Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

scai
11. dub 2008

elana takže to je fajn, že Ti neprotéká, tak snad mi to taky bude takhle fungovat 🙂 Protože mi příjde,že je to fakt super věc a bylo by mi líto, kdybych ho používat nemohla ☹

elana
11. dub 2008

No, tak nějak🙂 zatím fakt neprotéká, už ho mám asi 2h, já nemám teda moc silnou MS, ale i tak.

Akorát teda se mi nechce ho mít v noci, nějak se mi to "příčí", aby se to tam přelévalo🙂...asi budu používat na noc vložku, než se s kalíškem skamarádím docela.

kamiska
11. dub 2008

scai: nevim, jestli je to dobre nebo ne, kazdopadne je jasne, ze je to tim podtlakem. dulezite bude, aby fungoval, uvidis. ja ho tak zmackly nemam, kdyz se tak prisaje, tak objedu prstem, aby se tam trosicku toho vzduchu dostalo. na to vsechno prijdes. jinak teda mi tentokrate dvakrat protek, ale muzu si za to sama - nejak sem tusila, ze je spatne dany, ale nechtelo se mi to predelavat 🙂

satyyy
11. dub 2008

mam kalisek cca tri mesice a zatim spokojenost... a taky ho mam dole takovej pomackanej, myslim si, ze proste tam nema misto se uplne rozvinout... ale nahore je asi vsechno OK, protoze funguje tak jak ma a jeste nikdy neproteklo nic.... 🙂

lucja
12. dub 2008

Ahojte,mám 14 rokov a chcela by som si objednať nejaký kalíšok.Mávam silnú menštruáciu a veľkú spotrebu tampónov.Mysíte,že je to vhodné aj pre mňa?A neviete mi poradiť,aký?MoonCup alebo LadyCup popr. nejaký iný.Dakujem.

em_
12. dub 2008

Luci, právě proto, že máš velkou spotřebu tampónů si kalíšek objednej 😉 Síla menstruace není problém, taky jsem si o sobě myslela kdovíco nevyprodukuju, a když to pak vidím v kalíšku, není toho zas tolik 😉 I kdybys ho nemohla používat v nejsilnější den (neměla bys příležitost ho vylévat tak často, jak by bylo třeba...), určitě stojí zato mít ho na dny následující;) Nepřetekl mi ani jednou, a to jsem se s ním hned první den vydala na běžky a deset hodin nebylo kam zalízt, ale nevadilo to 😎 Jsem sice o trochu starší než Ty, ale jsem panna, tak jsem taky dlouho rozvažovala, jestli to zkusit, nebo ne, a nakonec jsem si objednala kalíšek s nejmenším průměrem - LadyCup. I proto, že patří k těm levnějším, tak abych tak nelitovala, kdybych se s ním náhodou nesžila. Ale nestalo se 😵 Kolem zavádění ani vyndavání žádný horory nebyly 😎 Kalíšek je kamarád 😵

kili
12. dub 2008

ma aj zaújmalo, že či kalíštek môže mať aj panna, tak dík za osvetu. Ja som teda v 13tich použila tampón, ale ten je podstatne tenší.

em_
12. dub 2008

Může, může 😵 Bála jsem se toho, protože s tampónama většíma než normal jsem měla problém, ale kalíšek mě tak strašně lákal, že jsem to riskla. A je to úúúplně vklidu🙂

lucja
12. dub 2008

Em_ dakujem. 🙂 Určite si ho kúpim...Už som nahovorila aj maminu,takže sme dve. 😉
Len by ma ešte zaújmalo,aký je rozdiel medzi MoonCupom a LadyCupom?Je to len rozdielna veľkosť?A neviete niekto náhodou či je o LadyCup-e nejaká stránka ako o MoonCupe?Lebo som ju nenašla.Vdaka

hana_r
12. dub 2008

Podivej se na stranku menstruacnikalisek.cz je tam porovnání všech kalíšků. Některé mají rysky z venku, některé zevnitř, jeden je spíš delší, jiný tlustší.

elana
13. dub 2008

Lucjo, možná ještě lepší porovnání kalíšků (řekla bych objektivnější) je na scoutdoor.cz

Mooncup si nemyslím, že je zrovna nejlepší volba (i když ho asi používá nejvíc holek, ale spíš proto, že dlouho jiný k dostání nebyl), ale je tuhý a vzorovaný uvnitř i venku a já i po své zatím jediné zkušenosti s Lunette, která má zvenku nápis, bych šla do Ladycupu, který je hladký vně i uvnitř, fakt se to blbě myje.

Na tom scoutdooru říkají, že nejužší je Divacup (je ale nejdelší) a nejpružnější LadyCup a Lunette. A jelikož Divacup má značky taky zvnějšku a Lunette krom toho, že je nejdražší, tak taky, tak si myslím, že pro Tebe je ideální LadyCup S.

elana
13. dub 2008

Jo a LadyCup má stránky ladycup.eu

Vyrábí ho budějovická firma.

