Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

elana
17. led 2009

Mariko ano, to je kvůli porodu, jak moc jsou povolené poševní svaly. Jestli jsi rodila přirozeně, určitě vol kalíšek větší.

marika80
17. led 2009

Diky elana, som si myslela, ze asi preto, ze zeny po porode su uz 'roztiahnute' 😉

elana
17. led 2009

No určitě🙂 a ženy po 30 (podle českého výrobce už po 25) nejspíš taky🙂

marika80
17. led 2009

asi radi podla svojho domaceho prieskumu 😀

elana
17. led 2009

😀

Myslíš že v Anglii, Finsku a Kanadě muži odpověděli, že jejich partnerky jsou vytahané až od 30, zatímco čeští chlapi pociťujou volnost už o pět let dřív, jó?😀

marika80
17. led 2009

Cesky asi skor zacinaju so sexom 😉 . I ked na Anglicko to zas neplati. Tak mozno, ze cesi chlapi su fajnovejsi.

elana
17. led 2009

To bych řekla že spíš🙂

Každopádně já si pořídila L a to jsem větev stará, třicetiletá a dosud nerodivší...a vejde se to do mně dost blbě a ven to nechce vůbec. Jsou to bitvy, ale ještě párkrát a snad to půjde🙂

marika80
17. led 2009

No tak toho sa obavam, aby som to vytiahla sama , 😅 a nie niekde na pohotovsti ako kedysi spoluziacka tampon.

marika80
17. led 2009

inac na Ladycupe som sa docitala, ze ak si objednas zlu velkost tak Ti ho vymenia.

elana
17. led 2009

To vytáhneš...chce to hodně se uvolnit a nepanikařit, já se pro jistotu domluvila s manželem, že by mi to případně vytáhl a pak už jsem teda byla klidná, když odpadla vidina pohotovosti 😎 a šlo to. On se nezavádí tak hluboko, jako tampon, takže ta tyčinka jde nahmatat a kombinací tlačení (jako na stolici), tahání za tyčinku a viklání zleva doprava se to po čase povede ven dostat🙂

marika80
17. led 2009

Po case 😀 😀 😀

elana
17. led 2009

No, upřímně, čas 1.: 15 min, čas 2.: 2 min, čas 3. 20 min😀.........takže ne vždy je počet pokusů úměrný délce, nicméně vzhledem k tomu, že nakonec to vždy šlo tak nějak ráz na ráz, tak si myslím, že to jen chce grif a že ta délka vyndavání spíš spočívá v tom, za jak dlouho se ten grif najde🙂

marika80
17. led 2009

no vytahovat si to niekde na nasteve 😉

elana
17. led 2009

Ale né, zkušeným kalíškářkám to nezabere (prý, já se mezi ně zatím nepočítám) ne delší dobu, než výměna tamponu🙂

Navíc (zvlášť při slabé menstruaci) stačí vylévat jen ráno a večer a to je člověk většinou buď doma, nebo se může vymluvit na sprchu a zavřít se do koupelny😀

Jdu chrnět, dobrou noc a neboj, fakt to zvládneš!🙂

marika80
17. led 2009

pry 😀
dobru noc.

byyz
17. led 2009

holky, potřebuju radu,kalíšek jsem dostala k vánocům, ozkoušela, ale mám trochu problém - píšou v návodu, že po umístění kalíšku objet prstem, jestli je přicuclej - a já kolem něj při nejlepší vůli už prst nenarvu 😅 takže jak poznám, že je správně? dno kalíšku mám jen kousíček nad poševním vchodem...

ikke
17. led 2009

skus, ci sa di da s nim tocit (chyt za tu stopku alebo jemne za dno), ak ano, mal by byt dobre nasadeny. ale niekomu sa tak pricucne, ze nim nepohne ani o milimeter, takze ani to nemusi byt spolahlive...

