Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

luci
12. únor 2008

tak neviem,ale podla mna,keby si to platila cez banku ,tak ta to vyjde drahsie....a na dobierku tiez....lebo posta priratava 250sk...za prepocet sumy.......
urcite jednoduchsie je cez slovensku stranku....
ja mam odtial....
prave teraz prvykrat testujem....a som spokojna.....hoci tie prve vyberania.....boli hruza....som myslela ze to nedostanem odtial von 🙂 🙂
ale uz je to lepsie.... 🙂

kili
12. únor 2008

dá sa objednať z čiech tak, že sa s predajcom dohodnete a poštete mu peniaze v obálke a on to potom pošle normálne. Tak to víde najlacnejšie.

luci
12. únor 2008

ale to je trochu risk........ 🙂

podla mna pockat...a urcite bude opat na sk stranke akcia ako pred mesiacom....stal 700sk

kili
12. únor 2008

čím je to risk, že sa stratí obálka? to hádam nie.

zvizatinka
12. únor 2008

Ja ho mam 🙂 a nemuzu si stezovat 😉 sice to s nim jeste tak neumim, ale to se casem zlepsi 😵

schnek
12. únor 2008

zviza, ten ladycup?

kili, nám se ztratila obálka s penězi a to šla doporučeně první třídou SR -> ČR 😖

lulufon
12. únor 2008

tak skusim pockat na nejaku akciu, a potom si ho objednam, alebo keby nejaka babenka predavala, tak nech sa ozve, IP. dakujem.

elana
12. únor 2008

Ahojky, už jsem to psala do bazaru, ale dám to i sem, však to sem patří, prodávám MS kalíšek Lunette B, koupila jsem ho za 849kč, prodám za 649Kč, případné zájemkyně přes IP, samozřejmě je úplně nepoužitý, akorát jsem rozlepila krabičku🙂

Nějak jsem nenašla odvahu ho vyzkoušet🙂 tak proto🙂

vavka33
13. únor 2008

ahojte.
Mne prave prisiel kalisok,tak som ho rozbalila a neviem si ani predstavit,ako ho do seba dostanem.
Tusim ostane naveky zabaleny 😀

kili
13. únor 2008

to tá popôrodná veľkosť je o toľko väčšia? lebo mne naopak pripadal menší ako som si predstavovala 😕

jmisa
13. únor 2008

Já jsem si koupila rovnou tu větší velikost a při rozbalení jsem si říkala, že to do sebe nemůžu dostat, ale pak jsem to poskládala, vyzkoušela a v pohodě 😀

vavka33
13. únor 2008

Ja neviem,ci je vacsia,ci mensia,ale mne to pripada velke.Videla som,ze sa to ma poskladat,ale aj tak.No to bude zaujimave.Ja som si to predstavovala mensie,tensie,neviem.Ved je to take velke ako cumel na antikolikovych flasiach MAM,co pouziva Leuska na pitie-to len na prirovnanie. 😅

klbikes
13. únor 2008

Ahojte 🙂
Dnes mi zacala mrcha 😠 a zaroven mi dosiel kalistek.....
Tak som si ho vlozila 😅 ........zaujimave......pockam zopar hodin a uvidim, co a ako 😉
Pekny den prajem

vavka33
13. únor 2008

JA mam dostat kazdym dnom,tak neviem,ci ho vobec odskusam.zvlastny pocitked som ho drzala v rukach.Kym som o tom len citala,bola som nan nazhavena 😀

klbikes
13. únor 2008

Aj ja som bola nazhavena, kym som o nom citala.
A ked dosiel, pozerala som nan ako puk 😅 Chvilkami som aj pochybovala.......
Mam ten vacsi 😉

vavka33
13. únor 2008

Ja mam A.to je vacsi?a ten mensi je ako mensi?

kili
13. únor 2008

vavka, neblázni, najlepšie je, keď si to vyskúšaš hneď. Akú máš značku? najlepšie je ustrihnúť hneď polovicu stopky a neskôr už len ustrihávať po kúskoch.

klbikes
13. únor 2008

A je vacsi....pre zeny co rodili klasicky, alebo su po 30-ke a B je mensi pre cisarsky porod, co nerodili vobec a mladsie

jmisa
13. únor 2008

Jo tu tyčku taky doporučuju aspoń na půlku ustřihnout. Mně dost vadila.

klbikes
13. únor 2008

A ma rozmery: priemer 46 a dlzku 50mm
B ma rozmery: priemer 43 a dlzku 50mm
To je MOONCUP.....je aj LUNETTE....to neviem

kili
13. únor 2008

áno, ta tyčka dosť vadí a najhoršie je, že ani nevieš, že to, že ten kalíštek preteká je kôli tej tyčke, takže rozhodne hneď urezať. Nechápem, načo ju robia tak dlhú.

klbikes
13. únor 2008

😀 😀 😀

kili
13. únor 2008

tak tie 3mm je už fakt fuk, ja by som do seba natrepala určite aj ten väčší 😀 .... a úúúúplne v pohode

klbikes
13. únor 2008

ja som mala najprv obavy, ako to zvladnem, ci sa vopcha, ci nebude tlacit........potom som zistila, ze tam mam kooooooopec miesta 😀 😀 😀 😅

vavka33
13. únor 2008

Ja mam mooncup A som po 30tke a rodila som dva krat klasicky,cize ja by som mala mat este vacsi 😀 😀
Pojdem to skusit nasucho,ked pojde Lea spat,potom napisem zazitok.Mozno budem prekvapena,ako ho do seba vpracem 😀 😀 😀

klbikes
13. únor 2008

Som zvedava 😀 😀 😀 .....
Ja nemam daleko od 30......28, jedno 8rocne dieta 😵 a kopec miesta na kalistek 😀
Mozno sa nebudem smiat pri vyberani....ale zatial mi je veselo 😀 😀 😀

vavka33
13. únor 2008

Idem na to 😅

vavka33
13. únor 2008

Odskusane,voslo to v pohode,aj to slo von,ale citila som to tam.Tak neviem 😔

klbikes
13. únor 2008

Tlacilo ta to???? 😒
Lebo ja to necitim......
Ako to islo von??? 😕

kili
13. únor 2008

vavka, ako som písala, možno je problém v stopke a nemusíš cítiť práve ju.