Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

martina46
9. únor 2009

Mám pocit, že ani výrobca v 6nedelí neodporúča.

martina46
9. únor 2009

A ešte ak sa nejaký nástrih vyskytne, to potom ajajáj už vôbec nie 😀 😝

lubka131
9. únor 2009

Neviete ci nikde na Slovensku v lekarni sa da kupil ten Lady Cup? Lebo som im napisala na tu ich stranku, ze mam zaujem o zaslanie lekarni, ktore ho predavaju a sa mi neozvali. Tak neviem.

skuli
9. únor 2009

Dneska jsem dostala menzes,když jsem byla na návštěvě u kamarádky.Kalich samozřejmě doma,tak mi dala vložku.Bože to byl hnus,ani nevím jak jsem došla domů,pořád jsem myslela jen na to,co mě to tlačí mezi nohama.Nechápu,jak jsem bez toho mohla existovat 😀

kili
9. únor 2009

lubka, v lekárni nezoženieš, aspoň teda neviem, že by sa už predávali. iba ak tak v čechách. A prečo si nechceš objednať cez net?
ja teda nechápem, prečo sa snažíte kalich zohnať všetci v lekárni, keď ostatné veci naopak všetci kupujú cez net, že tak je to lacnejšie, prečo potrebujete vidieť kus silikonu? 😕 😅

zejm
9. únor 2009

Já vím, ale před časem to tady holky řešily, zda ano, či ne. Já bych také odvahu neměla. A jinak, emjee 😀 , nepochybuji!!! Nicméně musím přiznat, že po více než roku používání kalichu mi měsíčky už vlastně ani moc nevadí...

emjee
9. únor 2009

zejm ja som pred tehu pouzivala kalich 2 roky a 1 mesiac 😉

lubka131
11. únor 2009

ahojte, a da sa s kaliskom ist aj do vody?myslim more, ci ako to je?

bihan
11. únor 2009

jasné, v pohode choď plávať ;)

kamiska
11. únor 2009

lubka: vyzkouseno nemam, ale urcite. kalich nenasava vodu z druhe strany jako tampon.

zejm
12. únor 2009

Já vyzkoušeno mám, chodím s kalíškem i na aquaerobic. Neboj se toho.

ina.b
12. únor 2009

Holky, stále koukám na ten kalíšek, ještě jsem nezkoušela, ale ráda bych. Jenže mám stále pochybnosti. Nemůže to nijak vyklouznout nebo se to tam nějak při cvičení naklonit a vylít? Sice hloupý dotaz, ale vrtá mi hlavou 😕

kili
12. únor 2009

ina, čo viem, tak sa to nestalo. fakt sa neboj, keď sa naučíš zavádzať, čo je tak 1-2 cikly, tak je to fakt v klidu a nebudeš chápať, ako si bez toho mohla žiť 😉

ina.b
12. únor 2009

Je asi dobrý, že se ušetří za vložky. Akorát nevím, jak třeba při dlouhém cestování /např. na veřejných záchodcích/ vyčistit a znovu zavést, aniž bych si tam nezavedla i nějaký "moribundus" z těch znečištěných záchodků 😅

ina.b
12. únor 2009

Ááá... Tak už jsem se dočetla o tři stránky zpět "cestování a kalíšek" 😉

kili
12. únor 2009

ina, akú silnú máš MS? ak máš tak normálne a nie extrémne silnú, tak ti stačí vyliať len ráno a večer, poprípade prvý deň aj cez deň. ak treba na verejných záchodoch, tak z flaškou vody, ruku, s kotrým ho vyťahuješ sa ničoho chytať nebudeš, predtým umyješ a fakt tam nemáš čo dostať.
ale zo začiatku to na verejných záchodoch asi neskúšaj. to fakt v kľude doma v sprche. treba sa to naučiť. takže ak máš silnejšiu MS, môžeš najprv používať doma a až neskôr na cestách.

kili
12. únor 2009

a já to tu vypisujem 😠 😝 😀

ina.b
13. únor 2009

Co jsem po porodu, tak jí mám silnou dost. Až začnu užívat antikoncepci, tak se to určitě zmírní 🙂
Ale je to docela dobrý vynález. My teda zase tak často nikam necestujeme, ale říkám si v létě, když budeme vejletit. To bych se do té doby naučila 😀

leishmania
14. únor 2009

je 3.den co pouzivam kalisek, so zavadzanim som nemala problemy, a ani ho necitim, len po noci som mala taky bledozlty vytok na nohvacickach 😕 pocas toho jak som mala kalisek,a teraz zas...na hygienu dava pozor a cely cas som si ho menila len doma....neviem co je to nrmalne...

zejm
15. únor 2009

Ten výtok máš při používání kalíšku během menstruace? Nebo se objevil po skončení menstruace? Během menstruace se to někdy stává, asi kalíšek netěsní tak úplně dokonale, někdo to řeší intimkou, já černými kalhotkami.
Pokud je ten výtok až po menstruaci, radši zajdi na gyndu. Ale s používáním kalíšku bych to do souvislosti nedávala. Trpívala jsem na kvasinkové záněty a často i na zánět močového měchýře - od té doby, co mám kalíšek, jsem neměla ani jednou. I ostatní holky se shodují, že se jim to hodně zlepšilo s používáním kalíšku. Určitě skoč na gyndu, uvidíš, čím to je, třeba to má jiný (co já vím hormonální?) důvod.

leishmania
15. únor 2009

dik zejm....no ja uz som prisla na to z coho to bolo 🙂 kalisek je v tom nevinne akurat sa mi spravil ekzem v oblasti bikin a z toho som mala nohavicky...som sa cela nejak vyhadzala, asi som nieco pojdela, ja som taka citlivka na rozne jedla....ale som necakala ze ta alergiaje aj tam....uz sa to ale upravilo....

inak s kaliskom som spokojna....mozem fakt len odporucit 😉 ktovie jak dlho by trvalo kym by mi ta alergia presla keby som mala popritom vlozky a menzi....takto mi to vdaka liekom za den zmizlo...

nina4321
18. únor 2009

ahojte baby

chcem sa opyta, aku velkost kaliska si mam kupit, A alebo B??? chcem to vyskusat...inak to sa normalne pricucne? a nebudet to vytekat?? ja uz neviem co mam robit, ja mam same exemi a stale som tam dole zaparena, tak som si objednala aj par eco pratelnych vloziek 🙂
dakujem za odpovede, aj ked viem,ze vam to omielanie dookola asi lezie na nervy 😅

kili
18. únor 2009

nina, objednaj si podľa doporučenia, každý výrobca to má od iného veku.
a nevyteká, teda potom, čo sa naučíš správne zavádzať. U niekoho možno je trošku spinenie, ale u mňa nič.

nina4321
18. únor 2009

kili, aha no to som nevedela, lenze vek tam k tomu nieje dany...ja mam vyse 30 rokov , tak asi to becko nie?
ved ja by som aj ak nosila intimku pre istotu
🙂

kili
18. únor 2009

nina, keď máš vyše 30r, tak určite ten väčší a to tuším pri všetkých značkách býva A
ktorý presne chceš?

nina4321
18. únor 2009

inak v zahranici latkove plienky , vlozky ci aj ten poharik vyde ovela lacnejsie 🙂

nina4321
18. únor 2009

juj a teraz som to docitala do konca, pravda nad 30 tak B 🙂

kili
18. únor 2009

nina, nie, nad 30 tak A

nina4321
18. únor 2009

kili a fakt 😅 asi som to aj tak poriadne necitala 😒 vyhovaram sa na syna, tu mi vytukava 😀