Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

etuska
20. únor 2008

baby,treba skusat.Ani ja som na 1.krat nevedela ci je to ono,no chce to cvik 😉

emjee
21. únor 2008

ako kalisok rozvinut - ak s nim nejde zatocit, potom prejst prstom dookola po celom obvode 😉

dominica
21. únor 2008

Ahojte, tak pri minulej MS som ho moc nestihla využiť, skúšala som ho zavádzať 2x, prvýkrát dobre, druhý zle, tlačil ma. Túto noc som dostala MS a nechcelo sa mi špekuľovať, vlastne neni vyvarený a som totálne ubolená, tak sa priznám, mám vložku. Ale ak bolesti prejdú, idem skúšať. Tak držte palce, aby sa spotreba vložiek a tampónov len zmenšovala.

dominica
21. únor 2008

Chcem sa ešte opýtať, máte určený nejaký zvlášť hrnček v ktorom vyvárate len kalíšok? Lebo logicky, asi nebudem v ňom potom variť 😀 😝

herminka
21. únor 2008

Dominico, samozřejmě, po nákupu kalíšku jsem zakoupila čtvrtlitrový plecháček, který mám uskladněný ve skříňce v předsíňce WC, aby si v něm třeba manžel omylem neuvařil vajíčka 😀

antamauru
21. únor 2008

ahojte 🙂,dakujem za rady,tak nakonec som si teda objednala vacsi kalistek...len ma ide roztrhnut lebo prisli kramky dnes a nemozem ho pouzit 😀 lebo ma pred 2 dnami doktor podofilinoval a este ma to moc boli po tom ☹ ☹ .... a som sa tak tesila.

kvikvicek
21. únor 2008

holky tak jsem odkaliskovala prvni mrsku a musim rict ze super. Zavedeni v pohode, jak pise Emjee,rozvinuti jsem zkontrolovala prstem do kola po celem obvode,tak jsem vedela,ze se rozevrel. S cim jsem zapasila bylo vytahovani, camprlik jsem ustrihla hned,jsem ho nechtela. Clovek musi prijit na to jak zatlacit, aby se posoupnul ven,pak staci uchopit dvema prsty a vyviklat a je venku,nestalo se mi,ze by jsem se uspinila apod.Jednou mi pretekl,ale to bylo tim ,ze jsem ho nevylila pred spanim, chtela jsem zkusit, kolik vydrzi pri mem krvaceni. A opravdu byl uplne plny, mel narok na to aby pretekl 😀 Ale musim uznat, ze nez clovek prijde na to co a jak, tak si tam pekne pohrabe 😀 😀 😀 😝 . a nosila jsem celou dobu intimku, nekdy se stane, ze kdyz vytahnete kalisek, tak krev muze vytect z pochvy ven, a kdyz pak zavedete kalisek,tak pod nim na posecnich stenach nejaka krev zustane,muze se pak stat ze si trosku uspinite kalhotky, jde opravdu o spineni,jednorazove, opravdu trosicku. Me intimka nevadi, nosim ji i normalne mimo Mrsku,takze tak 😉

lidusa
22. únor 2008

Tak už mám taky za sebou první zkušenos v praxi s ladycupem. Kupodivu jse se s ním naučila rychle, zřejmě díky této diskuzi 😀 . Někde psali , že by kalíšek mohl pomoc i při bolestech, ale to se u mě nepotvrdilo, zabral až paralen 😔 . Lechké špinění jak píše kvikvicek. Jinak jsem spokojená, je to pohodlíčko a pohodička.
Někdo se ptal jak je to s dírkami u ladykupu jestli jdou dobře vymýt. Mě se zatím podařilo pokaždé vpohodě vypláchnout bezezbytku.

zejm
22. únor 2008

No, já ještě týden na první vyzkoušení LadyCupu musím počkat. Jak jsem se zmiňovala minule, že nevím, jak má být rozbalený a že ho pořád mám naplacato, Liduška psala, že má stejné dojmy. Takže při menses Ti to nevadilo? Je to tedy v pořádku? Asi se sžírám zbytečnými obavami, až to přijde, všechno poznám... Pořád se ale bojím, že jsem neodhadla velikost. Je mi 28, ale rodila jsem jen císařem. Do třiceti je to za pár, tak jsem riskla větší průměr a jsem z toho celá bolavá. Třeba to naostro bude příjemnější...

dominica
22. únor 2008

Ja mám prvý deň za sebou s mooncupom, musím povedať, že celkom ok, ale pre istotu som pozerala častejšie, čo som zistila, že vôbec nemusím, lebo nebol nikdy ani do polovice plný 😉 , ale musela som mať intimku, ináč by to nebolo bohviečo, ale to bolo asi tým, že som ho často vyťahovala. Zavádzanie je v poho, ale asi som ho dala druhýkrát hlboko, lebo ma bolelo brucho a po vybratí a zavedení nanovo už nie, aj vyberať ide celkom fajn, síce chvíľu to trvá, len to vyberanie bolííí, keď ho ťahám a on taký rozvinutý vychádza ☹

kili
22. únor 2008

domi, vyberaj ho tak, že najprv jednu stranu, potom druhú, teda tak poviťahuj, no a pri jednom takomto naklonení sa zruší podtlak a už to ide v pohode.

