Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

emjee
17. dub 2013

http://menstrualcups.wordpress.com/ kuk femmycycle - novy design kalichov 😀 😀 😀

budlii
18. dub 2013

@shira_ Já si nakonec pořídila Melunu soft M a naštěstí dobrý. Jen ten nejsilnější den menstruace se stává, že mi přeteče, ale ostatní dny super - vůbec nevím, že kalíšek mám a občas se stane, že na něj i zapomenu 😉.

marika80
20. dub 2013

@budlii ked Ti pretece znamena, ze je plny alebo to tecie okolo. Ja som zacala pouzivat vcera a citim ked sa mi tam otovri (aj pocujem), ale aj tak som potom na vlozke mala krv.

Mam trocha problem s vyberanim, uz ked je skoro cely vybraty tak pri otvore ma to dost boli, ten posledny krok a dost sa mi aj vyleje, co neni problem doma ale bude niekde na verejnych WC. Uvitam nejake rady.

budlii
20. dub 2013

Myslím, že spíš přeteče, že už je plný, většinou je naplněný až k těm dírkám nahoře ...
Zpočátku jsem s vytahováním taky trochu bojovala, ale je to o cviku. Venku kalíšek nevylívám, jsem teď na MD, takže mi to vychází jen doma, za což jsem ráda! 🙂

helenah82
26. dub 2013

Ahoj, nejsem schopná přečíst všech 161 stránek, abych našla, zda tu někdo psal odpověď na mojí otázku. Měl jste někdo problém už se zavedením, že ten kalíšek moc velkej nebo já nevím, čím to je. Ale složím, snažím se zavést a prostě ho nemůžu dostat dovnitř víc jak pár milimetrů... díky za odpovědi.

lucie777
26. dub 2013

@helenah82 Děláš to ve sprše? Já ho zavádím v mokru,to jde líp,ale jinak ho držím složený palce a ukazovakem,strčím dovnitř a pak už jen jedním prstem dorovnám,zkontroluju,jestli je ok.

helenah82
27. dub 2013

@lucie777 děkuju, nakonec se včera večer zadařilo. Bude to chtít trénink - protože, že bych mohla říct, že ho necítím, to tedy nemohla... ale snad to půjde. Pomohlo mi nakonec to video, co je tu výš, že existují různé sklady, před zavedením.

lucie777
27. dub 2013

@helenah82 Jestli ho cítíš,tak ho zaveď hlouběji. Tak hodně štěstí!

kitu
29. dub 2013

dievčata možem sa aj ja spýtať.... teraz som tento zazrak objavila a uvažujem o kupe... vedel by mi niekto poradiť ktoru značku si mam kupiť .. aký... ???? lebo pozeram že značiek je vela a od radosti neviem na aku sa vrhnuť... bežne od porodu použivam tampony a toto vyzera velmi zaujimavo aj ked ta vekosť ma dosť desí... ale ked pišete že je to vpohode tak hadam bude aj pre mna ... ešte by ma zaujímalo že na čo je tam ta tyčinka na konci , na vyťahovanie.. a to taka dlha má byť?a videla som nejaky aj s takým kružkom na koncito jejedno aký je ten koniec? budem vám vdačná za každu radu... bohužial nestiham čitať všetky strany...pozrela som si videá čo ste dali linky na posledných 2 stranách ale nie som mudrejšia že čo si mam vybrať... alebo cez aku stranku objednávať...dakujem už vopred za cenné rady

faflina
2. kvě 2013

@lucie777
@budlii
@marika80 holky prosím poraďte, mám kalíšek, ale problém mám ten že se po zavedení vůbec nerozvine, zůstává uvnitř scvaklý čím to může být, je moc velký?? už to zkouším druhý den, obouma technikama, ale vytvoří se tam podtlak a vzduch zamezí se kalíšku narovnat tak jak má???

marika80
2. kvě 2013

@faflina tak skus stlacit dole, aby sa tam uvolnil ten podtlak a prejst prstom okolo kalisku (tak vyssie), tym by sa mal rozvinut.

svha
2. kvě 2013

@kitu já nakupovala na těhle stránkách http://www.kalisek.cz/, měli tehdy slevu na Mooncup, tak mám tento, konec jsem skoro celý ustřihla, vadil mi při chození, první dvě tři menstruace byly pokusné, ale teď už si nedovedu představit, že bych si zaváděla tampon, už mám cvik a je to super, momentálně menstruuji a ani mi to nepříjde, mám větší velikost, jsem po porodu, i když císařem, ale sem tam více krvácím, velikosti se nelekej, nejsem bůh ví jak dole povolená, přesto o kalíšku nevím, první dva dny vylévám jednou přes den, jinak jen ráno a večer a bohatě to stačí, mám i kalíšek na sterilizaci, tehdy to bylo součástí akčního balíčku, cením si ho, ale není nutné ho mít, klidně se ptej dál

budlii
2. kvě 2013

@faflina zkus s ním pootočit nebo ho nechat rozvinout v jiné poloze, třeba trochu níž ...
Mi kalíšek vevnitř zůstává jakoby zploštělý, ale ten "kruh" nahoře se rozvine.

