu ho budu mat: http://www.ekoobchod.sk/index.php?option=com_vi... , pisala som im, ale este ho nemaju na sklade a nevedia ani kedy presne bude. ☹

zejm
14. bře 2008

eridani, myslím, že Lunette a LadyCup je téměř stejný (způsobem provedení, obsahem i kvalitou), jen LadyCup je o mnoho levnější, protože se vyrábí v ČR. Platila jsem za LadyCup i s poštovným 698Kč. Je to dost, ale přece jen je to méně, než za zahraniční kalíšky.
Tak dobře pořiď - a neváhej. Je to investice, která stojí za to 😉

klbikes
14. bře 2008

Ahojte....... 🙂
Chcem sa opytat....v priebehu mrchy.....cim umyvate kalisok? 😅
Ja pouzivam simply delicate od avonu........da sa? 😕

kili
14. bře 2008

ja len vypláchnem vodou 😅

klbikes
14. bře 2008

cistou vodou? nic viac?

dominica
14. bře 2008

vodou

klbikes
14. bře 2008

vdaka Vam 😉

herminka
14. bře 2008

Umývám kalíšek intimním mýdlem (ale ne při každém vylití, většinou jen ráno a večer).

schnek
14. bře 2008

tak a mám taky svůj kalich - LadyCup 😵 bylo to přesně načasovaný, dneska ráno jsem to dostatala a teď přišel 🙂 první dojem - to tam nikdy nenarvu 😀 ale už je tam 😀 ustřihla jsem asi půlku šťopky a ok

jajinak
14. bře 2008

Mně dnes přišel Mooncup a první dojem stejnej 😀 Ale aktuální to bude příští týden,tak jsem zvědavá.

moncika15
15. bře 2008

baby,ako si treba vybrat tu velkost poharika?mam rokov a porod som nemala tak mi vyxadza velkost B ale som snazilka a s porodom pocitam .tak aky teda? ako ste to vy vyriesili? odhodila som predsudky a idem si ho objednat 😀

kili
15. bře 2008

moni, ono to funguje tak, že ak si ho objednáš, tak na 100% otehotnieš, tak by som povedala rovno Ačko 😀

moncika15
15. bře 2008

🙂 to by mohlo veru zabrat.mne sa vsetko v zivote stava naopak 😅 . tak teda mam objednat Acko? nie ze potom bude pretekat alebo ho tam vobec nedostanem 😀 😀 😀

kili
15. bře 2008

mon, som len srandovala, vážne neviem, ako to je, ja mám B a zatiaľ OK. Ale môžeš si kúpiť A a ak ti bude veľký, kúpiš B a A využiješ po pôrode.

schnek
15. bře 2008

já myslím, že si můžeš koupit rovnou ten větší 😉 vždyť je pružný a přizpůsobí se 😉

eridani
20. bře 2008

Tak uz mam Lunette z Finska. 😎
Objednala som stvrtok vecer a hned zaplatila cez paypal, piatok mi prislo potvrdenie, ze to poslali. V pondelok pred odchodom z roboty domov som akurat dostala menzes (o par dni skor, ako som cakala, ale boli v poslednom case dost stresy, tak sa to zrejme preto posunulo) . Pridem domov a tam ma uz cakal balicek. Fakt skvele nacasovane. 😀
Takze som hned vyvarila a skusam. 😉
Tiez som riesila, ktoru velkost objednat. Mam 28, deti zatial ziadne, ale planujeme. Nakoniec som objednala ten vacsi. Po precitani vasich prispevkov som cakala, ze bude velky, ale drzat ho v rukach s pocitom, ze tak teraz si ho tam idem narvat... 😅 No, asi to poznate vsetky. 😅
Po niekolkominutovom boji sa mi ho tam podarilo dostat. To mi uz boli jasne dve veci 1)potrebujem ostrihat aj tie moje mininechtiky, lebo kalistek pre mna neskusenu predstavuje hodne manipulacie na miestach kde poskriabanie je naozaj neprijemne a 2)ta stopka pojde komplet prec. Oboje so aj zrealizovala. 🙂
Vytahovanie mi pripada mensi problem ako vkladanie, aj ked sa mi ho pri vyberani skoro vzdy podari vyliat. Kedze to zatial skusam vzdy v sprche, tak to nie je tragedia.
Stale si ale nie som ista tou velkostou, ja ho tam citim, teda citim tlak v podbrusku. Prvu noc som sa na to aj zobudila a pekne kalistek vybrala a zvysok noci stravila s vlozkou. Rano som si ho znovu dala a cely den v robote pohoda. Teda, citila som ho neustale a naviac som bola klasicky rozbolavena, ale dalo sa to zvladnut, nemysliet na to stale a aj pracovat. Kedze mam slabsiu MS, tak som kalistek vyberala az doma (po cca 9 hodinach) kedze sa mi pri vyberani vylial, tak neviem ci bol uplne plny, ale myslim, ze bol. Potom som uz, ale dala znovu na noc vlozku. Nech si telo oddychne. Dalsi den v robote to uz bolo lepsie, uz som ho tolko necitila a teraz ho necham aj na noc.
Inak tampony som nikdy nepouzivala, tak mozno len moje telo nie je zvyknute tam nieco mat, teda nie dlhodobo . 😉
Som zvedava ako si zvyknem, ale pokial ma bude kalistek aj nadalej tlacit, tak asi tento odlozim na neskorsie a objednam mensiu velkost.
Ved ten kalistek ma vydrzat nejakych 10 rokov, tak tych par sto korun za novy kalistek je oproti sume, ktoru by som dala za vlozky na ten cas naozaj zanebatelna polozka.