zejm
13. dub 2008

No, jestli zvládá používat kalíšek nějaká panna, tak teda klobouk dolů... Jsem sedm let vdaná, mám dvě děti (císařem) a kalíšek sice používám ráda, ale že by bylo zavádění a vyndavání s nějakou prostorovou rezervou, to není... Naopak 😒

elana
13. dub 2008

Zejm🙂, já to nechtěla komentovat, protože každá jsme jiná, ale fakt je ten, že si to taky nedovedu představit, zasouvání kalíšku ještě šlo (ale nasucho bych to dělat nechtěla), ven to bylo horší...a když si vzpomenu, jak jsem tam kdysi prvně ládovala tampon a nemohla ho tam dostat (a to už jsem panna nebyla😀), tak fakt nevím🙂

lenuska13
13. dub 2008

ahojte baby...tak sa chcem podelit so svojou skusenostou...poharik mi prisiel pred par dnami a najprv som ho skusala nasucho. kedze hned od zaciatku som mala strach, tak som ho parkrat len zasunula a hned vytiahla...prvykrat s nim vyslo aj trosku krvi, aj ked menzes som nemala...to mi nepridalo na odvahe....prve vytahovanie islo, aj ked nie celkom bez bolesti...zatial som ho tam nikdy nenechala bez dozoru
dnes som cez vrchnu cast stopky kalisku urobila ihlou dierku a pretiahla tadial nitku, aby som to mala za co vytiahnut a skusila pocas menzesu...este ze som ju tam nasila, pretoze bez nej by som to nevytiahla
este poznamka...stopku som odstrihla, tak ze tam su dve horne drazky, teda dost...
ako ho mam pohodlne dostat von?

sylviiik
13. dub 2008

Ahoj, tak můžu v klidu napsat, že jsme třetí měsíc spokojenou majitelkou Lady Cup... Stopka už je fuč, zůstal pahýl asi 2mm dlouhý 😀 mám docela problém si ráno vzpomenout, že nějaký kalíšek mám... jsem maximálně spokojená.

Lenus, mně se nejlíp vytahuje, když ho nad stopkou lehce zmáčknu a zruším podtlak, potom už jde ven krásně... ale velkou roli hraje, aby se člověk uvolnil, povolil svaly...

kili
13. dub 2008

lenuska, skús zatlačiť svaly, neviem ako to mám presne opísať, proste si čupni a svyli zatlač dolu až ti kalíštek sám povylezie. Určite to za chvíľku zvládneš bez šnúrky 😉

lenuska13
13. dub 2008

sylviik...ale ja ked tam dam dva prsty, ktore su minimum na vytiahnutie, tak uz nedokazem nic uchopit...nemam tam tolko miesta na take manevre :(

lenuska13
13. dub 2008

kili...okey, tak zajtra budem skusat precvicit moje svaly...to by mohla byt schodna cesta...len sa bojim, ze vzdy na zachode zatvrdnem pol hodinu 🙂

sylviiik
13. dub 2008

Leni, jak píše Kili, ještě zkus jakoby zatlačit, jako když se trénují svaly pánevního dna... Současně zatlačit a chytit tu spičku, až když ji budeš držet, tak se uvolni 😉

sylviiik
13. dub 2008

Lenuška, hlavně žádný stres, nikam se nehoň, je to jen o cviku. Já jsem teď tak ráda, že jsem si ho pořídil, jeden z nejlepších nákupů v životě 😀 😀 a to bez keců...

kili
13. dub 2008

leni, neboj, ono sa to bude skracovať, napokon to zvládneš za minútku 😉

lenuska13
13. dub 2008

ved mne sa to tiez pacilo, ked som ho dnes mala dnu, necitila som ho...a so zachrannou snurkou nebol ani ziadny strach
este vcera som myslela, ze uz nikdy viacej...nemala som chut ist za gynekologom, nech mi to vytiahne, pretoze ja som neschopna, az potom ma napadla ta uzasna myslienska s nitkou 🙂

lenuska13
13. dub 2008

kili, sylviik...vy ste to vytiahli hned na poprve bez problemov?

jmisa
14. dub 2008

Lenu, po první noci s kalíškem jsem taky měla dojem, že ho nevytáhnu 🙂 Zajel mi v noci hloubš a protože já stopku upálila hned, protože mě tam prostě vadila, nebylo to ani za co chytit. Takže nakonec jsem pro jistotu vlezla do vany a zapojila pánevní dno, třikrát zatlačila svalama a kalíšek jsem v poho chytila. Chce to klid a chladnou hlavu, časem to zmákneš.

kamiska
14. dub 2008

no, ja teda nevim, jestli bych panne kalisek primo doporucila, kazdopadne to muze zkusit a dystak na par mesicu ci let odlozit a pote se k nemu vratit, az bude vic manevrovaciho prostoru 😀

lenuska: pokud nestrcis dva prsty, tak to zkus jednim - kalisek jim primackni k jedne strane, tim zrusis podtlak, pak trosku povytahni jen tim jednim prstem a pak uz budes na kraji a chytnes ho obema. nevim, jestli to pujde, ja to delam dvema prstama, ktery je lepsi namocit - to vlhceni tam hraje velkou roli vzdycky 🙂

herminka
14. dub 2008

lenu, první cyklus jsem s vyndáváním docela bojovala (a hlavně poprvé jsem ho dolovala asi 20 minut a už měla obavu, že buď budu muset počkat na manžela, až se vrátí z práce, nebo na druhý den zajít k doktorovi 😀 ), al cvičení dělá mistry 😉 a ono vytlačení, co Ti radí holky, je nejlepší způsob.

dea
14. dub 2008

baby ja ho pouzivam treti cyklus a zase som prve dva dni pretiekla 😅 tak neviem kde robim chybu ☹

lenuska13
14. dub 2008

kamiska...len ono jednym prstom sice zrusim podtlak, lenze skus nieco pritlacit k makkuckej klzkej stene 🙂...asi bude treba este vela cviku, ale uz az o mesiac 🙂

kamiska
14. dub 2008

lenuska: no, ja vim 🙂 ale stahnout trochu dolu to snad pujde. vsak to nacvicit, hlavne se nebat. proleze mimco, tak kalisek to musi zvladnout taky. vytlaceni jsem nezkousela - nemam tu potrebu, ale jestli to holkam vyhovuje, tak to treba i pro tebe bude to prave.