Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

stepankaxxx
18. pro 2009

Ahojky holky. Tak se hlásím mezi uživatelky kalíšku. Včera jsem koupila dvakrát vyvařila. Dnes ráno jsem to vyzkoušela a úplně super, žádný problém se zaváděním, když jsem četla o lapáliích, jak tady měl někdo v počátcích diskuze, tak to se mi naštěstí nestalo.
Než jsem kalíšek zavedla tak jsem si ho namočila, pak jsem ho přehnula na půl a ještě jednou na půl, sedla jsem si na bobek a zavedla dovnitř, hned se přicucnul, když jsem si stoupla, tak jsem ho vůbec necítila, prostě úžasný pocit. Z vyndáním žádný problém taky nebyl, je pravda, že jak si stoupnete, tak se posune o něco víš, ale malým zatlačením sjede o něco níž, aby jste ho krásně uchopily, trochu zmáčkli a vytáhli nádherně ven. Takže manipulace bez problému. proč já husa na to nepřišla dřív, že existuje něco takového. Za pár dní přijde menzes, tak jsem zvědavá jak často budu vyléváat🙂

Hoílky kdo váháte neváhájte, pořídila jsem si Mooncup (poradila mi ho paní prodavačka, že se kupuje víc a že víc vydrží, že je z pevnějšího materiálu, ale každopádně není tvrdý🙂 A stál mě 640,- Kč

frisbee
18. pro 2009

No dievčatá,hlásim,že moj kalich mal zaťažkávajúcu skúšku,po 12.hodinovom náročnom pochode po Londýne bez zastávky a vylievania vydržal prvý deň ms bez jedinej kvapky mimo...a to som sa bála,čo bude..úplne super 🙂 🙂 🙂

molnarovak
18. pro 2009

Ja som dlho váhala, ale už som rozhodnutá. Nenašla som tu žiadnu negatívnu reakciu od užívateliek. 🙂 🙂
Mala by som takú technickú otázku - zavádza sa to klasicky alebo k tomu treba nejaký špecialny postoj? 😅
Možno hlúpa otázka, ale pre mňa dosť podstatná.

meleri
18. pro 2009

holky a nebolí to? já o tom uvažovala ale mám strach z bolesti.

dahlia23
18. pro 2009

baby, nebojte je to fakt najlepšia vecička, ktorú môžete zadovážiť. ja som si ho kúpila pred 2 rokmi, spolu s látkovými vložkami a odvtedy stojany s vložkami v drogérii obchádzam. je to jednoducho neporovnateľné. a ako napísala frisbee, vydrží aj 12 hodinový trip bez obáv z nejakého toxického šoku. 😉

zmrzka333
18. pro 2009

dievcata ja som si ho kupila do MS mam este nejaky ten cas ale mam strach z toho zavadzania a vyberania. Mate niektora nejaky postup ako to tam dat a vybrat bez odpadnutia? Navod mam ale neviem si to predstavit

zmrzka333
18. pro 2009

to si musim spolu s poharikom do vnutra vopchat este aj 2 prsty? To si teda neviem predstavit

dahlia23
18. pro 2009

zmrzka, podľa toho návodu. teda, neviem, ako je to s tými 2 prstami... Ja ho stlačím a zložím na polovicu a tak si ho tam dám. rozvinie sa, skontrolujem a hotovo. mám pokoj 🙂

dahlia23
18. pro 2009

neboj, chce to len trochu cviku. ja keď som ho mala prvý MS, tak som sa stále kontrolovala, stále som rozmýšľala, či ho cítim alebo necítim a či ho tam mám fakt dobre, či mi nepreteká a pod. proste strašné. 😀 a časom som mala problém spomenúť si, že ho mám, hlavne ráno som zabúdala.... 😀

dudri
18. pro 2009

casto vymenim 3x za 24h
rano, poobede, vecer-idem spat...
je uzasne...

zmrzka333
19. pro 2009

dobre su tie videa ale jednu vec si chcem este vyjasnit. Ked si ho tam vsuniem ostane mi este ten spodok trochu trcat von? Teda on je uz dnu otvoreny ale kusok z neho aj s tou palickou su este vonku ako ho dostane hlbsie? zatlacim?
Alebo ho treba naraz vsunut do vnutra kompletne cely?

emjee
19. pro 2009

zmrzka najlepsie cely hned na jeden sup, uz rozvinuty sa ti bude tazko zatlacat hlbsie (ale ani to nie je uplne nemozne 😉 musis s nim zatocit - zasrubovat dovnutra 😀)

emjee
19. pro 2009

a palicku - treba si nacvicit, ak ti palicka bude prekazat a vies kalich vytiahnut bez nej (za spodok kalicha), tak palicku odstrihni

tymothy
19. pro 2009

Holky, máte některá z vás zkušenosti s kalíšken Lunette? Prý jsou lepší než moon cupy (také ale dražší), u Moon cupu prý mívají některé holky problémy s tyčinkou, u Lunette je prý tak měkká, že není třeba ji zkracovat. Je to tak a nebo to tvrdí jen výrobce? 🙂

