Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kili
27. lis 2008

neli, určite by si si zvykla, rozhodne by som to najprv nacvičila doma vo vani 😀

len
27. lis 2008

Jinak si říkám, že je to v podstatě jako s tím kalichem... Nejdřív němý úžas (v tomhle stádiu jsem teď já), pak pomalé připouštění si potenciálních výhod, potom zvědavost a touha to vyzkoušet a nakonec třeba pocit, jak jsem bez toho mohla tak dlouho existovat 😀

simply.vero
27. lis 2008

no já bych se zas bála, že bych se netrefila do té "mističky" a že by mi to "ošplíchalo" prádlo 😝 jak už jsem říkala, při své "šikovnosti" bych se vůbec nedivila 😀

simply.vero
27. lis 2008

len, já jsem měla s kalichem stádium "bezbřehé nadšení" od naprostého začátku, v podstatě jsem něco takového měla dávno vymyšlené - kdyby to neexistovalo, tak bych snad něco takového vynalezla sama 😀

kili
27. lis 2008

len, ja som ten nemý úžas už prekonala, keď to sem zavesila bora, takže teraz som vo fáze pripustenia výhod, ale vyksúšať to nechcem, lebo fakt nemám kde, ale keď budú malí veľkí, a budeme chodiť von, tak by som to kludne skúsila.
simply, ono sa musíš trafiť, keže si to strčíš medzi pisky 😉

simply.vero
27. lis 2008

no jo, kili, trefit jo, ale to musíš potom asi nějak hodně opatrně, ne? jinak se vystavuješ riziku, že ti to vyšplíchne přes tu horní hranu a budeš celá zlitá 😅 asi je to potřeba natrénovat 🙂

kili
27. lis 2008

??? nechápem 😕
mne je to celkom jasné, ako to funguje a že žiadna nehoda nehrozí, tak neviem 😅

len
27. lis 2008

To máš asi to samý, jako vysvětlovat někomu, že při vyndavání kalíšku taky neteče krev všude 😉

kili
27. lis 2008

jaká horná hrana?

kili
27. lis 2008

tu je podrobnejšia stránka http://www.shewee.cz/JaksepoužíváSHEWEE/tabid/3...

ja keby som bola zas tehotná, tak si to asi kúpim, lebo z bruchom som nevedela levitovať na verejných záchodoch 😝

simply.vero
27. lis 2008

ale no jo, len, to já chápu, vždyť jsem s kalichem taky začínala. ale právě proto, že o začátcích s kalichem vím svoje, pamatuju si, že krev teda opravdu tak trošku okolo teče a že je to opravdu potřeba natrénovat (aspoň teda u mě).

nevím, jestli jste mě pochopily, proti shewee nic nemám, taky se mi ta myšlenka líbí, jen vyjadřuju obavy ze své nešikovnosti, protože při vytahování kalichu a menší "nehodě" si člověk maximálně utře stehna navlhčeným toaleťákem, zatímco s mokrým oblečením by to bylo horší

simply.vero
27. lis 2008

odpoledne si to naštuduju podrobně, teď musím běžet 🙂

bihan
27. lis 2008

Jééj.. ja som o tomto vynáleze počula už pred pár rokmi ale bola to jednorázová záležitosť z laminovaného kartóna, čo mi príde o dosť praktickejšie, keďže táto záležitosť je asi hlavne pre prípad extrémnych podmienok a v extrémnych podmienkach ešte skladovať ocikaný shewee.. no neviem 😅

simply.vero
27. lis 2008

bihan, opláchneš vodou z lahve, jako kalich 🙂 navíc existuje takové to pouzdýrko, takže opláchnutý uložíš 🙂

kili
27. lis 2008

tak čo som si to teraz čítala, je to z materiálu, ktorý odpudzuje vodu, aj číňak je taký, že na ňom nie sú žiadne kvapky a toto je asi ešte v tomto vymakanejšie (som nenašla vhodnejšie slovo).
ja si to fakt viem predstaviť, aj keď tiež som zo začiatku robila že fúúúúj 😀 , ale už sa mi to nejak rozležalo v hlave.
A ma napadlo, že ako to doteraz robili horolezkyňe??? 😕 liezli ako posledné? 😀

kili
27. lis 2008

ono keď to nezadržiava kvapky, tak nevidím problém to fakt len vyfŕkať a uložiť do púzdra. Jasné, že by som to nehodila do sáčku k desiate, ale v púzdre to určite nič nekontaminuje.

