Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

jonki
11. čer 2010

@lalus mne sa na sucho slo dost tazko..tak ak nahodou tak sa nedaj odradit...pocas ms je to podla mna uplne ine 😉

lalus
11. čer 2010

vyskúšala som...šlo to celkom, ale vyberanie fakt treba nacvičiť....teda vytiahla som ho, ale tak všelijak poskrúcaný, že keby bol plný, tak sa určite rozleje 😝 idem poprečitovať nejaké tipy a triky

minonka24
11. čer 2010

Nazdárek,
chtěla jsem jenom potvrdit, že používání kalíšku chce fakt cvik - s nandáváním a vyndáváním už nemám problém. Asi každý si najde nějaký svůj způsob, jenom se nenechat odradit 🙂 Takže kalíšek vřele doporučuju, splnil veškerá moje očekávání! 😉

konja
12. čer 2010

Tak já už si ho také koupila, tak jsem teda zvědavá jak mě to bude vyhovovat. Těším se, že se snad konečně zbavím vložek, tampóny mě nevyhovovaly, tak snad tohle bude ok 😅

brundi
12. čer 2010

Ahoj holky! Uz to sem myslim nekdo kdysi daval, ale mozna se bude hodit pro pro novejsi uzivatelky nekolik tipu na ruzne skladani kalisku pri vkladani:

https://www.youtube.com/watch?v=Nt6L-POE-b0


Kdyz jsem to hledala, narazila jsem pri tom take na toto tematicke video:

https://www.youtube.com/watch?v=bElxn6fGgSI

pri kterem jsem smichy spadla ze zidle! 😀

ukana
15. čer 2010

ladycup dorazil, vyskúšané 🙂 zatial vymienam len doma vo vani 😅 , ale chcem povzbudit všetky začiatočníčky, alebo tie, čo nad kupou uvažuju, zavedenie je velmi jednoduché, vyberanie tiež nič zložité, pohodlie v noci, cez den... .fakt super 🙂

stopku som nestrihala, nezavadia mi, lahšie sa kalich potom vyberá 😉

dasulag
15. čer 2010

Já jsem stopku taky nezkracovala, nezavazela mi.
🙂

lalus
15. čer 2010

počúvajte babeny, ako dlho máte v noci kalíšek zavedený? nevadí, že to bude viac ako 8 hodín? teraz sa nepýtam kvôli možnému preplneniu, ale kvôli hygiene, že tam bude dlho nevypláchnutý a bez prestávky...lebo napríklad tampón by nemal byť zavedený dlhšie ako 8 hodín (ani v noci) práve kvôli hygiene - čítala som, že sa odporúča, ak žena spí dlhšie ako 8 hodín, tak by mala tampón vymeniť za vložku....u kalíšku to neplatí, alebo áno?
mám pred sebou s ním prvú noc, tak preto sa pýtam 😕

a stopka ani mne nezavadzia, bez nej si neviem predstaviť, ako by som ho vytiahla 😅

luvie
15. čer 2010

@lalus já se v noci budím na výměnu, zvláště na začátku cyklu, mám celkem silnou menstr. Nevím jak dlouho můžeš nechat v noci, ale nedoporučuje se rozhodně vstát a pokračovat v npšení, v noci ti část krve "stéká" zpět, tak ať si zbytečně nezpůsobíš nějakou infekci. Je to přece jen krev... Každopádně bych se nebála normálně se vyspat 🙂

ukana
15. čer 2010

@lalus píšu toto:

LadyCup zadrží až 21,2/34,3 ml menštruačnej krvi. Svojim designom je ideálnou menštruačnou pomôckou pre všetky druhy športu, cestovania alebo bežné denné používanie. LadyCup môžete bezpečne používať aj cez noc. Váš LadyCup môžete používať až 12 hodín denne bez vybratia. Design držiatka so špeciálnym zdrsnením povrchu umožňuje ľahšie vybratie. Sila použitého silikónu je zvolená pre optimálnu pružnosť.

