Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

frisbee
22. zář 2009

agatka,no hodne veľký,porovnali sme si ich 😀 😀 😀 ,a mladá sa divila,že mám tak veľký,tak som jej musela vtipne povedať,že nech sa nediví,keď som porodila decko s tak veľkou hlavou 😀 😀 😀 .
sisa...to sa divím,že máš s ním problémy,je to na cviku,mne sa poprvý raz tiež nerozvinul,tak som s ním jemne pootočila a bolo to..a mám to prvé dva dni silné a nemusím mať ani slipovku,úplne super 😕 ...trénuj,trénuj,to sa poddá 😉

nnikka
22. zář 2009

frisbee 😀 😀 😀

ja tiez ok az na nejaky 4ty krat....

frisbee
22. zář 2009

nnikka 😀 😀 😀

dokonca ho už hravo vyberiem,čo teda bol boj,sviňa kĺzavá 😀 😀 😀 ,ale ešte som to neskúšala mimo domov,zatiaľ to nebolo potreba,minule som si v Brne vo Vaňkovke na záchodíku predstavovala,aké by to bolo,keď sú tam vidieť nohy zospodu,a ja by som si mala vyzliekať oblečenie,vyplachovať kalich 😎 😀 😀 😝 ...zaujímavé divadlo pre tú frontu 😀 😀 😀

nnikka
22. zář 2009

ja si tiez neviem predstavit ako by som to riesila ked sme niekde na navsteve a maju tam wc bez umyvadla, resp. priehladne sklo na dverach... 😕

radsej si tam buchnem jednu allwaysku nech vedia ze na to mame 😎 😀 😀

agatka77
22. zář 2009

fris aha 😀 ,tak to jdu do toho menšího 🙂

dudri
22. zář 2009

Necakala som dostat mencez, hm ☹ (este dojicim)
chcela by som objednat z plienocky

Kolko poharik treba? aj latkove vlozky?

emjee
22. zář 2009

dudri staci ti jeden poharik 🙂 teda su dostat aj take tie "jednorazovky", tie su myslim jeden na den, ale ak si kupis mooncup, lunette, ladycup, ... tak ti staci jeden - je na opakovane pouzitie - ak kupis spravnu velkost mozno nebudes potrebovat ziadne vlozky, pripadne len intimku v prvych dnoch kedy je menstruacia silnejsia

eliotka
24. zář 2009

Holky, prosím, jak víte, jakou si koupit velikost? 😕 😅

kili
24. zář 2009

eli, zmeriaš sa šublerou 😀

saska.t
24. zář 2009

eliotka S - pre zeny do 25 rokov ktore nerodili, L - pre zeny nad 25 r alebo ktore rodili

emjee
24. zář 2009

eliotka kazdy "druh" to ma inak, mooncup ma podla veku (od 30 vacsi) plus podla toho, ci si rodila (vacsi) alebo nie (mensi do 30 rokov)
ostatne neviem ale nejako tak podobne to bude - urcite to pri objednavke bude aj vysvetlene, ako vybrat velkost 😉

lotosek
25. zář 2009

Já jsem musela vyměnit malý MC za malý LC. Lépe se mi s LC pracuje, aplikace je pro mne příjemnější. Je opravdu malinký, každé ženě bych doporučila, ať si pořádně rozmyslí, jestli do malého LC půjde. Já jsem uvnitř hodně útlá (jen uvnitř, navenek rozhodně ne 😵 ), gyndoš musí u mne používat dívčí zrcadla, a to už mi dávno není sladkých sedmnáct.

natali1985
25. zář 2009

saska.t

takze to L je pre zeny ktore uz rodily?alebo ako zistim tu velkost?

renda71
9. říj 2009

holky tak mám za sebou generálku s kalíškem 😀 a musím říct,škoda,že jsem ho neobjevila už dřív 🙂

mi_mi
11. říj 2009

Ahoj holky, právě jsem si objednala tuto novinku.
Jsem zvedavá až to vyzkouším..
Jen by mě zajímalo od Vás, které z tím již máte zkušenosti, zda se krev vylije při vytahování,
když se to zavadí, tak se přece musí složit a jak je to s tím vytahováním?přece se to zmáčkne a celá se sliju jak to prase.. 😝
A co když mívám menstruační bolesti? to někdy nesnesu ani tampon, jinak mi sedí normálně i větší tampony, jen při těch bolestech ne. Nebude to podobné?
Předem děkuji za odpověď.