len
27. lis 2008

Já jsem si říkala, že tady se to rozebere pěkně racionálně 🙂 Tak doufám, že nakonec nebudu ten první expermimemtátor zase já 😀 Chudák manžel, jsem mu to včera vyprávěla a jenom koulel očima... Ke kalíšku neměl námitek (ještě aby mi tak kecal chlap do toho, jak menstruuju), ale teď si patrně představil, jak se mnou jde na výlet... 😉 Že bych si to nechala nadělit pod stromeček místo parfému? 😀

bihan
27. lis 2008

Kili, to hej... do takých detailov som to nečítala.. každopádne asi zvážim kúpu, lebo často chodíme na hory a do pralesa sa mi veľmi zadok strkať nechce 😅

beruberu
27. lis 2008

Ahoj holky, to jste mi teda udělaly radost s tím vyvařováním. Používám kalich cca 3/4 roku a vyvařuju ho v takovým plecháčku ve kterým i občas něco uvařím. říkala jsem si, že když je kalich po vyvaření sterilní, tak bude asi sterilní i ten hrnec 😉 jen asi před měsícem jsem to začala řešit, jestli to jako není blbý a hrnec po vyvaření odnesla i s kalichem do koupelny, že řešila jsem, kam ho dám, a jestli bude teda jen na kalich - teď vidím, že ho můžu s klidným svědomím zase přestěhovat do kredence 🙂

beruberu
27. lis 2008

jinak shewee vypadá taky zajímavě. i když maipulaci s tím bude třeba nacvičit. ale když si vzpomenu na dlouhé procházky s kočárem první zimu, když jsem vždycky hledala vhodné křoví a pak měla uši i oči na stopkách, aby nikdo nešel - to by se mi to asi hodilo.
jinak v jiném fóru už zaznělo, že moč je sterilní tak bych se nebála to jen otřepat a uložit do pytlíku nebo pouzdra a doma omýt

kili
27. lis 2008

a keď ide o kvapky, myslím, že keby aj nejaká kvapka ušla, je to menej ako to striekanie pri čúraní v drepe a ešte keď sa človek nemôže utrieť, alebo sa utrie a má tam tú vreckovku vyhodiť 😝 . Aj keď asi aj tým shewee sa asi treba utrieť, alebo toto neviem, ako funguje. Keď viete anglicky, môžte si preštudovať diskusie

katrin21
27. lis 2008

beruberu... moc je starilny, ale len chvilu na vzduchu... to vyuzivaju eskomacke zeny ( v minulosti), kde nie je tepla voda, ked porodili, hned dieta ocurali.. tel. teplota + starilny moc... jedine riesenie.. ale v tej situacii nie sme ...
Inak aj mna to zaujalo... hlavne kvoli dcere, ktora sa napr. vykakat nevie v podrepe na verejých WC..... a sadat nedovolim....

kili
27. lis 2008

katrin, ale na kakanie to nie je 😅

bihan
27. lis 2008

Kočky, ak by ste niekto uvažovali o shewee, tak odporúčam ebay, za tú istú cenu môžete mať aj tú predlžovaciu násadku a krabičku.
Teda to je všeobecné odporúčanie aj pre kalichy 😉

novako
27. lis 2008

Koukám, že shewee dorazil i na MK. 😀 Tahle vymoženost mne a moji kamarádku strašně pobavila. Už před lety jsme se bavily o tom, že by bylo fajn mít takovou hadičku a v nutnosti ji vystrčit ven. 😀 Ale zkoušet to fakt nehodlám. I když kdoví, třeba mne nahlodáte. 😀

Musím vám napsat vtip, který se k tomu váže. Když Bůh stvořil muže a ženu pravil: "tobě ženo dávám mozek." Muž se otázal. "A co dostanu já?" "Tobě dám možnost čůrat ve stoje", pravil Bůh. 😀 Vidíte a teď máme oboje. 😀 😀 😀

babi30
27. lis 2008

novako 😀 😀 😀 😀 😀

emjee
28. lis 2008

boze co vy nevyhrabete, chce sa mi z vas curat 😀 😀 😀

lotosek
28. lis 2008

Ten vtip je tak, že Bůh si zavolá Adama a Evu s tím, že má pro ně dvě věci, ta první je možnost čůrání ve stoje. O to se přihlásí Adam, pak nadšeně čůrá tu i onde, vytváří různé obrazce. Eva se ptá, co je ta druhá věc. Bůh říká: "To je mozek, Evo."

Jinak být častým návštěvníkem letních hudebních festivalů, tak už shewee mám, samy si dovedete představit, jak toitoiky po několika dnech používání vypadají. 😝

len
28. lis 2008

Teda holky, já to snad fakt objednám 😀 Koukala jsem na ten ebay, ceny jsou tam vážně báječný, akorát musím z manžela vydyndat číslo kreditky a počkejte, až se zeptá, na co ho potřebuju 😀

lotosek
28. lis 2008

Žjů, oni mají na ebay i oranžový, modrý, zelený a fialový kalich! O_O