Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

vanusak
12. pro 2008

Jo, holky, ten Pharmatex mi ani nepřipomínejte, to je fakt děsný lepidlo 😝
A co třeba ten kalich využít i k tomuhle, nechtěla to třeba Zejm slyšet? 😉 Když by to nebylo denodenně, tak proč ne, vždyť ho tu baby využívají často i mimo cyklus, no ne?

len
12. pro 2008

Vanusak, ale jak technicky, vždyť když je tam kalich, tak už se tam nic jinýho nevejde? Leda ty softcupy, ale to je všecko primárně vymyšlený tak, aby se nic nedostalo z dělohy do pochvy, nikoli z pochvy ven...

vanusak
12. pro 2008

Len, já to pochopila tak, že Zejm řeší to, že když praktikují nepřerušovanou soulož, normálně mimo cyklus, tak že má pak problém s tím, že celý další den anebo ještě ten den, z ní to sperma vytéká... Takže by si užili, ona zasunla kalíšek a byla by v suchu 😎

len
12. pro 2008

Jo takhle... No tak do toho bych teda nešla, to by si tak leda koledovala o infekci... I když už jsem teda slyšela i o vynálezech podobnýho charakteru, co mají za úkol udržet sperma uvnitř, aby nevyteklo. Hodno velmi zoufalý snažilky... Protože kdo zná aspoň trochu ženskou anatomii a princip pohlavního styku, musí mu být okamžitě jasno, že je to asi tak stejná kravina jako prstíčková metoda 😀

vanusak
12. pro 2008

Jo, ta infekce je asi riziko, to máš pravdu. Krev je vlastní, ale tohle si tam "odloží" někdo jiný... 😀 Tak pak už jen voda a kapesníčky a intimky...

zejm
12. pro 2008

Hmmm.... Holky, tak dík. Myslela jsem si, že je to nějak domyšlené, jak zlikvidovat "následky" milování. Jen jsem se nikdy neměla odvahu nikoho zeptat. Tak se umyju, pak zas lepím, a umyju, a zas... No, koukám, jako všechny ostatní. Někdy se to pokusím sprchou jakoby vypláchnout, ale zas mám strach, asi to není moc zdravé, musí to děsně narušovat tu vnitřní atmosféru. Sperma tam ženy mají od nepaměti. Voda je pro vnitřní prostředí asi dost novinka.
To mě mrzí, doufala jsem, že se dozvím nějaký zlepšovák...

lotosek
12. pro 2008

Já mám s tou zásaditostí spermatu problém, takže jsme při HA zásadně přerušovali, teď s kondomem si to konečně můžeme užít až do konce. 😀 Kalíšek by mohl být dobrý nápad, přece jenom vše steče do kalichu a člověk většinou stojky denně nedělá.

tictac
26. pro 2008

ozivuji tuhle diskuzi, snad mi nekdo poradite 😉

ladycup jsem dnes poprve vyzkousela, ale nejak mi to neslo 😒 Dostat to dovnitr nebyl problem, akorat jsem to dost citila, tak jsem to asi po 3 hodinach vyndala (nebylo to nejhorsi), myslela jsem, ze jsem to mela proste jen spatne zastrcene. Tak jsem to zkusila znovu, jenze po zavedeni to dost bolelo, tak jsem to hned chtela vyndat...to byl prave kamen urazu, nejak se mi to nedarilo pres ten podtlak to vytahnout a dost to bolelo ☹ Ted mam takove divne bolesti, tezko identifikovatelne, ale jine nez normalni MS krece, tak nevim, jestli to neni tim kaliskem. Kazdopadne bych ho chtela jeste zkusit, ale asi bych pockala az na pristi mesic? 😒 Nevite nekdo, co jsem udelala spatne, pripadne co bych mela udelat jinak? I na tampony mi trvalo snad roky si zvyknout 😖