emjee
13. říj 2009

mi_mi vylije alebo aj nie - zalezi od sikovnosti, na prvy krat sa ti to asi nepodari bez vyliatia, ale ked chytis ten spravny grif nic sa ti vylievat nebude 😉 lebo to nemusis zmacknut, staci to vykyvat a drzat opatrne za ten zosilneny spodok (ako zacina stopka)
ms bolesti by nemali byt problem, lebo kalich sedi nizsie ako tampon

quika
13. říj 2009

mi_mi ja to potrebujem zmacknut pri vyberani, o nejakom vykyvani nemoze byt ani rec, takmer som sa natrhla pri takych pokusoch 😀 ale aj tak som sa nikdy neobliala, ani pri prvom pokuse, nie je to vobec problem, kalich totiz nezmacknem uplne, len tak trochu ho ciastocne zlozim a tak v nom zostane dost miesta, keby bol takmer plny tak sa asi nieco vyleje, ale mne sa ani prve dni nenaplni viac ako stvrtka objemu takze nehrozi. ak sa ti bude dat vybrat vykyvanim tak nie je problem vobec, ak nie tak si budes musiet dat pozor aby sa nenaplnil uplne. co sa tyka bolesti, to ti nikto dopredu nepovie, prinajhorsom budes pocas bolesti pouzivat vlozky a MC az potom na dalsie dni... MC je na inom mieste ako tampon, takze mas sancu ze ti nebude vadit aj ked tampony vadia.

mi_mi
13. říj 2009

Děkuji za odpověď
Taky si myslím že vykývat nepůjde, že je moc široký..
Ale zkusím to.. snad se nenatrhnu 😅
Jak to děláte holky, když jsou na toaletě jen kabinky a umývárna je společná?
A používáte ještě k MC někdy intimku? nebo už jim nadobro odzvonilo?

renda71
13. říj 2009

mi-mi, tak já jelikož mám za sebou teprve premiéru s mk jsem z toho měla docela hrůzu,takže jsem ho vyndavala opravdu opatrně a nevyteče ani kapka 😉jasně,chce to cvik,já ho kontrolovala až moc často
😀 😀 a intimku jsem pro jistotu měla.

emjee
13. říj 2009

spolocna umyvarna - bud do flasky vodu so sebou do kabinky, alebo vlhcene utierky lactacyd 😉 (alebo nejake ine utierky vlhcene, v najsurnejsom pripade toaletak 😉)

tana74
13. říj 2009

Tretí mesiac používam Mooncup - väčší. Prvé dva dni riadne preteká, nevydrží ani 2 hodiny.... Je niektorý z iných väčší? Iný? lepší? Či to treba iba vyskúšať?
Ale ináč som super spokojná, len mám veľmi silnú m. ☹

mi_mi
14. říj 2009

Holky děkuji za odověď! 😀
Když budu potřebovat poradit, už vím kam se obrátit!
Myslím že je to posun dopředu, už se těším až to vyzkouším!
Doufám že pak už bude konec tamponům i vložkám.
Páni to je teda vynález 😉
Poprvé jsem to na internetu zahlédla asi před rokem a řekla jsem si to není pro mě..Myslela jsem si totiž, že je to jen pro ženy po porodu.Vm už že není..
Věřte nevěřte - doporučil mi ho teď můj přítel 😎 trochu mě to zaskočilo, ale vysvětlil mi k tomu hodně věcí,
prý MC používala jeho ex přítelkyně a byla s ním moc spokojená..
Povídala jsem si o tom se svoji mamčou a ta to okamžitě zamítla..Prý to funguje jako špunt a pochva nedýchá..to ale přece ani s tamponem ne! a prý bude vznikat podtlak, což bolí..
Jaxem se tady dočetla není dobré se svěřovat s tím kamarádkám, nemají pochopení atd...
Nechám si to tedy pro sebe..Ale určitě by to nemělo být žádné tabu,každá žena se přece chce cítit dobře i v období MS..