faflina
3. kvě 2013

@budlii no tak mi to připadá že to mám i já, ale to se mi nějak nezdá, není to teda velké v tomto případě, jo pootočení trochu pomohlo, ale mě to dost dole bolelo, jak jsem se furt znova aznova pokoušela, tak mě to u hráze dost bolí ☹

faflina
3. kvě 2013

@marika80 tohle jsem zkoušela a nedostala jsem ten vzduch tam

budlii
3. kvě 2013

Já ho jakokdyby níž nechám rozvinout a pak ho prstem ještě trochu popostrčím nahoru, akže mám ten čípek jakoby přímo v něm 😅

kitu
4. kvě 2013

@svha tak nakoniec som objednala melunu s tou guličkou ... no som zvedava ... už čakam každým dnom kedy príde balíček.... teda hadam v pondelok dojde a potom pri najbližšej mrche skušam... som veeeelice zvedava... a ked nemam ten sterilizátor tak v čom to mam sterilizovať?

svha
5. kvě 2013

@kitu kdybych neměla kalíšek na sterilizaci, tak vyvařím v hrnci

muffinka8
7. kvě 2013

Prosím vás, máte skúsenosť s týmto výrobkom čo sa predáva tu? https://www.modrykonik.sk/shopy/spodna-bielizen...

zuxa9
7. kvě 2013

Ahoj, neviem, ci to tu uz bolo riesene, kedze je tu uz 161 stran a vsetko som necitala, ale tiez mam problem s vyberanim ako marika80, dnu to ide, kedze sa prelozi, ale von pri tom jeho priemere jepre mna hotovy porod :DDD. Viete prosim nejaku fintu, ako si pri vyberani pomoct, aby sa to dalo vydrzat? Aj ho naklanam na bok, ale nie je v tom ziaden rozdiel :((((

janula18
9. kvě 2013

@zuxa9 ten istý problém mám aj ja. Ja mám mooncup a zdá sa mi ten horný okraj veľný tvrdý a ten veľmi cítim, tak rozmýšlam že si asi skúsim kúpiť iný možno menší a mäkší

zuxa9
9. kvě 2013

No ja mam tiez mooncup B, ked ho mam zavedeny, necitim nic, vsetko je v pohode, ale to vyberanie, to je hruuza, bojujem... jednak ho musim dlho lovit, kym ho mozem tak uchopit, ze ho mozem vytiahnut, a to vytiahnutie je hrozne, bolestive, ale podla mna to pojde, len neviem ako ho mam zlozit, kedze tam nemam ziaden manevrovaci priestor a otvoreny ho vyberat nemozem. Nechcem teraz kupovat 4 druhy a hladat, ktory je najdokonalejsi, kedze to vobec nie je lacna zalezitost. Vybrala som si tento kvoli dobrym ohlasom a spolahlivosti, makksi by zase mohol pretekat alebo by sa mohli objavit ine problemy.

zdenocka
9. kvě 2013

Ahojte dievcata,
chcela by som sa Vas opytat, ze ci sa Vam kalisok po zavedeny cely rozvinie, a ze ci to je aj pocut, alebo ako ste si iste, ze sa rozvinul cely? Mne vcera prisiel, nemam svoje dni, ale ze to skusim, a ozaj neviem, ci ho vlozim spravne. Pri vyberani nemam ziadny problem, tak si myslim, ze sa neprisal. Lebo ked ho potiahnem, tak ide v pohode vonku. Velka vdaka.

maataa
12. kvě 2013

@zdenocka ahoj 🙂 tak ja to občas aj počujem alebo cítim, na nejakom fóre som sa dočítala že je dobré po zavedení trochu zatlačiť, aby sa dostal do správnej polohy, ja to tak robím a všetko je v naprostom poriadku 🙂 kalíšok by som veru nemenila za nič... ja mám mooncup a tú tyčinku som hneď odstrihla, lebo vadila... A keď sa vyskytne problém že ho neviem vybrať, tak si stačí čupnúť a zatlačiť a je to 😀 Po čase si nájdeš sama niečo, čo bude pre teba najlepšie, mne pomáha toto 🙂

ifkael
12. kvě 2013

@zdenocka pocut ani nie ale to si nahmatas ci je oukej

faflina
12. kvě 2013

@zdenocka prstem zkontrolovat,

zdenocka
12. kvě 2013

@maataa, @ifkael, @faflina, dievcata velmi pekne dakujem za reakcie 🙂 . Dobre, ze som skusala predtym, uz viem ako na to, citala som aj reakcie tu v teme, a ja musim poharik otvorit v polovici ako ho vkladam, lebo inak sa mi neotvori. Prstom skontrolujem a parada, ziadna nehoda 😵 . Este som neohrabana vo vymienani, zda sa mi to o dost zdlhavejsie, ako pri tamponoch, ale ved casom a cvikom si privyknem.

jarkalada
12. kvě 2013

za co to pak vyndaváte, když ustřihnete ten koneček? Já si tam nechala cca 1cm kousek a mám co dělat, abych ho za to vytáhla. Kdybych ho ustřihla úplně, tak si to nějak nedovedu představit, jak bych to brala jen za ten samotnej kalíšek-vždyť je to kluzký a nebylo by to za co vzít, ne?

faflina
13. kvě 2013

@jarkalada no jak píšeš za kalich přímo, a kluzký to není a je to hned u poševního vchodu, deta aspoň já to tak mám 🙂

muffinka8
13. kvě 2013

Prosím, ako sa sterilizuje kalíšok v mikrovlnke v tom špeciálnom poháriku? Nie je k tomu návod.