kili
26. pro 2008

tictac, nezaviedla si si ho moc hlboko? kalich má byť o dosť nižšie ako tampón, vlastne úplne na začiatku. Keď si čupneš a zatlačíš svaly dole, tak ho môžeš chytiť za spodok a stopku vôbec nepotrebuješ. často robí šarapatu aj stopka, tým že tam je, tak sa asi nejak nahne a preteká al. tlačí.
vyťahovanie... ako som písala, čupneš si, zatlačís svaly aby sa kalich posadil nižšie, a potom chytíš za spodok kalichu, stlačíš, trošku sa zruší podtlak a potom vyvyklávaš von. Príjemné to nie je, ale už to nebolí 😉
určite to skús znova, budeš prekvapená, že ti to už pôjde omnoho lepšie. ja som s tým tiež celú prvú MS zápasila, niekedy som to zaviedla zle, vysoko, stále som ucvakávala kus stopky, no fakt hrúza. Ale druhá MS už bola v pohode, ale zas som ucvakla kus stopky 😀 . Keď necháš skúšanie zas naďalší mesiac, tak zabudneš, ako si to robila teraz a budeš robiť stále tie isté chyby.

tictac
26. pro 2008

dik za odpoved kili. Ted uz vim, ze jsem pri druhem vyndavani nezrusila ten podtlak a proto to tak brutalne bolelo. Neodradilo me to, jen jsem si myslela, ze bych to asi mela nechat uklidnit (bricho me boli fakt brutalne 😒 ), nez to zase zkusim. Uvidim rano, kdyz me to bolet nebude, asi to zkusim....taky urcite ustrihnu kousel stopky, dost to zavazi. Jen nechapu, jak to mam napolohovat pri zandavani....
Stejne na me je to neuveritelny pokrok, driv bych to nikdy se neodvazila vyzkouset 😀

elitera
27. pro 2008

zejm, my post coitum lovíme kuchyňský utěrky (máme je v nočním stolku) a takhle "zaplácnutá" se přesunu na záchod a většinu ze sebe necham vykapat. Máme bidetovou spršku, tak se tam rovnou i umyju. Případný zbytky by pořešila ta intimka.

kili
27. pro 2008

eli, máte normálnu sprchu pri záchode, alebo ako? lebo mi niekto hovoril, že to tak majú a je to lepšie, len zas staviteľ mi hovoril, že tam je blbé, že pod ňou nie je odtok a keď sa zavesí, že z toho ešte trochu kvapká na zem 😒 . No a teraz sa mám rozhodovať, že čo a ja fakt neviem.

elitera
27. pro 2008

kili, IP, ať to tady nezaplevelujeme 😉

tictac
27. pro 2008

dodam svoje pokroky, abych neodradila pripadne nove zajemkyne 😉
Boj s kaliskem jsem myslim uspesne zvladla hned 2.den, zkratila jsem stopku na polovinu a jsem spokojena, neni problem se zavadenim a v podstate ani s vyndavanim, jen se musi najit ten spravny zpusob. Takze kdyz jsem to zvladla JA, tak to musi jit uplne KAZDEMU 😉 😀 ( a ze ja jsem strasna citlivka 😝 )

kili
27. pro 2008

tictac, gratulujeeeeem 😀

parybka
27. pro 2008

ahoj, přidávám se k vám, dneska jsem si koupila kalíše, je vyvařený, jen ho zkusit.
Ještě mě napadá otázka ke zkušeným kalíškářkám, nestalo se vám, když jdete na velkou a silněji tlačíte, že by vypadl? Tampon už se mi podařilo vytlačit... 😅

kili
27. pro 2008

parybka, viem, že sa to stalo haluskacz 😀 , to je dosť blbá nehoda 😀
treba si na to trochu dávať pozor a je to v pohode 🙂

betelgeuzz
27. pro 2008

Kili, fakt? 😀 Já když tlačím, tak cítím, že se mi ten kalíšek posunuje. Někdy si ho pro jistotu přidržím 🙂

kili
27. pro 2008

aj ja cítim, že mi klesne nižšie, ale svalami to viem celkom ovládať. Sa človek učí novým "zručnostiam" 😀

tictac
27. pro 2008

tak to si nedovedu ani predstavit, vzdyt kdyz to chci vydelat, tak potvora drzi a ani se nehne.... 😀 😀