elitera
19. pro 2009

Meleri, nebolí 🙂

and_rea
25. pro 2009

Ahoj holky 🙂. O kalisku vim uz nejakou dobu, ale ke koupi jsem se odhodlala az nedavno. Mam precteno spoustu diskuzi na tema Kalisek a cim vic sem procitala ruzne zkusenosti pri zavadeni a vyndavani tak jsem se zacala desit a prvni MS s kaliskem jsem odkladala a odkladala 😲 . Ale!!! Prozoze jsem s tech mala zen, ktere jsou nachylnejsi k vselijakym plisnim a kvasinkam,atd... jsem se konecne rozhodla to zkusit.
Tak dnes rano jsem se uvolnila 😎 nadechla a slo to jako po masle, zavadeni bylo vazne (celkem) snadne, jen pri vyndavani trochu bolest(neodsala jsem kalisek). Tak jak rikaji letite kalisarky 🙂 chce to jen cvik, to je vse.
Snad jsem konecne nasla neco, co mi pomuze v boji proti kvasince, neco co nezamoruje svet 😵
Tampony jsou strasne svinstvo!!
Ti kdo zacinaji s kalisky, niceho se nebojte a s usmevem do toho 😎 nic to neni.
Mejte se 😀

stepankaxxx
26. pro 2009

Ahojky všem.
Holky zavádět kalíšek se opravdu nebojte, je to snadné a nebolí to. Kalíšek přeložte na dvakrát a dvěma prsty vsuňte do pochvy, není to žádná věda. Akorát ho tam strkejte vždy namočený do vody, je to lepší.
Já ho vylévám pouze dvakrát denně ráno a než jdu spát.
Tak neváhejte a kupte si ho, je to úžasná věc. Já mám problémy s kvasinkami a tampony a vložky jen zhoršují, kalíšek je dokonalý vynález🙂

teodorka
26. pro 2009

ja mam len problem zemi vzdy tecie aj vedla a to som sa ho skusala davat uz kadejako aj malo hlboko aj viac hlboko ..vkalisku malo krvi a na nohavickach spusta....

zuska9
26. pro 2009

ja som si poharik objednala minuly vikend. myslela som, ze mi stihne prist este pred vianocami a ze ho vyskusam. ale budem musiet pockat az na dalsi mesiac. chcela by som sa spytat, ci sa obsah pri vyberani dako nevylieva? a ci nemate pri pohybe, alebo lezani pocit, ze sa Vam obsah vylieva spat?

and_rea
27. pro 2009

Stepankaxxx. 🙂 Mohla bych se jen zeptat jak dlouho pouzivas kalisek? A zlepsily se ti ty problemy s kvasinkou? Ja s ni totiz bojuju uz dlouho, musela sem kvuli ni prestat pouzivat tampony, a vlozky nejsou pro vsechno idealni ☹ .

emjee
27. pro 2009

teodorka a mas spravnu velkost?

zuska pri vyberani sa vylieva len ak je prilis plny resp. ak ho moc stlacis, a pri pohybe ci lezani ani nevies ze ho mas

teodorka
27. pro 2009

emjee ...mam dve deti tak som si kupila ten vacsi ...keby som si kupila ten mensi tak si myslim ze to preto ale takto... 😕

frisbee
27. pro 2009

teo 😀 😀 😀 si si ho toľko kontrolovala,že sa ti chudák nemohl poriadne rozvinúť,ostal akoby zmačknutý a tade preteká,ty s tou veľkosťou teda 😀

teodorka
27. pro 2009

fris nie nekontrolujem ho 😢 a ono ked si to tam nahmatam tak citim ze je rozvinuty 😕 😀

frisbee
27. pro 2009

teo.... 😀

bambusko
27. pro 2009

teodorka, mas ho podla mna bud nespravne zavedeny alebo treba posilovat svalstvo panvoveho dna 😉

makca2
2. led 2010

Tak já přidám možná nemilou zkušenost-používám kalíšek už asi 4cyklus a před měsícem jsem i přesto dostala kvasinky 😒 Ale budu doufat,že to bylo jen díky erupcem na slunci 😀 a už se mi díky kalíšku zdaleka vyhnou!!!! 😉 Jinak ještě další moje zkušenost začátečníkům - přeložit,zavést a potom jedu prstem po jedné straně kalíšku a odtaluju jakoby poševní stěnu a čekám,až se kalich úplně rozvine.Rozvinutí zkontroluji pak osvědčeným otočením kalíšku kolem dokola. Co se týče tyčinky,tak nevylézá ven 😀 ,ale nahmatávám ji asi půl centimetru uvnitř 😀 (ještě ji nemám ustřihnutou,nevadí mi) Tak kalíškům zdar a pěkný nový rok všem!!! 🙂

bettyna84
3. led 2010

makca: já taky i přes kalíšek chytila pořádnou mykózu, takže asi není podmínka, že s kalíškem nic... Ale i přesto na kalíšek nedám dopustit, je tak pohodlný nemuset s sebou tahat žádný tampóny, vložky, myslet na to 😝 .

kotenko
4. led 2010

je ho dostat v hociktorej lekarni, potrebujem ho do zajtra