Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

luvie
9. únor 2010

Holky,

mám MoonCup už sskoro 3 roky (v těhotenství a chvilku po porodu nepoužíván), ale jsem spokojená. První den musím vyplachovat každou hodinu až dvě, i když není plný, jinak mi proteče, ale to jsem musela i s tampony... Po konzultaci na mooncup.co.uk mi poradili, že v nejsilnějších dnech je cervix velice nízko, proto je důležité mít i kalíšek co nejníže.
Stopku jsem ustříhla úplně, takže už mě nic netlačí.
Ten svůj jsem si koupila na http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=5

quika
10. únor 2010

mate niektora skusenosti s insteadom? ja som ich uz minula 8 a ani jeden sa mi nepodarilo spravne umiestnit 😠 mam pocit ze su mi jedoducho privelke, nemam tam tolko miesta aby sa mohol spravne rozvinut, mam ho uz najviac vzadu ako sa da, ale stale je stlaceny. ako ho dostat do spravnej polohy?

maly_prcek
12. únor 2010

Ahoj, chtěla bych taky zkusit kalíšek, ale nevím, jakou velikost koupit.. 😒 Rodila jsem vaginálně, ale jsem hodně malá (42kg, 158cm) a mám úžší pochvu. Navíc jsem po rozsáhlém šití po porodu... Poradíte? Díky.

luvie
13. únor 2010

Maly_prcek:
zkusila bych ten větší... Kolik ti je? (špatná otázka, já vím, ale to taky může hrát roli...) Jestli je ti tak max. do 25, tak možná ten menší, ale jestli ho chceš fakt používat, určitě se vyplatí investovat i do dvou 😀
(Mluvím o MOONCUPu)

maly_prcek
14. únor 2010

Je mi 24r... 🙂 Jen škoda, že monocup není barevný... 🙂 Díky, asi to tak udělám... 🙂

quika
16. únor 2010

maly_prcek, ja by som brala asi vacsi, po vag. porode... alebo pozri ci niekto neponuka bezplatne vratenie/vymenu za inu velkost, niektori predajcovia to tak robia. a ja skor odporucam zn. ladycup, ten je maksi, mam pocit ze sa lepie prisposobi, aj na jazvu po velkom siti by to bolo mozno prijemnejsie.

laylala
18. únor 2010

Ahoj. Dneska jsem poprvé slyšela o tom, že něco jako kalíšek existuje a po celodenním studování toho co se píše na netu jsem nadšená a rozhodnutá si ho pořídit 🙂 Chtěla bych spíš Ladycup. Možná moje otázka bude trapná, je mi 23 a rodit se ještě pár let nechystám, myslím, že svaly mám docela vytrénované, ale nebylo by přeci jen lepší pořídit si rovnou tu větší velikost? Přeci jen mi připadá líto mít ho na 2, 3 roky a pak kupovat nový... :( Zase když ta malá velikost zvlášť u LC je určena i pro panny a říká se, že je menší než malý MC, nebude to zbytečně malé? Nebo mám jít do menšího a doufat, že mi třeba mi bude "pasovat" i později? 🙂

vieraj
18. únor 2010

ahojte, rozmyslam nad kaliskom. chcem sa opytat ako to technicky zvladate ked si ho idete vyplachnut? co mate zatial, napr. v praci, ked je umyvadlo dalej od toalety?dik

emjee
18. únor 2010

vieraj
bud si zoberies na wc so sebou vodu vo flaske
alebo pouzijes vlhcene obrucky (napr. lactacyd) - ja som to riesila takto

vieraj
18. únor 2010

dik

carina
18. únor 2010

laylala: počkej, až uvidíš ten "menší" na vlastní oči 😀 Nejdřív jsem myslela, že ho tam ani nenasoukám. Pokud ještě pár let nechceš děti (jak jsi psala), tak bych koupila spíš ten malý. Není to zas tak obrovská investice a po dětech můžeš koupit nový.

