Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

len
18. únor 2008

Co se týče peněz, mně se to zaplatilo už po půl roce (mám MS co tři týdny), no a teď mám za sebou 18 cyklů... Pravda, původně jsem si ho pořizovala s tím, že jakmile ho zaplatím, určitě otěhotním, tak tahle funkce teda selhala 😀

jmisa
18. únor 2008

Len, u mě taky 😀 Ani tahle taktika nezbrala, takže snad zabere taktika IVF. 😕

schnek
18. únor 2008

antamauru, tak objednej větší a uvidíš. Když ti bude, tak fajn a když ne, tak ho budeš mít až porodíš a koupíš ještě i ten menší 😉

etuska
18. únor 2008

No baby,ja mam uz 1 porod za sebou,kupila som si B a asi este nemam cvik vo vyberani,no nebolo to take "easy" 🙂 A este jedna rada,priliz neskracuj tu stopku,potom sa to horsie vybera

jmisa
18. únor 2008

Myslím, že jak člověk zkrátí stopku, musí si pomáhat svalstvem, pak to jde v pohodě. Mě tedy ta stopka škrábala, takže proto tam už nejni 🙂
U vyndávání to prostě člověk nesmí rvát ven rovně, hezky vykejvat, jinak je to moc široký a je to cítit.

len
18. únor 2008

Taku už ze stopky nemám ani milimetr a s trochou grifu vyndavám bez problémů... Vlastně jsem to s pomocí stopky nevyndavala nikdy 😉

kili
18. únor 2008

ja som to zo začiatku bez stopky nevedela a teraz ju nechcem úplne ocvaknúť, keď mi nevadí, lebo to mám ako poistku, aby som naň nezabudla 😀 lebo fakt ani neviem, že mám MS, pripomenie mi to len, keď sa utieram na WC a zacítim stopku.

lulufon
18. únor 2008

kili, a ty mas aku znacku kalisku?

kili
18. únor 2008

ja mám mooncup

bihan
18. únor 2008

Ja som šťopku odstrihla hneď.. zavadzala mi a nemala som problém ho vybrať aj bez nej.

katwind
18. únor 2008

taky jsem šťopku odstranila úplně😉 nejdřív nanečisto mi to nešlo vůbec (vyndat), pak při MS první pokus se šťopkou, podařilo se, ale štopku jsem vůbec nepotřebovala a navíc mi při sezení vadila. Takže jsem šmikla a žádný problém, kalíšek se dá krásně posunout blíže vchodu klasickým zatlačením 😀

etuska
18. únor 2008

Normalne sa mi zacina ten Mooncup pacit 🙂 -ale to je asi ozaj cvikom.Prvykrat sa mi nezdal nejak super.Je potrebne ziskat zrucnost.

emjee
19. únor 2008

ja som odstrihla zo stopky asi 1/3, hlavne ked mam slabsie ms (ze dlho nevyberam) tak sa mi zvykne mooncup posunut vyssie a uplne bez stopky by to neslo 😅
no vcera som mala opacny problem, za 4 hodiny som napustila viac ako kalisok zvladal 😅

ladunka
19. únor 2008

Ahoj, já právě mám myslím čtvrtý cyklus s mooncupem. Šťopku jsem úplně ufikla až na začátku třetího cyklu, a teprve potom jsem začala být úplně spokojená. Šťopka či její zbytky mě dřely a mám dojem, že jsem z toho měla ve druhém cyklu i trochu nějaký zánět nebo co, rozhodně ta poškrábaná tkáň nebyla úplně v pořádku.

No ale od té doby je to prostě super věc 😵

sylviiik
19. únor 2008

Ahoj, tak už třetí den valím na Lady cup 😀 Poprvé jsme trochu protekla, ale asi to bylo tím, že jsem je zavedla hlouběji, než jsem měla, teď už pohoda... Dokonce jsem si vzpomněla až ráno v devět, že bych si jej mohla vyměnít 😉 Tohle byla super investice a děkuju za tohle téma, které mě, už lehce nahlodanou, přesvědčilo úplně...

haluskacz
19. únor 2008

jo, taky mi stopka prekazela a musela pryc hned. Dneska mam teda velmi nechutnou prihodu. Mela jsem v noci hrozny prujem a jak byl kalisek plny, tak se mi ho povedlo vytlacit :-/ Stalo se to uz nekomu?

emjee
19. únor 2008

haluska nastastie este nie 😀 ale tiez niekedy rozmyslam, ci vydrzi 😀

kili
19. únor 2008

haluska, keď je prújem, tak by si nemusela tlačiť a ide to samo, nie 😀

haluskacz
19. únor 2008

no kili jak kdy, ze zacatku ano, ale pak se mi streva zrejme rozhodly obratit se vzhuru nohama, a to jsem musela tlacit, at jsem chtela, nebo ne...

haluskacz
19. únor 2008

blbnu... jsem chtela napsat naruby

jmisa
19. únor 2008

Halus, to je fakt hustý, já mám dost představivost, tak klika, že jsem už po O :D :D :D

ladunka
19. únor 2008

Halusko, já si nejdřív, jak si psala, že to bylo v noci, představila, že Ti ten kalich vypadl a vylil se do postele 😝 V porovnání s tím se mi ta reálná verze zdá ještě dobrá 🙂
Nic podobného se mi nestalo, ale taky mě to napadá.

etuska
19. únor 2008

No ja si to zatial bez tej stopky neviem predstavit 😒

claire
19. únor 2008

Já vám s tím úplným ustřižením stopky taky nevím, zkrátila jsem ji před 7 měsíci na polovinu a už jsem ji tak nechala. Asi jsme fakt každá jinak rostlá ;)

claire
19. únor 2008

Jo Haluško ad průjem a veselé historky... Mě spadl posledně do záchoda sekundu poté, co jsem ho vyndala - sviňa klouzavá 😀 Poté, co jsem se dost nasmála své zručnosti, jsem ho vyvařila a hotovo. Holt stane se.

katwind
19. únor 2008

halusko, zajímavá to příhoda, budu se nad tím muset zamyslet😉😀 já zatím doluju jen v podřepu ve sprcháči, takže do záchoda mi ještě spadnout nemohl, ale co není, může nastat 😀 Já jsem moc spokojená zatím, jsem zvědavá na první své fópá😀

etuska
19. únor 2008

no hlavne ze sa snazime 🙂

novako
20. únor 2008

Haluško: Tak toho jsem se taky bála, takže jsem raději před akcí tohoto druhu vždy vyndavala. 😀

zejm
20. únor 2008

Dnes mi také přišel kalíšek. Vybrala jsem si LadyCup, ale nevím, jestli správnou velikost... Je tedy obrovský! Zkoušela jsem to dnes nanečisto a moc to nešlo. Jak poznám, že je rozvinutý? Zkoušela jsem to nahmatat, ale pořád je jakoby naplacato. Zatočit s ním rozhodně nejde.

lidusa
20. únor 2008

Zejm, pořídila jsen si stejný a po prvním vyskoušení mám podobný pocit jako ty, jesli se rozvinu. Ale neměla jsem mnoho času , tak ještě budu zkoušet a uvidím.