frisbee
14. říj 2009

tana...ja mám lady cup väčší,a nikdy nepretiekol 😉

vanusak
14. říj 2009

Mi_mi - to, že nedýchá, je blbost, ať si mamka přijde ke mně někdy poslechnout, jak mi odtamdud vychází bublinky a z kalíšku mi to probublává 😀
Vždyť kolem dokola kalíšku jsou dírky a tudy krásně pochva právě "dýchá", o žádném ucpání nemůže být řeč 😉

lindulak
17. říj 2009

ahoj, jeden mooncup som si dnes kupila. som bola prekvapena ze som ho len tak lahko zohnala v lekarni. asi tym ze tu v uk je to uz dlhsie. kupila som si ho, lebo po liecbe antibiotikmi sa mi vracia mykoza a ked si predstavim zlozky ako mi to zase zhorsia 😝 tiez si myslim, ze ani pod vlozkou posva nedycha.
ale veru som tiez dnes zapasila s nim, kym so ho tam narvala a potom vybrala uf 🙂 ale uz je lepsie...

frcka
18. říj 2009

Ja mam Moon cup uz skoro 2 roky a som veeelmi spokojna, za nic na svete nevymenim! 😀 Pamatam si, ze na zaciatku som mala problem si ho nasadit a tiez vybrat a dokonca, ze mi chvilku zle sedel, lebo som si ho davala vysoko (musi ist o dost nizsie ako tampony). Ale asi po 2 MS som uz v tom bola profik a dokonca som odstrihla celu tu tycinku za ktoru sa to vytahuje az na poslednej riske 🙂 Bezne som s nim chodila na plavaren a lozila po skalach. Akurat na Noc som si davala vlozky - latkove od Popolini z Biobavlny. Teraz kojim, takze tazka pohoda! Je to omoho hygienickejsie ako tampony a vlozky. Pokial s tym ma niekto problem napr. na verejnom WC, tak si moze so sebou zobrat flasku s cistou vodou a vyplachnut ho rovno v kabinke. Ja som s tym problem ale nikdy nemala - ludia si ani nevsimli, ze nieco priesvitne umyvam...

erika2
19. říj 2009

Ahoj holky, už dlouho o menstruačním kalíšku přemýšlím, ale pořád se nemůžu odhodlat. Škoda, že se někde či nějak nedá vyzkoušet a pak se rozhodnout pro ten typ a velikost, co nejvíc vyhovuje. Je mi 27, rok po vaginálním porodu. ale cítím se v těchto partiích dost úzká (možná užší než před porodem 🙂 Který MK je užší, mooncup či ladycup? nebo nějaký úplně jiný?

vanusak
19. říj 2009

Erika2 - mrkni sem, jestli ti to aspoň vizuelně pomůže... 😉
http://afriska-engl.de.tl/Different-brands-and-...

Jo a jak jsme tu někdy nedávno řešili vyprat kalich v pračce, tak jsem se nakonec neodvážila... 😅 Ale kalich byl už dost kolem dokola celý ztmavlý a ani po vyvaření se nic neměnilo, takže jsem nakonec vzala houbičku na nádobí, kalich jakoby lehce natáhla a houbičku jsem přehnula přes okraj a táááhla kolem dokola a několikrát objela, no a fakt to z těch minipórů pustilo a je zase barvou silikonový 😉 Je prostě potřeba ho jemně napnout a pak to pustí. I když samozřejmě za ta léta užívání má malinko tmavší barvu než co má nový, ale je takový tmavší po celé své délce a nejenom jak se to podezřele ztmavovalo jenom kolem okraje... 😝

bubba
19. říj 2009

vanusak,to po akej dlhej dobe ti kalich tak stmavol?ja mam pol roka,priznam sa ze ho nevyvaram ale kupila som si mydlo na intimnu hygienu a poriadne ho s nim vyumyvam,vyoplachujem v studenej vode(v studenej sa tak nemnozia bakterie) a farebne zatial zostava rovnaky.

herminka
19. říj 2009

Bubbo, mně začal tmavnout cca po roce a půl.