ja som menila až ráno 🙂

emjee
16. čer 2010

@lalus vylejem tesne pred spanim a potom az rano, snad nebudem kvoli kalichu v noci vstavat 😀 (keby som ho mala plny v noci, tak to citim a vtedy ho vylejem, ale ked som v pohode, nemam preco sa budit) a kvoli hodinke-dvom hore dole nebudem na noc davat vlozku 😝 to by som sa nevyspala vobec 😝 😀

lalus
16. čer 2010

dík za odpovede 😉 a ešte jedna vec - po vložení kalíšku mám v podbrušku taký nepríjemný pocit - cítim ten podtlak, ktorý tam vznikol 😝 je to až také kolikové, ako keď máte v črevách zadržané vetry (čo všetko sa už nerozoberá na verejných fórach 😅), ako dá sa to prežiť, nie je to v pravom zmysle bolesť, ale nedá sa tomu nejako vyhnúť? Je založený dobre, nepreteká, ale keď si ho vyberiem na vyliatie, tak sa mi citeľne na tú chvíľku uľaví 😖

frisbee
16. čer 2010

lalus...máš ho moc hlboko,normálne je,že ho nie je cítiť,nedáva sa tak ďaleko ako tampón...

lalus
16. čer 2010

frisbee, nemyslím 😒 stopku mám normálne na úrovni kože - ak by som ho dala nižšie, tak mi už stopka trčí von 😝 a ja necítim pohárik ako taký, že by som tam niečo mala, len ten tlak...no možno je to len o zvyku, veď ho mám druhý deň, tak snáď niečo vykumštujem, aby to bolo OK 😅

iguanna
17. čer 2010

ahojte 🙂 mám 21 rokov, a veľa som si zisťovala o kalíšku,váhala som či ho kúpiť, lebo vložky neznášam a tampóny mi už lezú hore krkom ( teda nie úplne doslova 😀 😀 ) a táto diskusia ma presvedčila o tom, že je to naozaj super vec 🙂 takže zrejme si ho kúpim aj ja, len sa chcem opýtať, či ste tu aj také baby, čo ešte nerodili a používate ho?

lalus
17. čer 2010

igu - keď si poklikáš na jednotlivé pasy, tak uvidíš, že sú tu aj také, čo deti ešte nemajú 😉

whiterose
17. čer 2010

lalus, podobny problem mam aj ja, ale len v prvych dnoch MS...a nie je to u mna vecou zvyku, pretoze uz ho mam dlhsie, aj ked som mala dost dlho medzipauzu v pouzivani...
proste citim, ze tam nieco je .....a neviem, co s tym...uvazovala som, ze mozno potrebujem mensi kalisok, mozno mam v prvych dnoch krcok maternice dost nizko a proste kalisok nema dost miesta. Ale zas sa bojim, ze mi bude ten mensi pretekat.

emjee
17. čer 2010

@iguanna a ked sa zacitas pozornejsie, tak zistis, ze vela bab si ho kupilo a pouzili len 1-2x lebo zostali tehu 😀

lalus
17. čer 2010

@whiterose...niečo na tom asi bude 😝 a som rada, že nie som sama 😅 dnes mám tretí deň a je to podstatne lepšie, cítim to minimálne, miestami vôbec. tiež som rozmýšľala, či by mi nebol lepší ten menší, ale bojím sa do neho ísť...píšu že ženy nad 30 rokov rozhodne ten väčší, že sú už tie svaly uvoľnenejšie...tak možno až také uvoľnené nie sú ako sa im zdá...ale zas o rok-dva už možno budú a cítiť to nebudeme....

