Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

fabant
7. únor 2013

@veverka24 co sa tyka tamponov, tie som si faktze ani vtrepat nevedela dnu 😅 co sa tyka kaliska, aj ja som sa najprv obavala ked som ho uz mala ze ci pana dost siroke... 😀 ale da sa sikovne zlozit a vlozit 🙂..chce to prax a uvolnenie, a pre mna to bol ovela mensi boj ako s tamponmi... 🙂 nase vnutro sa dokaze paradne prisposobit, takze ho po zavedeni naozaj clovek az neciti... 😵 a osobne mi to pride ovela prijatelnejsie , nez mat nejaku bunicinu v sebe 😖 🙂

v.luccy
7. únor 2013

Ďakujem Fabant za reakciu na môj príspevok 🙂. Už som sa asi s kalíškom lepšie vžila, už je to lepšie. Zistila som, že sa mi horšie otvára vo vnútri :( Mám ho tam sploštený a veru mi trvá kým sa mi otvorí a aj sa s tým trápim, tak dúfam, že sa to nejako naučím..... . A mám pocit, že ani krúženie mi nepomáha :(. Už mi ani nejako nepretekal, občas nejaké kvapky na intímke boli, ale len minimálne. A čo sa týka vyberania, tak s tým ešte bojujem. Mna nebolí vyberanie z dôvodu podtlaku - ten si vždy zruším, ale bolí ma to, keď sa dostáva okraj kalíška von.... :(.
Mám veľkosť S kedže som ešte nerodila a mám len 23 rokov, ale možno to pretekanie bolo z dôvodu, že som mala silnejší menzes, alebo potrebujem väčšiu veľkosť? Čo si myslíte? Musela som ho vylievať po cca 5 hodinách.
Inak si kalíšok veľmi chválim, neda sa to porovnať s tampónmi a s celodenným nosením vložiek, aj keď si ešte neviem predstaviť vymieňanie kalíška inde ako doma.

veverka24
8. únor 2013

Kalisek objednany... No uvidime;)

fabant
9. únor 2013

@v.luccy nie je zac 🙂 podla mna zatial nie je potrebna vacsia velkost, lebo ako som uz asi spominala ten rozdiel je len v niekolkych milimetroch...a to asi nepomoze, skor asi treba castejsie ocistit ked je ms silnejsia 😅 ...aj ja nerada menim inde ako doma...predsa len komfort .... 🙂 ale ked treba...proste treba 😅

vavrenka
9. únor 2013

kocky, prosim, poradte - chcem vyskusat ten kalisok- uz som rodila, aku zancku a velkost si mam objednat?

fabant
10. únor 2013

@vavrenka ono asi lepsie M, teda tu vacsiu, ak bol porod...🙂...co sa tyka znacky...to presne neviem, ja mam LUNO aj to cez hyperzlavu (mam pocit ze este stale- uz niekolko mesiacov, ta zlava existuje)...rozdiely su len asi v tvrdosti materialu, cim tvrdsi tym by sa mal lahsie rozvinut...ine parametre som nepozerala popravde...🙂...a aj to neviem ci moj je ten tvrdsi alebo su este tvrdsie, no mne tento vyhovuje 😵

lin123
11. únor 2013

ahojte..pouzivam kalisok, teda zacala som..ale stane sa mi, ze mi niekedy preteka, proste sa tam vsetko nezachyti a musim mat tak vlozku ako poistku.Viete mi prosim poradit v com je problem?

aideen
12. únor 2013

Holky zdravím 🙂 chci si koupit menstruační kalíšek, chtěla jsem se ale optat, je opravdu v těch značkách nějaký extra rozdíl? Nebo je to více méně jedno? Jsem tak nějak rozhodnutá pro Ladycup, ale víte jak, radši se ptám 🙂

ianitka
13. únor 2013

@aideen Bola tu x-stran dozadu nejaka tabulka, ze rozdiely, niektore su vaic makke, ine pevnejsie, ale v zasade si myslim, ze nie... LadyCup je myslim dobra volba

ikke
13. únor 2013

a este toto o velkostiach...
http://www.lunette.com/index.php?id=28

dadika1114
13. únor 2013

Baby ... je nejaka aj slovenska stranka kde sa to da objednat? nasla som len ceske ... chcem to skusit-Vlozky nemam rada a tampony mi nerobia moc dobre ... tak chcem skusit nieco nove ...Dakujem.Som 2 roky po porode

