Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kili
6. zář 2008

quika, keď máš slabú ms, tak nemáš čo riešiť a v pohode spodok stláčaj. A krv je ešte k tomu hustejšia ako voda, takže sa nevyleje tak ľahko. Ja tiež stlačím spodok a vyvyklávam postupne jednu a druhú stranu až kým nie je vonku.

quika
7. zář 2008

killi, dik, snad to tak pojde. asi sa musim aj viac uvolnit.

lentilka
8. zář 2008

K tomu stláčaniu spodku: počas silnej MS, keď som to tam nechala 4 hodiny, a potom som stlačila len kúsoček spodku, kúsoček dna, riešila som pohotovostnú situáciu 😀 predsa len tie so slabšou MS to majú jednoduchšie 😉

lentilka
8. zář 2008

Ešte som chcela dodať... neviem, čím to je, ale keď kalich vyťahujem, je akoby preložený napoly,taký sčapený, takže nemusí byť plný a tekutina vytečie... mám skúsiť nejaké iné skladanie pri zasúvaní alebo som nejako anatomicky zvláštna 😀 ? Alebo mi je "veľký"?

lentilka
8. zář 2008

Nejako dnes prispievam na etapy 😀 . Ešte ma napadlo, že to vyberanie nad wc je trochu riskantné... v silnejších dňoch vie byť kalíšok klzký (aspoň u mňa), takže sa trochu bojím, aby neskončil v mise 😀 😀 😀

kili
8. zář 2008

lentilka, no aspoň, že máš z toho radosť 😀

neviem, či si anatomicky zvláštna alebo ako, ale skontrolovala si si, či je kalištek správne rozvinutý, keď ho tam strčíš? že s ním potočíš, akokeby zašróbuješ. Ale niekomu to ževraj nejde.

lentilka
8. zář 2008

kili, niekedy kontrolujem, niekedy nie... ale je pravda, že to vyberám také sčapené, čo pri naplnenejšom vadí 😒

nosik
10. zář 2008

Ahoj holky, kalíšek mě taky velmi nadchnul dokonce ho mám už doma, ale bojím se ho použít, že ho nevytáhnu ven 🙂. Nevíte, jestli můžou kalíšek používat i panny? Neporuší se panneská blána?

lentilka
11. zář 2008

nosik, ja už panna nie som, ale je to zrejme podobné ako s tampónmi... tie som ako panna používala bez problémov. Čo sa týka panenskej blany podľa mňa sa otvor môže trochu roztiahnuť, ale to sa vraj môže stať aj pri športe. A pre panny sú asi najlepšie tie najmenšie kalíšky.

zejm
13. zář 2008

Mám tři děti (císařem sice, ale přece jen) a dovnitř i ven to s kalichem nejde úplně zlehka. Sice si ho nemůžu vynachválit, ale panně bych ho fakt nedoporučovala. Něco takového je lepší prožívat při něžnější chvíli než při vyndavání kalichu. A myslím, že i mého manžela by mrzelo, kdyby tehdy nebyl první on, ale kalich 🙂.
Jinak někdo se tu ptal na milování. Stopku mám ustřiženou úplně úplně a občas se s manželem při MS milujeme a kalich nám vůbec nevadí. Tolik naše zkušenost.

hana_r
14. zář 2008

Zejm, tak to moc nechápu. To máš kalíšek asi hodně vysoko, ne? Protože já ho mám na začátku pochvy, a na penis už tam místo fakt není 😀

nelinkav
14. zář 2008

zejm, milovat se s kalíškem? Jako obyčejným, silikonovým??? Já jsem na tom jako hana - mám jej nízko, takže by to stopro nešlo.

evaje
15. zář 2008

Ahojte kališnice. Tak sem nakukuju tak po roce a vidím, že jedete. Já loni řešila problém sexu s kalíškem taky. Měli jsme letět na dovču a zrovinka v té době jsem to měla dostat. Nejsem typ, co by si kvůli dovolené hormonálně upravoval MS, a už vůbec né v době, kdy existují kalíšky. Pořídoila jsem si balení Softcop.Funguje to trogu jinak než klasický kalich, ale funguje výýborně 😉 . Vřele doporučuju. Jinak pro panny to asi fakt není. Tak si užívejte kalichů...