kili
27. pro 2008

po 3 pôrodoch to asi ide ľahšie 😀

tictac
27. pro 2008

tak to abych si pohla aspon s jednim 😀

parybka
27. pro 2008

😀 takže stalo...
kili, to jsi dobrá, že držíš vpředu a uvolníš vzadu 😀 raději budu přidržovat prstíkem... 😅

tictac
27. pro 2008

tomu se rika vypracovane svaly 😀 😀

emjee
27. pro 2008

to sa mi este nepodarilo, aj ked do wecka uz mi parkrat clupol 😀

zdenallicka
29. pro 2008

HOlky, hodne jsem vas tu cetla, i na beremku a docela jste me nahlodaly..:o) Pockam do 5.1., jestli ze me naaaahodou nebude mamina a kdyz ne, objednam si ho... Jen me zajima -kdyz vytahujete, vyndavate, nestane se vam, ze vycintate? Jako ze jste potom uspinene? Ze se vam proste kalisek vyleje? VIdela jsem na netu navod k vyndavani (jakoze mirne nehnout a tak),a le stejne... TOho se docela bojim... 😝

bettyna84
29. pro 2008

zdena: zatím jsem zkoušela jen jednou (při jedné mrše)- moc jistá si zatím nejsem, ale máme hned u záchoda umyvadlo, nebo vylévám ve sprše, ale myslím, že při troše cviku se nevylije, hlavně pokud není plný (- což se dá asi vypozorovat)- a hlavně to prakticky hned liješ do záchoda. Když to srovnám s tampóny, tak to vyjde asi nastejno 😉 .

kili
29. pro 2008

zdena, nevyleje, kalištek nie je nikdy plný, lebo pretekať kôli tým dierkam začne skôr, ako sa naplní úplne. Ale jasné, že na začiatku to chce cvik a vylievať skôr v sprche.

lenki33
1. led 2009

ahojte, mne to vobec nejde ☹
vcera prvy pokus- asi som si ho dala moc hlboko, takze logicky nesiel vybrat, dost som sa teda natrapila, kym som vybrala, a teda ked som ho uz tahala von tak to bolelo
druhy pokus, dala som ho teda nizsie, stopku som citila, ale som si povedala ze ju potom odstihnem, ale potom som sa zrazu chcela ist vycurat a proste to neslo, musela som si kalisok vybrat, nerozumiem tomu, akokeby som si nim nejako pritlacila mocovu trubicu, pri vytahovani zase dost bolest, tak uz som to vzdala
dnes som sa znovu odhodlala, kalisok som nezaviedla hlboko, skusila som s nim pootocit, aby bol fakt otvoreny,ok stopku som necitila, ale prstami som ju normalne mohla chytit, isla som sa vycurat tak som sa vycurala normalne ale stopka uz tam nebola a kalich zase uplne vnutri, takze zas som ho nemohla vybrat 😔
no proste vobec neviem kde robim chybu, ale uz som teda dost nastvata, lebo kalisok mi prisiel ako uzasne riesenie, ale neviem ci mi to niekedy pojde
mam stale pocit ze mi to tie svaly proste vtiahnu dovnutra 😕

simply.vero
1. led 2009

lenki, já jsem měla stejnou zkušenost, vždycky se posunul nahoru. být tebou, fikla bych tu stopku, ta tam může dost překážet, a zaváděla bych opravdu jen na krajíček, jen tak, aby byl kalíšek "schovaný".
u mě osobně, když kalich zavedu, je vždycky jen tak hluboko, že snadno nahmatám jeho dno a cítím ho skoro "venku"

při vytahování to chce cvik, pokud tě to bolí, může to být buďto tím podtlakem (to tady řešil teď někdo, v tom případě je potřeba ho úplně zrušit) nebo tě tlačí ten tuhý okraj (a v tom případě musíš prostě zkoušet, jak to bude pro tebe lepší, například kalíšek lehce zmáčknout a vyndávat jakoby stranou, anebo prostě ten okraj nějak zdeformovat ještě uvnitř, aby ho přes poševní vchod nepřetahovala úplně rozvinutý).

je potřeba najít si ten svůj "grif", protože každá jsme jiná, a určitě ti to půjde. hodně zdaru!