chovancova27
14. únor 2013

čaute, tak už tretí deň testujem kalíšok... kúpila som si Melunu, prečo neviem, našlo mi ju ako prvé vo vyhľadávači, tak som značku neriešila... som po 1 pôrode tak som dala veľkosť M, a teda som úplne že nadšená... podarilo sa mi ho vložiť hned na prvý krát, vôbec ani neviem že mám MS... tampony sa mi zdali odjakživa dosť nechutné, tak som ich nepoužívala, a na vložky som už bola poslednú dobu alergická, stále niečo mokré medzi nohami, :(( kalíšok je úžasný, fakt... môžem len odporučiť🙂 a konečne letné bazénové kúpačky nebudú nijako obmedzené mojou MS🙂 😎 😎

chovancova27
14. únor 2013

@dadika1114 ja som objednala tento týždne z ekomarketu a už ho mám aj tretí den doma🙂

dadika1114
14. únor 2013

@chovancova27 Dakujem idem pozriet 🙂

dadika1114
14. únor 2013

@v.luccy ahojky,aj ja by som chcela tu LUNU ...kde si ju nasla za dobru cenu? napises mi link? Dakujem 🙂

dadika1114
14. únor 2013

@fabant ahoj na akej stranke je ta hyperzlava? lebo jenu som nasla ale ako som klikla na kupit,, vyskocilo ze uz nieje aktualna :(

kitinka76
14. únor 2013

@aideen dnes mi Lady cup došel, připadal mi teda dost velký. Musela jsem ho hned testnout i když nemám ms. A uplně bez problému šel tam i ven 😉 nechala jsem si ho asi půl hoďky a vůbec jsem nevěděla, že tam je 🙂

fabant
14. únor 2013
dadika1114
14. únor 2013

@fabant tu som skusala a nejde :( ked kliknes na kupit tak ti vyskoci tabulka ze je neaktivna :( skus ty ci ti ide

kika87
14. únor 2013

babulky rozmýšľam, že si ho objednám, len vôbec neviem ktorý a v akej veľkosti :( poradíte ? ....

pajenka
14. únor 2013

Ahojky, tak už mi taky dnes kalíšek dorazil 🙂 vypadá moc hezky a jak jsem četla, že se zdál holkám veliký, tak mně naopak přišel malinký 😅 a nedokážu si představit, jak vypadá ještě menší 😕 zatím jsem ho nezkoušela a doufám, že ho ještě dlouho nebudu potřebovat 😝 (kojím) ale musím se přiznat, že se těším, jak ho vyzkouším 😀

pajenka
14. únor 2013

@kika87 Na téhle stránce jsou odkazy na stránky, o velikosti a rozdílech, tak mrkni

v.luccy
14. únor 2013

@dadika1114 Ahoj, ja som kalíšok Luno objednávala z tejto stránky: http://www.kaliskyluno.cz/kano_cz/informace-4.php, ale keď som si ho kupovala ja, tak bol v akcii, ale ja som s ním spokojná! Skús pohľadať na zľavových stránkach možno ešte bude niekde v akcii. 🙂

fanka33
14. únor 2013

@dadika1114 http://www.zlavomat.sk/product/frame/34461-lady...
prave som si ho objednala aj ja tak uvidime

dadika1114
15. únor 2013

@fanka33 dakujem,vcera mi este poslala jedna mamicna na tiez cez nejaky zlavomat mali LUNU za 11,99 aj s postou tak som to objednala aj zaplatila..ale potom som zistila ze sa tam mal dat nejaky kod..kupon a to som nic nezadavala:(

fanka33
15. únor 2013

@dadika1114 Tiez to chcem vyskusat, len neviem ci to bude taky komfort, a ci sa budem aj tak citit. Trosku mam obavy z vyberania. ☹ Daj potom vediet

dadika1114
16. únor 2013

@fanka33 ved prave presne sa bojim aj ja toho vyberania ... ale vsetky baby si to tu chvalia tak snad je to dobre 🙂 jasne dam vediet a aj ty daj 🙂 mne by to malo prist asi cca v utorok-stredu ... akurat mam mat aj ms tak uvidime ci to stihne prist :D

ukana
16. únor 2013

@fanka33 ja mám ladycup, žltý, toho vyberania sa neboj, to sa naučíš, ale prvé dni používam aj vložku, občas pretečie, ked nie je poriadne vysoko ...inak komfort a nemávam žiadne zápaly 🙂

zanet2009
17. únor 2013

Tky mám kalšek objednaný a už se na něj moc těším. Z okolí jsem na něj slyšela jenom chválu.