zejm
15. zář 2008

Mám ho taky hodně nízko, skoro bych řekla, že ještě půl cm a lezl by ven 🙂, ale nějak se tam asi vejdou spolu 🙂) Samozřejmě by to nešlo první dny, ale ke konci už jo.

simply.vero
16. zář 2008

no, kalíšek a panny - já osobně zastávám názor, že nějaké fyzické panenství je nebetyčná diskriminace žen 😀, takže bych doporučila trhnout a kalichovat 😀

to ale nefunguje, pokud dívence na tom kusu blány z nějakého důvodu záleží, v tom případě bych do toho asi nešla, protože zachovat hymen vcelku je podle mě při používání kalichu zhola nemožné, tampónům to podobné fakt moc není.

sex a kalich (normální, ne softcup) - to považuju taky za naprosto neproveditelné (na tom sotva půl centimetru eventuálního volného místa není zrovna moc prostoru pro nějaké dovádění, nehledě na to, že to dno musí toho chlapa tlačit 😀)

zuzkafuny
16. zář 2008

simply 😀 😀
stručne a jasne...!!! 😀 😀 😀

simply.vero
16. zář 2008

zuzkafuny, jasně, co se s tím budem párat! 😀 😀

elitera
16. zář 2008

uf, sex s kalíškem? Já jsem zatím byla líná ustřihnout poslední asi 3 mm stopky, takže to by manžel měl pomalu jak vlastní kalíšek - auau 🙂

liliandax
16. zář 2008

fuuuuuuuuuhaa.. sex s poharikom??? to si teda vobec neviem predstavit 😕 Ja som rada, ze ten poharik tam je "pohodlne usadeny" takze by to urcite neslo 😅

kili
16. zář 2008

mne to príde, že si niekto pomýlil dierku 😀 😀 😀

liliandax
16. zář 2008

kili 😀

no napadlo to aj mna 😉

simply.vero
16. zář 2008

kili 😀 😀

zejm
16. zář 2008

Teda, holky... Žádná pomýlená dírka... Fakt to jde a ani já ani muž jsme s tím neměli problém. Nijak jsme to neplánovali, zkrátka to nějak samo vyplynulo ze situace 🙂 Jen jsem to tu uvedla jako zkušenost, nikoho k tomu nenutím. Jen, že to zkrátka jde.

mimakro
18. zář 2008

Dva týždne som tu nebola a nejako sa to tu zvrhlo na sex a pomýlené dierky 😀 Mám za sebou prvý menzes s kalichom a je to paráda. Občas som mala problém s jeho správnym umiestnením, ale potom to už bola automatika. Sex počas menzes neriešm. Je to jediný týždeň v mesiaci, keď môže mať pokoj od manžela 😀 😉

zejm
18. zář 2008

Teda, mimakro, závidím, že je u tebe menzes jen týden. Mně se to vleče vždycky 14 dní - a to už je pak po manželovi smutno i mně...
Ale je to jen taková odbočka od tématu - kalich je k nezaplacení hlavně pro to pohodlí. Nejvíc oceňuju, že můžu spát a chodit "jen tak" v kalhotkách a ne s nějakým připlácnutým neprodyšným igelitem vložky celých 14 dnů.

lentilka
21. zář 2008

Mňa by zaujímalo, či kalich používajú aj dievčatá so silnou MS.

bora.b
21. zář 2008

lentilka, pouzivaju 🙂 akorat vylivaji castej nez my se stredni, a pred koupi se zamysli nad tim, ktery toho pojme nejvic

litsea
21. zář 2008

Ahoj holky,
tak jsem se rozhoupala konečně jít taky do kalíšku. Kromě velikosti (bude mi 30, žádné děti) nevím jestli Mooncup nebo Ladycup... Nevíte, jestli je to stejný nebo jestli je mezi nima nějaký rozdíl? 😅 Díky!

simply.vero
21. zář 2008

Litseo, srovnání kalichů je tady: http://afriska-engl.de.tl/Different-brands-and-...

Já mám Mooncup (z "prehistorických" dob, kdy výběr ještě moc nebyl) a kdybych se rozhodovala dneska, asi bych brala Ladycup. Ale nějaký vyloženě zásadní rozdíl v tom nevidím, spíš mi to přijde jako detaily..

litsea
21. zář 2008

Simply, díky za link. Já právě nevim, jestli ten větší nebo ten menší... Ms zase tak silnou nemám, ale zase po třicítce je asi lepší ten větší...