Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

bihan
22. únor 2009

normálne uvažujem, že mám asi nejaké skrátené ústrojenstvo či čo 😕 Aj keď dám kalich úplne ku krčku, tak potom zlezie nižšie... tak, že je bez šťopky zarovno s "vchodom" a s vyťahovaním som nikdy problémy nemala.. ani som nemusela loviť.. skôr občas vyliezol, ale potom som zo zase svalmi vtiahla späť...

Martina, nezúfaj.. prvý cyklus s kalichom je vždy taký rozpačitý... určite nájdeš správny grif a bude to v pohode.. ja som si zo začiatku netrúfla spať len s kalichom bez spodného prádla, lebo občas mi pretiekol, ale teraz už je to úplne v pohodičke.

roasha
22. únor 2009

ja som to tam mala cca 2-3min,tak tazko povedat ako by sa spraval po 2-3hod,ved uvidim,ked pojdem na"ostro"

bublinocka
22. únor 2009

Tiez sa mi vcucol tak hlboko, ze som si myslela, ze uz ho nevyberiem. Stalo sa mi to dvakrat, bolo to hrozne, nadavala som ako pohan, ked som sa ho snazila dostat von. Uz som si myslela, ze zavolam na pomoc manzela 😀 .Nakoniec sa podarilo. Potom som uz nemala odvahu si ho dat. On sa mi nechce tam dole otvorit. Ja neviem, ci je privelky alebo co, proste ostane taky zvinuty a neotvori sa. Skusala som aj tocit, ale nic. Ja neviem ci som taka nemozna, alebo co robim zle. Teraz uz nemam kramy, tak som to skusanie odlozila o mesiac, ale neviem, ci to potom bude lepsie.

martina46
22. únor 2009

roasha, mam ten vacsi.
dnes beham este navyse so slip. vlozkou, pre istotu, vzdy ked zacitim taky blby vlhky pocit, bojim sa, ze zas prevlha (to je asi ten spravny vyraz - take silnejsie spinenie je to)
bihan, aj mne sa pri tlaceni na velkej chce vysunut, nemyslim, ze by vypadol, lebo vyberanie dost boli, tam by som tiez asi nastrih potrebovala 😅
no uvidime. kazdopadne svaliky cvicit budem. ja som taka, ak mi nieco hned nejde, tak zurim a sucasne mam depku 😝 😀
verulka, neboj sa, ja som "divny" ojedinely pripad 😉
este idem raz kuk navod z toho odkazu (mooncup)
ale aj tak mi to nejde do hlavy, ze vam nejde nejako pootocit, ked to v navode ladycup spominali, ako skusku spravneho umiestnenia.....

martina46
22. únor 2009

bublinocka, ako vies, ze nie je otvoren? citis to pri nahmatani? ja ho tam teraz zastrcim pomerne plytko, rychlo pustim a citim taky "lup" ako sa otvori.

bihan
22. únor 2009

Martina, mne ide pootočiť v pohode 😉

martina46
22. únor 2009

bihan, no aspon tebe! 🙂
inac, uz ho mam vkuse asi 4 hodiny a zatial nepretiekol.

bublinocka
22. únor 2009

Martina, no citim to ked ho kontrolujem,proste sa nerozvinie, je taky stlaceny. No a potom ked chodim a sedim, tak sa proste posunie hlbsie a tam sa otvori, no ale to tlaci, proste ho citim a je mi to neprijemne. Akoze vydrzat sa to da, ale citim ho. A najhorsie je, ze potom ho nemozem vytiahnut, lebo tak hlboko proste nedociahnem. Este stastie, ze som neodstrihla stopku, inac by som tusim musela ist vytahovat na chirurgiu. Ledva som ju zachytila na konci nechtami a tahala von, ale myslela som si ze si pritom vytiahnem a maternicu. No hroza. Teraz sa uz aj bojim skusat. Ja neviem ci to mam tam dole take uzke, ze sa mi tam nechce otvorit,alebo co. No ale mam dve deti porodene normalne, tak by som mala mat podla vyrobcu ten vacsi. No ale ked som ho dostala tak som sa zhrozila, ze je to take velke.

bihan
22. únor 2009

bublinocka, ak ho cítiš a bolí ťa, tak je je dobre rozvinutý. No a kalich sa nevyťahuje tak, že zachytím šťopku a ťahám...sa nečudujem, že si si skoro vytiahla aj maternicu 😅 Ja ho mierne stlačím, ako keby som ho znovu chcela poskladať.

martina46
22. únor 2009

bublinocka a nepomohlo by tlacenie ako pri stolici? ze by sa ti kus posunul dole.

lotosek
22. únor 2009

Chce to prostě zkoušet, i jiné postupy skládání, míň poskládat = menší podtlak, víc poskládat = větší podtlak. Zkontrolovat, jestli je rozvinutý (dno je pěkně kulaté, jinak stačí cvrnknout prstem nebo zapracovat svalíkama a rozvine se). Při vytahování si nedělat násilí, svalíkama kalich posunout co nejníž, zmáčknout a třeba i trochu složit, aby to moc nebolelo.

martina46
22. únor 2009

ja sa ho snazim trochu pri vyberani stlacit (este som ho nemala plny, vzdy len na dne, kedze som casto vyberala 😀 ), tak to nie je tak strasne, tuto vytahovaciu polohu - sposob - uz nachadzam.