carina
18. únor 2010

Jo, jinak já se přiznám, že jsem kalíšek málem vybírala podle těch krásných pytlíčků, co k tomu dávají 😀 😀 😀

frisbee
18. únor 2010

laylala,moja dcéra má 24 rokov,ešte nerodila,kúpila som jej ten malý ladycup a bohato jej stačí,oproti tomu mojemu je teda podstatne menší 😉

carina...hahahahaha,presne,aj pytlíčky rozhodovali 😀

majklice
19. únor 2010

Ahoj holky,ja jsem zřejmě zvolila opačný a ne asi zrovna nejlepší postup, protože už mám kalíšek objednaný a teprve teď jsem se odhodlala poprosit o radu 😒 .Tak tedy...Je mi 27 let,jsem vysoká, štíhlá a nesportuju. Jsem vdaná, ale zatím jsem nerodila- Teda...to vypadá spíše jako inzerát do seznamky 😉 - a objednala jsem si Lady Cup velikost L. Teď mám ale hrozný strach, že pro mě bude zbytečně velký. Menstr. mam středně silnou jen první dva dny, pak už je to celkem v pohodě. Prosíííím, jste na tom někdo podobně jako já?? Nebo mužete mi z vlastních zkušeností poradit, jestli ten velký kalich není příliš velký??? Mužu tu objednávku totiž ještě změnit. Opravdu moc všem děkuju za odpovědi.

saska.t
19. únor 2010

majklice lady cup velkost L je odporuceny pre zeny po 24-ke alebo tie ktore rodili takze si si vybrala dobre velkost S by ti uz zrejme nestacila takze si nerob starosti bude to ok, moja sestra ma 23 rokov a ma L-ko a pasuje a je s nim spokojna 😉

majklice
20. únor 2010

saska.t dekuju za odpoved, trochu jsi me uklidnila...

zvlastni je, proc kazdy vyrobce, ma jinou tu vekovou hranici...pritom velikost tech kalisku zase neni tak moc rozdilna??

vanusak
20. únor 2010

Majklice - jen ty (anebo evet. partner) víš, jak moc jsi dole úzká či širší... 😉 Podle mě na věku ani tak nezáleží, opravdu spíš na té velikosti (šíři). 😅

majklice
20. únor 2010

hm...vim, ze zaleží na velikosti-šiři...omlouvam se, ze se tak hloupe ptam, ale to v podstate znamena, ze konkretne v pripade toho LadyCup L- musim byt siroka aspon tech 46mm? Vim, ze pochva je pružná, ale bohuzel jsem nemela moznost porovnat si širku te svoji s šířkou nejake jine zeny 😉 ...Asi to zbytecne moc resim 😖
Ale možná by pomohlo i ostatním, kdybychom si vymyslely nejaká vlastní měřítka 😅 ..jako třeba:
vleze se ti tam to a to, tzn. ze mas velikost L. 😀
Co vy na to??? 😀 😀 😅

frisbee
20. únor 2010

majklice 😀 😀 😀 😀 😀 tak to by nefungovalo 😀 😀 😀 😀 ...ja mám problém s tampónom,a ten je úzky oproti kalichu... 😀 😀 😀 😀 kalich sa vytvaruje podľa tvojeho tela 😉

majklice
20. únor 2010

Tak zkusim jeste jeden pokus-zitra mam totiz posledni sanci zmenit objednavku 😉

Cím jste se ridily pri vyberu Vaseho kalisku? Doporucenim vyrobce nebo vlastni "intuici"?

U zen, ktere uz rodily, je vyber myslim trosku jednodussi. Spise me tedy zajima, podle ceho vybiraly zeny, ktere jeste nerodily.