dominica
22. únor 2008

mne to ide celkom v pohode, ale vieš, keď sa mi to roztiahne tam dole, nižšie, tak ma to bolí, ale skúsim, ako hovoríš

lidusa
23. únor 2008

Zejm , nějak to sedlo, zkontrolova jsem ho prstem po obvodě jak píše Emjee. Nebyla jsem si jistá, ale ukázalo se, že je to dobrý. Nejde mi zavést hloubš, ale vychází to tak akorát. Při vyndávání se vždycky trochu skrčí, že mám strach aby nepřetek, kdyby byl moc plný. Tak ti přeju, aby se zadařilo. Jsme skoro stejně staré, akorád jsem rodila normálně.
Ty velikosti mi nepřišli nijak význemě rozdílné, u ladycupu ten větší píšou už od 25. Tak nevím, když to nepujde tak můžeš zkusit menší a větší schovat na později 😉

emjee
23. únor 2008

dominica ked ho uz mas tak povytiahnuty, ze ho dokazes uchopit medzi dva prsty zhruba v polovici, tak si ho stlac, alebo ho prehni ako pri zavadzani, ak nie je uplne plny nemal by sa ti vyliat a nebude to boliet 😉 alebo ako pise kili - najprv jednu stranu vytiahnut potom druhu (naklonit)

dominica
23. únor 2008

skúšam, aj stlačiť, ale asi si ešte musím zvyknúť, ale už to je lepšie, hlavne to vyťahovanie sa mi už darí a zavádzanie, jedna radosť 😀

etuska
23. únor 2008

na ide to trochu jednoduchsie,ked zatlacis.Aj ja som zo zaciatku tahala,ale ako pise Kili-treba ho viac menej vykývat

claire
25. únor 2008

Taky bych řekla vykývat (do stran), nebo vytahovat za úplně uvolněných pánevních svalů směrem ven a k hrázi. To "zavinutí" do vkládací pozice při vyndávání chce zručnost a cvik, ale je to úžasně pohodlné. Jak píše emjee, jakmile spodek nahmatáš dvěma prsty, pevně zmáčknout. Pak povytáhnout a třema prsty ho ještě uvnitř (kde je to flexibilní) přeložit a pak jde vyndat úplně v pohodě.

dominica
25. únor 2008

už to je ok, človek sa to nejak musí na sebe naučiť a teraz mi top pripadá ako hračka a úplná banalita 😀 a to je len prvá MS, takže pri 2-3 už to bude samozrejmosť

kili
25. únor 2008

ja odkedy mám kalíštek sa normálne teším na MS, že ho zas použijem 😀 je to fakt choré 😅

dominica
25. únor 2008

baby a nosíte pri tom aj intímku, lebo ja áno a neviem si to bez nej predstaviť, lebo predsa len pri vyberaní a vkladaní mi potom ešte nejaká tá krv trošku vytečie.

kili
25. únor 2008

ja nenosím, problém so s tým nemala, asi mi stačí, keď sa potom utriem. Ale poslednú MS som zvládala vyberanie bez vytečenia, takže v pohode 😉

claire
25. únor 2008

Kili, choré 🙂 Já se zase těším z toho, že "jsem zásobená" a s manželem se v drogérii smějem, že tuhle sekci můžeme zase přeskočit... taky choré :-P

dominica
25. únor 2008

mne veru nestačí keď sa utriem, mne pomalinky a postupne ešte zvyšky čo sú asi po stenách vytečú.

No a ja sa teda neteším, lebo mávam hrozné bolesti, idem skapať, prvý deň som si radšej ani kalíšok nedávala, lebo som bola totálne ubolená ☹

claire
25. únor 2008

Nenosím, ale je možný, že mám slabší MS. Zdá se mi, že v mojí situaci jak se kalíšek hned za vchodem rozvine, že si "posbírá" zase do kalíšku ;) Nebo to taky může být otázka všeobecně těsnosti - že třeba po Alexovi už je ten úsek volnější.

dominica
25. únor 2008

Ale veď Alex bol malé bábo, mal len 1,85 kg 😀 , žeby som sa natľko roztiahla 😀 , fúha 😝

claire
25. únor 2008

No ale byl o dost větší, než kalíšek, ne? :-P

koberuska
25. únor 2008

Ahoj, počítala jste některá, kolik kalíšků za MS naplníte? Mám mooncup, tam jsou ty rysky, takže se to dá hezky spočítat na ml. 🙂

dominica
25. únor 2008

bol vačší ako kalíšok 😀
Nepočítala som to, používam ho prvý krát, ale nikdy som ho za pol dňa nemala plný ani do polovice. Ani v noci.

claire
25. únor 2008

Koberusko, tak takovej matematik nejsem ;) Ale řekla bych, že za celou MS naplním 1 Mooncup... možná 1,5.

Spíš jsem se dneska zase zasmála stejně jako když jsem ho implantovala poprvé... jak je u okraje Mooncupu ta webová adresa ;)

koberuska
25. únor 2008

Tak mě to po pár cyklech nedalo a počítala jsem to - samozřejmě přibližně, podle těch rysek. No a bohužel jsem spočítala, že za jednu menstruaci jsem schopna "vyprodukovat" 7-8 kalíšku ☹