maykita
22. únor 2009

martina46

aj ja som mala problem so spinenim a stalo sa mi to pri tretej mrche a pri druhej bez problemov cize som sa hnevala ze co zle robim, hlavne cvik. Teraz sa ho snazim co najnizsie necht roztvorit a potom jak spominala mislim kili vytlacit vzduch ako keby.
neviem preco ked som mala kalisok dlhsie tak sa vo mne posunul ze ledva som ho dosiahla za stopku a potom bol aspon 10-15 min boj kym som ho dostala von 😖
a pri vyberani si mi najviac osvedcilo najprv vrchnu "hranu" povitiahnut az potom spodok menej to boli aspon mna... hadam daco z toho pomoze ale nevzdavaj sa bude fajn 😉

bublinocka
22. únor 2009

Bihan, ja som ledva dociahla koniec stopky, aj ta sa mi tak smykala, ze vytiahnut ho bol naozaj boj. Ja viem, ze by sa to malo stlacit a zrusit podtlak, ale ja som to proste nedociahla.Tiez som sa asi 10 minut trapila na WC-ku a snazila som sa ho vytlacit az som bola cela cervena. Teraz mi to pride strasne smiesne, ked si na to spomeniem. Ja teraz neskusam, lebo nemam menzes ale asi by som mala, aby som uz bola nacvicena, ked pride. A ste zlate, ze sa snazite poradit.

novako
22. únor 2009

Marti: Ty povolené svaly dělají fakt hodně. První MS po porodu byla naprostá tragedie. Díky povoleným svalům se mi kalíšek při delší chůzi posouval níž a níž a níž. Teď už je to výrazně lepší. Jen se v noci nesmím přetáčet na boky přes záda.
A k zavádění. Já kalíšek zmáčknu , přehnu a zavedu. Pokud s ním jde otočit, je to špatné. Také pokud se mi otevře moc brzy, tak nevznikne dostatečný podtlak a proteče. Musím ho vyndat a zavést znovu.

verulka
22. únor 2009

no tak som kludna..one svaly mam v super stave 😀 tak snad zvladnem...ale som zvedava ake to bude 😉

martina46
22. únor 2009

novako, mne sa zas posuva vyssie 😀 ale dnes az doteraz nepretiekol. viac som ho stlacila a naozaj dbala na to, aby sa otvorilaz dnu a potom som uz s nim nehybala. toto pomohlo. dufam, ze mne pretacanie v noci nebude robit problem 🙂
verulka, no vidis 😉

bury
23. únor 2009

Ahojte holky.

Dneska jsem udělala první špatnou zkušenost s kalíškem 😠 😠 Mám ho třetí cyklus a nemůžu si ho vynachválit... Ale nesmí se s ním cvičit joga ☹ naštestí se neštěstí stalo až ke konci a na druhý štěstí jsem měla silnější slipovku, ale protekl mi.... Pořád přemejšlím nad tím, jestli je to poprvý, co jsem ho měla při cvičení, ale asi jo... A nevím, jestli to rysknu příště .... 😠

simply.vero
23. únor 2009

bury, jsem přesvědčená, že jóga se s ním cvičit může 😉, jelikož ji spolu s kalichem cvičíme pravidelně bez nehod 🙂 asi se ti během cvičení posunul. příště to zkus klidně znova, když se pojistíš menší vložkou, tak přece nic neriskuješ, ne?

verulka
23. únor 2009

babulky, mne sa vidi ten kalich maly...teda som fakt zvedava, normlane cakam dalsi cyklus...moze sa to odskusat aj "na sucho"...ja si tak vravim, ze 4traktora mi tade vysli a toto sa mi tam ma udrzat..nejaka dovera zatim nie je...

bambusko
23. únor 2009

verulka, si ma pobavila 😀 kazdej sa zda velky 😕 a tebe maly 😝 cim to bude?

verulka
23. únor 2009

noo zeby obvodm riskovej hlavicky po porode...alebo tym druhym 😀DDD kazdopadne, sa mi zda maly...divne...

kili
23. únor 2009

mne sa tiež zdal malý, ale mám skoro jediná tu, tú menšiu veľkosť, tak je to možno aj tým. no a tiež určite aj tým, ako tu všetky písali, že aký je veľký, tak som čakala už asi niečo podobné obvodu dezertného tanierika 😀

johanda
24. únor 2009

bury - mi neprotéká ani při józe 😎 . Možná sis ho jen nějak blběji zavedla a příště to bude o.k.

eriqe
24. únor 2009

zajtra maju o "menstruacnom lieviku" hovorit v damskom magazine ci ako sa to vola na stv, tak som zvedava. Ze o nom pride rozpravat lekar

quika
24. únor 2009

mne pretiekol 2x pri lyzovani 😠 ale asi bol zle nasadeny lebo inokedy to bolo bez nehody.
verulka, mam sice iba jedno dieta ale mal obvod hlavicky 38cm, vies si predstavit ako som skoncila dotrhana, napriek tomu som MC 4 mesiace po porode bez problemov pouzivala. je to hlavne o svaloch, ked ich mas dobre tak ti nebude maly 😉

olinka6226
24. únor 2009

kili ze dezertny tanierik 😀

simply.vero
24. únor 2009

eriqe, tak potom podej hlášení 😀 třeba to pak bude k vidění v archivu stv. jsem zvědavá, jak se vyjádří další lékař, navíc opět chlap - zatím je statistika dosti tristní... 😅

verulka
24. únor 2009

quika, no taky obvod halvky je radost rodit 😀
babulky, skusali ste ho aj na sucho?