...uvidím, ako nasledujúca MS, pohárik je rozhodne pohodlný a chcem mu dať šancu 😉

lalus
17. čer 2010

emjee, to vyznelo ako prísľub, resp. hrozba 😀 😀 😀 podľa toho, či už plánuje alebo neplánuje deti 😀

emjee
17. čer 2010

😀 😀 😀

iguanna
17. čer 2010

@emjee tak to si ma potešila 😀 dúfam že to nebude tak "plodne" pôsobiť aj na mňa 😀 😀 ale nie, srandy si robím, deti zatiaľ neplánujem, keďže som na medicíne, tak ťažko by sa mi končila škola s bábom 🙂 tak si teda objednám, ten menší, a potom napíšem ako to šlo 🙂

whiterose
17. čer 2010

emjeee, to je aj moj pripad 😀 ale dalsi krat to uz tak nefungovalo 😉

lalus, ja asi skusim ten mensi, lebo fakt tie prve dni - no nebolo to zrovna najpohodlnejsie...

lalus
17. čer 2010

whiterose, daj potom vedieť, či to pomohlo...ja skúsim ešte jednu-dve ďalšie ms, či to bude tie prvé dni tiež také nepríjemné..tj. mám tak dva mesiace na to, aby som počkala na Tvoje reakcie a odporúčania 😀 😀 😀

konja
18. čer 2010

Tak už mám za sebou první používání kalíšku a spokojenost 😵 Žádný problém ani s nandáváním ani vyndáváním a vůbec o něm nevím 🙂

kacenka1977
19. čer 2010

ahoj - už nějakou dobu přemýšlím o koupi menstruačního kalíšku a jsem stále více přesvědčená, že si ho musím obstarat, i když se bojím, že bude to zavedení kalíšku bolet 😅 - můžu se zeptat, kde jste si ho objednali a na kolik peněz to celkem vyšlo?
přeci jen to není zas až tak malá investice - našla jsem LadyCup za 599,- Kč a k tomu bude ještě určitě poštovné a ten sáček na kalíšek je už v ceně nebo se kupuje zvlášť?
moc díky za odpověď 😵

bambusko
19. čer 2010

@kacenka1977 ladycup sa da kupit vyhodne na ebay, sacok je v cene. bolesti sa neboj 😉

lalus
19. čer 2010

@kacenka1977
ahoj, tak ja som objednávala asi 2 týždne dozadu tu: http://www.primisima.sk/menstruacni-kalisky/lad...
vyšlo ma to aj s poštovným a balným cca 21 eur, prišiel asi za 4 dni. ten látkový sáčok je už v cene....

prvá MS s kalíškom mi končí a spokojnosť 😵 tiež som mala obavy, keď som ho prvýkrát držala v ruke (je relatívne veľký, určite väčší ako som čakala), ale zavádzanie je v pohode, je to mäkkučký silikón a poddá sa. Problematickejšie býva vyberanie, ale to som docvičila druhý deň a odvtedy v pohode - každá si asi nájde ten svoj spôsob vyberania.

a menštruačný pohárik odporúčam, mne vyhovuje, pohodlné, čisté (až na to vymieňanie 😅 ) a spoľahlivé

kacenka1977
19. čer 2010

moc díky za odpovědi a za povzbuzení i když strach z bolesti stále přetrvává - mám totiž zakloněnou dělohu a tak občas i bolesti při sexu a gynekolog říkal, že to může být tím zakloněním dělohy, tak se obávám, aby kalíšek také netlačil uvnitř 😅

sargana
20. čer 2010

Ahojte 😉 ... asi pred dvoma mesiacmi som si objednala monocup ... bohuzial prisiel mi tesne po menstruacii tak som nemala moznsot hned vyskusat ... ale tento mesiac uz hej ... len mam maly problem monocup mi preteka nie velmi tak mozno dve kvapky na nohavickach ... mam mensiu velkost kedze mam 22 rokov ale nemam pocit ze by som nemala vytvoreny podtlak ... neviem ako je mozno aby pretekal .... ☹ ... nemate niektora podobnu skusenost ???