emjee
17. led 2009

byyz ked netlaci a necitis tu tycinku, mal by byt ok - pre istotu odporucam pouzit vlozku - ak nic nevytecie je ok, ak vytecie tak je zle zavedeny (aj ked pochybujem, ak s nim nevies pohnut, asi tam uz je ten podtlak a nemalo by nic pretiect)

marika80
18. led 2009

baby a to ked aj spite tak ten kalich je bezpecny? Myslim, netreba aj vlozku?

lante
18. led 2009

Marika, podľa toho akú máš silnú MS
Ja som ho počas prvej noci musela vylievať ale ďalšie už nie. ako poistku som mala iba slipovú vložku.

marika80
18. led 2009

diky

emjee
18. led 2009

marika zalezi od intenzity ms, ale obvykle nie, maximalne slipovku ako poistku 😉

marika80
18. led 2009

no asi si ho teda objednam, i ked si to neviem predstavit. To vazne netlaci? Neni to citit? A ani ta tycka na spodku? Viem, ze sa da skratit ale aj tak. Ten poharik sa da normalne potom vytiahnut, bez toho,aby sa prehol. Pripada mi to zvlastne. 😨

emjee
18. led 2009

je to uplne v pohode 😉

lante
18. led 2009

Marika, chce to cvik 😉 Ako som písala.......som si najskôr myslela, že to vzdám..ale cvik urobil svoje..............inak prvé vyberanie dopadlo hrozne........poolievala som si ruku a ako sa kališok vycucol tak trochu krvavých mini kvapiek bolo až na obklade pri WC-ku...... 😅 , ale to sa mi stalo iba raz a hneď ten prvý.

mikalove
18. led 2009

baby ja tiež zvažujem že si ho objednam,môžte sa naň 100% spolahnuť? nikdy vam nepretečie? a ako zistím že ho mam zle zavedeny...teda okrem toho že sa zšpiním? a ako si ho udržujete čisty a ako ho skladujete ked nepotrebujete? mam veľa nejasností 😀 a radili ste sa aj s lekarom pred začatím používania? 😕

bihan
18. led 2009

Mikalove, lekárni o kalichu väčšinou nič nevedia, takže neradila. Občas pretečie, lebo si ho dobre nezavediem.. nevznikne tam podtlak a nejaká kvapka vytečie. Ja nosím slipku počas MS a nosila som ju aj pri tampónoch z toho istého dôvodu. Zle je zavedený, keď sa s ním nedá točiť a u mňa v prípade, ak nevznikne podtlak a kalich je "navoľno".
Mimo MS ho udržujem v plátenom vrecku, umývam ho vodou, žiadny sajrajt sa na ňom nedrží.

herminka
18. led 2009

Mikalove, když máš správný grif na zavedení, protéct by neměl. Může se ale stát, že přeteče (když třeba silně krvácíš v noci a dlouho spíš - to se mi stalo za rok a půl jedinkrát). Když ho máš špatně zavedený, cítíš ho (při správném zavedení většiniou nevíš, že ho máš). Před MS ho vyvaříš cca 5 minut a v průběhu ho někdo myje jen teplou vodou, někdo intimním mýdlem. Dostaneš s ním látkový pytlíček, ve kterém ho skladuješ - nesmí se uchovávat v něčem neprodyšném. S lékařem jsem to nekonzultovala, teď se chci zeptat.

mikalove
18. led 2009

diky baby,herminka ty ho už tak dlho používaš? ku mne sa to dostalo len teraz v poslednej dobe 😕 ked vznika podtlak tak nejde ťažko von?...inak mi to pripadá asi najviac hygienickejšie...ešte som menšt. nedostala ale ked si pripomeniem tie vložky a tampony a ten zapach teplej krvi až ma striasa 😝 ,preto sa už dopredu zaoberam tymto,ozaj,objednavali ste si ho z netu al. kde sa dá kupiť..v lekarni?je ich viac druhov? načo dať pozor?

kili
18. led 2009

mikalove, keď sa naučíš zavádzať, tak sa môžeš spolahnúť na 99%, že nepretešie, a tých ostatných 1% keď preteče, nie je to žiaden vodopád, len sa ti troška zašpinia nohavičky a zistíš to skôr, než vznikne nejaká kalamita.