Dekuju vsem 🙂

leishmania
20. únor 2010

ja som si vybrala lunette, lebo vraj je jeden z maksich a aj stopku ma makku a mala som stres kym som ho nezacala pouzivat ze ho nebudem vedet vytiahnut 😀 tak som tam tu stopku prve 2 mesiace mala, myslim ze u ostatnych kaliskov je tvrdsia a nepohodlnejsia, mam tu mensiu velkost a nemam ziaden problem, len si treba najst tu spravnu polohu...kazdy ju ma trosku inak asi...

majklice
20. únor 2010

leishmania a muzu jeste teda vedet, zda sis mensi velikost kalisku vybrala proto, ze jsi jeste vekove nesplnovala "podminky" pro tu vetsi velikost?? dekuju

juliettte
20. únor 2010

som rada ze som tu nasla takuto temu, o kalisku som prvykrat citala pred par dnami a zacala som nad nim uvazovat, asii si ho najblizsich par mesiacov nekumim lebo som si urobila zasoby tamponov ale urcite nad nim budem uvazovat, tiez mi este nevyhovuje byvanie-neviem si predstavit chodit s nim zo zachodu do kupelne cez celu chodbu na cudzom private, snad sa to coskoro zmeni, inak dobre som sa zasmiala na prispevkoch pre a proti, aj ked niektori ludia nemozu za to ze su na nieco citlivy, je to aj o sugescii, mozno keby to vyskusali po case by si na to zvykli,

juliettte
20. únor 2010

tak po citani som si vybrala ladycup maly, neviem ci spravne, mam 25, teoreticky by som mala pouzivat asi ten vacsi, ale myslim ze by mohol stacit aj mensi, pretoze som utla- vazim 45 kg, a meriam 163cm, ale neviem ci sa to da porovnavat- celkove rozmery s rozmermi posvy, tak mozete poradit, tampony pouzivam len mini alebo light flow, tie normal sa mi uz tazsie vyberaju, a krvacanie mam vacsinou normalne, tie light flow mi v podstate v prve dni vymienat kazde styri hodinym, skor asi treba prihliadat na to aby vo mne kalisok nelietal,
dakujem za rady

leishmania
20. únor 2010

nerodila som este a mala som 24 ked som si kupila kalisek...a stale mi je este dobry aj v 25-tke 🙂))

ja kalisek vylievam rovno do odkvapu vo vani, neviem naco by som chodila vyliat do zachodu a ptom sa premiestnovala do kupelky...rovno sa pritom vzdy umyjem, mam pomerne slabu ms, okrem druheho dna mi staci menit rano a vecer, ten druhy den aj 1x cez den, zatial som mimo domu menila len 1-2x asi...

bambusko
20. únor 2010

juliette, myslim, ze skor ako typ postavy je smerodajny vek a to ze si nerodila, sila krvacania a druh tamponov, ake pouzivas, pomozu rozhodnut sa, myslim, ze mensi bude ok 🙂

vanusak
21. únor 2010

Juliette, já když jsem před 3 lety kalíšek objevila a rozhodla se pro něj, bylo mi úplně jedno, že mám zásobu tamponů... 😝 😀 Tu mám v šuplíku nepotřebnou dodnes... 😉 A ani náhodou nelituji! 😎 A proč bys musela lítat mezi koupelnou a WC? Jak říká Leishmania - kalíšek vyleješ rovnou v koupelně, navíc - většina z nás ho vylévá jen ráno a večer, já dokonce poslední dny jen večer 😉

juliettte
21. únor 2010

ja tiez myslim ze by mensi mal stacit, aj ked niektore maju aj skor ten vacsi, len este rozmyslam ci mi bude stacit aj o pat rokov ak teda dovtedy vydrzi, inak mi nenapadlo ze mozem menit rovno kupelni, asi tym , ze tu kde momentalne byvam mame len zasuvacie dvere, ale to sa nejak poriesi,

majklice
21. únor 2010

Dalo by se takto obecně říci, že větší problém by byl, kdybych měla kalíšek spíše malý, než velký? Tedy, že té větší velikosti se mé tělo lépe přizpůsobí, než na tu malou velikost? Nevím, zda jsem se vyjádřila dost srozumitelně.

leishmania
21. únor 2010

mysim ze kym si nerodila je ti zbytocny vacsi...aspon mne ten mensi velkostou bohate staci...aj ked som ten mensi 1x videla sa mi zdal velky na to ze tam mam byt cely den 😀 ale ked planujes tehotentsvo myslim ze vacsi vopchas do seba aj teraz...neviem ti poradit...musis sa sama rozhodnut...